Reklama
Strona 2 z 73 PierwszaPierwsza 12341252 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 1082

Temat: TORGowa poradnia prawna

  1. #16
    Avatar Tort
    Data rejestracji
    2013
    Posty
    124
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Cytuj bubcoz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    czyli według ciebie nie można pić alkoholu w aucie? xD
    Slyszalem kiedys, ze mozna pic alkohol w aucie, jesli w stacyjce nie ma kluczykow, bo to jest niby znak, ze samochod jest gotow do odpalenia i teoretycznie ruszasz.
    Nawet nie wiem skad o tym sie dowiedzialem, takze niesprawdzone przeze mnie info.

  2. #17
    Avatar Fivechełm
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Chełm
    Posty
    327
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jeśli nie było testamentu, mamy dziedziczenie ustawowe. Patrzymy pierwszy stopień - bum. Jest babcia - żona dziadka. Dziedziczy razem z dziećmi dziadka po równo, ale nie mniej niż 1/4, więc potrzebujemy trochę więcej danych..

    Czy dziadek miał dzieci? Ile ?
    1/4 samochodu należy się mojemu ojcu wiem o tym. Samochód sprzedany został bez jego wiedzy ( nie wiem jakim cudem oni to zrobili). Mój ojciec ma tylko siostre.

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Jeśli samochód stoi na parkingu publicznym nie możesz spożywać w nim alkoholu.

    2a. Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  5. #19
    Avatar Vadim
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Płock
    Wiek
    31
    Posty
    4,965
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    W praktyce policja zatrzymala mnie w samochodzie na parkingu gdy pilem z 6-7 razy i nigdy mandatu nie dostalem. Ze 3 razy trzepali nam caly samochod + nas. Raz byli tacy spoko i gadali, zeby nam kiedys do glowy nie przyszlo wlaczyc silnika, aby bylo cieplo bo wtedy prawko od razu leci. I najlepiej kluczyka zeby w stacyjce nie bylo. I jeszcze doradzili, zebysmy pili na tylnych siedzeniach dlatego, ze nas mniej widac i w razie czego mozna mowic, ze czekamy na kierowce.

  6. #20

    Notoryczny Miotacz Postów Dawox jest teraz offline
    Avatar Dawox
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    1,472
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Pytanie czysto teoretyczne. Groziłyby komuś jakieś konsekwencje prawne gdyby po znajomych, rodzicach itd danej osoby powysyłał nagie zdjęcia i filmiki z nią w roli głównej? ;d Mogła by to zgłosić jako oczernianie albo ki chuj wie co?

  7. #21
    Avatar Tibiarz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Tibiantis
    Wiek
    3
    Posty
    15,865
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tego nie da się od tak rozpatrzyć. Bo to zależy też od funkcjonariusza i to w dużej mierze - może być tak, że dostajesz mandat za to że z nimi byłeś, może być tak, że nie dostajesz.
    za co niby miałby dostać ten mandat, skoro on nie pił? za pogaduszki z kolegą?

  8. #22
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Vadim napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W praktyce policja zatrzymala mnie w samochodzie na parkingu gdy pilem z 6-7 razy i nigdy mandatu nie dostalem. Ze 3 razy trzepali nam caly samochod + nas. Raz byli tacy spoko i gadali, zeby nam kiedys do glowy nie przyszlo wlaczyc silnika, aby bylo cieplo bo wtedy prawko od razu leci. I najlepiej kluczyka zeby w stacyjce nie bylo. I jeszcze doradzili, zebysmy pili na tylnych siedzeniach dlatego, ze nas mniej widac i w razie czego mozna mowic, ze czekamy na kierowce.
    Ja z kolesiem tak samo nie dostaliśmy. Ogólnie jest to zakazane z tym, że na forach czytałem, że najwięcej zależy czy trafisz na policjanta czy psa.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  9. #23
    Avatar marek
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    634
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Mam pytanie czysto teoretyczne, które mnie dzisiaj naszło. Od razu mówię, że nie dotyczy mnie, ani nikogo, kogo znam ;d.
    Czy gdyby podczas jednonocnej przygody dziewczyna, z którą uprawiałoby się seks zaszła w ciążę zarzekała się wcześniej, że bierze tabletki antykoncepcyjne(a naprawdę tego nie robiła), to czy po urodzeniu dziecka ojciec musiałby płacić alimenty, jeżeli udowodniłby, że dziewczyna, z którą uprawiał seks kłamała mu o antykoncepcji?(dajmy na to, że był taki przezorny i nagrałby ją, gdy mówiła mu, że bierze tabletki)

  10. #24
    Avatar Haan
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Irlandia
    Wiek
    34
    Posty
    2,081
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    W jakim prawie sie specjalizujesz?

    Moje pytanie:
    Co grozi w Polsce za prowadzenie dzialalnosci gospodarczej bez rejestracji i odprowadzania CIT i VAT?

    Np.
    Wykonuje usluge, remonty mieszkan. Panstwo nic o tym nie wie. Ktos mnie podkablowal. Co mi grozi?
    ipse se nihil scire id unum sciat

  11. #25
    Avatar nightmarer121
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    871
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Haan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W jakim prawie sie specjalizujesz?

    Moje pytanie:
    Co grozi w Polsce za prowadzenie dzialalnosci gospodarczej bez rejestracji i odprowadzania CIT i VAT?

    Np.
    Wykonuje usluge, remonty mieszkan. Panstwo nic o tym nie wie. Ktos mnie podkablowal. Co mi grozi?
    Musieliby udowodnić, że wziales za to pieniądze
    :)

  12. #26
    Avatar marek
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    634
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    W jakim prawie sie specjalizujesz?


    Moje pytanie:
    Co grozi w Polsce za prowadzenie dzialalnosci gospodarczej bez rejestracji i odprowadzania CIT i VAT?


    Np.
    Wykonuje usluge, remonty mieszkan. Panstwo nic o tym nie wie. Ktos mnie podkablowal. Co mi grozi?
    http://www.przepisy.gofin.pl/przepis...31109,3,0.html


    i to
    http://ksiegowosc.infor.pl/raport-dn...odarczej-.html


    sorki, że daje linki bez żadnych cytatów z wnioskami, ale akurat muszę wychodzić i nie szukam. Mam nadzieje, że starczy!



  13. #27
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj bubcoz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    czyli według ciebie nie można pić alkoholu w aucie? xD
    Według mnie możesz robić, co Ci się podoba, ale jak trafisz jak już to ktoś powiedział na nieprzyjemnego policjanta to dostaniesz mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. Widziałem nieprzyjęcia takich mandatów, które kończyły się przegraną w sądzie i troszkę większym mandatem niż na papierku.



    Cytuj Dawox napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pytanie czysto teoretyczne. Groziłyby komuś jakieś konsekwencje prawne gdyby po znajomych, rodzicach itd danej osoby powysyłał nagie zdjęcia i filmiki z nią w roli głównej? ;d Mogła by to zgłosić jako oczernianie albo ki chuj wie co?
    Art. 191a Kodeksu Karnego > od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, nie baw się w to.

    Cytuj tibia77 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    za co niby miałby dostać ten mandat, skoro on nie pił? za pogaduszki z kolegą?
    Pisałem, że zależy od policjanta. Przychodzi, mówi że piłeś i co? Nie przyjmujesz mandatu. Ich jest dwóch, mówią, że piłeś. Ty jesteś sam. Przegrałeś. O to mi chodzi.

    Cytuj Marekexp napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam pytanie czysto teoretyczne, które mnie dzisiaj naszło. Od razu mówię, że nie dotyczy mnie, ani nikogo, kogo znam ;d.
    Czy gdyby podczas jednonocnej przygody dziewczyna, z którą uprawiałoby się seks zaszła w ciążę zarzekała się wcześniej, że bierze tabletki antykoncepcyjne(a naprawdę tego nie robiła), to czy po urodzeniu dziecka ojciec musiałby płacić alimenty, jeżeli udowodniłby, że dziewczyna, z którą uprawiał seks kłamała mu o antykoncepcji?(dajmy na to, że był taki przezorny i nagrałby ją, gdy mówiła mu, że bierze tabletki)
    A co ma to co ona mówi, do ciąży. Uprawiając seks z kobietą liczysz się z konsekwencjami w postaci dziecka. Płacisz alimenty niezależnie od tego, czy mówiła, że brała czy też nie.
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

  14. #28
    Avatar Vadim
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Płock
    Wiek
    31
    Posty
    4,965
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Pamietam jak kiedys pilismy sobie gdzies nad wisla, bylo z 6 osob, jeden nie pil w cale, reszta pila z tym ze jeden juz zdarzyl wypic i wyrzucil butelke. Policja podbija i ze mandacik dla wszystkich, to tych dwoch od razu ze oni nie pili. Policja powiedziala, ze jada na komende na badanie alkomatem. Jeden zaczal sie wypierac, ze on pil w domu wczesniej. Drugi dalej twardo mowil ze nie pil. Postraszyli, ze jak wyjdzie mu na komendzie, ze pil to wiekszy mandat, itp. Skonczylo sie, ze ten co pil sie przyznal i dostal mandat, a tego co nie pil na komende nie zabrali i nic nie dostal.

    Wiec w takiej sytuacji gdy sie rzeczywiscie nie pilo najlepiej domagac sie badania alkomatem.

  15. #29
    Avatar Bender Rodriguez
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    4,184
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Jak to jest jak mam prawko na samochód a jadę motorem i zostanę zatrzymany do kontroli to jaki grozi mi mandat i ewentualne konsekwencje?

  16. #30
    Avatar wampiirr
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    5,864
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    w takiej jak nie piłeś to oczywiście, muszą cię przebadać jeżeli chcesz, a to jest niezbity dowód. Jeżeli jesteś pijany to faktycznie zależy od policjanta, bo mój kumpel właśnie jeszcze się sądzi o napaść na policjanta z kolegami. Byli pijani, coś tam wariowali po mieście (żadne tam lanie się czy coś, spokojne chłopaki, ale darcie ryja pewnie itp) i jak 2 polcjantów ich zatrzymało, to się z nimi kłócili, zabrali ich na dołek i powiedzieli, że mój kumpel 1,7m, 50+kg dusił dwumetrowego karka z policji haha

    @up
    „Mandat za kierowanie pojazdu nieposiadając jakiegokolwiek uprawnienia wynosi 500 zł. Nie do 500 zł, ale w każdym przypadku 500 zł. Prawnym obowiązkiem policji jest egzekwowanie takiej kwoty. W momencie, kiedy kierujący motocyklem posiada inną kategorię prawa jazdy, a jest to najczęściej kategoria B, mandat wynosi 200 zł”
    Ostatnio zmieniony przez wampiirr : 02-01-2014, 20:53

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jaka forma prawna?
    Przez szylys w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 30-12-2015, 21:36
  2. Porada prawna - ile kosztuje ?
    Przez BBsrv w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 27-12-2013, 14:01
  3. [RealOTS] TORGowa gildia
    Przez kostek90 w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 30-12-2012, 19:48
  4. [Nerana] TG - Torgowa Gromadka
    Przez Robciany w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post: 13-09-2012, 19:26
  5. Torgowa wiosenna zabawa
    Przez Mandarke w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post: 02-04-2011, 00:04

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •