Reklama
Strona 468 z 664 PierwszaPierwsza ... 368418458466467468469470478518568 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 7,006 do 7,020 z 9947

Temat: Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji

  1. #7006
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    ale kto pisał o jakimkolwiek szarpaniu i tu już chyba naprawdę każda małpa się kapnie, że jak cokolwiek szarpiesz w aucie, no to raczej nie za dobrze
    w ogóle nie wiem jak chcesz szarpnąć autem wrzucając prawidłowo bieg
    to mogłeś powiedzieć od początku, że rozważamy przypadek, gdzie jest w chuj oczywiste(wg. ciebie), że trzeba użwać międzygazu, ale nie jest oczywiste, że autem nie może szarpnąć
    czegoś ty się mex nażarł, że tu taki dysonans
    no i mimo wszystko, większość ludzi nie zmienia o 2 biegi w dół, a tylko o 1 i naprawdę nie wiem po chuj im tam ten międzygaz, gdzie większość przegazuje ten samochód

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ale typie zsynchronizowane skrzynie mamy od dziesiątek lat, nie jest to nowość XD
    samochody też mamy dzbanie od 100 lat i co z tego?, ubrania też mamy od tysięcy lat i co z tego?
    po 1 dostępność i rzeczywisty udział procentowy, po 2 to że coś robi to samo, nazywa się tak samo, nie znaczy, że jest tym samym i działa tak samo
    gdybyśmy byli w temacie komputerów, to też byś mi zaczął pierdolić, że ssd mają 40 lat i to żadna nowość? no brawo kurwa, że żadna, ale jak ma się fakt tego, że ssd ma 40 lat, ludzie w 99% używali hdd, do tego, żeby informować ludzi, ze nie powinno się mieć swapa ramu na ssd? a to też już jest nieaktualne, wow, w tych samych dyskach ssd, no bo niemożliwe, żeby się technologia zmieniła pod tą samą nazwą i została ulepszona

    problem taki, że wiedza większości ludzi, w tym Twoja jest inżynierska - to znaczy nabyta empirycznie oraz zwyczajnie zasłyszana i jest to wiedza dobra, ale nie prawidłowa, prawidłowa jest ta naukowa i potem połowa przeświadczeń w tym temacie to są bzdrury, które fizycznie i realnie nie mają żadnego odzwierciedlenia w tym jak działa mechanika i elektronika i potem jakieś mity, tak jak 20 lat temu w polaczkowie twierdzono, że jak zjesz za dużo jajec, to będziesz bezpłodny i tu też jakieś dyrdymały tego pokroju, to może jeszcze zacznij opowiadać, że powinno się podwójnie wysprzęglać skrzynię przy międzygazie, bo tak było 20 lat temu

    a no i ten, pamiętajcie - nigdy nie wciskajcie hamulca w podłogę na śliskim, bo będzie poślizg, jak macie abs to też, pozdro, bo auta mamy od 100 lat i to żadna nowość
    Ostatnio zmieniony przez Janusz_Wons : 16-10-2018, 08:35

  2. #7007
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ale ja od początku piszę o redukcjach min. o dwa biegi, czytałeś moje posty w ogóle? Wiadomo, że jeden bieg w dół to ten międzygaz jest zbędny w większości przypadków.

    No i porównanie samochodów do elektroniki jest nietrafione, bo mechaniczne części aut nie rozwinęły się tak, jak komputery przez te 40 lat, to przecież wie każdy. Mówię, przejedź się starym autem w dobrym stanie, dobrym wyborem jest serio W124, pojedź sobie manualem i zobacz, że nie ma różnicy w tym jak pracuje sprzęgło i skrzynia (walnąłeś gafę z podwójnym wysprzęgleniem, w autach 20 lat temu nie miało to już miejsca, ba, 30 lat temu też nie).

    Nie porównuj zabobonów, które miały miejsce setki lat temu z normalną, powszechną wiedzą nt. obsługi samochodu. Po co mi wiedza co jak konkretnie działa wyczytana z książek czy internetu, gdy jeżdżąc autem poznaję je i wiem co i jak działa, co robić a czego nie? Nie potrzeba mi wiedzieć wszystkiego o każdym malutkim elemencie, który odpowiada za to czy tamto, bo tego jest obecnie w autach setki (jak nie tysiące) i w sumie już 30 lat temu było tego tak dużo, że nie spamiętasz.

    Próbuję ci wytłumaczyć, że samochody w swoim podstawowym działaniu (a więc obsłudze elementów potrzebnych do jazdy i tylko do jazdy) nie zmieniły się prawie w ogóle od ~40 lat, może nawet więcej niż tyle. Ja swoje, a ty swoje ze swoimi porównaniami do komputerów, gdzie 40 lat temu to kurwa nikt nie miał komputera, bo ich nie było, a auto miał prawie każdy jak dzisiaj (w krajach zachodu oczywiście) i nie działały one inaczej i ludzie przeniesieni w czasie z lat 80tych spokojnie poprowadzą nowe auto, tak samo jak my poprowadzimy te stare. Spróbuj dać takiemu typowi z 1981 roku do ręki smartfona XD albo daj jakiemuś Maćkowi z 2001 roku ZX Spectrum do obsługi albo kurwa chociażby DOSa.

    Rozumiesz już?

  3. Reklama
  4. #7008
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    ale masz świadomość, że to był przejaskrawiony przykład, żeby dotarło? i teraz cię zaskoczę, ale przeskok właśnie chociażby w takim ssd jest taki sam jak w motoryzacji xD technologia pod spodem jest ta sama, a zmieniła się jej obsługa
    i w motoryzacji jest to samo, dalej masz skrzynie biegów, ale inaczej są obsługiwane jej elementy
    nie mówiąc już o skrzyniach automatycznych, które przez te 40 lat przeszły kilkanaście iteracji i w niczym nie przypominają tych skrzyni starych, a temat się zaczął od tego, że ktoś tam Cybuch, czy jak mu tam napisał, że odkrył, że można redukować z międzygazem, ty coś wyskoczyłeś o heel&toe(czytanie ze zrozumieniem xD), a jak Ci uświadomiono, że źle czytasz to zacząłeś coś gadać o tym, że no jak to można inaczej biegi zmieniać i sam sobie wymyśliłeś tę redukcję o 5 biegów w dół, którą zwykły człowiek bałby się zastosować xD, w zasadzie, to by nawet biegu nie wbił, bo ludzie po X latach się nie nauczyli, że w nowych skrzyniach wrzucasz bieg tak, jak się operuje sprzęgłem - szybko do pierwszego oporu i przy oporze zaczynasz delikatnie pchać zwiększając stopniowo siłę dając skrzyni czas na synchronizację(sprzęgnięcie ukłądów) i dalej zmieniają biegi jak w kamazie, że czeba sszybko i dynamicznie, bo inaczej se chuja wrzucisz a nie bieg, a potem 90% aut, do których wsiadam, to czuje, że synchronizatory, to kiedyś były w skrzyni i już dawno są rozjebane i dla mnie już ten samochód się nadaje na złom

    p.s. jest znacząca różnica w rozwoju interfejsu, a technologii pod spodem i z twojego punktu widzenia(ten o którym mówiłem) - inżynierskiego, samochody mało się zmieniły, ale to tak jak porównać windowsa 95 i 10 i powiedzieć, że mało się zmieniło, no bo te same okienka i praktycznie identycznie się korzysta i parę detali udogodnień się pojawiło, a gówno prawda, bo technologia pod spodem jest zupełnie inna

    no i chyba nie masz świadomości, że rozwój elektroniki wymusił w motoryzacji ten sam rozwój, co z tego, że równania automatyki są te same od 50 lat i abs teoretycznie można było se zaprojektować 60 lat temu, skoro nie było do tego układów, a teraz są i tak się dzieje z większością rzeczy, główne elementy są te same silnik, kółka, krzesełko, ale doszło pierdyliard elementów pośrednich, które to są odpowiedzialne za sterowanie dalszym elementem wykonawczym i wpływa to znacznie na to, co wolno, a czego nie wolno i co szkodzi, a co nie szkodzi

    i jak nie dociera do ciebie, że nowymi autami się jeździ inaczej niż tymi sprzed 20 lat, to pozdro xD pewnie też należysz do tego grona krzykaczy, którzy płaczą o engine start-stop i jak to łolaboga źle wpływa na silnik, mając tak naprawdę zerowe pojęcie o tym wszystkim od strony technicznej
    Ostatnio zmieniony przez Janusz_Wons : 16-10-2018, 10:40

  5. #7009
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Akurat Start-Stop to jest wynalazek na potrzeby norm Euro, Toyota już od tego odeszła, ciekawe dlaczego.

    Porównanie przejaskrawione, może i tak, ale złe, bo SSD może istnieją od 40 lat, ale nie były dostępne dla zwykłego śmiertelnika (bo ich po prostu nie było w ofercie), a auto jak najbardziej. Owszem, nowymi autami jeździ się inaczej niż starymi (wszystkie systemy, elektryczne wspomagania, elektryczne przepustnice, auto ogólnie wybacza masę błędów w jego użytkowaniu, nie pozwala na niebezpieczne dla niego zachowania w dużym stopniu, już nie mówię o tym, że chroni debilnych kierowców przed np. wypadkiem, gdy gapią się w telefon), ale niezmienne są podstawowe czynności o czym już pisałem. 80letni dziadek jeżdżący od 30 lat W124 poradzi sobie w nowym W213, tak samo Seba dwa dni po zdaniu prawka poradzi sobie z Beczką, spróbuj temu jeszcze zaprzeczyć, to będzie już naprawdę mocne XD To jest cały sens mojej wypowiedzi, że auta nie zmieniły się tak jak np. elektronika (dziwne, że pominąłeś mój przykład ze smartfonem i różnymi systemami operacyjnymi) i dalej ich rdzeń jest niezmienny od wielu dekad.

    Dalej się czepiasz tego międzygazu, a ja od razu pomyślałem o heel&toe, bo to po prostu dla mnie oczywiste, że zmienia się biegi z międzygazem i dlatego to była moja pierwsza myśl, czego nie rozumiesz? Będzie mi wmawiał, że nie zrozumiałem, kurwa, co za dzban XD

    Co do techniki zmiany biegów, to są różne skrzynie. W aucie sportowym musisz móc szybko wbić bieg, bo od tego zależy jego przyśpieszenie, ale i wygoda użytkowania. Jakbym w MX-5 nie mógł wrzucić kolejnego biegu błyskawicznie, tylko musiałbym czekać aż skrzynia łaskawie mi zsynchronizuje (w ogóle fajne skrzynie opisujesz, na pewno nowymi autami jeździsz?), to bym tam umarł z nudów. Z drugiej strony jak w typowo miejskim aucie jadę dynamicznie wbijając biegi, to się czuje, że lewarek nie jest taki chętny do tego i tutaj się zgodzę, trzeba delikatniej, bo po prostu skrzynia nie jest do tego dostosowana, nikt jej nie robił po sportową jazdę i dlatego tak się zachowuje, a nie dlatego, że wszystkie nowe skrzynie mają taką charakterystykę. Poza tym znowu się mylisz, bo w autach bez synchronizacji skrzyni (przypominam, że takich aut nie spotkasz na drodze, nie przejedziesz się itd., bo to zamierzchłe czasy) nie wbijało się biegów na chama, byle szybko, tam trzeba było to robić właśnie z wyczuciem i delikatnie, bez pośpiechu, dobre obroty itd. Właśnie synchronizacja pozwala nam na agresywne zmiany nawet w leniwych, małych i projektowanych do małych autek skrzyniach, bo tak to właśnie działa i po to to jest. Jak to wpływa na trwałość to już inna sprawa, ale jeśli chcesz, to możesz.

    PS. Ja wiem, że trollujesz, ale dużo z tego widać leży ci na sercu i masz wielki ból o nieistotne sprawy. Dla ciebie kilkuletnie auto jest już bezużyteczne w większości przypadków, a to jest oznaka, że coś z tobą nie tak, bo nawet jak musisz się lekko napracować, by tym autem jechać, to dalej jest to niesamowita wygoda względem innym środków transportu. Ja wiem, że skoro możesz mieć wszystko idealnie, to chcesz, ale nie narzekaj na inne auta tylko kup se swoje, to będziesz miał jak chcesz i jak coś się zużyje, to wymienisz część albo auto i voila. Nie potrafisz pojąć tego, że większości ludzi nie przeszkadza pewnego typu "walka" z samochodem, bo po prostu lubią czuć auto, lubią jeździć samochodem, a nie tylko wozić dupę z A do B. To jest przyjemność i nawet jak w aucie nie wszystko jest w pełni sprawne, to dalej można ją z niego czerpać. Jak nie rozumiesz, bo to poza twoim pojmowaniem, to wbij se to do łba i tyle. Mi np. o wiele większą przyjemność sprawia płynna jazda 80tką niż śmiganie B7, który jednak jest bardzo świeżym autem i pomimo zużycia wielu elementów z racji 290kkm nalotu dalej wybacza więcej (np. moment puszczenia sprzęgła itd.), bo lubię czuć tą surowość, jedność z autem, że na drodze między mną i autem nie stoi kilkanaście systemów, które mają mi ułatwić, a tylko ja sam decyduję o tym, jak jadę, czy to będzie płynne i przyjemne czy może się pomylę i będę musiał obiecać poprawę. Są też rzeczy denerwujące, na które nie masz wpływu, a wynikają z wieku auta, ale naprawa ich wymaga kilkudziesięciu złotych i trochę pracy, przy której poznajesz swoje auto i uczysz się nowych rzeczy. Sama przyjemność, ale wiadomo, że nie dla wszystkich.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 16-10-2018, 11:42

  6. #7010
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    i znowu jakieś odbieganie od tematu i skrajne przypadki i coś o sportowych autach, wcześniej coś krytykując ssd i że nie były dostępne dla każdego, to nieźle xD co 3 zdanie przeczytałem, bo tl'dr i widzę, że znowu bełkot i jakieś pierdololo poza tematem

    no, i jak mexowi pasuje, to poczynia producentów świadczą o tym, że dobrze robią(toyota wywala startstop), ale jak mu nie pasują(porsche robi panamerkę), to wtedy producenci chuja wiedzą
    to się zdecyduj, czy mają rację, czy nie, bo używanie tego samego faktu po różnych stronach argumentacji, to tak dysonans mocno
    Ostatnio zmieniony przez Janusz_Wons : 16-10-2018, 11:56

  7. #7011
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,324
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Morda

    no i tego użytkownika to ja szanuję ~Mex
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 16-10-2018, 19:38

  8. #7012
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    i znowu jakieś odbieganie od tematu i skrajne przypadki i coś o sportowych autach, wcześniej coś krytykując ssd i że nie były dostępne dla każdego, to nieźle xD co 3 zdanie przeczytałem, bo tl'dr i widzę, że znowu bełkot i jakieś pierdololo poza tematem
    no ciekawie gdzie były te ssd 20 lat temu dostępne dla każdego jak samochody, no proszę podać źródła.

    Ja też nie mam przyjemności z czytania twoich dyrdymałów, ale chcę zakończyć tę dyskusję i dlatego to robię. Ty natomiast się poddałeś, nie będę się kłócił, oszczędzasz mi czas.
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no, i jak mexowi pasuje, to poczynia producentów świadczą o tym, że dobrze robią(toyota wywala startstop), ale jak mu nie pasują(porsche robi panamerkę), to wtedy producenci chuja wiedzą
    to się zdecyduj, czy mają rację, czy nie, bo używanie tego samego faktu po różnych stronach argumentacji, to tak dysonans mocno
    XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

    porównywanie wypuszczenia nowego, paskudnego auta na rynek w celu zgarnięcia łatwej kasy jadąc na legendzie marki do wywalenia zbędnego systemu, który był implementowany tylko w celu spełnienia debilnych norm.

    Wygląda legitnie.

    PS. to nie jest dysonans, bo mówimy o zupełnie innych aspektach zarządzania, nie można porównywać opracowania nowego auta do wyrzucenia jednego, małego systemu z dotychczasowo produkowanych. Toyota np. robi też wiele idiotycznych posunięć jak np. brak hybrydy w Avensisie czy skazanie tegoż na bycie flotowym dupowozem, bo po co robić nowy model jak ten się dalej sprzedaje do flot. Szkoda, że nikt już go nie kupował prywatnie, a jakoś wcześniej był to popularny model i nowy ludzie na pewno by wzięli. Ale nie, czekaj, zróbmy CH-R, przecież to się sprzeda lepiej, jebać klientów chcących praktyczne, duże auto dla rodziny, zróbmy dobrze kobietom i metroseksualnym trenerom personalnym.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 16-10-2018, 19:36

  9. #7013
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no ciekawie gdzie były te ssd 20 lat temu dostępne dla każdego jak samochody, no proszę podać źródła.
    i kolejny raz piękny przykład ze zrozumieniem, ja się śmieję, że się czepiasz ssdków, a sam piszesz coś o sportowych autach(dostępnych przecież dla każdego), a Ty mi coś o dostępności ssd

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ty natomiast się poddałeś
    owszem, poddałem się, bo każdy Twój post w tym temacie, który odnosi się do czyjegoś posta zawiera niezrozumienie czytanego tekstu, czy to przy polecaniu samochodu, czy dyskusjach na temat mechaniki etc.
    także ciężko dyskutuje się z kimś, kto nie dość, że produkuje bełkot, to jeszcze nie potrafi odczytać twoich postów i ustosunkować się do tego, co jest w nich zawarte, tylko odpisuje na swoje błędne interpretacje, przerzuca temat i rozgałęzia wątki, które tego nie potrzebowały
    i ogólnie znacząco obniża jakąkolwiek polemikę, i szczerze mówiąc, ostatni raz tak źle rozmawiało mi się z kobietą - "humanistką", zero logiki, jak grochem o ścianę, brak powiązania odpowiedzi z tekstem, na który odpowiada, budowanie swojej wersji konwersacji etc. etc.

    jakąś tam wiedzę masz(oczywiście w żadnym stopniu naukową, czy potwierdzoną mechaniką, zwykłe zasłyszenia i działanie "na chłopski rozum"), ale merytoryczność Twoich wypowiedzi, ich poziom(w rozumieniu poziomu języka polskiego) i możliwość prowadzenia konwersacji na ich gruncie jest praktycznie znikoma, także bardzo wątpliwe jest dla mnie przez Ciebie posiadanie statusu moderatora, gdzie nie potrafisz wyjść poza poziom bełkotania wieśniaków przy piwie o swoich dorożkach, rzucaniu pustych haseł i sloganów, oraz bezsensownego wykłócania się w zaparte w swojej wersji konwersacji, której temat sam co chwile zmieniasz i wpychasz słowa w czyjeś usta

    dla mnie to jest żenada

  10. #7014
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    i kolejny raz piękny przykład ze zrozumieniem, ja się śmieję, że się czepiasz ssdków, a sam piszesz coś o sportowych autach(dostępnych przecież dla każdego), a Ty mi coś o dostępności ssd
    kolejny raz proszę o dowód, że 20 lat temu mogłeś sobie pójść do sklepu i kupić dysk ssd. Auto sportowe mogłeś sobie kupić bez problemu, a przytoczona przeze mnie Miata jest i tak mocno dyskusyjnie sportowa, a więc nie odbiega od większości ówczesnych aut z tamtych lat. Ba, zwykły Civic VI ma świetną skrzynię, którą można cisnąć jak się chce, w sumie napisałem źle w tamtym poście, powinienem powiedzieć, że o ile było to japońskie auto, to skrzynia była gotowa na traktowanie jej "sportowo".

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    owszem, poddałem się, bo każdy Twój post w tym temacie, który odnosi się do czyjegoś posta zawiera niezrozumienie czytanego tekstu, czy to przy polecaniu samochodu, czy dyskusjach na temat mechaniki etc.
    dobra, dawaj mi tutaj przykłady mojej dyskusji z kimkolwiek (poza tobą), gdzie niby czegoś nie rozumiem XD problem jest w tobie, to ty piszesz niezrozumiałe posty, rzucasz się z tematu na temat, nie odpowiadasz na pytania, dajesz durne przykłady. Polecam zacząć poprawne prowadzenie dyskusji od siebie.

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jakąś tam wiedzę masz(oczywiście w żadnym stopniu naukową, czy potwierdzoną mechaniką, zwykłe zasłyszenia i działanie "na chłopski rozum")
    wiadomo, nic innego nie wiem tylko mądrości ludowe, tak XD za to ty z twoim wertowaniem wikipedii jesteś lepszy. Ja przynajmniej nie udaję jak czegoś nie wiem, jestem szczery i to po prostu piszę, jeśli będę się chciał tego dowiedzieć, to to robię. Nie można wiedzieć wszystkiego, nawet mechanicy tego nie wiedzą, również ci naprawdę dobrzy z dużym doświadczeniem. To normalne, ale Janusz z jego wikipedią się nigdy nie myli, zawsze wszystko wie, wiadomo XD

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dla mnie to jest żenada
    Dla mnie rozmowa z tobą też.

    A teraz, jeśli pozwolisz, wyjdź z tego tematu albo zacznij odpowiadać na moje pytania, wnieś coś nowego do dyskusji (bo zaczynało się sensownie, a skończyło jak zwykle z tobą).

    Zaznaczam, że kolejną wycieczkę osobistą w moją stronę bądź durny post mający na celu wytykanie rzekomego czytania bez zrozumienia itd., nagradzam znakiem stopu.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 16-10-2018, 21:06

  11. #7015
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dobra, dawaj mi tutaj przykłady mojej dyskusji z kimkolwiek (poza tobą), gdzie niby czegoś nie rozumiem XD problem jest w tobie, to ty piszesz niezrozumiałe posty, rzucasz się z tematu na temat, nie odpowiadasz na pytania, dajesz durne przykłady. Polecam zacząć poprawne prowadzenie dyskusji od siebie.
    -heel&toe w poście cybucha
    -redukcja przy 5k obrotów

    no to jest notoryczne, szkoda mi na to czasu, i już po samym fakcie jak mocno emocjonalnie są nacechowane twoje posty widać, że nie potrafisz się z błędem pogodzić, bo śmieszne jest tłumaczenie swojego braku zrozumienia tekstu czytanego czymś w stylu "no rofl, przeciesz karzdy wie i czeba redukowac z miedzygazem, bo ten eeeee silnyk cierpki i krzynia", po czym gdy zapytałem w jaki sposób niby silnik i skrzynia cierpią bardziej przy redukcji z międzygazem lub bez, to jakoś nie dostałem konkretnej odpowiedzi, i "no cały układ napendowy cierpi" nie jest ani trochę konkretną odpowiedzią, pytam konkretnie, który wektor siły i z czego wynikający uszkadza którykolwiek z tych elementów w stopniu większym niż zmiana przy międzygazie, oszczędze ci trudu, nie ma takiego, zwyczajnie nie rozumiesz przełożeń rozkadów sił na fizyczne elementy wynikających z podstawowych praw mechaniki

    dalej nie piszę i nie odpowiadam, bo tak jak mówię, przekomarzanie się z tobą, to jak z babą, zero logiki, masa emocji, brak dowodów, zmiana tematu
    przykro mi, ale często gubisz sens czyichś wypowiedzi i nie wiem, co pozwala ci myśleć inaczej, bo to naprawdę notorycznie się pojawia w tym temacie, że dziwnym trafem prowadzisz zupełnie inną konwersację z kimś, niż on z tobą

  12. #7016
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    -heel&toe w poście cybucha
    wyjaśniłem, ale dla ciebie nie ma dobrego wyjaśnienia, to się dalej produkował nie będę. Poza tym jeśli dalej się tego czepiasz to dodam, że akurat wtedy byłem świeżo po lekturach i seansach wszelakich materiałów poświęconych ściganiu się, simracingowi itp. itd. i zwyczajnie heel&toe zostało mi w głowie. Może to też była przyczyna, a zapewne jedno i drugie na to wpłynęło. No ale wiadomo, dalej swoją linię obrony będziesz opierał na jednym argumencie, bo:
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    -redukcja przy 5k obrotów
    tutaj nie wiem o co ci chodzi, od samego początku pisałem o redukcjach o minimum dwa biegi i że wtedy międzygaz ma sens, potem ty mi wyjeżdżasz, że przecież mówiliśmy o redukcji max o jeden i że w ogóle żadna redukcja nie wymaga międzygazu, bo przecież skrzynie i układy napędowe są świetnie przystosowane do katowania XD Ja już się zgubiłem, bo ty zamiast odpowiadać na pytania, to rozwijasz swój wywód niepotrzebnie, dodajesz jakieś porównania bez sensu (to SSD to jest po prostu XD) i tak to wygląda.
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no to jest notoryczne, szkoda mi na to czasu, i już po samym fakcie jak mocno emocjonalnie są nacechowane twoje posty widać, że nie potrafisz się z błędem pogodzić, bo śmieszne jest tłumaczenie swojego braku zrozumienia tekstu czytanego czymś w stylu "no rofl, przeciesz karzdy wie i czeba redukowac z miedzygazem, bo ten eeeee silnyk cierpki i krzynia", po czym gdy zapytałem w jaki sposób niby silnik i skrzynia cierpią bardziej przy redukcji z międzygazem lub bez, to jakoś nie dostałem konkretnej odpowiedzi, i "no cały układ napendowy cierpi" nie jest ani trochę konkretną odpowiedzią, pytam konkretnie, który wektor siły i z czego wynikający uszkadza którykolwiek z tych elementów w stopniu większym niż zmiana przy międzygazie, oszczędze ci trudu, nie ma takiego, zwyczajnie nie rozumiesz przełożeń rozkadów sił na fizyczne elementy wynikających z podstawowych praw mechaniki
    Dobra, jak krowie na rowie to powiem. Zmieniasz sobie te hehe dwa biegi w dół i z 2k rpm robi się 5k rpm. Strzelasz ze sprzęgła, bo przecież synchronizacja i w ogóle XD Co się dzieje? Sprzęgło dostaje po dupie, bo musi nagle przenieść na skrzynię dużo większy moment obrotowy niż przed chwilą, staje się to w ułamku sekundy i sprzęgło dostaje po dupie, autem nierzadko szarpie, a więc po dupie dostają też inne elementy układu napędowe. Teraz już rozumiesz, czy może powiesz, że nowe samochody mają sprzęgła kevlarowe (w sumie sugerowanie, że to pomoże na długo, ale dobra) i tam nie ma szans dojść do jakichkolwiek zniszczeń przy codziennej jeździe w takim jakże frywolnym stylu? To nie trzeba fizyki studiować, to jest logiczne jakie tam działają siły i co cierpi na takiej jeździe.
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    dalej nie piszę i nie odpowiadam, bo tak jak mówię, przekomarzanie się z tobą, to jak z babą, zero logiki, masa emocji, brak dowodów, zmiana tematu
    przykro mi, ale często gubisz sens czyichś wypowiedzi i nie wiem, co pozwala ci myśleć inaczej, bo to naprawdę notorycznie się pojawia w tym temacie, że dziwnym trafem prowadzisz zupełnie inną konwersację z kimś, niż on z tobą
    Hmm, czyżbyś mówił o sobie? Dalej czekam na info o sprzedaży SSD 20 lat temu w sklepach, ale nie doczekam się, a więc, tak jak ostrzegałem, za wycieczki osobiste, debilne czepianie się, nieodpowiadanie na pytania, nie trzymanie się tematu i bycie wstrętnym trollem itp. itd. - nagroda.
    __________________________________________________ __________________________________________________ ____________
    Dobra, ale dam ci szansę albo powiem inaczej - poproszę cię o wytłumaczenie co się dzieje podczas przytaczanej przez nas redukcji biegu, możesz się wykazać i opisać nam to, nawet czysto fizycznie, zrozumiemy. Ja chętnie poczytam, bo to ciekawe, takie naukowe podejście i kto wie, może coś z tego wyniknie. Na deser poproszę też informacje o dostępności dysków SSD na przestrzeni ostatnich dwóch dekad z wyłączeniem ostatnich 8 lat (w sumie jestem ciekaw jak to wyglądało w roku 2010, bo wtedy to jeszcze było stosunkowo drogie i rzadko stosowane rozwiązanie).

    W ogóle napisz coś ciekawego czego nie było w tym temacie, bo ostatnio zarzuty, że tutaj tylko W124 jest omawiane, nie chcę by ten temat się tak staczał, a ja nie czytam ze zrozumieniem i emocjonalnie piszę, to się nie nadaję na rozpoczynanie poważnych tematów.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 16-10-2018, 22:01

  13. #7017
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    post Cybucha
    Cytuj Cybuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a żeby zmienić temat to ostatnio dowiedziałem się o redukcji z między gazem, późno jak chuj, ale piniondz. polecam
    twoja odpowiedź
    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Robienie heel&toe w normalnych butach to jest 0/10, poza tym w warunkach drogowych to się prawie nigdy nie przydaje, co innego na torze.
    moja odpowiedź tłumacząca ci, że nie rozumiesz, co czytasz
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    międzygaz w redukcji bez użycia hamulca pozwala na ekonomiczniejszą i bezpieczniejszą jazdę, nie trzeba od razu heel&toe robić
    potwierdzenie cybucha - dopiero tutaj pojawia się wzmianka o redukcji o 2 biegi i jest tylko przykładem, a nie tematem
    Cytuj Cybuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dokładnie tak jak janusz napisał, sam się dziwie że sie z nim zgadzam xD tu nie chodzi o heel&toe, bo tego nie mam opanowanego tylko zwykłą redukcję z miedzy gazem dla płynnej jazdy, by nie było czuć, że redukujesz np. o 2 biegi niżej
    twój wybuch i bezpodstawna opinia dotycząca całej redukcji bez międzygazu(nie obchodzi mnie co myślałeś jak pisałeś, ale co napisałeś) - ani słowa o 2 biegach, ani słowa o 5k obrotów, twoje stwierdzenie - "redukcja bez międzygazu"
    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    O żesz kurwa, przecież tego się nie da nie robić XDDDDDDDDDDDDDDD Redukcja bez dodania gazu jest zabójcza dla skrzyni i silnika przecież, na dodatek słychać i czuć, że coś jest nie tak, bo nagle po puszczeniu sprzęgła nam obroty rosną chuj wi o ile i średnio rozgarnięta małpa by się połapała, że trzeba inaczej.
    moja odpowiedź, że przecież w nowoczesnych skrzyniach z synchronizacją, która nie cierpi praktycznie w ogóle, jeżeli nie wbijasz biegu na chama i wzmianka o tym, że zdecydowana większość ludzi redukuje bez międzygazu, także grubo przesadasz z tym międzygazem
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ty, ale wiesz, że w autach troszkę nowszych masz jednak fajną synchronizację, czego kiedyś nie było i normalnie przy 60km/h bez międzygazu zrzucisz z 4 na 2 delikatnie operując drążkiem i dając skrzyni chwilkę i zdecydowana większość ludzi tak robi
    a tutaj cię wyśmiewam, co by miało być szkodliwe dla silnika przy redukcji z międzygazem lub bez, nie ma praktycznie żadnej różnicy dla silnika, czy dokręci do odpowiednich obrotów dla danego biegu od kół, czy ty go wkręcisz międzygazem, dopiero przy 6k obrotów zaczęło by to mieć jakiekolwiek znaczenie, a wciąż minimalne, rozchodzi się tylko o synchronizację w międzygazie
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to niezły ekspert, nie wiem co by miało być szkodliwego dla silnika w zrzucaniu biegu bez międzygazu,
    a tutaj się powtarzam i piszę drugi raz, że niby w jaki sposób miałaby ucierpieć skrzynia z synchronizacją, która dokładnie do właśnie tego została stworzona i normalnie ma małe układziki sprzęgające
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a skrzynie aktualnie też nie są problemem, bo mają dobrą synchronizację i jak nie jesteś małpą i nie zmieniasz biegów jak w kamazie, tylko wbijasz bieg spokojnie - zwiększając stopniowo siłę i czekając, aż się skrzynia zgra, to też w żaden sposób na tym nie cierpi
    ty zaczynasz swoją odpowiedź od strzelania ze sprzęgła, skąd ci się to w ogóle wzięło i jak się ma do tematu? ale już zakładam, że po prostu mieszasz kompletnie swoją wypowiedź i to było na drugie pytanie cybucha(w każdym razie szkoda, że trzeba się tego domyślać i nad tym zastanawiać)
    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Strzelanie ze sprzęgła na każdym biegu jest gorsze niż wolniejsze puszczanie na wysokich obrotach
    tutaj piszesz półprawdę, co oznacza nagły skok obrotów? hamując silnikiem nie jest przecież tak, że silnik skacze w sekundę do tych wysokich obrotów - stawia opór i się wspina, na tym dokładnie polega hamowanie silnikiem - na jego stawianiu oporu
    suma sumarum - musi być wytracona taka sama porcja energii i to czy silnik sam będzie musiał się wspiąć na 5k i zacząć spadać, czy ty przegazujesz go do 5.5k(musisz więcej, bo nie wytracił tej energii i prędkosci, co podczas wspinania się na obroty), nie ma praktycznie żadnego znaczenia, bo działające przeciążenia na elementy silnika są te same
    czyli nawet teoretycznie lepiej, gdybyś redukował bez międzygazu, bo "na logikę" szybciej wyhamujesz, ale to też nie prawda, bo jak jeszcze dodasz, że dłużej się synchronizuje skrzynia i trochę dłużej puszczasz sprzęgło, to wychodzi na to samo
    reasumując - zmieniłeś kompletnie temat, gdzie był on taki w czym międzygaz przy redukcji jest lepszy od jego braku - odpowiedź: tylko i wyłącznie w synchronizacji elementów, co w dzisiejszych samochodach nie jest problemem
    i zacząłeś coś gadać, że "nagłe" skoki obrotów są złe, oczywiście, że są złe, ale jak to się ma do pierwotnego tematu? no nijak, bo tak naparwdę chodzi o duże przeciążenia, które będą oddziaływać na elementy silnika tak samo w przypadku użycia międzygazu lub nie
    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    tak samo wspomniane przeze mnie mocne redukcje bez międzygazu, bo nagły skok obrotów np. z 2k na 5k nie jest dobry dla napędu i nawet w nowych autach nie należy tak robić.
    o proszę, powyższe napisałem przed przeczytaniem w ogóle mojego nastepnego postu, w którym jest dokładnie to samo - moja odpowiedź
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a potem pierdolenie, jakie to nowe auta są chujowe i nic nie poprawiają
    albo, że skok z 2k na 5k obrotów przy hamowaniu silnikiem bez międzygazu szkodzi bardziej(w czymś nowszym niż 20-letni strucel ofc.) od wrzucenia 5k obrotów wcześniej i dopiero synchronizowaniu silnika z układem jezdnym
    pomijam już fakt, skąd ekspert działu wziął w ogóle skoki z 2 na 5k, bo nigdzie nie było o tym mowy w temacie redukcji bez międzygazu, no i redukcja z 4 przy 60km/h do 2, gdzie obroty skaczą olaboga z 2.5k do 4k w czasie 5 sekund i szybko sobie spadają z powrotem, oczywiście nie istnieje; prawidłowe hamowanie silnikiem może się odbyć tylko i wyłącznie przy dostosowaniu idealnie obrotów jak to miało miejsce 100 lat na oko temu, i wcale nie po to dorobiono układ synchronizacji w skrzyniach, który w zasadzie posiada swoje sprzęgła
    twoja odpowiedź - pomińmy to o skrzyniach - dalej mamy bzdury, które piszesz, napisałeś kompletną nieprawdę, która właśnie wynika z braku wiedzy jak to wszystko działa, moment obrotowy to nic innego jak siła x ramię, gdzie ramię mamy to samo, a więc interesuje nas jedynie siła
    ta siła(a więc i moment obrotowy) nie ulegają przecież zmianie dla różnych obrotów silnika, gdy siła pochodzi od kół, wzięło ci się to pewnie z tego, że krzywa momentu obrotowego silnika jest zmienna, ale to wynika z faktu problemu uzyskania odpowiedniego ciśnienia w odpowiednim czasie dla wyższych obrotów, bo nie da rady tak szybko go budować i dokładnie to robią turbosprężarki - turbo, czyli szybko sprężają i dodają nam momentu obrotowego przy wyższych obrotach
    ale to wszystko ma znaczenie tylko i wyłącznie, gdy siła pochodzi od silnika, a tu siła pochodzi od kół i jest jednakowa dla każdych obrotów, czyli jednakowy jest moment obrotowy, a więc i jednakowe są przeciążenia na całym układzie i obroty nie mają tu nic do rzeczy
    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tu nie chodzi o dobieranie idealnych obrotów do zmiany biegów, bo nam skrzynia zgrzytnie i chuja se wrzucimy, a o to, że przy ostrej redukcji skrzynia dostaje kopa momentu obrotowego i tego nie zmienisz dopóki nie zrobisz tego nieszczęsnego międzygazu.
    dalej jest moje wyśmiewanie się z twojego braku wiedzy i łączenia faktów "na logikę", gdzie właśnie potem nie rozumiesz jak to działa i stosujesz krzywą momentu obrotowego dla siły pochodzącej od kół i jakieś inne przekomarzanki o samą technologię(jej zmiany i dostępność) i już tego mi się nie chce analizować

    p.s. to, że wkleiłeś #30, to jest już całkiem żenada xD, gdyby nie to, że mam lepsze rzeczy do roboty i nie jestem złośliwy, to na podstawie twoich postów możnaby zebrać ładne kilkadziesiąt stron a4 dowodów jak powyżej, gdzie moje zarzuty są słuszne(1. nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, 2. twoja wiedza pochodzi wyłącznie z zasłyszeń i rozmów z mechanikami, którzy posiadają głównie wiedzę inżynierską) i wątpliwe jest posiadanie przez ciebie w tym dziale czegokolwiek innego niż rangi ekspert20 (ekspert 20lat+ i do 20kpln)

  14. #7018
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Fajny post, widać napracowanko, ale co to właściwie udowodniło? Wszystko sprowadza się do tego, że ty uważasz, że przy redukcji międzygaz w ogóle nie jest potrzebny, bo nowoczesne skrzynie są dostosowane do takiej jazdy jak redukcje o kilka biegów i sobie spokojnie wyrównują obroty, sprzęgło nie cierpi i jest świetnie. No nie do końca panie Januszu XD Sprzęgło jest tutaj elementem, który przenosi moment i ono niestety będzie cierpiało za każdym razem przy takim zabiegu. W twoim mniemaniu sprzęgło powinno być wieczne, bo przecież tam żadne siły nie działają, wszystko jest tak pięknie zrobione, że można sobie autem jeździć dowolnie, hamować silnikiem bez międzygazu, redukować o kilka biegów bez międzygazu. Ja wiem o co ci chodzi, ale ciągle pomijasz ten jeden prosty fakt, o którym ja piszę od kilku już postów.

    To jest tak jak z twoimi postami w temacie o skokach, od których zaczęła się twoja sława. W sumie dałem się wkręcić jak idiota, bo jesteś dobry w wertowaniu wikipedii i waleniu ścian tekstu, zmienianiu tematów i gmatwaniu treści tak, by w końcu nie było wiadomo o czym piszesz i do czego się odnosisz. Tutaj na szczęście poleciałeś chronologicznie i widać, o czym była dyskusja i widać też, że twoje oskarżenia o moje czytanie ze zrozumieniem były bezpodstawne. Dzięki.

    A w sumie mogłem od razu walić 30 dni odpoczynku, ale przecież to się nie kwalifikuje, więc dałem marne #30 za obrazę mojej osoby w jednym z postów i nietrzymanie się tematu, brak odpowiedzi na moje pytania. W czym widzisz problem?

    Dalej czekam na info dot. dysków SSD i teraz jeszcze proszę o info o autach, który przy redukowaniu bez międzygazu przez, powiedzmy, 100kkm nie miały wymienianego sprzęgła, bo to też byłoby całkiem ciekawe.

  15. #7019
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Fajny post, widać napracowanko, ale co to właściwie udowodniło?
    -przecież widać serie twojego braku czytania ze zrozumieniem
    -to że opowiadasz bzdury o cierpieniu skrzyni i cierpieniu silnika
    -nie znasz podstawowej fizyki i mylisz pojęcia i wysnuwasz wnioski nie wiem skąd

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wszystko sprowadza się do tego, że ty uważasz, że przy redukcji międzygaz w ogóle nie jest potrzebny, bo nowoczesne skrzynie są dostosowane do takiej jazdy jak redukcje o kilka biegów i sobie spokojnie wyrównują obroty, sprzęgło nie cierpi i jest świetnie.
    -i proszę xD, skąd ci się wzięło nagle sprzęgło, skoro nie było o nim wcześniej w ogóle mowy i piekne wciskanie mi słów w usta, że międzygaz nie jest potrzebny, gdzie wyżej dokładnie widać:
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    międzygaz w redukcji bez użycia hamulca pozwala na ekonomiczniejszą i bezpieczniejszą jazdę, nie trzeba od razu heel&toe robić
    -sprzęgło wiadomo, że będzie cierpieć przy dużych róznicach w obrotach i jest jedynym elementem(notabene tanim i w domyśle wymiennym, który ma się zużywać, w przeciwieństwie do silnika i skrzyni), które tu cierpi, jest to oczywiste i nie tego dotyczył temat
    Czyżbyśmy po raz kolejny mieli brak czytania ze zrozumieniem?

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To jest tak jak z twoimi postami w temacie o skokach, od których zaczęła się twoja sława. W sumie dałem się wkręcić jak idiota, bo jesteś dobry w wertowaniu wikipedii i waleniu ścian tekstu, zmienianiu tematów i gmatwaniu treści tak, by w końcu nie było wiadomo o czym piszesz i do czego się odnosisz.
    Każdy mój post jest przecież precyzyjny i dokładnie wiadomo do czego się odnosi - do twoich postów.
    Fakty są takie, ze twoje poste są bardzo dziwne, takie kobiece, bo:
    po 1 - nie czytasz ze zrozumieniem i odpisujesz na coś, co sobie ubzdurasz i opacznie zrozumiesz
    po 2 - źle formułujesz swoje myśli i co innego myślisz, a co innego piszesz
    No i podstawowa wiedza z wikipedii(xD), a co, mam rozrysowywać to wszystko i liczyć siły przez 3 tygodnie, żebyś mnie znowu obsrał i powiedział bzdurę pokroju tego, że moment rośnie przy niskich obrotach? No i, skoro twoje teorie kładzie prosta wiedza z wikipedii, to jak to świadczy o tobie i poziomie twojej wiedzy? a no zgadza się - wiedza ludowa, zasłyszana, mity i pierdoły, brak pojęcia o podstawowej zasadzie działania poszczególnych układów mechanicznych. Ciekawe, czy w ogóle wiesz jak sprzęgło działa(od strony mechaniki oczywiście), czy tylko tyle, że synchronizuje silnik i nie można szczelać xD.

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tutaj na szczęście poleciałeś chronologicznie i widać, o czym była dyskusja i widać też, że twoje oskarżenia o moje czytanie ze zrozumieniem były bezpodstawne. Dzięki.
    aha, czyli uważasz, że twoje:
    -nadinterpretowanie międzygazu w redukcji jako heel&toe jest prawidłowe
    -twoje mieszanie do tematu skrajnych przypadków, gdzie redukcja następuje o 2-3 biegi i wymusza zmiany obrotów, o których nie było mowy jest prawidłowe
    -twoje przenoszenie wniosków ze skrajnych przypadków na całość danego zjawiska jest prawidłowe
    -twoja niewiedza o źródle siły momentu obrotowego i mówienie bzdur, że moment skacze, bo są obroty niższe jest prawidłowe
    -twoja nieznajomość podstawowej fizyki, mieszania faktów i nieznajomość konsekwencji stosowania nowych układów w rozwiązaniach motoryzacyjnych jest prawidłowe

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A w sumie mogłem od razu walić 30 dni odpoczynku, ale przecież to się nie kwalifikuje, więc dałem marne #30 za obrazę mojej osoby w jednym z postów i nietrzymanie się tematu, brak odpowiedzi na moje pytania. W czym widzisz problem?
    to sobie też wklej, i to tak ze 3x, bo to co widać wyżej, odbiegasz od tematu, bo odpowiadasz na swoje interpretacje postów, a nie posty, no i ja też się jakoś nie doczekałem przez kilka postów odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób skrzynia i silnik cierpią bardziej w zalezności, czy używamy miedzygazu, czy nie, dopiero na końcu pierdolnąłeś swoją głupotą

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dalej czekam na info dot. dysków SSD
    dyski ssd, to ta sama technologia, co ffd, zmieniła się tylko nazwa, to o czym pisałem w innym swoim poście, a czego ty nie rozumiesz: nazwa, technologia, sposób używania, zasada działania - to są 4 rzeczy, które się mogą różnić i nie ma żadnej implikacji, że zmiana jednej powoduje zmiane drugiej

    i teraz xD, dyski ffd na ata przed satą były dostępne dawno i ja sam miałem taki dysk w kompie w 2003 roku, i jeżeli dobrze pamiętam, kosztował 1500 złotych i miał 4gb pojemności, co w zupełności wystarczało na partycję systemową(o kurwa, brzmi znajomo), miałem też 15 calowy monitor lcd, który kosztował około 2500 złotych, tu też mi powiesz, że to niemożliwe, bo większość miała crtki do 2007?
    to, że w twojej biednej wsi, czy tam polsce nikogo nie było stać i nikt nie słyszał o takich rzeczach, to nie znaczy, że ich nie było

    a no, i nie wiedziałem, że dysk za 1500 złotych jest mniej dostępny od samochodu za 150000 xD, no ale przecież 20-letnie samochody miały już synchronizację, no tak, i 20 lat temu ludzie jeździli takimi samochodami, tak samo jak ty teraz jeździsz najnowszą serią 3, a nie starym e36 i gnijącą mazdą, róznica jest taka, że ssd(ffd) mógł kupić prawie każdy, a samochód juz nie bardzo, to że ludzie tego nie kupowali, nie zmienia faktu, że było dostępne i było w zasięgu

    Cytuj Mexeminor napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    i teraz jeszcze proszę o info o autach, który przy redukowaniu bez międzygazu przez, powiedzmy, 100kkm nie miały wymienianego sprzęgła, bo to też byłoby całkiem ciekawe.
    oj chuj xD, dobra, to zacznijmy od tego, że jest pełno takich aut i matkobosko, jak sprzęgło ogromnie cierpi, kiedy zrzucam z 4 na 3 i powoli puszczam sprzęgło i obroty skaczą do 2.5k, łolaboga
    no i to pytanie jest na poziomie: "to pokaż mi auto, które ma przejechane 100kkm i nie ma wymienianych opon", sprzęgło jest elementem wymiennym, to że biedaki kupują samochód za 15k i potem płacz, bo wymiana sprzęgła kosztuje 1-3k, to jest xD, bo jak ja kupuję auto za 150k, to rzeczywiście straszne, że po 5 latach będę musiał wymienić sprzęgło za 2 koble, czyli tyle, co 1 opona i będę przecież zawsze wrzucać luz, nigdy nie przetrzymywać sprzęgła i w ogóle oszczyndzał jak najwięcej, żeby 2 klocki wydać trochę później
    no ale takie biedaki właśnie kupujące 20-letnie strucle po 20koła, to by chcieli, żeby auto było niezniszczalne

    i ten temat też już był poruszany 100x i motoryzacja idzie w świetnym kierunku, gdzie auta będą to wyrzucenia na śmieci po 10 latach, ale za to będą kosztowały grosze, a nie 20-letnie, gnijące strucle, które tylko tworzą zagrożenie na drodze, bo ludzie, którzy już potem odkupują taki szmelc w cenie szmelcu, to łolaboga, bo trzeba element, który się zużywa za 1k wymienić, to pierdolnę trytytkę, tfu polacki
    Ostatnio zmieniony przez Janusz_Wons : 17-10-2018, 10:31

  16. #7020
    Avatar Mexeminor
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    4,140
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Dobra, jedna sprawa, bo widzę, że to ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Ja pisałem o momencie obrotowym, który przy redukcji zadziała przy puszczeniu sprzęgła, bo, jak przecież wiesz, obroty urosną z takich przykładowych 2k na 4-5k albo i więcej i ten moment obrotowy wtedy zadziała, a nie ten z niskich obrotów XD Człowieku, ty to w ogóle czytałeś, ja o tym piszę od samego początku.

    Od samego początku pisałem też o układzie napędowym, w tym sprzęgle, które przecież jest jego elementem, który oczywiście cierpi najbardziej. Nigdzie nie pisałem, że cierpi ono przy zwykłej redukcji mającej na celu wyhamowanie silnikiem, a więc zrzucenie biegu na niższy przy ~1,5k obrotów max, co spowoduje wzrost tychże do poziomu ~2,5k, co oczywiście nie wpłynie negatywnie na układ napędowy.

    Dalej, przy redukcji i parę biegów bez międzygazu cierpi nie tylko sprzęgło, ale również silnik. Słyszałeś o tzw. flarze? Jak nie to se wygoogluj, jesteś w tym dobry. Flara nie jest dla silnika dobra nic a nic, a właśnie taki efekt powstaje przy redukcji, gdzie z np. 2k rpm wchodzi nagle wartość 5k czy nawet większa. W naszym przypadku obroty nie rosną sobie powoli, stopniowo, a nagle i bardzo szybko. To nie jest stopniowe dodawanie gazu. No chyba, że chcesz puszczać sprzęgło powolutku przy takiej redukcji, ale wtedy sprzęgło palisz i już nie wiadomo co jest lepsze, ale ani jedno ani drugie nie jest dobre i tak się po prostu nie powinno jeździć, to jest niepoprawne użytkowanie.
    Do tego wspomniane przeze mnie szarpnięcie, które działa na cały układ napędowy, w tym nawet skrzynię, ale już ją pomińmy, bo rzeczywiście ona jest w stanie wytrzymać dużo. Natomiast w autach z tylnym napędem, gdzie wał jest długi i zaraz za nim mamy dyfer, tego typu szarpanie nie wpływa dobrze ani na wał, ani na dyferencjał. Myślisz, że skąd się biorą luźne dyfry? Z normalnego użytkowania auta? Omawiany przez nas przypadek to tylko jedna z przyczyn, ale jednak przyczyna.

    I prawdą oczywiście jest, że sprzęgło się wymienia, ale co ile trzeba je wymienić zależy już w dużej mierze od stylu jazdy. Taki Janusz wymieni dużo szybciej niż ktoś, ktoś, kto dba o auto. Czy użytkuje je więc odpowiednio? Nie, ale nikt mu tego nie broni, niech se wymienia sprzęgło nawet 2x częściej, ale niech mi nie wmawia, że tak się powinno jeździć, bo to nie jest prawda. Przytoczone przez ciebie opony też zużywają się w dużej mierze tak, jak na to pozwala kierowca. Bardzo wiele podzespołów samochodu może wytrzymać dłużej jeśli o to zadbamy i właśnie do tego się powinno dążyć, a nie heja, redukcja z 5 na 2, bez międzygazu, po co, skrzynia nowoczesna da se radę! Serio tak myślisz, czy trollujesz, bo ja się zgubiłem XD

    PS. Dzięki za info dot. dysków, nie wiedziałem tego i dobrze, że w końcu odpowiedziałeś. Widzisz, jak chcesz to masz argumenty. Szkoda tylko, że do tej ciekawej informacji dodałeś kolejną gafę, którą jest implikowanie, że 20 lat temu ludzie jeżdżący starymi samochodami (a więc takimi, które dzisiaj mają ~30 lat i więcej) nie mieli zsynchronizowanej skrzyni. Otóż mieli, bo, jak pisałem, jest to wynalazek bardzo stary i stosowany od dawien dawna. Nawet Maluch miał synchronizację, nie miał tylko pierwszego biegu. Tak więc 20 lat temu auta z synchronizacją skrzyni były powszechne we wszystkich grupach społecznych, a niestety monitory LCD i ówczesne dyski SSD - nie. A co do dostępności - ja mówiłem o dostępności w sensie takim, że można to było kupić, a nie za ile. Wyjaśniłeś mi, że takie dyski były, ale nazywały się inaczej, kosztowały dość dużo i miały małą pojemność. Ok, przyjąłem, ciekawa informacja. Jeszcze tylko jedna uwaga - nikt nie mówił o autach za 150k, raczej za max 40k, bo wtedy za tyle można było mieć np. Corollę albo Civica, nie to co teraz, że takie auto to minimum 60k.

    PSS. Miałem monitor LCD w 2002 roku, kosztował 2k i miał 15 cali. W sumie do dzisiaj działa, dobry kawał sprzętu.
    Ostatnio zmieniony przez Mexeminor : 17-10-2018, 11:36

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  2. Luźne rozmowy na tematy serwera
    Przez Crus w dziale Tibiantis Online
    Odpowiedzi: 2575
    Ostatni post: 30-01-2024, 19:16
  3. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •