Reklama
Strona 64 z 73 PierwszaPierwsza ... 14546263646566 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 946 do 960 z 1082

Temat: TORGowa poradnia prawna

  1. #946
    Avatar Pelikan
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,288
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Wykupywałem ze 2-3 miesiące temu reklamę w galerii, ceny mają w euro. Pani mi przewalutowała, przelałem pieniądze, reklama wisiała i została zdjęta. Teraz dostaję maila że chcą dopłaty 11zł ze względu na zmianę kursu euro. Nie mam przed sobą umowy, ale ogólnie jak zapłaciłem i dostałem taką a nie inną cenę na początku transakcji to mam coś dopłacać? Wiem że to tylko 11zł ale wg mnie to niepoważne i nie mam zamiaru płacić. Jak to coś zmieni to reklama była na firmę, która już została zamknięta.

  2. #947
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Arinori napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @matizioom ;
    zgaduje ze starczy odwołać się że się nie chce nic i tyle starczy bo coś mi ta sprawa śmierdzi ;d?
    @Arinori ;
    Spadek mozesz (a raczej musisz jezeli go nie chcesz) odrzucic, mozesz tez przyjac z dobrodziejstwem inwentarza. Wtedy dziedziczysz tez dlugi, ale tylko do wartosci odziedziczonego majatku. Czyli np jest 500 000 dlugow, ale przy tym odziedziczyles auto warte 20 000 (wg. rzeczoznawcy) = musisz splacic tylko 20 000. Ma to sens i zastosowanie w bardziej skomplikowanych sytuacjach kiedy np. denat posiadal wlasnosc 3/12 nieruchomosci, a Ty mialbys pozostala czesc. Wtedy warto podatek przyjac, a dlug splacic chocby po to zeby uniknac aukcji komorniczej itd.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  3. Reklama
  4. #948
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,370
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    "Art.63a.§1. Kto umieszcza w
    miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym
    ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok
    publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,
    podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny"


    Na drzwiach wejściowych do klatki schodowej widnieje zakaz roznoszenia reklam/ulotek. Mimo to skrzynki zawalone są ulotkami (pizzeria, auchan, wyborcze, itp). To ma w ogóle moc prawną? Jest to egzekwowane jakkolwiek? Ew. Z jakiego innego artykułu może być pozwana osoba zostawiająca ulotkę reklamową w takiej klatce? a jeżeli nie ma informacji, to czy może być w ogóle?

  5. #949
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Teoretycznie art. 222 kc
    A praktycznie nic nie zrobisz, nie jest egzekwowane w zaden sposob.

    Also w jaki sposob chcesz pozwac jakiegos pazia, ktory przy okazji sie pewnie zmienia co 2 tygodnie (albo 10 paziow ktorzy te ulotki roznosza)? Biorac pod uwage, ze nie uzyskasz jego danych osobowych, ani nie masz prawa go zatrzymac w zaden sposob to mozesz go co najwyzej w 4 litery ucalowac. xD
    Ostatnio zmieniony przez Master : 16-10-2018, 14:33
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  6. #950
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,381
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    moim zdaniem zakaz zakazem ale powinien być na klatce schodowej jakiś chytry schowek na wszelakie reklamy i po prostu jak jesteś ciekawy danej gazetki to se ją bierzesz, w czym problem?

    ale prawda taka że najgorzej jak wszystko leży rozpierdolone po całej klatce.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  7. #951
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,370
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Also w jaki sposob chcesz pozwac jakiegos pazia
    Nie pazia, a firmę/osobę która jest reklamowana? To chyba oczywiste, że odpowiedzialność spoczywa na zleceniodawcy

  8. #952
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Aver napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie pazia, a firmę/osobę która jest reklamowana? To chyba oczywiste, że odpowiedzialność spoczywa na zleceniodawcy
    Ale zleceniodawca nie wyciagnie zadnych konsekwencji wobec tej osoby. I co zamierzasz sie sadzic z kazdym sklepem, kazdym hipermarketem czy chuj wie czym z czego masz ulotki? Nie jest to w zaden sposob egzekwowane.
    Mozesz sobie zastrzec lub naklejke dac na skrzynke i ewentualnie wspomniany przeze mnie art 222 kc, ktory i tak nie bedzie egzekwowany. Czyli w praktyce nic nie mozesz bo zapewne zdajesz sobie sprawe, ze zastrzezenie czy naklejke i tak wszyscy maja w dupie. Ulotki i reklamy to problem smieszny, a zarazem stary jak swiat w tym kraju.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  9. #953
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,381
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Znajdź firmę która zleca ulotkowanie na danym rejonie, i wyperswaduj im rozpierdalanie gazetek po całej klatce, bo rozumie jak jest na skrzynce ładnie położone i bierzesz jak ci pasuje, najgorzej jak te kurwy na każdym piętrze porozpierniczają na prawo i lewo to jest kurwa dramat.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  10. #954
    Avatar Ander Twenty
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    27
    Posty
    4,414
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Jak wygląda sprawa z monitoringiem w pracy? Wiem, że RODO trochę dokładniej naświetliło, co wolno, a czego nie wolno, ale zastanawiam się jak to wygląda z kontrolowaniem pracy zatrudnionych. Mój kierownik/osoba z dostępem do kamer ma prawo do tego, w sensie czy może sobie wejść na te kamerki i przypierdalać się (czy słusznie czy nie to już inna kwestia) o jakość pracy czy to rzeczywiście do ochrony mienia/bezpieczeństwa pracowników? U mnie w robocie tylko do tego jest monitoring wykorzystywany i no nie czuję się z tym najlepiej jak mam czyjś wzrok na plecach, nawet jak w pracy tej osoby nie ma.

  11. #955
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Ander Twenty napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak wygląda sprawa z monitoringiem w pracy? Wiem, że RODO trochę dokładniej naświetliło, co wolno, a czego nie wolno, ale zastanawiam się jak to wygląda z kontrolowaniem pracy zatrudnionych. Mój kierownik/osoba z dostępem do kamer ma prawo do tego, w sensie czy może sobie wejść na te kamerki i przypierdalać się (czy słusznie czy nie to już inna kwestia) o jakość pracy czy to rzeczywiście do ochrony mienia/bezpieczeństwa pracowników? U mnie w robocie tylko do tego jest monitoring wykorzystywany i no nie czuję się z tym najlepiej jak mam czyjś wzrok na plecach, nawet jak w pracy tej osoby nie ma.
    Teoretycznie nie moze, praktycznie nie mozna mu zabronic siedzenia i patrzenia w kamery.

    Jezeli nie czujesz sie komfortowo w miejscu pracy to jest na to wyjscie - mozna sie zwolnic.
    Ostatnio zmieniony przez Master : 13-11-2018, 15:11
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  12. #956
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,381
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    co za podczłowiekiem muszą być wszelacy kierownicy w takich gówno produkcjach będzie ci pierniczył że na twoje miejsce jest x ludzi, a gdzie faktycznie brakuje rąk do pracy i siedzi se na kamerce i podgląda jak robisz a sam będzie się huśtał na krześle to kurwaXD
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  13. #957
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,843
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj Koczek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    co za podczłowiekiem muszą być wszelacy kierownicy w takich gówno produkcjach będzie ci pierniczył że na twoje miejsce jest x ludzi, a gdzie faktycznie brakuje rąk do pracy i siedzi se na kamerce i podgląda jak robisz a sam będzie się huśtał na krześle to kurwaXD
    Ale przeciez co to za pierdolenie, ze nie ma rak do pracy. xDD Do takich robotek jak sprzedawanie w sklepie czy na jakiejs produkcji jest od chuja ludzi, a jak nie to sa tez Ukraincy wiec izi, to naturalne, ze osoba odpowiedzialna za prace i wyniki chce dopilnowac zeby bylo na tiptop wszystko, a jak ktos sie opierdala to jak najbardziej trzeba go ukrocic albo wypierdolic z roboty nie wiem czego nie rozumiesz. xD Natomiast skoro jest TYYYYLE zajebistej pracy i TYYYYLEEE ofert, a ktos czuje sie "niekomfortowo" w pracy bo musi pracowac to moze sie zwolnic. A jezeli czuje sie mobbingowany to od tego tez sa paragrafy, ale "panie sendzio bo szef patrzy jak sie opierdalam no i puzniej karze mi pracowac" sie raczej pod to nie lapie.

    Argument "brakuje rak do pracy" to nie wiem przez kogo zostal wylansowany, chyba przez pis kurwa zeby wmowic ludziom jak to nie jest zajebiscie, gdzie rzeczywistosc jest tak samo chujowa jak pare lat temu. Oczywiscie brakuje ludzi, ale ogarnietych ludzi na konkretne stanowiska, a nie do napierdalania na produkcji.
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  14. #958
    Avatar Smok_Galana
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Oberschlesien
    Posty
    3,320
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a jakiejs produkcji jest od chuja ludzi, a jak nie to sa tez Ukraincy wiec izi,
    zawsze mi bylo szkoda anglikow bez szkoly ktory robili w angli na magazynie z polakami teraz bedzie mi szkoda polakow bez szkoly ktorzy beda robic w zabce z ukraincami
    Zanim mnie obrazisz uświadom sobie że jestem psycholem.

  15. #959
    Avatar Clawien
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Niepowtarzalne Zagłębie Dąbrowskie
    Posty
    337
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Może ktoś będzie obeznany.
    2 lata temu dostałem darowiznę od ojca (kwota przekraczała te ustawowe 9637 zł). Zgłoszone do US na SD-Z2.
    Teraz zastanawiamy się nad przerzuceniem samochodu na mnie. Wartość nie będzie przekraczać ww. kwoty (rząd 5-6 tyś). SD-Z2 wymagany ze względu na powyższą darowiznę w ciągu 5 lat? Czy jak to wygląda

  16. #960
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Jeśli jest tu jakiś czeski prawnik to sam chętnie się dowiem, ale pytanie na polskim forum o czeskie przepisy to chyba lekkie przegięcie =D Ale może ktoś ?
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jaka forma prawna?
    Przez szylys w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 30-12-2015, 21:36
  2. Porada prawna - ile kosztuje ?
    Przez BBsrv w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 27-12-2013, 14:01
  3. [RealOTS] TORGowa gildia
    Przez kostek90 w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 30-12-2012, 19:48
  4. [Nerana] TG - Torgowa Gromadka
    Przez Robciany w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post: 13-09-2012, 19:26
  5. Torgowa wiosenna zabawa
    Przez Mandarke w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post: 02-04-2011, 00:04

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •