Reklama
Strona 2 z 400 PierwszaPierwsza 12341252102 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 5994

Temat: Zakupy w Chinach - rozmowy ogólne.

  1. #16

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Krym
    Posty
    2,013
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Kaplarek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    raz zamowilem spodnie od tych samych ludzikow i one jeszcze do teraz trzymaja nie to co big stary kupione za 200 ktore sie rozpruly po 6 miesiacach
    uwielbiam czytac takie komentarzy ludzi, którzy kupili jedną rzecz i juz wyrabiają sobie mocną opinie dla producenta, nie koniecznie zasluzona. I jeszcze sie dzielą tymi swoimi wywodami

    tak sie sklada, ze zawsze dzinsy z big stara byly dla mnie zajebiste - jakosciowo oraz wizualnie. A do tego wystarczy raz kupic drozsze tzn za bodajze 250zl a potem z kartą klienta w urodziny placicie 50% kwoty (albo z 30% taniej, ale i tak wychodzi wtedy cena za dzinsy jak z jakiegos gowna typu h&m. Z tymze ladniejsze + lepsze:p no, moze nie dla kazdego!)

    up - a jezeli sie rozpruly tak z dupy bez powodu, to czemu do reklamacji nie oddales:)?
    'Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.'
    Mark Twain.

  2. #17
    Avatar Super Predator
    Data rejestracji
    2011
    Posty
    2,341
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Kaplarek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie wiem czy udajesz takiego glupiego czy nim jestes. wszedzie spamujesz
    miesiac temu miales 1k postow a teraz masz 1,350
    twoj komentarz jest tutaj zbedny

    jak mowie, ze sie rozpruly od prania/chodzenia to sie rozpruly, czy nie?
    I ch** Ci do tego, czy pisze posty, nie uważasz ? ;o I same z siebie spodnie, to mi się nigdy chyba nie rozpruły, więc się zapytałem.

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Kaplarek
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    361
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj SedaN* napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    uwielbiam czytac takie komentarzy ludzi, którzy kupili jedną rzecz i juz wyrabiają sobie mocną opinie dla producenta, nie koniecznie zasluzona. I jeszcze sie dzielą tymi swoimi wywodami

    tak sie sklada, ze zawsze dzinsy z big stara byly dla mnie zajebiste - jakosciowo oraz wizualnie. A do tego wystarczy raz kupic drozsze tzn za bodajze 250zl a potem z kartą klienta w urodziny placicie 50% kwoty (albo z 30% taniej, ale i tak wychodzi wtedy cena za dzinsy jak z jakiegos gowna typu h&m. Z tymze ladniejsze + lepsze:p no, moze nie dla kazdego!)

    up - a jezeli sie rozpruly tak z dupy bez powodu, to czemu do reklamacji nie oddales:)?

    nie chcę toczyć kłotni wiec sprostuje
    big starow mam par w szafie 6. z dwoch wyroslem, jedne oddalem do reklamacji (te ktore sie rozpruly) reszte nosze na zmiane. chiniacze imho na rowni z bigstarami albo troche gorsze.
    wysnulem taka opinie, bo no je kurde nosilem nie xD?
    nie świecę

  5. #19
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Ja kupowałem wiele rzeczy, wszystkie trzymają się do dziś bez żadnego problemu.

    Torebki od "MK" niczym się nie różnią od oryginalnych, nawet materiałem -.-

    Spodnie, płaszcz, kurtka burberry.

    BEZ ŻADNEJ WIDOCZNEJ RÓŻNICY między tym, a oryginałem, więc sorry, ale wolę dać za coś co wygląda zajebiście (nawet nie patrząc na markę) bo przecież marki mają zastrzeżone kroje swoich rzeczy i inna firma tego nie zrobi, więc wolę dać 80% mniej za coś, co będzie jakościowo takie same jak oryginał ( NIE MÓWIĘ O ELEKTRONICE BO TO INNA BAJKA) + będzie wyglądało tak jak chcę, bo nigdzie indziej tak wyglądającej rzeczy nie dostanę, więc ciuchy jak najbardziej i mogę cieszyć się z tego, że mam coś co wygląda tak jak chcę. Bo jakbym chciał kupić coś w normalnym sklepie to mnie nie stać, a to co oferują masowe sklepy to wyglądające jak ******* ciuchy.
    Ostatnio zmieniony przez Venzet : 10-11-2013, 19:39
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

  6. #20

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Krym
    Posty
    2,013
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    A wlasnie ziomeczkowi pokazalem tą stronke http://www.aliexpress.com/ a to jest ta sama, ktora mi podawal pare miesiecy temu bo mu znajomi polecili :D on sam zamowil sobie z niej torbe za 30dolarów, ktora tutaj kosztuje 300+ i mowi, ze zajebista i naprawde sie trzyma od tamtego czasu. Potem podalem siostrze tą strone i teraz ona ze znajomymi ogarniają co tam kupować bo tez sportowe rzeczy np buty do siatki są dwu-trzy krotnie tansze. Niby te rzeczy po pare dolarow to wiadomka ze falszywe ostro, ale na troche drozsze rzeczy jest szansa, ze beda oryginalne :) oczywiscie to tez ryzyko spore, ze wlasnie przechwycą na granicy (tez slyszalem historie od ludzi co korzystają z tej stronki, ze poprostu idzie ogarnac zwrot kasy od sprzedawcy) albo poprostu ze przyślą jakies gowno :p bo nie mam pojecia jak ta stronka dziala, czy tam świeżaki jakieś sprzedają, czy sami zaufani czy ogolnie to działa jak coś ala sklep i zaufać można w 99.9% ;p
    'Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.'
    Mark Twain.

  7. #21
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Dla mnie człowiek, który myśli, że jeśli coś było zamówione bezpośrednio z Chin jest gorsze jest debilem. Zastanówcie się gdzie robione są telefony Samsunga, gdzie robione są słuchawki philipsa/panasonica. Przy elektronice najważniejsze jest, żeby porównać parametry. Pasma przenoszenia, głośność itp. Buty Adidasa robione w Tajwanie chodzą po 300-400zł, a podróbki za 100zł są niby chu****. Wole zamówić 3 pary słuchawek z Chin o takich samych parametrach niż jedne Philipsy w tej samej cenie.

    #EDIT
    Chińska firma Xiaomi wypuściła nowy model smartfona i w 86 sekund sprzedali 100 tys. sztuk. A dlaczego? Bo są porównywalnie dobre do wiodących marek tylko, że dużo tańsze.
    Ostatnio zmieniony przez Exequt'er : 10-11-2013, 20:05
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  8. #22
    Avatar Venzet
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Wwa
    Posty
    1,592
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    A i conversy, których produkcja kosztuje 6 zł / parę kosztują tam 78 zł, a są IDENTYCZNE jak te ze sklepu za 249 zł, pozdrawiam kupujących w sklepie i noszących to samo, co ja za 70 zł ;)



    Każdy dziś liczy pieniądze, żeby nie urząd celny, to ludzie sprowadzaliby to hurtem i sprzedawali w Polsce. Chociaż i tak na allegro nie brakuje osób sprzedających rzeczy Zanottiego właśnie stamtąd (warte 150 zł) za 900 zł, czy Ray-Bany tam kosztujące 35 zł, a na allegro po 200.

    Zarobić warto. Szkoda się tylko dawać nabrać, lepiej samemu tam kupować.


    @up:

    Wszystko jest tam produkowane, bo jest TANIA siła robocza. Wszystkie sklepy odzieżowe praktycznie korzystają z ich pracy, ubrania, kurtki, buty. Same DUŻE firmy mają tam swoje linie produkcyjne. Nie mówiąc już nawet o elektronice i firmach ogromnego pokroju, których telefony nie rozpadają się po tygodniu używania. Ale jak mówię elektronika to już inna bajka niż ciuchy.
    Ostatnio zmieniony przez Venzet : 10-11-2013, 19:48
    "I don't get lucky..I make my own luck and it's bleeding you dry."

  9. #23
    Avatar supermate
    Data rejestracji
    2013
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    33
    Posty
    1,931
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Exequt'er napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dla mnie człowiek, który myśli, że jeśli coś było zamówione bezpośrednio z Chin jest gorsze jest debilem. Zastanówcie się gdzie robione są telefony Samsunga, gdzie robione są słuchawki philipsa/panasonica. Przy elektronice najważniejsze jest, żeby porównać parametry. Pasma przenoszenia, głośność itp. Buty Adidasa robione w Tajwanie chodzą po 300-400zł, a podróbki za 100zł są niby chu****. Wole zamówić 3 pary słuchawek z Chin o takich samych parametrach niż jedne Philipsy w tej samej cenie.

    #EDIT
    Chińska firma Xiaomi wypuściła nowy model smartfona i w 86 sekund sprzedali 100 tys. sztuk. A dlaczego? Bo są porównywalnie dobre do wiodących marek tylko, że dużo tańsze.
    myśle, że nazywajaćcały ogól ludzi myślących sam jesteś debilem, bo rynek podróbek jest gigantyczny i jest wart x milardów $, więc to, że ktoś ma akurat dojście do fabryki Converse, samsunga itp, które trzymają wyśrubowane standardy i może kupić dobrej jakości produkt bez loga producenta to nie znaczy, że jak kupisz buty wzorowane na converse za 6$, to będą one lepsze niż oryginał. bo fabryk specjalizujących się tylko i wyłącznie w podróbach jest bardzo dużo
    Cytuj Obożetojestzboże napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jakis diabel mi siedzial na nogach i po chwili sie zaczal zblizac i mi jezyk do buzi wsadzac
    Chcialem otworzyc oczy, ale mi sie blokowaly w polowie i walczylem sporo czasu zeby je otworzyc

  10. #24

    Data rejestracji
    2013
    Posty
    115
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    Wiadomo ze jak nikt nie chciał się pod tym podpisać to jakość nie wiadomo będzie jaka. Gra nie warta świeczki. Długi czas dostawy z ch
    in, dużo pieprzenia z transferem pieniędzy.

    Zagłębiając się w powyższą dyskusję. Ci co kupują wyniesione z fabryki rzeczy są jeszcze głupsi. Płacą za to że ktoś za nich kradnie, jak sami sobie mogą ukraść zupełnie za darmo.

  11. #25

    Notoryczny Miotacz Postów Erl jest teraz offline

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,028
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    A co jeśli chodzi o legalność całej tej zabawy. W Polsce jest (?) zakaz handlu podróbkami. Czy taka paczka może być gdzieś po drodze skonfiskowana?

    I jeszcze sprawa handlarzy podróbami na allegro. Ludzie sprzedają mnóstwo podrób i jeszcze chyba nikt za to do więzienia nie poszedł. wtf?

  12. #26

    Notoryczny Miotacz Postów VeryL jest teraz offline
    Avatar VeryL
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Otvvock
    Wiek
    27
    Posty
    1,028
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Erl napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A co jeśli chodzi o legalność całej tej zabawy. W Polsce jest (?) zakaz handlu podróbkami. Czy taka paczka może być gdzieś po drodze skonfiskowana?

    I jeszcze sprawa handlarzy podróbami na allegro. Ludzie sprzedają mnóstwo podrób i jeszcze chyba nikt za to do więzienia nie poszedł. wtf?
    poszedl. To jest jak piractwo, są pewne mechanizmy ktore raz poruszone są nie do zatrzymania

  13. #27
    Avatar Loo King
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,260
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    bedac w turcji kupilem za 10 euro sluchawki beatsa, wyglad identyczny jak ten oryginalny, jedynie kabel sie roznil bo nie mial regulacji glosnosci i oczywiscie jakosc dzwieku byla dosc chujowa. Ale do fotki czy lansowania sie po miescie ze ma sie sluchawki za 1k sie nadaja, oczywiscie moje leza w szafie i czasami w domowym zaciszu poslucham na nich muzyki.


    Zreszta tam, podobnie jak w egipcie mozna kupic wszystko i najwyrazniej albo jest to legalne, albo wladze przymykaja na to oko. Z jednej strony dobrze ze u nas jest zakaz handlu podrobkami, bo w turcji co 3 mieszkaniec popierdala w pasku z logo BOSS, LACOSTE lub armani :D To samo polowki, klapki i inne.
    Ostatnio zmieniony przez Loo King : 10-11-2013, 22:02

  14. #28
    Avatar Kaplarek
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    361
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    brał ktoś perfumy?
    jak sie sprawuja?
    nie świecę

  15. #29
    Avatar Absherr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Posty
    578
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Tak jak pisałem wcześniej - paczka może zostać zatrzymana przez urząd celny, który decyduje co z nią zrobić. Może nałożyć cło (chyba 23% od wartości) albo odesłać do Chin. Zastanawiam się czy nie jest możliwe zniszczenie paczki przez UC.

  16. #30

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    29
    Posty
    9,025
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    A i conversy, których produkcja kosztuje 6 zł / parę kosztują tam 78 zł, a są IDENTYCZNE jak te ze sklepu za 249 zł, pozdrawiam kupujących w sklepie i noszących to samo, co ja za 70 zł ;)



    Każdy dziś liczy pieniądze, żeby nie urząd celny, to ludzie sprowadzaliby to hurtem i sprzedawali w Polsce. Chociaż i tak na allegro nie brakuje osób sprzedających rzeczy Zanottiego właśnie stamtąd (warte 150 zł) za 900 zł, czy Ray-Bany tam kosztujące 35 zł, a na allegro po 200.

    Zarobić warto. Szkoda się tylko dawać nabrać, lepiej samemu tam kupować.


    @up:

    Wszystko jest tam produkowane, bo jest TANIA siła robocza. Wszystkie sklepy odzieżowe praktycznie korzystają z ich pracy, ubrania, kurtki, buty. Same DUŻE firmy mają tam swoje linie produkcyjne. Nie mówiąc już nawet o elektronice i firmach ogromnego pokroju, których telefony nie rozpadają się po tygodniu używania. Ale jak mówię elektronika to już inna bajka niż ciuchy.
    mówisz, że kupiłeś już sporo rzeczy z chin. Z tej konkretnie strony co podał autor, czy jakieś randomowe?
    Potrzebuje konkretnych butów sportowych i to ze 3 par gra na hali/na trawie/bieganie, w sklepie muszę liczyć się z wydaniem minimum 1000zł, stać mnie niby, ale nie po to napierdalałem całe wakacje. Tutaj dostałbym to za 300zł tylko jest ryzyko. Albo nie dostanę tego w cale, albo rozwali się po miesiącu używania.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Bleach - rozmowy ogólne
    Przez Masaker w dziale Kącik animefaga
    Odpowiedzi: 821
    Ostatni post: 20-10-2023, 09:01
  2. Odpowiedzi: 337
    Ostatni post: 11-06-2015, 10:57
  3. iPhone i iPod - rozmowy ogólne
    Przez Thadel w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 562
    Ostatni post: 22-03-2014, 21:51
  4. Plemiona - Rozmowy ogólne
    Przez konto usunięte w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 306
    Ostatni post: 24-12-2011, 17:35

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •