Reklama

Pokaż wyniki sondy: W wyborach 2011 zagłosuję lub zaglosowałbym na:

Głosujący
418. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Platforma Obywatelska

    52 12.44%
  • Prawo i Sprawiedlowość

    39 9.33%
  • Kongres Nowej Prawicy

    136 32.54%
  • Sojusz Lewicy Demokratycznej

    19 4.55%
  • Polskie Stronnictwo Ludowe

    4 0.96%
  • Prawica Rzeczypospolitej

    5 1.20%
  • Ruch Palikota

    124 29.67%
  • Polska Jest Najważniejsza

    11 2.63%
  • inna partia

    28 6.70%
Strona 3 z 183 PierwszaPierwsza 123451353103 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 31 do 45 z 2742

Temat: Wybory 2011

  1. #31

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,188
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Jak SLD to nowa władza, nowi ludzie to radze sięgnąć niedaleko wstecz. Przecież to jest banda komuchów, którzy rozkradali Polskę z prędkością światła, a jako, ze są spaleni to dali teraz jakiegoś Grzesia, bo wiedzieli, że już wyborów nie wygrają.

    @UP

    KE xDDDD
    Ostatnio zmieniony przez Xoltro : 16-02-2011, 08:59
    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Można (zalegalizować niewolnictwo), ale wtedy wszelkim lewakom pękłaby żyłka i byłaby tak potężna nagonka w mediach "Korwin chce przywrócić niewolnictwo", że nie warto o tym wspominać.
    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolny Człowiek może (zostać niewolnikiem). jeżeli chce to co ja zrobię.

  2. #32
    Avatar emiko
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Celadon City
    Wiek
    20
    Posty
    372
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    czemu co roku robią wybory?
    nie lubie glosowac

    to prawo to debilizm >_>
    Cytuj Vyost napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    do niedawna zawsze mi głos w głowie mówił żebym coś zrobił i odpowiadałem do niego w swojej osobie a teraz mam liczbę mnogą jak gollum
    przed chwilą patrzę drugi tom wiedźmina w necie i mówię
    zamówimy sobie?
    a Vyost z głowy tak zamówmy :)

  3. Reklama
  4. #33
    Avatar poldek_p
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    140
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Szymonello napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Możnaby tak napisać o każdym programie dzisiaj istniejących partii politycznych w Polsce. Programy przepełnione są tego typu sloganami. Drugą sprawą jest, że zazwyczaj nie są one realizowane ale pomijam to. Czytając program partii, zakładam, że wywiąże się ona ze swoich postulatów i zwracam uwagę na wszystko.
    Wychodzisz z błędnego założenia.
    Cytuj Szymonello napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Obok gospodarki ważne jest również społeczeństwo i gdy ulgi prorodzinne oraz zaostrzenie kar nie jest atrakcyjne z punktu widzenia właśnie gospodarki, to w społeczeństwie odgrywają bardzo ważną rolę.
    Problem polega na tym ,że nadal żyjesz w socjalistycznym myśleniu. Ulg jako takich wogole nie powinno być bo państwo nie powinno się w takie sprawy mieszać . Najlepszą ulgą prorodzinną byłoby obniżenie podatków , a nie ich zwiększanie i z łaski dawanie jakichś ulg dla rodziny.
    Jestem zwolennikiem kary śmierci ale zrozum ,że ta kara dotyczyć będzie bardzo małej ilości bandytów . A co do ogólnego zwiększenia kar to musze powiedzieć ,że się na tym nie znam. Pisanie ,że trzeba podwyższyć kary jest dla mnie bardziej propagandą ,bo bardzo łątwo jest uderzać (nawet niesłusznie ) w grupę , której społeczeństwo nie lubi czyli tych , którzy łamią prawo. Dlatego o tym czy 25 lat czy 30 jest wystarczające decydują specjaliści a nie ciemny tłum przy urnach. Inna sprawą jest też przestrzeganie prawa , sprawa raczej świeża czyli znęcanie się nad zwierzętami. Maksymalny wymiar kary wynosi 2 lata ,ale sądy nigdy ich dają więc po co podwyższać kary ?

    Cytuj jern napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    KE nt polskiej gospodarki mowi same pozytywy, martwi ja tylko dlug publiczny, ale ze ktos kilka lat temu wymyslil zeby z 1 wyplaty oplacac 2 emerytury (swoją przyszlosciowa i obecna emertow) to byl w bledzie i emerytury nagenerowaly 1/3 dlugu publicznego. PO wprowadza reforme emerytur i wszystko prostuje po poprzednikach...
    Widze ,że nie masz blade pojęcia o gospodarce i o "reformach" ,które PO wprowadza. Rząd PO jest fatalny i niczym się tego stwierdzenia nie da obalić .
    Ostatnio zmieniony przez poldek_p : 16-02-2011, 10:52

  5. #34
    Avatar Kostek
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Gdynia
    Wiek
    32
    Posty
    502
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Co do występowania z Unii. w traktacie reformującym i jego omówieniach było napisane, że musimy oddać wszystkie pieniądze (de facto nie dostaliśmy jeszcze nawet złotówki).
    @Deep: Problem w tym, że SLD ostro atakuje kościół, a WiP broni jego podejścia. SLD wolnymi krokami dąży do praw adopcji dla homosiów.
    Ostatnio zmieniony przez Kostek : 16-02-2011, 11:05

  6. #35
    Avatar Sathar Thor
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    32
    Posty
    173
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Deep napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z tego co się dowiedziałem, SLD jest raczej przeciwna, WiP jest zdecydowanie przeciwna dania takich przywilejów gejom i les. SLD oraż WiP zgadzają się również w sprawie świeckości państwa - chcą odseparowania państwa od kościoła. Takze uważam, że i WiP i SLD spełniają w jakimś stopniu moje wymagania.
    Poprawcie mnie, jeżeli się myle - nie znam się dobrze na polityce, konstruktywna krytyka jest wskazana ;)
    Jeśli to ma być jedyny wyznacznik, którym się kierujesz to w sumie nie ma znaczenia na kogo zagłosujesz. Zwiększanie praw homoseksualistów będzie się odbywać stopniowo i nie jest to kwestia żadnego rządu lecz społeczeństwa. To samo dotyczy sekularyzacji. Nawet jeśli SLD miałaby większość w parlamencie i swojego prezydenta to na tą chwile nie jest w stanie przeprowadzić aż tak istotnych zmian ze względu na sprzeciw społeczeństwa. Na szczęście.

    Nie wiem gdzie wyczytałeś, że SLD jest przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Jak na razie to cały czas propaganda lewicowa działa właśnie w tym kierunku.

    Jak dla mnie to właśnie takie problemy są sztucznie rozdmuchiwane. Homoseksualistów w Polsce jest maksymalnie 750 tysięcy, chociaż dla mnie są to bardzo zawyżone dane. Z tego naprawdę niewielki odsetek żyje w stałych związkach i "potrzebuje" zwiększenia swoich praw. Jak powiedział mój kolega, który jest gejem: "te jebane pedały myślą tylko o ruchaniu". Dla mnie cała ta debata na temat praw dla nich jest odwróceniem uwagi od braku pomysłu na ważne sprawy takie jak służba zdrowia, gospodarka, infrastruktura...



    Cytuj poldek_p napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wychodzisz z błędnego założenia.

    Problem polega na tym ,że nadal żyjesz w socjalistycznym myśleniu. Ulg jako takich wogole nie powinno być bo państwo nie powinno się w takie sprawy mieszać . Najlepszą ulgą prorodzinną byłoby obniżenie podatków , a nie ich zwiększanie i z łaski dawanie jakichś ulg dla rodziny.
    Biorąc pod uwagę obecny przyrost naturalny według mnie powinny być zarówno ulgi podatkowe i dodatki od państwa bo jak nie to będziemy mieli to co na zachodzie czyli podwyższanie wieku emerytalnego itd.

  7. #36
    Avatar Szymonello
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    68
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj poldek_p napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Problem polega na tym ,że nadal żyjesz w socjalistycznym myśleniu. Ulg jako takich wogole nie powinno być bo państwo nie powinno się w takie sprawy mieszać . Najlepszą ulgą prorodzinną byłoby obniżenie podatków , a nie ich zwiększanie i z łaski dawanie jakichś ulg dla rodziny.
    Jestem zwolennikiem kary śmierci ale zrozum ,że ta kara dotyczyć będzie bardzo małej ilości bandytów . A co do ogólnego zwiększenia kar to musze powiedzieć ,że się na tym nie znam. Pisanie ,że trzeba podwyższyć kary jest dla mnie bardziej propagandą ,bo bardzo łątwo jest uderzać (nawet niesłusznie ) w grupę , której społeczeństwo nie lubi czyli tych , którzy łamią prawo. Dlatego o tym czy 25 lat czy 30 jest wystarczające decydują specjaliści a nie ciemny tłum przy urnach. Inna sprawą jest też przestrzeganie prawa , sprawa raczej świeża czyli znęcanie się nad zwierzętami. Maksymalny wymiar kary wynosi 2 lata ,ale sądy nigdy ich dają więc po co podwyższać kary ?
    To w takim razie po co powinno istnieć państwo, skoro według Ciebie nie powinno mieszać się w sprawy społeczne ? Tylko do pobierania podatków i pilnowania porządku ? Powiedz mi, kto ma pomóc samotnej matce z dwójką dzieci, która zarabia 1000zl, jak właśnie nie państwo ? Od tej ulgi czy dopłaty zależy jej egzystencja. A moje "socjalistyczne" myślenie może choć w części daje poczucie bezpieczeństwa przyszłym rodzicom i z większą chęcią będą chcieli spłodzić potomka. Zobacz, co się dzieje w Europie, przyrost naturalny jest coraz mniejszy, kto będzie na Ciebie pracował za kilkadziesiąt lat ? Chińczycy ? ;)

    Co do podwyższenia kar, ma to bardziej charakter prewencyjny i ma na celu oddziaływanie na świadomość potencjalnego sprawcy. Co z tego, że ktoś dostanie 25 lat pozbawienia wolności, skoro za dobrym sprawowaniem może się ubiegać o zwolnienie po 15 latach ? W Polsce każdy więzień ubiega się o przedterminowe zwolnienie po odbyciu co najmniej połowy kary, a prawda jest taka, że naprawdę bardzo niski procent skazanych odbywa całą orzeczoną karę. Sama świadomość wprowadzenia kary śmierci, czy zaostrzenia pułapu możliwości zwolnienia wcześniejszego może wpłynąć na zmniejszenie się zjawisk kryminogennych, i według mnie jest to kwestia istotna, a badania udowodniły, że to rzeczywiście działa.

    Widzę, że różnimy się znacząco w swoich poglądach, ale szanuje Twoje zdanie i chętnie czytam to, co masz do powiedzenia.
    "Jeśli życie daje Ci 1000 powodów do płaczu, pokaż życiu, że masz 1000 powodów do śmiechu."

  8. #37
    Avatar poldek_p
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    140
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Szymonello napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To w takim razie po co powinno istnieć państwo, skoro według Ciebie nie powinno mieszać się w sprawy społeczne ? Tylko do pobierania podatków i pilnowania porządku ? Powiedz mi, kto ma pomóc samotnej matce z dwójką dzieci, która zarabia 1000zl, jak właśnie nie państwo ? Od tej ulgi czy dopłaty zależy jej egzystencja. A moje "socjalistyczne" myślenie może choć w części daje poczucie bezpieczeństwa przyszłym rodzicom i z większą chęcią będą chcieli spłodzić potomka. Zobacz, co się dzieje w Europie, przyrost naturalny jest coraz mniejszy, kto będzie na Ciebie pracował za kilkadziesiąt lat ? Chińczycy ? ;)
    Uważam ,że panstwo powinno jak najmniej mieszać się w gospodarkę i w sprawy społeczne. Powinno zbierać podatki ,ochraniać nas i rozsądzać (może robić jeszcze pare innych rzeczy ale to już kwestia dyskusyjna).
    Skąd weźmiesz pieniądze na te ulgi ? Będziesz musiał komuś zabrać czyli podwyższyć podatki , a że podatki płaci zawsze konsument czyli zapłaci min. właśnie ta matka . I rzeczywiście dostanie np 50 zł więcej na coś tam ale co z tego skoro wszystkie produkty podrożeją o 2gr czyli wyjdzie na zero ? O ile będzie mogła pracować bo podwyżka podatków może spowodować to ,że zwolnią ją z pracy. Idealnym przykładem jest właśnie Europa, gdzie na świecie są takie ulgi i taka "pomoc" dla rodziny ? I gdzie na świecie jest równie żałosny przyrost naturalny ? Bo Europie panuje ten wstrętny socjalizm. Bardzo podobała mi się ostatnio argumentacja pana Gwiazdowskiego na temat rodzenia dzieci. Mężczyzna zarabia 2000 zł ale jego praca jest tak naprawdę warta 3600 zł tylko ,że te 1600 państwo mu zabiera pod szyldem różnych głupot. Załóżmy ,że to nie wystarcza na życie więc ,żeby się utrzymać kobieta musi też iść do pracy a ,że kobiety zarabiają w Polsce troszkę mniej niż mężczyźni więc w tej samej pracy co mąż zarobi 1600. A kto w tym czasie będzie się zajmował dzieckiem ?
    Opiekunka , ale żeby było uczciwie trzeba na nią wydać najmniej 1300 zł bo tyle wynosi płaca minimalna . Nie dostrzegasz debilizmu tego wszystkiego ? A wszytko by było lepiej gdyby obniżyć po prostu podatki.
    Cytuj Szymonello napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co do podwyższenia kar, ma to bardziej charakter prewencyjny i ma na celu oddziaływanie na świadomość potencjalnego sprawcy. Co z tego, że ktoś dostanie 25 lat pozbawienia wolności, skoro za dobrym sprawowaniem może się ubiegać o zwolnienie po 15 latach ? W Polsce każdy więzień ubiega się o przedterminowe zwolnienie po odbyciu co najmniej połowy kary, a prawda jest taka, że naprawdę bardzo niski procent skazanych odbywa całą orzeczoną karę. Sama świadomość wprowadzenia kary śmierci, czy zaostrzenia pułapu możliwości zwolnienia wcześniejszego może wpłynąć na zmniejszenie się zjawisk kryminogennych, i według mnie jest to kwestia istotna, a badania udowodniły, że to rzeczywiście działa.

    Widzę, że różnimy się znacząco w swoich poglądach, ale szanuje Twoje zdanie i chętnie czytam to, co masz do powiedzenia.
    Nie udowadniaj mi słuszności kary śmierci bo w tym się zgadzamy. Chodzi mi o to ,że nie jest to dzisiaj takie ważne skoro jesteśmy nad przepaścią gospodarczą i pewnie zrobimy krok w przód . Zresztą sam mówisz ,że nie więźniowie nie odsiadują całej kary tylko część więc po co podwyższać kary? Wystarczy ,żeby siedzieli dłużej.

  9. #38
    Avatar Penthagram
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    :eineżołoP
    Wiek
    32
    Posty
    704
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Deep napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @Penthagram:
    Z tego co się dowiedziałem, SLD jest raczej przeciwna, WiP jest zdecydowanie przeciwna dania takich przywilejów gejom i les. SLD oraż WiP zgadzają się również w sprawie świeckości państwa - chcą odseparowania państwa od kościoła. Takze uważam, że i WiP i SLD spełniają w jakimś stopniu moje wymagania.
    Co do pedałów, to tak, jak pisałem. Teraz SLD na pewno nie będzie chciało przyznać im praw do adopcji, bo byłoby to polityczne samobójstwo. Jeszcze przed wyborami prezydenckimi SLD było zagrożone zepchnięciem na margines, sondaże dawały im jednocyfrowe poparcie. Teraz dobrze wiedzą, że muszą grać pod populizm, żeby tego, co wypracowali nie stracić, a biorąc pod uwagę opór społeczeństwa przeciwko takim pomysłom, to gdyby chcieli forsować adopcję to nie tylko nie udałoby im się, ale zostaliby z 2-3% poparcia. I oni zdają sobie z tego sprawę. Co nie znaczy, że na dłuższą metę czegoś takiego nie planują. SLD jasno się wyraża, że pragnie się wzorować na "nowoczesnej lewicy europejskiej" - wiadomo, o co chodzi, i wiadomo jakie dokonania ma zachodnia lewica na polu praw dla homo i walki z Kościołem. Jeszcze nie dawno głośno było o wycieczkach Napieralskiego do Hiszpanii, żeby "uczyć" się od Zapatero i jego socjalistów. Zresztą SLD już rządziło i to całkiem długo. Z ich rządami związane jest chyba najwięcej afer...

    Co do Kościoła, to musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy uważasz, że teraz Kościół jest odseparowany od państwa. Jeśli uważasz, że nie, to WiP nic Ci nie pomoże, bo WiP rozumie rozdział Kościoła od państwa w sposób normalny: Kościół nie ma wpływu na legislatywę, ale ma dowolność w głoszeniu swoich opinii. Natomiast odseparowanie Kościoła od władzy w interpretacji SLD jest takie, że państwo może mieszać się w sprawy Kościoła, ale duchowni nie mogą mówić głośno o niczym, co stanowi przedmiot debaty publicznej. De facto jest to po prostu podporządkowanie Kościoła państwu pod hasełkami "rozdziału" jednego podmiotu od drugiego. No i, nie wiem czy wiesz, w WiP (a przynajmniej w UPR tak było, ale te dwie partie to klony) są ludzie z dość różnymi poglądami i program partii jest pewnym kompromisem, jak chociażby te bony edukacyjne. W UPRze były osoby, które popierały sojusz Tronu i Ołtarza. :)

    A co do samych poglądów politycznych to lepiej sobie wyrobić, bo takie postawienie sprawy prowadzi tylko i wyłącznie do niekonsekwencji. Jeśli partia A proponuje całkowicie zakać aborcji, a partia B znieść wszelkie ograniczenia, to cieszyłbyś się tak samo gdyby partia A dotrzymała słowa, a potem dotrzymałaby słowa partia B? Rezultat różny o 180 stopni, no ale żadna z partii nie skłamała. ;)
    Wyrabianie poglądów politycznych najlepiej zacząć od oglądania występów Johna Stossela na YouTube. Jeśli masz problemy z angielskim to szukaj filmów z napisami.

    Cytuj Szymonello napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Powiedz mi, kto ma pomóc samotnej matce z dwójką dzieci, która zarabia 1000zl, jak właśnie nie państwo ?
    To jest właśnie naiwność, na której żerują politycy. Intencje dobre, rezultat opłakany. Jeszcze kilka lat temu Wielka Brytania borykała się z problemem samotnych, nastoletnich matek. Rząd postanowił rozwiązać problem: wprowadził do szkół edukację seksualną, zapopiekował się nastolatkami z dziećmi (dając im mieszkanie socjalne za darmo i całkiem spory zasiłek), chyba nawet gumki w szkołach rozdawali. Wiesz jaki był efekt? Liczba nastolatek z dziećmi gwałtownie wzrosła. Zgadnij dlaczego...
    Ostatnio zmieniony przez Penthagram : 16-02-2011, 13:22

  10. #39

    Notoryczny Miotacz Postów Visher jest teraz offline
    Avatar Visher
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Stalowa Wola.
    Posty
    1,253
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Szymonello napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To w takim razie po co powinno istnieć państwo, skoro według Ciebie nie powinno mieszać się w sprawy społeczne ?
    Państwo ma istnieć głównie po to, aby zapewnić bezpieczeństwo ludowi, a nie dobrobyt.
    Cytuj Szymonello napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tylko do pobierania podatków i pilnowania porządku ?
    j/w
    Cytuj Szymonello napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Powiedz mi, kto ma pomóc samotnej matce z dwójką dzieci, która zarabia 1000zl, jak właśnie nie państwo ?
    Sami sobie powinni pomóc, a państwo nie powinno im tego utrudniać - nakładając np. duże podatki.
    Musisz wiedzieć, że dając komuś 100zł musisz zabrać komuś innemu 140zł, aby opłacić wszystkich urzędników przez których ta kasa przechodzi.

    Cytuj Szymonello napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Od tej ulgi czy dopłaty zależy jej egzystencja. A moje "socjalistyczne" myślenie może choć w części daje poczucie bezpieczeństwa przyszłym rodzicom i z większą chęcią będą chcieli spłodzić potomka. Zobacz, co się dzieje w Europie, przyrost naturalny jest coraz mniejszy, kto będzie na Ciebie pracował za kilkadziesiąt lat ? Chińczycy ? ;)
    Moje dzieci powinny na mnie pracować. Dzisiaj nie opłaca się mieć dzieci, gdyż:
    1. Dając mu klapsa możesz pójsć do więzienia. Dziecko jest państwowe, nie rodzica, a rodzic nie może wychować go jak chce (np. posyłając do szkoły gdzie uczą tego co chce rodzic). Rodzic odpowiada za dziecko tylko wtedy, gdy te coś złego zrobi i za coś trzeba zapłacić.
    2. I tak dostaniesz emeryturę, więc na co Ci dzieci [to jeden z powodów dla których trzeba zlikwidować fundusz emerytalny]


    Cytuj Szymonello napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co do podwyższenia kar, ma to bardziej charakter prewencyjny i ma na celu oddziaływanie na świadomość potencjalnego sprawcy. Co z tego, że ktoś dostanie 25 lat pozbawienia wolności, skoro za dobrym sprawowaniem może się ubiegać o zwolnienie po 15 latach ? W Polsce każdy więzień ubiega się o przedterminowe zwolnienie po odbyciu co najmniej połowy kary, a prawda jest taka, że naprawdę bardzo niski procent skazanych odbywa całą orzeczoną karę. Sama świadomość wprowadzenia kary śmierci, czy zaostrzenia pułapu możliwości zwolnienia wcześniejszego może wpłynąć na zmniejszenie się zjawisk kryminogennych, i według mnie jest to kwestia istotna, a badania udowodniły, że to rzeczywiście działa.
    Gdyby państwo odróżniało morderstwo od zabójstwa, ludzie którzy popełniają małe przestępstwa powinni po prostu dostać po dupie, rany zagoją się w miesiąc, a taki człowiek nie straci paru lat, gdzie za ten czas jego koledzy założą rodziny, awansują w pracy itd. W przypadku morderstw [celowego odebrania życia] dany osobnik powinien zginąć śmiercią naturalną, a dla mordercy śmierć naturalna to kara śmierci. Katechizm Kościoła Katolickiego podpisany przez Jana Pawła II wraz z Biblią zezwala na stosowanie kary śmierci w w/w przypadku.
    Należy pamiętać, że więzienie kaleczy duszę, a kary cielesne tylko ciało.
    Ostatnio zmieniony przez Visher : 16-02-2011, 13:18

  11. #40
    Avatar Tristhe
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    32
    Posty
    472
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj emiko napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    czemu co roku robią wybory?
    nie lubie glosowac

    to prawo to debilizm >_>
    To po co wchodzisz do tego tematu?



    Głosować będę na Prawicę RP Marka Jurka. Namawiam szczególnie do przeglądania programów partii które chcemy poprzeć.
    Ostatnio zmieniony przez Tristhe : 16-02-2011, 16:12

  12. #41

    Notoryczny Miotacz Postów Kaju jest teraz offline
    Avatar Kaju
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,465
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ja nie czytam programów, nie ma po co. Czytałem z każdymi wyborami od 2005 i nic z tego nie wynikło, nie wspominając już ich realizacji a ponadto nieróżniące się aż nadto. Teraz wiem, że przy wyborze trzeba najpierw spojrzeć na danego człowieka, co robił w przeszłości kim był i z kim przystawał. Jedno i to samo, żadne poglądy nie mają dużo z tym wspólnego przykładów jest wiele chociażby czerwony od czerwieńszego buzek łobuzek to moim zdaniem najlepszy przykład. kłócą się pod publikę a w kuluarach się poklepują starzy dobrzy kumple z przeszłości.
    Myślę, że w najbliższych wyborach czeka nas zmiana władzy, opozycja to najlepszy azyl dla całej obecnej hołoty która musi lekko przystopować ze swoimi oficjalnymi przekrętami oczyści się w mediach i wymienić ew. podejść do wyborów pod nową nazwą.
    Ostatnio zmieniony przez Kaju : 16-02-2011, 15:31

  13. #42
    Avatar jern
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Gdzie PKB jest dodatnie
    Posty
    213
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj poldek_p napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Widze ,że nie masz blade pojęcia o gospodarce i o "reformach" ,które PO wprowadza. Rząd PO jest fatalny i niczym się tego stwierdzenia nie da obalić .
    To moze mnie oswiecisz o tych fatalnych reformach? Gadac kazdy moze.

    A dla tych których tak rozbawilem wczesniej KE to Komisja Europejska.
    Ostatnio zmieniony przez jern : 16-02-2011, 15:38

  14. #43
    Avatar Tristhe
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    32
    Posty
    472
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @2UP:
    Patrzysz na to przez pryzmat UW/PO. PiS chociażby swój sztandarowy punkt programu dotyczący walki z korupcją wprowadził w życie, oczywiście spotkało się to z niezadowoleniem czwartej władzy. Szukajmy przykładów wcześniej, AWS - mówił o czterech wielkich reformach i zrobił je, za co oczywiście media zniszczyły partię.
    Nie chcę tutaj poruszać kwestii ideologicznych, bo wyniknie kolejny flamewar, tylko pokazuję, że jednak program na znaczenie.

    Pozwolę sobie na dłuższą wypowiedź na temat mediów - nie mogę znieść tego, że nie mamy w Polsce obiektywnych mediów niosących prawdę. Nie mogę znieść wojny Michnik - Rydzyk i tego, że nie ma trzeciej, obiektywnej siły.
    Użyję tutaj przykładów oddziałujących na wyobraźnię. TVP Info będące obecnie w łapskach SLD pokazuje jak Napieralski chociażby kichnie, a dzieje się to kosztem rzetelnych informacji o stanie kraju. W dodatku likwidacja programu Pospieszalskiego(Wildsteina przy okazji też) to patetycznie mówiąc zamach na wolność słowa.
    TVN z kolei pokazuje jak Tusk się chociażby uśmiechnie, jak rzuci kolejnym kłamstwem, dokładnie tak samo jak działo się to na Węgrzech(skończyło się to wyjściem ludzi na ulicę). TVN nie pokazuje konferencji prasowych PiS-u, SLD, PJN-u(nie wspominając już o pozaparlamentarnej opozycji) dotyczących gospodarki, czasem pokazuje z nich urywki jeżeli zdarzy się komuś jakaś wpadka(co jest skandaliczne). Za to bardzo chętnie wyświetla w całości konferencje poświęcone Smoleńskowi, homoseksualistom i nakręcające wzajemną nienawiść polityków. Boli fakt, że "dziennikarze" tej stacji jawnie popierają PO(słynna rozmowa: dr Kochan vs Miecugow).
    Gazeta Wyborcza zaś manipuluje informacjami, dzień rozpoczyna od informacji chwalącej PO i krytykującej PiS. ALE najbardziej znamienny jest fakt wykorzystywania GW do propagandy pozapolitycznej typu: POLACY piją najwięcej na świecie, POLACY kradną samochody tam i tam, POLACY coś tam coś. Celem tego jest sianie nienawiści i taniej sensacji.
    Nasz Dziennik i ogółem środowisko Radia Maryja zamiast UŚWIADAMIAĆ politycznie, wdaje się w wojnę z TVN-em i GW. Zamiast opierać się na FAKTACH snuje PRZYPUSZCZENIA, co nie powinno mieć miejsca w żadnych mediach!

    Jednym słowem: jeżeli chcemy coś zmienić, najpierw zmieńmy czwartą władzę, czyli media.


    A i jeszcze jedno: nie ulega dla mnie wątpliwości, że rząd Tuska jest najgorszym rządem w historii III RP i prawdziwą katastrofą będzie, jeżeli będzie rządził drugą kadencję. Prawdopodobnie Tusk rządził tak fatalnie, ponieważ nie spodziewał się(może doświadczenia z UW?), że kłamstwo da mu drugą kadencję.


    @emiko
    Podziwiam Cię, jesteś niesamowicie uświadomioną dziewczyną, a argumenty aż kipią z Twoich wypowiedzi.
    Ostatnio zmieniony przez Tristhe : 16-02-2011, 22:10

  15. #44
    Avatar poldek_p
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    140
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj jern napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To moze mnie oswiecisz o tych fatalnych reformach? Gadac kazdy moze.

    A dla tych których tak rozbawilem wczesniej KE to Komisja Europejska.
    Nie bede sie rozpisywal bo to nie ma sensu, dlatego pojde na latwizne:

    http://www.youtube.com/watch?v=HzIgY1xyXDI

  16. #45

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    2,188
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Klich to żart, ten od kolei też. Ustawa hazardowa, afera hazardowa, umowa z GAZpromem, podniesienie podatku, długo by wymieniać. To rząd nieudaczników tak jak za PiS, może nawet trochę gorzej. A co do KE to się śmieje, bo jak socjaliści mi o gospodarce mówią to zawsze trzeba to lekko odbierać z przymrużeniem oka, bo to śmieszni ludzie są.
    Cytuj Zeimer napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Można (zalegalizować niewolnictwo), ale wtedy wszelkim lewakom pękłaby żyłka i byłaby tak potężna nagonka w mediach "Korwin chce przywrócić niewolnictwo", że nie warto o tym wspominać.
    Cytuj Govinem napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolny Człowiek może (zostać niewolnikiem). jeżeli chce to co ja zrobię.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Sondaże, sondaże, a większość konstytucyjna WYBORY 2019
    Przez Pies w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post: 14-03-2018, 21:07
  2. Wybory parlamentarne - jesień 2015.
    Przez KokoDzambo w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 1248
    Ostatni post: 03-11-2015, 13:21
  3. Wybory prezydenckie 2015 - druga tura
    Przez alien w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 877
    Ostatni post: 02-06-2015, 18:29
  4. Wybory prezydenckie 2015 - pierwsza tura
    Przez mtk w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 1203
    Ostatni post: 11-05-2015, 12:34
  5. Wybory w Rosji.
    Przez Elor Tulot w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post: 06-03-2012, 17:08

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •