Reklama
Strona 1 z 73 1231151 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 1082

Temat: TORGowa poradnia prawna

  1. #1
    Avatar darkan
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    1,436
    Siła reputacji
    19

    Domyślny TORGowa poradnia prawna

    Ok, nowy rok, to można i coś nowego zacząć.

    Jak w temacie - chciałem zrobić tu coś na kształt miniporadni prawnej.
    Może o tym dlaczego - studiuję prawo już od paru lat i zawsze to jest rozwijające, możliwość rozwiązania jakichś konkretnych problemów, a nie tylko teoria; a że przy okazji można coś komuś pomóc, to tylko wszyscy zyskują ;)

    moja wizja jest taka, żeby w tym temacie nie było 'a tata marcina powiedział', 'a w internecie czytałem że nie wolno' itd, tylko sprawdzone i podparte czymś info; poza tym zachęcam do pomocy wszystkich, oczywiście.
    rozumiem też, że nie wszyscy mogą życzyć sobie wyciągania swoich problemów na forum - dlatego proponuję w takich sytuacjach wysyłać mi przez PW, a ja to wkleję w 100% anonimowo.
    i jeszcze jedna sprawa - proszę bez 'ale debil lol :D' 'jedź mu wpieprzyć' albo 'ja bym nie płacić HWDP'.

    To chyba tyle, zapraszam o:
    these are the voyages of the starship Enterprise. Its five-year mission: to explore strange new worlds, to seek out new life and new civilizations...
    to boldly go where no man has gone before

    Retired till further notice.

  2. #2
    Avatar Shaun
    Data rejestracji
    2012
    Posty
    826
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Co się dzieje w sytuacji gdy stoje z kolegami którzy piją piwo w miejscu publicznym i w momencie przyjazdu policji oni dają dyla a ja jako nie pijący stoje w miejscu i tłumacze że ich nie znam ?
    Po prostu policja odpuszcza czy jakiś mandat?
    Btw można pić w samochodzie ?

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Tego nie da się od tak rozpatrzyć. Bo to zależy też od funkcjonariusza i to w dużej mierze - może być tak, że dostajesz mandat za to że z nimi byłeś, może być tak, że nie dostajesz. Chyba że jesteś w miejscu, gdzie jest monitoring, to nie przyjmujesz mandatu, jeśli nie piłeś i w sądzie dostają monitoring i zabawa się kończy umorzeniem :)

    W samochodzie pić można, ale jeśli jest on zaparkowany w miejscu publicznym to już wykroczenie - tak, niestety tak jest, byłem na kilku sprawach tego dotyczących.



    #edit

    W końcu jakiś topic dla mnie :D
    Ostatnio zmieniony przez Venzet : 01-01-2014, 21:13
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

  5. #4
    Avatar Fivechełm
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Chełm
    Posty
    327
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ok to ja zapytam. Mój dziadek nie żyje, a moja babka oddała ciotce samochód, który ona sprzedała bez wiedzy mojego ojca. Jakie konsekwencje prawne może ponieść w tym wypadku, i czy osoba która kupiła taki samochód może go przerejestrować?
    #down
    samochód był dziadka
    Ostatnio zmieniony przez Fivechełm : 01-01-2014, 21:37

  6. #5
    Avatar Tulak
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    33
    Posty
    229
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    A czyj był samochód?

    Jeśli dziadka to po jego śmierci powinno się zrobic postępowanie spadkowe.
    Ostatnio zmieniony przez Tulak : 01-01-2014, 21:37

  7. #6
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Zakłócanie ciszy nocnej, drugi mandat (nie tego samego dnia). Przy drugim mieliśmy wybór: mandat albo sąd. Jeżeli dojdzie do sprawy sądowej to jakie mamy szanse na wygraną? Policja nie sprawdzała nas alkomatem, nie legitymowała, weszli tylko do przedpokoju, nie wiedzieli ile jest osób na chacie.

  8. #7
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,370
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Fivechełm napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ok to ja zapytam. Mój dziadek nie żyje, a moja babka oddała ciotce samochód, który ona sprzedała bez wiedzy mojego ojca. Jakie konsekwencje prawne może ponieść w tym wypadku, i czy osoba która kupiła taki samochód może go przerejestrować?
    To nie jest tak, że dobra majątkowe przechodzą z automatu na małżonka? Gdy nie ma procesu spadkowego etc? U mnie w rodzinie wszystkie takie sprawy spadków załatwia się między członkami rodziny, a ewentualny proces jest tylko formalnością.

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zakłócanie ciszy nocnej, drugi mandat (nie tego samego dnia). Przy drugim mieliśmy wybór: mandat albo sąd. Jeżeli dojdzie do sprawy sądowej to jakie mamy szanse na wygraną? Policja nie sprawdzała nas alkomatem, nie legitymowała, weszli tylko do przedpokoju, nie wiedzieli ile jest osób na chacie.
    Byłem na domówce gdzie dobijała się policja i nie otworzyliśmy im, a w mieszkaniu było z 50 osób. Policję wezwała starsza babka z piętra wyżej - w mieszkaniu nie leciała muzyka, ale głośno było.
    Następnego dnia przyszedł dzielnicowy, spisał osoby które w czasie jego "odwiedzin" były w mieszkaniu i wręczył jednej dziewczynie która tam była zameldowana mandat na 200zl(?).
    I wyjaśnił, że najlepiej w takiej sytuacji otworzyć porozmawiać.
    Ostatnio zmieniony przez Aver : 01-01-2014, 21:49

  9. #8
    Avatar Przemoo92
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Zabrze
    Wiek
    31
    Posty
    188
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ja mam trochę skomplikowany problem, otóż:
    Pracowałem na umowę o pracę na której widniała kwota 2000zł brutto. Umówiona stawka godzinowa wynosiła 10zł/h netto. Wszystko co zarabiałem było na pasku jako premia uznaniowa, przykładowo pracując 200h na pasku miałem 1400zł netto podstawy i 600zł netto premii. Wszystkie godziny były wypisane na szychtownicy, na podstawie której były wypłacane pieniądze.
    Za sierpień zamiast całej wypłaty, otrzymałem jedynie część 1600zł netto na konto tytułem "część wynagrodzenia za sierpień 2013". Nie otrzymałem paska, ani pozostałej części wynagrodzenia. Za Wrzesień mimo przepracowanych godzin nie dostałem nic pieniędzy, a na początku października otrzymałem 14dniowe wypowiedzenie.

    Czy na podstawie szychtownicy, pasków i tego tytułu, jestem w stanie udowodnić iż firma zalega mi 2900zł netto + odsetki, czy otrzymam raczej tylko to co na umowie?

    I jakie kroki powinienem podjąć celem uzyskania pieniędzy? Na tą chwilę wysłałem jedynie poleconym priorytetem "ostatecznie wezwanie do zapłaty" ale nikt nie odebrał i niedługo otrzymam zwrotkę.

  10. #9
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Aver napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Byłem na domówce gdzie dobijała się policja i nie otworzyliśmy im, a w mieszkaniu było z 50 osób. Policję wezwała starsza babka z piętra wyżej - w mieszkaniu nie leciała muzyka, ale głośno było.
    Następnego dnia przyszedł dzielnicowy, spisał osoby które w czasie jego "odwiedzin" były w mieszkaniu i wręczył jednej dziewczynie która tam była zameldowana mandat na 200zl(?).
    I wyjaśnił, że najlepiej w takiej sytuacji otworzyć porozmawiać.
    Ja pytam o szanse na wygranie sprawy sądowej za zakłócanie ciszy nocnej.

  11. #10
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Fivechełm napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ok to ja zapytam. Mój dziadek nie żyje, a moja babka oddała ciotce samochód, który ona sprzedała bez wiedzy mojego ojca. Jakie konsekwencje prawne może ponieść w tym wypadku, i czy osoba która kupiła taki samochód może go przerejestrować?
    #down
    samochód był dziadka
    Jeśli nie było testamentu, mamy dziedziczenie ustawowe. Patrzymy pierwszy stopień - bum. Jest babcia - żona dziadka. Dziedziczy razem z dziećmi dziadka po równo, ale nie mniej niż 1/4, więc potrzebujemy trochę więcej danych..

    Czy dziadek miał dzieci? Ile ?



    #edit:

    Zakłócanie ciszy nocnej:

    Szanse - 50%. Albo wygracie, albo przegracie :) A tak na poważnie, to wezwani zostaną policjanci jako świadkowie, a z reguły Sąd jest bardziej przychylny zeznaniom Policji niż nastolatków, przykre, ale taka jest prawda.


    Przemoo

    Prawo pracy to najsłabsza moja dziedzina, więc nie będę się wypowiadał.
    Ostatnio zmieniony przez Venzet : 01-01-2014, 22:03
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

  12. #11
    Avatar Aver
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Tychy
    Posty
    6,370
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    A w przypadku przegranej dochodzą jeszcze koszty sądowe jeżeli się nie mylę.

  13. #12
    Avatar nightmarer121
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    871
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Przemoo92 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja mam trochę skomplikowany problem, otóż:
    Pracowałem na umowę o pracę na której widniała kwota 2000zł brutto. Umówiona stawka godzinowa wynosiła 10zł/h netto. Wszystko co zarabiałem było na pasku jako premia uznaniowa, przykładowo pracując 200h na pasku miałem 1400zł netto podstawy i 600zł netto premii. Wszystkie godziny były wypisane na szychtownicy, na podstawie której były wypłacane pieniądze.
    Za sierpień zamiast całej wypłaty, otrzymałem jedynie część 1600zł netto na konto tytułem "część wynagrodzenia za sierpień 2013". Nie otrzymałem paska, ani pozostałej części wynagrodzenia. Za Wrzesień mimo przepracowanych godzin nie dostałem nic pieniędzy, a na początku października otrzymałem 14dniowe wypowiedzenie.

    Czy na podstawie szychtownicy, pasków i tego tytułu, jestem w stanie udowodnić iż firma zalega mi 2900zł netto + odsetki, czy otrzymam raczej tylko to co na umowie?

    I jakie kroki powinienem podjąć celem uzyskania pieniędzy? Na tą chwilę wysłałem jedynie poleconym priorytetem "ostatecznie wezwanie do zapłaty" ale nikt nie odebrał i niedługo otrzymam zwrotkę.
    Tak się niestety dzieje, pracodawca chcąc obniżyć koszty pracownika, wpisuje mu podstawę 1400, a nie 2000 zł, (mniejszy podatek) jednocześnie dogaduje się z Tobą "na gębę" że dostajesz jeszcze 600zł premii. Patrząc na Twój przypadek to miał w planach wywalić Cię z roboty, a skoro te 600 zł jest premią uznaniową to ma prawo jej nie wypłacić, bo powód zawsze jakiś może znaleźć (niekoniecznie zgodny z prawdą)

    Co do braku wynagrodzenia będąc na umowie się nie wypowiem, bo nie znam takiego przypadku, może są jacyś rzecznicy pracy, ew. jeśli nie odzyskasz pieniędzy można nasłać PIP, ale to już zależy od tego czy chcesz
    :)

  14. #13
    Avatar Przemoo92
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Zabrze
    Wiek
    31
    Posty
    188
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ta firma jest niewypłacalna, można powiedzieć że byłem przed ostatnim pracownikiem w niej. Do tej pory nie zgłosił prezes upadłości, ma prawie milion złotych długów. W planach miał wycyckać z tej firmy co się da, a nie mnie zwolnić.

    Chodzi mi bardziej o to czy taki dowód jest możliwy:
    W 1 miesiącu, z szychtownicy wynika iż przepracowałem 211h. Na pasku mam 1400zł podstawy + 710zł premii uznaniowej = 10zł/h
    W 2 miesiącu, z szychtownicy wynika iż przepracowałem 197h. Na pasku mam 1400zł podstawy + 570zł premii uznaniowej = 10zł/h

    I czy na takiej podstawie mogę otrzymać te 2900 czy liczyć na mniejsze?

    I czy ktoś wie jak w ogóle działa ten państwowy fundusz gwarancyjny?

  15. #14
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tego nie da się od tak rozpatrzyć. Bo to zależy też od funkcjonariusza i to w dużej mierze - może być tak, że dostajesz mandat za to że z nimi byłeś, może być tak, że nie dostajesz. Chyba że jesteś w miejscu, gdzie jest monitoring, to nie przyjmujesz mandatu, jeśli nie piłeś i w sądzie dostają monitoring i zabawa się kończy umorzeniem :)

    W samochodzie pić można, ale jeśli jest on zaparkowany w miejscu publicznym to już wykroczenie - tak, niestety tak jest, byłem na kilku sprawach tego dotyczących.



    #edit

    W końcu jakiś topic dla mnie :D
    czyli według ciebie nie można pić alkoholu w aucie? xD

  16. #15
    Avatar kubsztyl955
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    126
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj bubcoz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    czyli według ciebie nie można pić alkoholu w aucie? xD
    Ostatnio nawet, przy kontroli drogowej zapytałem policjanta bo sam byłem ciekawe i poodwiedzał, że jeśli nie jestem kierowcą to nie ma problemu :D i mandatu nie dostanę.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Jaka forma prawna?
    Przez szylys w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 30-12-2015, 21:36
  2. Porada prawna - ile kosztuje ?
    Przez BBsrv w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 27-12-2013, 14:01
  3. [RealOTS] TORGowa gildia
    Przez kostek90 w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 30-12-2012, 19:48
  4. [Nerana] TG - Torgowa Gromadka
    Przez Robciany w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 250
    Ostatni post: 13-09-2012, 19:26
  5. Torgowa wiosenna zabawa
    Przez Mandarke w dziale Niusy
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post: 02-04-2011, 00:04

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •