Reklama
Strona 2 z 6 PierwszaPierwsza 1234 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 79

Temat: Rynek alkoholowy kontrolowany przez państwo?

  1. #16

    Notoryczny Miotacz Postów Kaju jest teraz offline
    Avatar Kaju
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,465
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    moim zdaniem zły pomysł. może posuną się krok dalej i każdy będzie miał własny limit kupna, jeżeli nie to trzeba będzie kupować na zapas. ewentualnie po prostu zainwestować w destylator. nakapie ten skromny litr przez dzień roboty
    http://allegro.pl/destylator-spiraln...067089804.html

  2. #17
    Avatar Sura
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wa████wa
    Wiek
    85
    Posty
    3,052
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Może zacznijmy od tego, że jestem obywatelem państwa, nie jego własnością. Teraz zauważmy to, że jesli zechcę się napić alkoholu o trzeciej w nocy, to państwo, którym do ucha gada pomysły jakaś organizacja zdrowia, NIE MA PRAWA mi tego zabraniać. Jestem dorosłym i świadomym swych czynów człowiekiem, niszczę swoje zdrowie, nikomu nie wlewam na siłe tego do gardła. Te całe mędrki z organizacji zdrowia powinny się puknąć zdrowo w głowę(a najlepiej w nią strzelić - mniejszy problem), gdyż wydaje im się, iż są prorokami niosącymi nowinę dla całego świata, oni jedyni, oświeceni będą nam mówić, co wolno, a czego nie.

    Druga sprawa - dajmy, że mam swoją własną działalność gospodarczą. Prowadzę całodobowy sklep z alkoholami. Moimi klientami często są grupy z domówek o drugiej w nocy, pijaczki-meneliki i tym podobni. Odprowadzam podatki(złodziejskie!), spełniam wszystkie przepisy. Jednak nagle, pewnego dnia, przychodzi do mnie jakiś gość od rządu i mówi: "Słuchaj, wprowadziliśmy nowe przepisy, teraz to państwo będzie prowadziło sklepy z alkoholami, musisz zamknąć interes. Trudno, że prowadzisz go dwadzieścia lat, trudno, że odprowadziłeś do państwa kilka milionów złotych. Twoja działalność źle wpływa na ludzi, my wiemy lepiej, dziękuję, do widzenia". Halo, coś tutaj jest nie w porządku. Czy kontrolowanie rynku przez państwo nie jest cechą komunizmu?


    Przetoczy się kolejna fala protestów. Znowu będą chodzić ludzie po ulicach, tylko tym razem będzie skandowane "Donald matole! Gdzie będziesz kupował jabole?! Donald matooole...". Rząd aktualnie co raz bardziej podcina sobie gałąź, na której siedzi. W końcu ludzie wyjdą i tą gałąź zetną do końca, razem z głowami osobników siedzących na niej. Szczerze temu kibicuje - spora część obecnego rządu powinna zostać skazana za działanie na szkodę państwa. Powinno to być traktowane jak zdrada ojczyzny. Jaka jest kara za zdradę ojczyzny podczas wojny? No właśnie :).

    Nie twierdzę, że problemu z alkoholem nie ma. Jednak nie każda osoba pijąca jest alkoholikiem. Takie przepisy uderzałyby we wszystkich, włącznie z tymi, którzy chcą się kulturalnie napić.

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Kansu
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    2,440
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Halunek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    alkhol przynosi wieksze straty niz zyski wiec argument z pupy ;)
    imo bardzo zły pomysł, ludzie beda kupowac na zapas, nic sie nie zmieni tylko utrudni ludziom zycie
    Co Ty gadasz? Sam ćpasz i śmiesz mówić by alko był 'nielegalny'? To co lepiej iść walić acodin? Weź siępuknij w łeb. Co do tematu pojebany jak sejm. Czas na bunt!

  5. #19
    Avatar w00z
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Poznań
    Posty
    2,987
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Powiem jedno. To się źle skończy - dla kogo? Jeszcze nie wiem. :)
    Cytuj Janusz_Wons napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    no nie wiem, może dlatego że ludzie to kurwy i "nie wypada" mi kurwa shitpostować na takim forum? xD, bo nie zostałoby to dobrze odebrane i zrozumiane, i rozjebałoby mi życie xD?
    to tak jakby kurwa papież miał tu konto i byś się go pytał na chuj mu ta anonimowość

  6. #20

    Notoryczny Miotacz Postów Visher jest teraz offline
    Avatar Visher
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Stalowa Wola.
    Posty
    1,253
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Wystarczy popatrzeć na czas prohibicji alkoholowej w USA, od razu odpalił się tam czarny rynek, ludzie zaczęli oszukiwać prawo, drastycznie wzrosła liczba konfliktów z prawem.

    Najgorsze jest to, że oni nad takim czymś jeszcze rozważają!

  7. #21
    Avatar Elor Tulot
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Polska
    Wiek
    31
    Posty
    839
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Visher napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wystarczy popatrzeć na czas prohibicji alkoholowej w USA, od razu odpalił się tam czarny rynek, ludzie zaczęli oszukiwać prawo, drastycznie wzrosła liczba konfliktów z prawem.

    Najgorsze jest to, że oni nad takim czymś jeszcze rozważają!
    \


    W Norwegi już jest :/

    tu można o tym poczytać:

    http://www.wykop.pl/ramka/970717/alk...-przyjedziesz/

  8. #22
    Avatar Phoenix
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    330
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Shany napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kolejne ograniczanie wolnosci obywatela


    przygotujmy sie do rewolucji, to wszystko musi wkrotce pierdolnac.
    nom, trzeba filipinek narobić co by walczyć było czym co nie

    imo bez sensu jest cała UE, kiedyś się rozpadnie, prędzej czy później
    a Polsce potrzebne ogromne reformy na co się nie zapowiada
    mieć taki kraj i go tak spier*****... pzdr rząd ehhh
    Captain! My Captain!

  9. #23
    Sloughon

    Domyślny

    Cytuj Kansu napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co Ty gadasz? Sam ćpasz i śmiesz mówić by alko był 'nielegalny'? To co lepiej iść walić acodin? Weź siępuknij w łeb. Co do tematu pojebany jak sejm. Czas na bunt!
    Prawda jest taka, że albo żadna z tych rzeczy nie powinna być legalna (co ja swoją drogą popieram) albo wszystkie.

  10. #24

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Białystok
    Posty
    47
    Siła reputacji
    0

    Domyślny ...

    Cytuj Visher napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wystarczy popatrzeć na czas prohibicji alkoholowej w USA, od razu odpalił się tam czarny rynek, ludzie zaczęli oszukiwać prawo, drastycznie wzrosła liczba konfliktów z prawem.

    Najgorsze jest to, że oni nad takim czymś jeszcze rozważają!
    Uprzedziłeś mnie, ale zgadzam sięz tym stanowiskiem. Prohibicja gówno dała to i takie coś gówno da. Przyczyni się tylko ruchu na czarnym rynku.

  11. #25
    Avatar Blotter
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    55
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Oczywiscie, ze tak, bedzie godzina 2 w nocy, chcesz wiecej - idziesz do akademika przykladowo i bedziesz miec ciecz w plastikowej butelce niewiadomego pochodzenia

  12. #26
    Avatar Vegeta
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Aperture Science Laboratories
    Posty
    1,933
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Zabieranie wolności, jak zwykle. Problemu nie rozwiąże, tylko utrudni ludziom życie.

  13. #27
    Avatar Dzid
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    584
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Jeśli to wejdzie w życie to jest możliwość, że ludzie wyjdą na ulice. Ale tak na serio, z kamieniami, petardami, paleniem samochodów.

  14. #28
    Avatar Cybuch
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    32
    Posty
    2,161
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    @up
    Myślę, że pospolitego ruszenia nie będzie, zwiększy się przemyt.
    Jestem abstynentem i w teorii nie powinno mnie to ruszać, choć czy to przypadkiem nie wpłynie źle na naszą gospodarkę?

  15. #29
    Avatar Deziom
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    31
    Posty
    613
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Cybuch napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @up
    Myślę, że pospolitego ruszenia nie będzie, zwiększy się przemyt.
    Jestem abstynentem i w teorii nie powinno mnie to ruszać, choć czy to przypadkiem nie wpłynie źle na naszą gospodarkę?
    Oczywiscie, ze zle wplynie. Mniejsza liczba sklepow = mniej kupujacych alkohol, przynajmniej teoretycznie, nie mowiac o mniejszym zysku dla panstwa z podatkow, ktore to placa wlasciele.

    Dla mnie wszystko co wymysla ta cala unia europejska, kolejne chore umowy i przepisy, ktore proboja wprowadzic drzwiami oknami sa powrotem do czasow zwiazku radzieckiego, jedyne co sie zmienilo to nazwa. No kurwa, mamy przyklad z historii USA jak sie skonczylo takie ingerowanie w ludzkie zycie ale tych urzedasow to nie obchodzi, jedyne o co dbaja to o wlasne dupy. Jezeli kiedys ludzie wyjda na ulice to bede stal w pierwszym rzedzie.

  16. #30

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    2,657
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Master_Tv napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dlaczego w ogóle narkotyki mają być nielegalne? Albo ograniczamy wszystko albo nic - proste. To szkodzi obywatelom - idzie facet po wino, pije je z żoną i jest wszystko dobrze. To będzie uciążliwe dla normalnych obywateli. Pijak kupi wszystko wcześniej.
    Was kompletnie po******liło ludzie? ...

    Kupi wcześniej? Co to, do jasnej cholery, za argument. Kupi ile? Trzy zgrzewki? Na ile mu to starczy? Miesiąc? Dwa? A potem i tak prawo zrobi swoje.

    Tak jak już ktoś wspomniał - ograniczamy wszystko albo nic. Niestety nie ma jednej dobrej drogi, bo jak będzie ograniczane wszystko , to będzie płacz że Ci co bardziej rozsądni obywatele są uciśniani przez Państwo, jak pozwolimy na wszystko, to pewno w końcu zrobi się anarchia, chociaż, zważywszy na to że obecny stan wcale nie jest ,,tragiczny" zaryzykuje stwierdzenie, że wolę już tą ,,anarchię" od Państwa opiekuńczego.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Edukacja rynek finansowy
    Przez zmija58 w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post: 07-02-2021, 17:28
  2. rynek pracy w Angli
    Przez Zwytkly w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 03-03-2017, 20:12
  3. oglaszamy24 - legalny czarny rynek w twoim internecie - jak????
    Przez Pikas w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 30-01-2016, 14:09
  4. Polski rynek żywności
    Przez Mentoll w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 13-08-2014, 16:04
  5. Rynek w Tibii - nowosc.
    Przez Silsar w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post: 23-11-2011, 11:27

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •