Reklama
Strona 1 z 314 1231151101 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 4703

Temat: Bitcoin - wirtualna waluta, realny zysk.

  1. #1
    Avatar Robson
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Płock
    Wiek
    29
    Posty
    238
    Siła reputacji
    18

    Domyślny Bitcoin - wirtualna waluta, realny zysk.

    Hej Torgu. ; d
    Na wstępie dwie sprawy organizacyjne
    - "Wyszukiwajka" nic nie wypluła na hasło "bitcoin"
    - Nie jestem dokładnie pewien, czy ów temat nie kłóci się z punktem H, rozdziału VI regulaminu Torga, a dokładniej:
    h. Z racji coraz powszechniejszego zjawiska wyłudzania, zabronione jest zakładanie tematów o sposobach zarabiania pieniędzy przez internet. Dotyczy to również programu Google AdSense, doładowań oraz nagród rzeczowych.
    Mimo wszystko warto spróbować, ponieważ sprawa jest tak innowacyjna, że na pewno nie ma punktu odniesienia. To tyle z organizacji.

    A teraz czas na główny punkt programu, czyli O CZYM JA W OGÓLE DO WAS MÓWIĘ. :]

    Bitcoin jest cyfrową walutą stworzoną w 2009 przez Satoshiego Nakamoto. Nazwa odnosi się także do używającego jej otwartoźródłowego oprogramowania, które zaprojektował oraz sieci peer-to-peer, którą formuje. "Bitmonety" mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w formie pliku portfela lub przetrzymywane w prowadzonym przez osoby trzecie zewnętrznym serwisie zajmującym się przechowywaniem takich portfelów. W każdym z tych przypadków Bitcoiny mogą zostać przesłane do innej osoby przez Internet do dowolnego posiadacza adresu Bitcoin.
    Zapewne każdy z was wie, czym jest PayPal. Jest to "nakładka" na realne waluty (złote, euro, dolary, franki, blablabla). Dzięki niemu możemy z powodzeniem płacić w internecie.
    Bitcoin to coś o wiele bardziej skomplikowanego a mianowicie... nowa waluta, tworzona przez internautów i co najważniejsze mająca odzwierciedlenie w walutach realnych.

    Ogólnie rzecz biorąc, niezwykle trudno mi jest opowiedzieć jak to dokładnie działa, wypisze więc najważniejsze cechy.
    - Jako jedyna waluta na świecie nie podlega ŻADNEJ władzy (nie ma banku centralnego który może dowolnie manipulować walutą, tutaj internauci "trzymają" cały rynek.)
    - KAŻDY może zdobywać walutę, nie musisz wydawać żadnych pieniędzy by się wzbogacać.(No dobrze, musisz odliczyć prąd). Jedyne co musisz robić to mieć włączony komputer tak, aby wykonywać sam lub z w grupach określone zadania. Za rozwiązanie zadania ty (a właściwie twój procesor) otrzymujesz daną ilość BTC, bo taki jest skrót od Bitcoin.
    - Waluta jest całkowicie anonimowa, NIKT nie ma wpływu na przebieg transakcji. Wysyłasz pieniądze bezpośrednio do człowieka. Brak pośredników. Brak prowizji, niezależnie od kwoty.
    - Transakcja najczęściej trwa... sekundę. Czyli tyle, aby zakomunikować "BTC w ilości X nie należą już do mnie, czyli A a do człowieka B). Brak głupich formalności!

    Wiem, że Torg zawsze interesuje się tematem zarabiania w sieci, najczęściej niestety wszystko sprowadzało się do oszustwa (wszystkie "klikanki" w reklamy które okazywały się niewypłacalne) lub z biegiem czasu zdobywanie zysku było coraz trudniejsze (lockerz, które w pewnym momencie było tak popularne, że nie dało się tam nic upolować).
    Tutaj nie ma możliwości oszustwa, albo będziesz zdobywać BTC mając włączony komputer, albo po prostu kupisz je za odzwierciedlenie realnej kwoty.
    W tym momencie jeden Bitcoin to 5.849 Dolara Amerykańskiego.
    Nie jestem w stanie opisać całej mechaniki Bitcoina, ani nawet dokładnie opisać podstaw - po prostu temat jest za szeroki. Dobrze, że powstały polskie strony, które wyręczą mnie i doedukują ciekawskich. :D

    Na początek mały film z YT.
    [y]zJzNwqr9aig[/y]

    Dalej:
    http://bitcoin.org.pl/ - idealna na początek, wszystko dokładnie opisane.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitcoin - wikipedia, więcej chyba nie trzeba?
    http://bitcoin.pl/forum/ - spore polskie forum o BTC.
    http://mining.bitcoin.cz/ - platforma grupowa, na której osobiście "wydobywam".

    http://www.bitcoin.org/ - główna strona, stąd pobieramy program, który zarządza naszymi pieniędzmi.
    http://bitcoin.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=49 - szybki poradnik, jak zacząć.

    Temat jest dosyć skomplikowany, samego mnie troszkę przytłacza. Mimo wszystko myślę, że warto o tym mówić. Im więcej ludzi się tym zainteresuje, tym szybciej BTC stanie się naprawdę genialną alternatywą do płatności w internecie. (Już to widzę, PACC w Tibii tylko za BTC :D).
    A do tego, mówiąc kolokwialnie, im szybciej tym lepiej. Jeśli dowie się o tym więcej więcej osób, to "zdobywanie" waluty będzie o wiele trudniejsze. Wolę uświadomić Torg. ; P

    Teraz już ostatnia sprawa.
    Tylko opcjonalnie.
    Jeśli już załapiesz o co w tym chodzi, spodoba Ci się, uznasz że warto, żeby mnie uszczęśliwić i jakoś podziękować za "cynk"...
    1JszWgQ3CNvzX8Q6RtuRSrhB7eSv2HEnTJ
    Nazwa mojego portfela. :D Na razie nie wiecie o co dokładniej chodzi, mówię - jeśli już coś sobie wyskrobiecie i uznacie, że chcecie pomóc. Będę wdzięczny za dotacje. : D

    Let's the fun begin!
    ~~Robson. ; d

    -------------------------------------------------
    Cytuj Exori222 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    QNT, MINA, AR, ALGO, DAG.

    Zapiszcie tego posta i zacytujcie na koniec roku.
    @Exori222 ;
    Ostatnio zmieniony przez Aureos : 22-09-2021, 23:52

  2. #2
    Avatar matizioom
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    22
    Posty
    10,052
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Skoro ten 1bitcoin tak dużo warty to ile mniej więcej ich się da dziennie zdobyć?

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Xawik
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Zielona Góra/Wrocław
    Posty
    205
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    raczej nie masz szans na "darmowe" bitcoiny. Bitcoiny zawsze dostaje pierwszy, którego komputer rozwiąże dany blok, a na świecie są już takie cwaniaki:

    ;p
    Ostatnio zmieniony przez Xawik : 12-05-2011, 19:10
    Cytuj jodlak napisał
    Kiedyś podwijało się kieckę żeby majtki zobaczyć a teraz trzeba rozchylić pośladki XD

  5. #4
    Avatar Robson
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Płock
    Wiek
    29
    Posty
    238
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj matizioom napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Skoro ten 1bitcoin tak dużo warty to ile mniej więcej ich się da dziennie zdobyć?
    Wszystko zależy od Twojej mocy obliczeniowej.
    Jeśli posiadasz kartę graficzną z CPU (dokładniej opisane jest to na podanych prze zemnie stronach) to masz jakieś 10 razy szybsze działania, niż na zwykłym procesorze.

    Do tego zależy czy pracujesz w grupie (jak ja - w mining.bitcoin.cz). A więc po wykonaniu zadania całą nagrodę dzieli się według "zasług". (Im więcej zdziałałeś, tym więcej ukroisz sobie z tortu 50BTC, bo taka jest nagroda za jedno zadanie.)

    Jeśli pracujesz solo, to ogólnie jest loteria. Możesz trafić i rozwiązać, albo możesz próbować dłuuuugie dni i nic nie znajdziesz. Szczególnie jeśli masz przeciętną maszynę (a mniemam, że nie masz jakiegoś superkomputera pod biurkiem. ;)). Dlatego właśnie ja wole mały, ale pewny zysk.

    Pozdrawiam :]

    @edit
    Cytuj Xawik napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    widzę wykop inspiruje...
    Jednak jak było wspomniane, system/waluta/to coś jest stworzone przez p2p co oficjalnie nie ma racji bytu i na 99% nie zostanie wprowadzone ;pp
    Nie rozumiem, jak nie wprowadzone? :) Już wiele sklepów internetowych przyjmuje BTC (niestety, jeszcze nie w Polsce). Do tego powstają KANTORY. Rynek działa sam, bez żadnych nakazów z góry.
    Coś jest opłacalne, to wyciąga się z tego tyle ile można. :)

    A co do tej farmy, całkiem ładna. Dla przeciętnego śmiertelnika i tak jedynymi wyjściami są te podane prze zemnie wyżej. :)
    Ostatnio zmieniony przez Robson : 12-05-2011, 18:52

  6. #5
    Avatar beny
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Siedlice
    Posty
    4,839
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Mógłó byś poać linka do jakiegoś minecra i jak go odpalić i w ogóle?> bo nei czaje tego.

  7. #6

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,188
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Jak coś nie ma pokrycia realnego to jest do dupy ;). Nie chcę tutaj spiskować, ale popularność takigo czegoś może doprowadzić, że ludziom da się chipy którymi płaci się za wszystko, nie muszę mówić chyba dlaczego byłoby to korzystne dla sprzedawców.
    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Można (zalegalizować niewolnictwo), ale wtedy wszelkim lewakom pękłaby żyłka i byłaby tak potężna nagonka w mediach "Korwin chce przywrócić niewolnictwo", że nie warto o tym wspominać.
    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolny Człowiek może (zostać niewolnikiem). jeżeli chce to co ja zrobię.

  8. #7
    Avatar _raku_
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Lublin
    Posty
    187
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Gdzie wypakować CPU Miner z twojej strony i jak zarabiać?
    Podoba mi się to.

  9. #8
    Avatar Endorfina
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    130
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Mam pytanie, ściągnąłem ten Bitcoin, zainstalowałem, włączyłem, dałem generate coins i teraz pobierają mi się te całe bloczki, jak się ściągną to mam coś jeszcze instalować? Czy już się będą generowały?;d Bo mam integre Intela, a nie Ati, albo Nvidie, czy to przeszkadza w czymś?

  10. #9
    Avatar Shooterq
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    1,015
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ile już zarobiłeś? Jak długo sie w to bawisz? Ja już pobrałem programik, teraz będę bawił się aby wykorzystać kartę graficzną
    Cytuj Max Paynne napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    uzywamy 100% mozgu ale i tak uzywane jest 8%~...
    oczywista oczywistość

  11. #10

    Notoryczny Miotacz Postów Kashok jest teraz offline
    Avatar Kashok
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    14
    Posty
    1,137
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    skad te bitcoiny biora pokrycie w realnych walutach? wydobywanie monet, to brzmi jak jakas gra
    chodzi mi o to, jak wlasciciele zarabiaja na tym

  12. #11
    Avatar Ada$ Zawodowiec
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    806
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    btw. nie rozumiem
    czemu jak wlaczam program to nie ma zadnego hasla ani loginu? tzn. ze jak bede mial formata to wszystko przepada? : D moze ktos to wytlumaczyc?


    /edit

    i czy jest np. mozliwosc przelac ta kase na konto paypal?
    Ostatnio zmieniony przez Ada$ Zawodowiec : 12-05-2011, 20:00

  13. #12
    Avatar rahuza123
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    140
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Z tego co widzialem na forum lockerz to ludzie tam mieli po 0,5-0,6 BTC na dzien przy komputerze 24/dobe.

  14. #13
    Avatar Malpa of Hell
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Stargard
    Wiek
    30
    Posty
    556
    Siła reputacji
    19

    Domyślny


    Czas chyba poprosic kumpla o dostep do dedykow..

  15. #14
    Avatar Morganus
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    207
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Kashok napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    skad te bitcoiny biora pokrycie w realnych walutach? wydobywanie monet, to brzmi jak jakas gra
    chodzi mi o to, jak wlasciciele zarabiaja na tym
    Oferują moc obliczeniową firmom lub naukowcom.

  16. #15
    Avatar Adrino
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    29
    Posty
    975
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Ten bitcoin pobierany ze strony różni się od tych bitcoin minerów?

    Tzn. powiedzmy, że chce przyłączyć się do tej grupy co Robson, muszę ściągać te Bitcoin Miner'y czy oficjalny program oferuje to samo?


    #Pytanie numer 2
    Macie może jakiś miner pod CPU? Ściągałem ten "jgarzik's CPU miner", ale po zainstalowaniu to zwykły plik .exe, bez nazwy, nie da się uruchomić.

    #dół
    Dzięki.
    Ostatnio zmieniony przez Adrino : 12-05-2011, 20:47

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. DX 12 - realny standard, czy może ciekawostka?
    Przez Sin w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 09-11-2015, 20:44
  2. League of Legends [pytanie]Kupno rp na eascie smsem, waluta = funt
    Przez SzalonyMes w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 01-07-2013, 15:25
  3. Odpowiedzi: 28
    Ostatni post: 10-01-2012, 12:24

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •