Reklama
Strona 63 z 73 PierwszaPierwsza ... 13536162636465 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 931 do 945 z 1082

Temat: TORGowa poradnia prawna

  1. #931
    Avatar Sumoner
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Rybnik
    Posty
    592
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Jak się wypowiada umowę o prace?
    Miałem umowę o prace na 2 lata, poźniej dostałem w tej samej firmie na rok. Łacznie pracuje 2 lata i 2 miesiące wiec wpisałem okres wypowiedzenia 2 tygodnie.
    No i tak, mam wydrukowane 2 kartki wypowiedzenia, jedna dla mnie jedna dla zakładu, tak?
    Moj szef to gnur, co jeśli nie bedzie chciał podpisać wypowiedzenia?

  2. #932
    Avatar marek
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    634
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Sumoner napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak się wypowiada umowę o prace?
    Miałem umowę o prace na 2 lata, poźniej dostałem w tej samej firmie na rok. Łacznie pracuje 2 lata i 2 miesiące wiec wpisałem okres wypowiedzenia 2 tygodnie.
    No i tak, mam wydrukowane 2 kartki wypowiedzenia, jedna dla mnie jedna dla zakładu, tak?
    Moj szef to gnur, co jeśli nie bedzie chciał podpisać wypowiedzenia?
    Jeżeli według umowy Twój okres wypowiedzenia zaczyna biegnąć od kiedy złożysz wypowiedzenie, to liczy się on od czasu kiedy powiesz szefowi, że odchodzisz(umowa słowna się liczy). Szef nie musi Ci nic w tym wypadku podpisywać(ale oczywiście pisemnie też złóż!).

  3. Reklama
  4. #933
    Avatar StickMan
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    30
    Posty
    379
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Torgi mam pytanie
    Termin się zbliża a oczywiście Stickman wszystko na ostatnią chwilę...

    Ktoś ogarnięty w sprawach PITow?
    3umowy o pracę
    Pity11w domu ale jak to rozliczyć bo gdy wrzuciłem wszystko w program to niby wyszlo 900zl do dopłacenia co jest...dość dziwne
    Do Urzędu pójdę dopiero w środę dopytać co i jak (1stycznosc u mnie z tyloma umowami w 1roku)

    Na necie czytałem że można tu tyle wpisać ...tu tyle procent a jestem z tym ciemny jak...bardzo

    Ktoś mógłby pomóc czy raczej Urząd lub osoba która się na tym zna i ściągnie te 50_100zl odemnie ?

    Aktualnie poprostu wszystkie koszta dochody itp zsumowalem i mi magia wyszła xd

  5. #934
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj StickMan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Torgi mam pytanie
    Termin się zbliża a oczywiście Stickman wszystko na ostatnią chwilę...

    Ktoś ogarnięty w sprawach PITow?
    3umowy o pracę
    Pity11w domu ale jak to rozliczyć bo gdy wrzuciłem wszystko w program to niby wyszlo 900zl do dopłacenia co jest...dość dziwne
    Do Urzędu pójdę dopiero w środę dopytać co i jak (1stycznosc u mnie z tyloma umowami w 1roku)

    Na necie czytałem że można tu tyle wpisać ...tu tyle procent a jestem z tym ciemny jak...bardzo

    Ktoś mógłby pomóc czy raczej Urząd lub osoba która się na tym zna i ściągnie te 50_100zl odemnie ?

    Aktualnie poprostu wszystkie koszta dochody itp zsumowalem i mi magia wyszła xd
    Ale osobno dodałeś każdy z tych PITów i dokładnie wszystko przepisałeś? Sprawdź czy nic nie pojebałeś.

  6. #935
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,381
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Witam panów, nie chciałem tworzyć odrębnego tematu więc zapytam tutaj bo może ktoś ma lub przymierza się i ma jakieś ciekawe informacje, jego wujek wie lub babka itp ; ]

    Czy macie jakieś dodatkowe ubezpieczenia własnego zdrowia, od chorób, po nieszczęśliwym zejściu dla rodziny itp, np w prudentialu i innych takich firmach, co o tym sądzicie? Liczę na szczere opinie, to nie HP:P
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  7. #936
    Avatar Xijeg
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,077
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Koczek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam panów, nie chciałem tworzyć odrębnego tematu więc zapytam tutaj bo może ktoś ma lub przymierza się i ma jakieś ciekawe informacje, jego wujek wie lub babka itp ; ]

    Czy macie jakieś dodatkowe ubezpieczenia własnego zdrowia, od chorób, po nieszczęśliwym zejściu dla rodziny itp, np w prudentialu i innych takich firmach, co o tym sądzicie? Liczę na szczere opinie, to nie HP:P
    Aktuariusz here, co dokładnie chciałbyś wiedzieć? @Koczek ;

  8. #937
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,381
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Xijeg napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Aktuariusz here, co dokładnie chciałbyś wiedzieć? @Koczek ;
    Super, chciałbym się dowiedzieć które najlepiej wybrać tzn z jakiej firmy albo jaka oferta jest najbardziej korzystna dla zwykłego Kowalskiego. @Xijeg
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  9. #938
    Avatar Xijeg
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,077
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Koczek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Super, chciałbym się dowiedzieć które najlepiej wybrać tzn z jakiej firmy albo jaka oferta jest najbardziej korzystna dla zwykłego Kowalskiego. @Xijeg
    Wszystko zależy od tego czego dokładnie potrzebujesz. Czy interesuje Cie po prostu ubezpieczenie na życie bez bajerów (w razie zgonu osoby wskazane jako uposażeni dostają kasę/rentę), czy chcesz to rozbudować o ubezpieczenie takich ryzyk jak wspomniane poważne choroby, pobyt w szpitalu, urodzenie dziecka, zgon dziecka/małżonka/rodzica/teścia/sąsiada. Kolejna kwestia to jakie kwoty ubezpieczenia Cie interesują/ile chcesz na to kasy przeznaczyć - od razu powiem, że przyzwoite ubezpieczenie na życie kosztuje ze więcej niż średnie OC. Ważne jest też to ile masz lat - stawiam, że raczej nie mówimy tu o 40+ więc prawie na pewno będziesz potrzebował ubezpieczenia indywidualnego (jest też opcja przystąpienia do ubezpieczenia grupowego niejako indywidualnie z ulicy (normalnie ubezpieczenia grupowe występują w zakładach pracy itp gdzie pracodawca ubezpiecza całą grupę pracowników), mowa o tzw. grupach otwartych - tutaj z reguły są niższe sumy ubezpieczenia, mniejsza elastyczność jeśli chodzi o zakres, ale korzystniejsza składka jak masz 40-45+ lat).

    Jeśli chodzi o konkretne oferty to zakładów ubezpieczeń jest kilkadziesiąt i każdy coś sprzedaje, i w ogólności ciężko powiedzieć który ma najlepszą ofertę - niektóre zakłady będą mieć atrakcyjniejsze oferty związane z ze zdrowiem, inne wypadkowe, kolejne z bajerami około rodzinnymi itp. pominę już to że oferta ciągle się zmienia (to nie jest OC gdzie każdy sprzedaje to samo). Na początek polecam przejść się do jakiejś multiagencji i poprosić o przygotowanie kilku ofert od różnych ubezpieczycieli - w takim przypadku jak będą już konkrety to mogę rzucić okiem na oferty i powiedzieć Ci czy do czegoś się nadają. Część ubezpieczycieli jak np. PZU, Warta, Prudential i paru innych może nie być dostępna w multiagencjach, bo mają własne sieci agencyjne (przynajmniej dla ubezpieczeń na życie), więc być może trzeba będzie obskoczyć kilka punktów. Niestety, ale kupując takie ubezpieczenie warto poświęcić na to trochę więcej czasu, bo od tego co kupisz zależy co potem w razie problemów Twoja rodzina/Ty dostaniesz od tego ubezpieczyciela, więc jak wybierzesz chujowo to może być rozczarowanie - w takim OC się nie przejmujesz gdzie kupujesz, bo patrzysz głównie na cenę, a problemy z uzyskaniem/wysokością odszkodowania przez kogoś kogo stukniesz Ciebie nie obchodzą.

    @edit
    A i ważna sprawa, nie wchodź w ubezpieczenia z dołączoną częścią inwestycyjną (UFK) :)
    Ostatnio zmieniony przez Xijeg : 28-04-2018, 01:10

  10. #939

    Notoryczny Miotacz Postów Bigi jest teraz offline

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,152
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Ja mam w Avivie. Kolega up tej firmy nie wymienił

  11. #940
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Ja mam tylko takie, które mi firma opłaca, był Prudential ale od maja przechodzimy do Metlife. Korzystam z pakietu, który w 100% opłaca pracodawca. Można sobie dorzucić coś więcej za jakieś drobne potrącenia z wypłaty ale niekoniecznie mnie to interesowało. Ostatecznie to i tak się rozbija o to czy jak złamie nogę to dostanę 1000 czy 1500zł, chociaż samo ubezpieczenie też obejmuje jakieś koszty leczenia za granicą itd...
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  12. #941
    Avatar Arinori
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    日本
    Wiek
    30
    Posty
    2,566
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Szybkie pytanko czy osoba przed zgonem ma prawo wpisać osobę bez jej informowania do testamentu ?

    Anime-Planet.com - anime | manga | watch anime online

  13. #942
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,052
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    tak

  14. #943
    Avatar Arinori
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    日本
    Wiek
    30
    Posty
    2,566
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj matizioom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    tak
    @matizioom ;
    zgaduje ze starczy odwołać się że się nie chce nic i tyle starczy bo coś mi ta sprawa śmierdzi ;d?

    Anime-Planet.com - anime | manga | watch anime online

  15. #944
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,052
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    no z tego co wiem to tak
    tzn nie wiem jak to dokladnie wyglada ale ogolnie nie musisz przyjmowac spadku

  16. #945
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    możesz odrzucić spadek w całości, natomiast jeśli przyjmiesz to pamiętaj, że długi też na siebie bierzesz, jak nic nie odpowiesz to odziedziczysz z dobrodziejstwem inwentarza więc niby spoko ale są tam jakieś myki z nieruchomościami itd, tyle pamiętam z ułomnych zajęć z prawa 5lat temu
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jaka forma prawna?
    Przez szylys w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 30-12-2015, 21:36
  2. Porada prawna - ile kosztuje ?
    Przez BBsrv w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 27-12-2013, 14:01
  3. [RealOTS] TORGowa gildia
    Przez kostek90 w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 30-12-2012, 19:48
  4. [Nerana] TG - Torgowa Gromadka
    Przez Robciany w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post: 13-09-2012, 19:26
  5. Torgowa wiosenna zabawa
    Przez Mandarke w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post: 02-04-2011, 00:04

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •