Strona 95 z 96 PierwszaPierwsza ... 458593949596 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 941 do 950 z 959

Temat: TORGowa poradnia prawna

Data rejestracji
    Jan 2008
    Położenie
    Wrocław
    Siła reputacji
    17

Domyślny

Ja mam tylko takie, które mi firma opłaca, był Prudential ale od maja przechodzimy do Metlife. Korzystam z pakietu, który w 100% opłaca pracodawca. Można sobie dorzucić coś więcej za jakieś drobne potrącenia z wypłaty ale niekoniecznie mnie to interesowało. Ostatecznie to i tak się rozbija o to czy jak złamie nogę to dostanę 1000 czy 1500zł, chociaż samo ubezpieczenie też obejmuje jakieś koszty leczenia za granicą itd...
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

Data rejestracji
    Feb 2009
    Położenie
    日本
    Siła reputacji
    11

Domyślny

Szybkie pytanko czy osoba przed zgonem ma prawo wpisać osobę bez jej informowania do testamentu ?

Anime-Planet.com - anime | manga | watch anime online

Data rejestracji
    Apr 2009
    Siła reputacji
    15

Domyślny

tak

Data rejestracji
    Feb 2009
    Położenie
    日本
    Siła reputacji
    11

Domyślny

Cytuj matizioom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    tak
    @matizioom ;
    zgaduje ze starczy odwołać się że się nie chce nic i tyle starczy bo coś mi ta sprawa śmierdzi ;d?

Anime-Planet.com - anime | manga | watch anime online

Data rejestracji
    Apr 2009
    Siła reputacji
    15

Domyślny

no z tego co wiem to tak
    tzn nie wiem jak to dokladnie wyglada ale ogolnie nie musisz przyjmowac spadku

Data rejestracji
    Jan 2008
    Położenie
    Wrocław
    Siła reputacji
    17

Domyślny

możesz odrzucić spadek w całości, natomiast jeśli przyjmiesz to pamiętaj, że długi też na siebie bierzesz, jak nic nie odpowiesz to odziedziczysz z dobrodziejstwem inwentarza więc niby spoko ale są tam jakieś myki z nieruchomościami itd, tyle pamiętam z ułomnych zajęć z prawa 5lat temu
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

Data rejestracji
    Aug 2011
    Siła reputacji
    9

Domyślny

Wykupywałem ze 2-3 miesiące temu reklamę w galerii, ceny mają w euro. Pani mi przewalutowała, przelałem pieniądze, reklama wisiała i została zdjęta. Teraz dostaję maila że chcą dopłaty 11zł ze względu na zmianę kursu euro. Nie mam przed sobą umowy, ale ogólnie jak zapłaciłem i dostałem taką a nie inną cenę na początku transakcji to mam coś dopłacać? Wiem że to tylko 11zł ale wg mnie to niepoważne i nie mam zamiaru płacić. Jak to coś zmieni to reklama była na firmę, która już została zamknięta.

Data rejestracji
    Aug 2005
    Siła reputacji
    19

Domyślny

Cytuj Arinori napisał Pokaż post
    @matizioom ;
    zgaduje ze starczy odwołać się że się nie chce nic i tyle starczy bo coś mi ta sprawa śmierdzi ;d?
    @Arinori ;
    Spadek mozesz (a raczej musisz jezeli go nie chcesz) odrzucic, mozesz tez przyjac z dobrodziejstwem inwentarza. Wtedy dziedziczysz tez dlugi, ale tylko do wartosci odziedziczonego majatku. Czyli np jest 500 000 dlugow, ale przy tym odziedziczyles auto warte 20 000 (wg. rzeczoznawcy) = musisz splacic tylko 20 000. Ma to sens i zastosowanie w bardziej skomplikowanych sytuacjach kiedy np. denat posiadal wlasnosc 3/12 nieruchomosci, a Ty mialbys pozostala czesc. Wtedy warto podatek przyjac, a dlug splacic chocby po to zeby uniknac aukcji komorniczej itd.
    Cytuj Decretis napisał
    Największą głową tego forum, naszym alfą i omegą, samcem alfa, wyrocznią i filozofem narodu okazał się Master. Znany na forum jako ekspert od kobiet, religii, polityki, wspinaczki górskiej, ale także sportu czy motoryzacji – czyż to nie człowiek orkiestra? Jak będzie trzeba, to nawet transport do Calais załatwi.

Data rejestracji
    Oct 2009
    Położenie
    Tychy
    Siła reputacji
    13

Domyślny

"Art.63a.§1. Kto umieszcza w
    miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym
    ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok
    publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,
    podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny"

Na drzwiach wejściowych do klatki schodowej widnieje zakaz roznoszenia reklam/ulotek. Mimo to skrzynki zawalone są ulotkami (pizzeria, auchan, wyborcze, itp). To ma w ogóle moc prawną? Jest to egzekwowane jakkolwiek? Ew. Z jakiego innego artykułu może być pozwana osoba zostawiająca ulotkę reklamową w takiej klatce? a jeżeli nie ma informacji, to czy może być w ogóle?

Data rejestracji
    Aug 2005
    Siła reputacji
    19

Domyślny

Teoretycznie art. 222 kc
    A praktycznie nic nie zrobisz, nie jest egzekwowane w zaden sposob.

Also w jaki sposob chcesz pozwac jakiegos pazia, ktory przy okazji sie pewnie zmienia co 2 tygodnie (albo 10 paziow ktorzy te ulotki roznosza)? Biorac pod uwage, ze nie uzyskasz jego danych osobowych, ani nie masz prawa go zatrzymac w zaden sposob to mozesz go co najwyzej w 4 litery ucalowac. xD
    Ostatnio zmieniony przez Master : 16-10-2018, 15:33
    Cytuj Decretis napisał
    Największą głową tego forum, naszym alfą i omegą, samcem alfa, wyrocznią i filozofem narodu okazał się Master. Znany na forum jako ekspert od kobiet, religii, polityki, wspinaczki górskiej, ale także sportu czy motoryzacji – czyż to nie człowiek orkiestra? Jak będzie trzeba, to nawet transport do Calais załatwi.

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania