Reklama
Strona 244 z 252 PierwszaPierwsza ... 144194234242243244245246 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 3,646 do 3,660 z 3770

Temat: Jak wyglada praca w... Opisz swoje doswiadczenia

  1. #3646
    Avatar Noru$
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    913
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Vailandur napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Chociaz chwtnie go ogladalem bo widoki fajne i glowny bohater ma charyzme i mowil ciekawostki fajne ale trzeba miec ostro napierdolone we lbie zeby brac ten program na serio i przez jego pryzmat patrzec na typowego tirowca
    typowy tirowiec to tak jak wiekszosc polakow na parkingach, niewyksztalcony smiec ktory zaluje sobie 2/3 euro na prysznic, siedzi w struclu ewentualnie rzadko w leasingowanym nowym aucie, nic sie nie rusza, szcza do butelki i wali sam wóde w kabinie, mieszka tam po 3 tygodnie i zamiast pojechac na tydzien do domu to chleje 3 dni na bazie z kolegami bo jak to sam juz slyszalem "dzieci wychowane a baba mnie wkurwia" czasami trafia sie chlopaki zazwyczaj juz 40+ z wlasnym zadbanym, pomalowanym w jakies ciekawe obrazy autem o ktore dbaja i jest to ich prawdziwa pasja ale to rzadkosc, wiekszosc na parkingach to ludzie ktorzy prawo jazdy zrobili z urzedu pracy (sam mam w firmie bylego listonosza, pracownika produkcji i piekarza) ktorzy jezdza bo "pieniadze"

    @edit
    a najlepsze sa te jego pauzy w zajebistych miejscach, w rzeczywistosci trzyma Cie tacho i gonisz do samego konca spiac pod rozladunkiem/na parkingu przy autostradzie


    ogolnie praca na ciezarowkach spoko zeby odbic sie od gowna, przynajmniej sam tak wychodze, pojezdzisz rok jak jestes ogarniety to odlozysz te ~50-60k i mozna juz zaczac planowac co chce sie robic potem ale do konca zycia sobie tego nie wyobrazam a i tak jezdze w systemie ze weekendy w domu a nie po 3 tygodnie w kabinach, w ogole wez sie kurwa spakuj na 3 tygodnie no chyba ze bedziesz zapierdalac po tygodniu w tych samych dresach a gacie przewijac na druga strone w trasie powrotnej co by starczylo
    Ostatnio zmieniony przez Noru$ : 02-03-2019, 14:54

  2. #3647
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Zawsze mnie interesuja historie o masach polaczkow na przerzutach po 3 tygodnie i zastanawiam sie gdzie te auta sa bo jak potrzebuje zrobic przerzut fr it i place po 4000eur za 1500km to kazdy ma mnie w glebokim powazaniu czytaj pizdzie i nie ma opcji znalezc auta, no chyba ze oni wszyscy na stalych lataja, ale wtedy nie rozumiem fenomenu spania w kabinie i szczania w butle
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  3. Reklama
  4. #3648

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    950
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    witam ponownie

    mam pytanie - dla stałych przewoźników macie ustalone z góry stawki za kilometr? ile np. płacicie na trasach po Niemczech? czy to zależy od różnych czynników?
    wiadomo, że im krótszy czas na wykonanie zlecenia tym cena zlecenia rośnie - ale czy w takim wypadku przewoźnikom też płacicie dużo więcej? bo teoretycznie jego ograniczeniem jest czas pracy kierowcy, niezależnie czy ma rozładunek za 3 dni czy za 5 to będzie jechał te 9h dziennie. czy źle rozumuję?

    jak duży wpływ na cenę ma rodzaj ładunku?

    czy kiedykolwiek musieliście obliczać ile pasów będzie potrzebnych do zabezpieczenia ładunku, wytrzymałość ścianki przedniej itp? czy to zawsze leży w kwestii załadowcy/kierowcy?





    @Master ;
    @thebattlestar ;

  5. #3649
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Już widzę Artura jak w pocie czoła liczy na kartce w kratkę ile potrzeba pasów do zabezpieczenia tych 15 ton taterki mocnej xDDD i czy ścianka wytrzyma xDDD

  6. #3650
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj GM Gorn napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    witam ponownie

    mam pytanie - dla stałych przewoźników macie ustalone z góry stawki za kilometr? ile np. płacicie na trasach po Niemczech? czy to zależy od różnych czynników?
    wiadomo, że im krótszy czas na wykonanie zlecenia tym cena zlecenia rośnie - ale czy w takim wypadku przewoźnikom też płacicie dużo więcej? bo teoretycznie jego ograniczeniem jest czas pracy kierowcy, niezależnie czy ma rozładunek za 3 dni czy za 5 to będzie jechał te 9h dziennie. czy źle rozumuję?

    jak duży wpływ na cenę ma rodzaj ładunku?

    czy kiedykolwiek musieliście obliczać ile pasów będzie potrzebnych do zabezpieczenia ładunku, wytrzymałość ścianki przedniej itp? czy to zawsze leży w kwestii załadowcy/kierowcy?





    @Master ;
    @thebattlestar ;
    wątpię żeby jakikolwiek handlowiec liczył ile pasów będzie potrzebnych do zabezpieczenia ładunku, tym bardziej że to kierowcy sprawa czy w ogóle on ten ładunek zabezpieczy, i co masz na myśli z wytrzymałością ścianki przedniej?

  7. #3651

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    950
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    jeden ze sposobów zabezpieczenia ładunku, podałem tylko kilka przykładowych, jest ich dużo więcej.

    też mi się wydaje, że spedytor nie mając bezpośredniej styczności z ładunkiem nie zajmuje się określaniem w jaki sposób i za pomocą czego powinien ów zostać zabezpieczony, jednak w przypadku gdyby coś było źle zabezpieczone i taterki, które kolega wcześniej by wjebał jak idzie uległyby zniszczeniu to nawet jeżeli konsekwencje finansowe poniósł by tylko kierowca czy załadowca czy nawet zleceniodawca to potencjalny klient byłby stracony. dlatego też zastanawia mnie czy w przypadku gdy pojawia się zlecenie na przewóz jakiegoś specyficznego ładunku, a brakuje informacji o sposobie jego zabezpieczenia to czy a) spedytor podejmuje w tej kwestii decyzję jak to ma zostać zabezpieczone, b) dzwoni do klienta, c) ma wyjebane i to przewoźnik/kierowca ma się tym martwić.
    Ostatnio zmieniony przez GM Gorn : 03-03-2019, 22:18

  8. #3652
    Avatar jaxi
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    5,324
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Okolice 0.4e za km dla busiarzy, wyjazdy i zjazdy do Polski taniej. Jak się sprzedaje na giełdzie to za tyle ile pójdzie, czasem jeżdżą za 0.1e z km xD
    Jak chodzi o towar to jedyne co mnie interesuje, to czy zmieści się na aucie (goodloading pomocny), czy wejdzie na auto (np bus blaszak nie przyjmie ładunku 250x120, bo specjalnego widlaka by trzeba) no i czy wagowo da rade udźwignąć.

    Jak się sprzedaje na giełdzie towar to przewoźnik musi się zająć tematem tego czy może wziąć taki ładunek. Oczywiście dla ciebie to też ważne, bo jak przewoźnik spierdoli sprawę, a ty nie sprawdzisz no to jest chujnia, bo ładunek stoi, auto też.
    Jak masz auto pod sobą, jakiegoś podwykonawce to już ogarnięcie sprawy należy do ciebie.

  9. #3653
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Co ty podałeś jako sposoby zabezpieczenia ładunku, jakie jest ich o wiele więcej i o czym ty piszesz w ogóle bo ja nawet domyślić się nie potrafię

  10. #3654

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    950
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    zabezpieczenie ładunku przy pomocy pasów mocujących, łańcuchów, lin, kątowników, ram rozporowych, mat antypoślizgowych, oparcie ładunku o ściankę przednią, użycie klinów, listw, worków czy palet

    czego nie rozumiesz?

  11. #3655
    Avatar Master
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Santa Motyka
    Wiek
    22
    Posty
    13,882
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Cytuj GM Gorn napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    witam ponownie

    mam pytanie - dla stałych przewoźników macie ustalone z góry stawki za kilometr? ile np. płacicie na trasach po Niemczech? czy to zależy od różnych czynników?
    wiadomo, że im krótszy czas na wykonanie zlecenia tym cena zlecenia rośnie - ale czy w takim wypadku przewoźnikom też płacicie dużo więcej? bo teoretycznie jego ograniczeniem jest czas pracy kierowcy, niezależnie czy ma rozładunek za 3 dni czy za 5 to będzie jechał te 9h dziennie. czy źle rozumuję?

    jak duży wpływ na cenę ma rodzaj ładunku?

    czy kiedykolwiek musieliście obliczać ile pasów będzie potrzebnych do zabezpieczenia ładunku, wytrzymałość ścianki przedniej itp? czy to zawsze leży w kwestii załadowcy/kierowcy?





    @Master ;
    @thebattlestar ;
    Kazda trase wylicza sie osobno, ale generalnie sa stale zasady, po cywilizacji zazwyczaj 0.4 eur w normalnym okresie za km na busa - dedykowany. Doladunki to juz roznie. Ale znow jak jest trasa 100km to za 40 euro tez nikt jej robic nie bedzie chcial. Wiec w skrocie "zalezy od wielu czynnikow". Wieksze na przerzutach to dla mnie pierdolona enigma. Przyklady, ktore wrzucalem na gielde w ostatnim tygodniu - IT - FR 450km - 1500 euro, zadnych chetnych (zglaszane dwa i trzy dni przed zaladunkiem). FR - IT 900km - 3500 euro, zadnych chetnych (zglaszane dzien przed zaladunkiem). IT - AT 360km - 800 euro, zadnych chetnych (zglaszane dzien i dwa przed zaladunkiem), towary weszlyby nawet na wieksza solowke (ok. 3500kg). Za to innym razem IT - FR 1400km, 1200euro solowka. No chuj moj umysl tego nie ogarnia.

    Co to znaczy rodzaj ladunku? Czasem ma jezeli jest to jakis szczegolny ADR lub cos duzo wartego. Wiozlem dwa vany 1.200.000 euro z Wloch do GB to troche wiecej sobie policzylem wiadomo.

    To lezy w kwestii zaladowcy i kierowcy. Sa pewne standardy wyposazenia samochodow, ktore znaja wszyscy. Jezeli zaladowca/klient potrzebuje czegos wiecej to zglasza mi to wczesniej (np. wymaga folii babelkowej czy innego syfu, wtedy za doplata moge mu to zapewnic).
    Ostatnio zmieniony przez Master : 03-03-2019, 23:02
    Cytuj Venzet napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ogólnie to przyjęte jest np. wśród prezesów i osób wysoko postawionych że zegarek na ich ręku powinien być równowartości jednej miesięcznej pensji, tak by odzwierciedlać jednocześnie status majątkowy danej osoby.
    Cytuj Zakon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    1 mam mieszkanie bez kredytu, 2 zarabiam pewnie 5x Twojej wyplaty, 3 pracuje z topowymi firmami finansowymi z UK bezposrednio wspolpracujac z bank of london, zamknij pizde

  12. #3656
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj GM Gorn napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zabezpieczenie ładunku przy pomocy pasów mocujących, łańcuchów, lin, kątowników, ram rozporowych, mat antypoślizgowych, oparcie ładunku o ściankę przednią, użycie klinów, listw, worków czy palet

    czego nie rozumiesz?
    Pytasz się jak wytrzymala jest jakaś ścianka przednia, po moim pytaniu o co ci chodzi ty mi że podałeś sposoby zabezpieczenia towaru, na kolejne pytanie o chuj ci chodzi podajesz mi przykłady, i jako ciekawostka ja znam w praktyce a ty z wikipedii.
    Nic ciebie jako handlowca nie intersuje kto w jaki sposób pasy zapnie, bo i tak w 95% przypadków zrobi to źle bo większość kierowców to kalmuki

  13. #3657

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    950
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    faktycznie, pytałeś konkretnie o ściankę, błędnie założyłem, że masz na myśli wcześniejszy post, gdzie była też mowa o pasach.

    Cytuj Wawik napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    i jako ciekawostka ja znam w praktyce a ty z wikipedii.
    XDDD

  14. #3658
    Avatar Wawik
    Data rejestracji
    2015
    Położenie
    Białystok
    Posty
    5,220
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Ty ja dowiem się czym jest ta wytrzymałość ścianki przedniej czy nie?

  15. #3659
    Avatar Klamer
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    17
    Posty
    2,819
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    jak into praca w IT bez doświadczenia? mam 2 dalszych znajomych, którzy zaczęli swoją przygodę z programowaniem z takim sposób, a jedynym wymaganiem była znajomość języka

    pytanie jak najbardziej poważne

  16. #3660
    Avatar Bender Rodriguez
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    4,214
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    czyli jak to działa z tym wożeniem towarów normalnie wrzucacie ogłoszenia na jakas giełde i każdy leszcz z samochodem i dziłalnoscią może sobie kliknąc takie zlecenie i jechac? Opcja się wydaję całkiem ciekawa jak w trzy kursy sobie zarobisz 4-5k euro robisz prawko bierzesz fure na kredyt pod zastaw i chuj jazda z kurwami albo na spólke z o.o i w chuju masz ten kredyt a se jezdzisz i hajs trzepiesz i pozwiedzać do tego jeszcze możesz

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jak wygląda praca doradcy ws. odszkodowań?
    Przez Mega Filip w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 16-06-2018, 17:51
  2. Opisz swój dzień [OWiON]
    Przez Hackerman w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post: 02-10-2015, 13:41
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 10-02-2015, 11:29
  4. [Poradnik] Jak łatwo zmienić swoje IP
    Przez Lee of Honera w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 30-10-2011, 09:14
  5. [Poradnik] Jak kasować swoje posty :>
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post: 30-11-2008, 12:43

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •