Reklama
Strona 2 z 115 PierwszaPierwsza 12341252102 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 1723

Temat: "Ważny jest nie triumf lecz walka" - Rozmowy ogólne o bieganiu

  1. #16

    Notoryczny Miotacz Postów lolekk jest teraz offline
    Avatar lolekk
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    30
    Posty
    1,277
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Ja zaczynam biegać 3x w tygodniu, od ~kwietnia- jak już jakaś pogoda będzie.
    Od ilu czasu biegu zaczynać?- dla przeciętnego polaczka, i co ile zwiększać?

    Biega ktoś przy muzyce, co można ciekawego posłuchać?

  2. #17
    Avatar Maroo17
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,286
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Na 60 m w wieku 12 lat, 9.4s ;]
    Na 1000 to z 3, 30 min? ;o

  3. Reklama
  4. #18

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Bezmusk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    4 : 00 na 1 km
    ile miales lat jak zaczales biegac 2pro4you ?
    czy tam 2fast
    od 4 kl podstawówki chodziłem do klasy o profilu LA ale tak na poważnie to zacząłem trenować pod koniec 2 kl gim.

    Cytuj Pumpkin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.

    I jeszcze pytanie: z jaką prędkością biegać na bieżni? Lepiej szybciej i krócej czy wolniej i dłużej?
    Jeśli na początku biegam 20-25 minut z prędkością 12.0km/h i czuje że jeszcze bym mógł biec dłużej to zwiększać czas czy prędkość?
    zwiększ dystans, zwiększanie szybkości raczej nie ma większego sensu.

    Cytuj lolekk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ja zaczynam biegać 3x w tygodniu, od ~kwietnia- jak już jakaś pogoda będzie.
    Od ilu czasu biegu zaczynać?- dla przeciętnego polaczka, i co ile zwiększać?

    Biega ktoś przy muzyce, co można ciekawego posłuchać?
    ghost k - stop
    18L - smak zwycięstwa
    JWP - bądź mistrzem
    mor w.a. - wiara naszą siłą
    NDK - uwierzyć w siebie
    PC Park - klatka
    RAtM - redegaes of funk
    vavamuffin - recharge
    wwo - damy radę
    Julas - a jednak
    WWO - you don't exist

    na ogół takiej muzyki nie słucham ale do biegania jest git : )

  5. #19

    Notoryczny Miotacz Postów lolekk jest teraz offline
    Avatar lolekk
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    30
    Posty
    1,277
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    OK, a jak biegasz to puszczasz muze ze zwykłej mp3 + słuchawki douszne?- bo one chyba powinny najlepiej sprawdzać się przy bieganiu?

    Jak zacząć biegać?
    Czy zaczynanie od 30 min trochtem 3 x w tyg, i co tyg zwiększać co 5 min będzie dobrze?- potem jak dojdę do 50 min, to zwiększać co tyg. tempo...

  6. #20

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj lolekk napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    OK, a jak biegasz to puszczasz muze ze zwykłej mp3 + słuchawki douszne?- bo one chyba powinny najlepiej sprawdzać się przy bieganiu?

    Jak zacząć biegać?
    Czy zaczynanie od 30 min trochtem 3 x w tyg, i co tyg zwiększać co 5 min będzie dobrze?- potem jak dojdę do 50 min, to zwiększać co tyg. tempo...
    Osobiście używam telefonu + minijack'a na słuchawki do biegania


    Nie używam dousznych z tego powodu, że często biegnę poboczem drogi a w takich słuchawkach nic poza muzyką nie słychać.

    A co do biegania - może być ; )

  7. #21
    Avatar KamilN
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    sandomierz
    Posty
    109
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @2Fast4You

    jakieś osiągnięcia na mistrzostwach polski masz? Jeździsz na jakieś obozt do spały ?

  8. #22
    Avatar Elor Tulot
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Polska
    Wiek
    31
    Posty
    839
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Zbieram się żeby zacząć biegać dobre 2 lata XD, istnieją jakieś porady od strony psychologicznej żeby się zmotywować? I od czego zacząć, moja kondycja jest do d!#!@y i ledwo 1km przebiegam miejscami muszę iść tak ~4m trochę odsapnąć :(

  9. #23

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj KamilN napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    @2Fast4You

    jakieś osiągnięcia na mistrzostwach polski masz? Jeździsz na jakieś obozt do spały ?
    Brązowy medal z 4x400 na OOM w Zielonej Górze w zeszłym roku.
    Aktualnie do Spały nie jeżdżę (miałem prawie pół roku przerwy przez kontuzję) ale byłem bodajże 4 razy jeśli dobrze liczę.
    A w zeszłym roku byłem w COS'ie w Zakopanym (ale tam lipa straszna w porównaniu do Spały)

    Cytuj Elor Tulot napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zbieram się żeby zacząć biegać dobre 2 lata XD, istnieją jakieś porady od strony psychologicznej żeby się zmotywować? I od czego zacząć, moja kondycja jest do d!#!@y i ledwo 1km przebiegam miejscami muszę iść tak ~4m trochę odsapnąć :(
    Jeśli sam nie znajdziesz powodu dla którego chcesz biegać to raczej nikt inny Ci nie pomoże bo nikt nie zna Cie tak dobrze jak Ty sam.
    Ostatnio zmieniony przez 2Fast4You : 07-02-2011, 21:35

  10. #24
    Avatar amok
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    117
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Mam pytanie jak to jest z bieganiem w zimie, późną jesień, wczesną wiosną ogólnie wtedy kiedy jest dość zimno, co robicie żeby się nie przeziębić? Jakaś chustka na twarz żeby nie wdychać tego zimnego powietrza?

    I jeszcze jedno oddycha się nosem czy ustami? Czy np wdech ustami wydech nosem lub na odwrót?
    Simson SR1 57', Simson SR2E 62', Komar 2330 71', Pegaz 710 74', WSK 125cc
    RATUJMY ZABYTKOWĄ MOTORYZACJĘ!!

  11. #25
    Avatar Kosamela
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Toruń
    Posty
    229
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Bieganie... Bieganie to coś cudownego. Zmaganie się ze sobą, miejscówki odkryte dzięki temu pięknemu sportowi i pierwsze osiągi. Mm, cudo.

    Zacząłem coś w 2006, niezbyt udolnie, ale próbowałem. W przeciągu roku udało mi się uzyskać medal, brąz. Do tej pory wisi na ścianie. Później niestety złamałem rękę, przestałem biegać. Zmarnowałem dużo czasu, by potem wziąć się za siebie i zacząć biegać w zawodach. W chwili obecnej jestem szczęśliwym posiadaczem złota za sztafetę szwedzką i sporo innych osiągów.

    Pamiętajcie, nie poddawajcie się, walczcie, biegnijcie i zdobywajcie. Może Wam się to wydawać na początku bez sensu, ale potem przeobrazi się to w coś pięknego, może nawet w pasję.

    Cytuj amok napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam pytanie jak to jest z bieganiem w zimie, późną jesień, wczesną wiosną ogólnie wtedy kiedy jest dość zimno, co robicie żeby się nie przeziębić? Jakaś chustka na twarz żeby nie wdychać tego zimnego powietrza?

    I jeszcze jedno oddycha się nosem czy ustami? Czy np wdech ustami wydech nosem lub na odwrót?
    Czapka, do tego waciki/ coś czym zapchasz uszy. Potrafi ładnie przewiać. Do tego ja biegałem w bluzie i długich, dość ciepłych spodniach. Nie używałem żadnej chusty, ale myślę, że jakaś opaska by się przydała.
    Co do oddychania powiem Ci tak. W przeszłości namącono mi z tym i nabrałem złych nawyków, teraz wiem, że najlepiej oddychać tak, jak jest Ci wygodniej. Trzeba tylko pamiętać, że im szybciej biegniemy, tym ciężej utrzymać równy rytm oddechu przez usta.
    Ostatnio zmieniony przez Kosamela : 07-02-2011, 22:55
    Carpe diem...

  12. #26
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Pumpkin napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja biegam gdzieś od 2 tygodni co drugi dzień. Kupiłem sobie buty do biegania. Przymierzałem, chodziłem w nich był ok. Oczywisice poszedłem pierwszy raz biegać (biegam na bieżni elektrycznej). Miałem takie odciski i otarcia że tydzień nie mogłem chodzic normalnie... potem sobie przylepiłem plastry antyodciskowe ale i tak kolejna seria odcisków tylko z innej strony. Teraz skóra się utwardziła i powiedzmy że jest ok, ale wizualnie to tragedia...

    I jeszcze pytanie: z jaką prędkością biegać na bieżni? Lepiej szybciej i krócej czy wolniej i dłużej?
    Jeśli na początku biegam 20-25 minut z prędkością 12.0km/h i czuje że jeszcze bym mógł biec dłużej to zwiększać czas czy prędkość?
    Zdecydowanie czas - trening polegający na kilkuminutowym szybkim biegu, zasapaniu się i wróceniu do domu nie daje niemal żadnych rezultatów. Żeby cokolwiek się w organiźmie działo, trzeba biec (z tego co zapamiętałem co mi kiedyś Jons tłumaczył ;d) przynajmniej te pół godziny.

  13. #27
    Avatar KamilN
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    sandomierz
    Posty
    109
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj amok napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam pytanie jak to jest z bieganiem w zimie, późną jesień, wczesną wiosną ogólnie wtedy kiedy jest dość zimno, co robicie żeby się nie przeziębić? Jakaś chustka na twarz żeby nie wdychać tego zimnego powietrza?

    I jeszcze jedno oddycha się nosem czy ustami? Czy np wdech ustami wydech nosem lub na odwrót?
    Getry i dres na nogi i jak biegasz po śniegu to na skarpete możesz założyć torebke foliową
    a góra to koszulka jakiś sweter i dres
    możesz chustke albo kupić sobie jakąś kominiarke i w tym biegać

    Oddychać ustami,



    @Co na ból okostnej, strasznie mnie boli gdy robie wieloskoki. Trener mówił że na początku treningów powinna boleć ale znacie może jakieś maści bo okładanie lodem nie pomaga

  14. #28

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    259
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Pobiegałbym ale zniechęca mnie brak dobrego terenu do uprawiania tego sportu. Intensywnie trenuję sztuki walki i powoli czuję to w kolanach więc nie chcę ich poniszczyć jeszcze bardziej biegając po asfalcie czy betonie albo kostce brukowej, a jakbym wbiegł do lasu obok domu to wyszedłbym poharatany przez wszystko co tam rośnie ;d Ta pierd*lona urbanizacja.

  15. #29
    Avatar lipek
    Data rejestracji
    2004
    Położenie
    Hyperbolic Time Chamber
    Wiek
    34
    Posty
    2,734
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    VIII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej
    PŁOCK, 5-6 czerwca 2006 r.
    200m:
    3 4 Bartłomiej LIPKA 90 G Zalesie Górne 25.97


    Takie wyniki sobie w necie odnalazłem, ale nie ma SB przy wyniku więc miałem lepszy na poprzednich zawodach.
    60m zawsze około 7:90, 1km w 2:52.
    Trzeba wziąć poprawkę, że to wyniki sprzed 4-5 lat, teraz byłoby pewnie gorzej.

  16. #30
    Avatar matex06
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    28
    Posty
    735
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Ja bardziej preferuje rower, jednak w domu mam orbitreka (niby rower, jednak się nie siedzi więc coś tam się biegnie), jak w tamtym roku po wfie zasapany itp. To teraz jak trochę pojeździłem czuje się o wiele lepiej.

    Obecnie chory jestem więc z bieganiem lipa, jednak jak będzie już cieplej chciałbym chociaż te 2 godzinki tygodniowo pobiegać.

    Czy zwykłe adidasy nadadzą się do biegania?

    Z moich rekordów, jeżeli można to nazwać na 60m jest - 9.17 - wynik sprzed dwóch lat czy tam trzech lat, teraz będzie lepiej na 100%.

    Anime-Planet.com - anime | manga | reviews

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 2506
    Ostatni post: 22-05-2022, 16:22
  2. Surwiwal/Buszkraft/Jak przeżyć w "dziczy"?/porady itp/ - Rozmowy Ogólne
    Przez Mysterious Boy w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post: 01-02-2017, 15:59
  3. Kupię Knight w swordach, z 75+ skilla, lvl nie ważny. Medivia/Legacy
    Przez Lubieczasemczastracic w dziale Postaci
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 08-10-2016, 10:33
  4. Legendy lecz..... w ludzkiej postaci
    Przez Cykotion w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 22-06-2010, 13:18
  5. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 12-04-2009, 21:02

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •