Reklama
Strona 44 z 73 PierwszaPierwsza ... 34424344454654 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 646 do 660 z 1082

Temat: TORGowa poradnia prawna

  1. #646
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Przecież o tym mówię. To chyba nie ja powinien wrócić do podstawówki.

    Poza tym, mylisz się. Koleś nie ma podatku należnego 0, bo przekroczył kwotę wolną od podatku (inaczej - zarobił więcej niż 3091 PLN).

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zwrot podatku jest wtedy, kiedy pracodawca pobrał zbyt wysoką zaliczkę.
    Cytuj LuCzeK napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zwrot jest wtedy gdy masz zaliczke wieksza od podatku należnego.
    To samo prawda?

    Cytuj LuCzeK napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Na drugie pytanie ci nie odpowiedziałem. Trolem jestes w momencie gdy dajesz porade która mija sie z prawdą.
    Mocne. Nie dostanie tyle, ile ma w rubryce "zaliczka", bo przekroczył kwotę wolną od podatku i musi zapłacić podatek za tą niską kwotę, która przekracza ten próg. Dlatego nie masz racji.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 26-02-2015, 12:02

  2. #647
    Avatar LuCzeK
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    519
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    heh. Nie wiem dlaczego ale ciągle myslalem ze gosc ma dochod ponizej progu dlatego
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No chyba nie.
    Jak mam 5000 zaliczki to nie znaczy, że tyle dostanę XD.
    mi się nie zgadzało.
    Zwracam honor

  3. Reklama
  4. #648
    Avatar Delek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    29
    Posty
    1,530
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    @Dzzej ;


    czy to jest nalezna mi kwota? tj 458 zl?

    W ogole, czy ja wszystko dobrze wypelnilem?









    dalej nic nie mam xD

  5. #649
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Delek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Najważniejsza jest ta część. Generalnie wygląda na to, że dobrze wypełniłeś, ale ciężko tutaj popełnić błąd, bo to jest prawie identyczne jak PIT 11, który dostałeś od pracodawcy. Jeżeli program wyliczył Ci 458 PLN to tak, taki zwrot dostaniesz.
    @Delek ;

  6. #650
    Avatar Azuma
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    budapszt
    Posty
    287
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    elo torgi

    sprawa taka:
    kupiłem kurtkę 9 lutego. Zakupu dokonałem poprzez sklep na allegro. Kurtka adidas koszt 250 zł. Od razu w pierwszym dniu właściwie jej używania zepsuł mi się zamek błyskawiczny. Mianowicie - ten taki kwadracik, który powstaje na dole kurtki poprzez złączenie 2 części zamka się rozpadł. Nie jest możliwe by była to moja wina no ale ok..

    Teraz tak: kurtkę odesłałem. Babeczka z sklepu internetowego ( za pośr. allegro), powiedziała, że może to wysłać dalej do rzeczoznawcy z adidasa?, ale na 95% on rozpatrzy tą reklamację negatywnie. Ze swojej strony (str. sklepu) zaproponowała mi wymianę zamka i pokrycie kosztów tejże wymiany...(o ile nie zdecyduje sie wysłać jej do rzeczoznawcy).

    Jak się domyślacie nie jestem zainteresowany żadną wymianą zamka no bo jak to...
    Jutro muszę do niej napisać e-mail z moją decyzją. Czy ma wysyłać do rzeczoznawcy czy wymienić zamek. Co radzicie ? Na co sie powołać ( przepisy? ) żeby mi zwrócili hajs ew. wymiana na nową kurtkę chociaż wolę hajs?
    elo
    *Open mind for a differen view And nothing else matters*

  7. #651
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    zwrot kasy, zakup przez internet, 14 dni na zwrot zgodnie z prawem, oddaj, mów że nie używałeś
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

  8. #652
    Avatar Shao
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    1,540
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Sprawa wygląda tak
    Brat (dorosły) wracając sobie z piwem w ręku nagle zostaje zatrzymany przez 6 funkcjonariuszy, po czym go pobili i wlepili mandat 500zł za wykroczenie które popełnił rzekomo w zupełnie innej części miasta.

    Ma rozcięcie na głowie + ślady po kajdankach.

    Ma zamiar to zgłosić, i się odwoływać od mandatu. Pytanie jest takie jak długo może się odwoływać od mandatu?

    Dodam, że będzie niedługo wyjeżdżał do monaru(uzależniony od dopalaczy), oraz ma papiery ze szpitala psychiatrycznego nt głębokiej depresji.

  9. #653
    Avatar BBsrv
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    50cm od monitora
    Wiek
    31
    Posty
    4,489
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    @Delek ; weź ściągnij sobie pierwszy lepszy program do pitów i będziesz miał uzupełnione wszystko w 100% dobrze w 5 minut

    Cytuj Shao napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Sprawa wygląda tak
    Brat (dorosły) wracając sobie z piwem w ręku nagle zostaje zatrzymany przez 6 funkcjonariuszy, po czym go pobili i wlepili mandat 500zł za wykroczenie które popełnił rzekomo w zupełnie innej części miasta.

    Ma rozcięcie na głowie + ślady po kajdankach.

    Ma zamiar to zgłosić, i się odwoływać od mandatu. Pytanie jest takie jak długo może się odwoływać od mandatu?

    Dodam, że będzie niedługo wyjeżdżał do monaru(uzależniony od dopalaczy), oraz ma papiery ze szpitala psychiatrycznego nt głębokiej depresji.
    jeśli nie ma tego nigdzie nagranego, to nic nie wskóra. Welcome in Polska

    jak myślisz, sąd uwierzy ćpunowi w depresji czy funkcjonariuszom ;)
    Ostatnio zmieniony przez BBsrv : 28-02-2015, 04:42
    Kontakt ze mną:
    pw

  10. #654
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Shao napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Sprawa wygląda tak
    Brat (dorosły) wracając sobie z piwem w ręku nagle zostaje zatrzymany przez 6 funkcjonariuszy, po czym go pobili i wlepili mandat 500zł za wykroczenie które popełnił rzekomo w zupełnie innej części miasta.

    Ma rozcięcie na głowie + ślady po kajdankach.

    Ma zamiar to zgłosić, i się odwoływać od mandatu. Pytanie jest takie jak długo może się odwoływać od mandatu?

    Dodam, że będzie niedługo wyjeżdżał do monaru(uzależniony od dopalaczy), oraz ma papiery ze szpitala psychiatrycznego nt głębokiej depresji.
    nie ma sensu, ziomki miały nagrania(sam dźwięk) jak ich męczyli na komisariacie i ci policjanci dostali wyroki po ok. 5 latach, bez dowodów nic nie wskórasz

  11. #655
    Avatar Krychu196
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Cieszyn
    Posty
    390
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Dostałem wczoraj mandacik 50 zł.Nie pracuję,nadal chodzę do szkoły,nie posiadam żadnego konta,samochodu itp itd.

    1.Myślicie że jest szansa żebym po prostu nie zapłacił i by się nic nie stało?

    2.Niby jest tydzień na zapłatę ale jakbym zapłacił np za 3 tyg to nic by się nie stało?

  12. #656
    Avatar Merinksban
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    28
    Posty
    1,551
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Krychu196 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dostałem wczoraj mandacik 50 zł.Nie pracuję,nadal chodzę do szkoły,nie posiadam żadnego konta,samochodu itp itd.

    1.Myślicie że jest szansa żebym po prostu nie zapłacił i by się nic nie stało?

    2.Niby jest tydzień na zapłatę ale jakbym zapłacił np za 3 tyg to nic by się nie stało?
    1. Po jakimś czasie przyjdzie Ci upomnienie.
    2.Nic się nie stanie, sam ostatnio zapłaciłem po pół roku.

  13. #657
    Avatar Azuma
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    budapszt
    Posty
    287
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    sprawa taka:
    kupiłem kurtkę 9 lutego. Zakupu dokonałem poprzez sklep na allegro. Kurtka adidas koszt 250 zł. Od razu w pierwszym dniu właściwie jej używania zepsuł mi się zamek błyskawiczny. Mianowicie - ten taki kwadracik, który powstaje na dole kurtki poprzez złączenie 2 części zamka się rozpadł. Nie jest możliwe by była to moja wina no ale ok..

    Teraz tak: kurtkę odesłałem. Babeczka z sklepu internetowego ( za pośr. allegro), powiedziała, że może to wysłać dalej do rzeczoznawcy z adidasa?, ale na 95% on rozpatrzy tą reklamację negatywnie. Ze swojej strony (str. sklepu) zaproponowała mi wymianę zamka i pokrycie kosztów tejże wymiany...(o ile nie zdecyduje sie wysłać jej do rzeczoznawcy).

    Jak się domyślacie nie jestem zainteresowany żadną wymianą zamka no bo jak to...
    Jutro muszę do niej napisać e-mail z moją decyzją. Czy ma wysyłać do rzeczoznawcy czy wymienić zamek. Co radzicie ? Na co sie powołać ( przepisy? ) żeby mi zwrócili hajs ew. wymiana na nową kurtkę chociaż wolę hajs?
    elo

    / nie mogę oddać i powiedzieć, że nie uzywałem bo po 1 używałem a po drugie minęły 2 tyg
    *Open mind for a differen view And nothing else matters*

  14. #658
    Avatar Shao
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    1,540
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Sprawa wygląda tak.

    Zakupiłem serwer pryw ts3, i muszę udostępnić komuś hasło do tego panelu żeby mógł odpalać tego ts w razie gdyby mnie nie było. W razie utraty dostępu do konta moge odzyskać przez email, czysto hipotetyczne pytanie, czy jeżeli bym stracił dostęp do serwera z powodu że mam takie same passy do maila (na panel admina ts3 logujemy sie przez adres mail) jak do panelu ts3 to mogą komuś grozić jakaś odpowiedzialność prawna(w teorii wp.pl i strona pod wynajem serwerów nie odpowiadają za utrate konta z takiego powodu, ale wole się upewnić)>

  15. #659

    Notoryczny Miotacz Postów SerQ jest teraz offline
    Avatar SerQ
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    WWA Mondeo
    Wiek
    29
    Posty
    1,458
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Orientuje się ktoś od jakiej kwoty brutto pracując na umowę zlecenie trzeba rozliczać PIT za rok 2014?
    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    to byla tibia, to bylo zycie, a nie to co teraz, 20 lat na karku, piekny silny madry mezczyzna, tylko kobiety i szybkie samochody :<

  16. #660
    Avatar Szantymen
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Szczecin
    Posty
    1,729
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj SerQ napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Orientuje się ktoś od jakiej kwoty brutto pracując na umowę zlecenie trzeba rozliczać PIT za rok 2014?
    Wydaje mi sie ze od kazdej

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Jaka forma prawna?
    Przez szylys w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 30-12-2015, 21:36
  2. Porada prawna - ile kosztuje ?
    Przez BBsrv w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 27-12-2013, 14:01
  3. [RealOTS] TORGowa gildia
    Przez kostek90 w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 30-12-2012, 19:48
  4. [Nerana] TG - Torgowa Gromadka
    Przez Robciany w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post: 13-09-2012, 19:26
  5. Torgowa wiosenna zabawa
    Przez Mandarke w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post: 02-04-2011, 00:04

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •