Reklama
Strona 1 z 114 1231151101 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 1705

Temat: Allegro - Masz problem, wbijaj tutaj! [Ogólny]

  1. #1
    Avatar Tulak
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    33
    Posty
    229
    Siła reputacji
    18

    Domyślny Allegro - Masz problem, wbijaj tutaj! [Ogólny]






    Hejka.


    Widzę że powstało kilka tematów związanych ze strona Allegro. Więc naszła mnie myśl alby utworzyć temat w którym każdy pokrzywdzony przez w/w stronę użytkownik mógł napisać o swoim problemie.

    Nie umiesz licytować? Nie wiesz jak użyć opcji "Kup Teraz"? Albo nie wiesz jeszcze co to opcja "Płacę z Allegro?"

    Napisz tutaj.


    @EDIT!


    Bardzo dużo osób pisze że zostało oszukanych przez użytkowników allegro. Że paczka przyszła ale przedmiot jest nie zgodny z opisem, że jest zepsuty itp..


    Otóż co wtedy robić?

    - Najpierw trzeba napisać maila do sprzedającego i poinformować go o tym że paczka doszła ale nie jest w 100% zgodna z opisem i opisać mu na czym polega mankament przedmiotu.

    - Jeśli sprzedający nie będzie chciał przyjąć zwrotu, można postraszyć go kilkoma §.

    Zgodnie z art. 556 Kodeksu cywilnego sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszająca jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz ma właściwości, o których istnieniu zapewniał kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym. Jest to rękojmia za wady fizyczne rzeczy.


    Wedle art. 560 § 1. Jeżeli rzecz sprzedana ma wady, kupujący może od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny. Jednakże kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wymieni rzecz wadliwą na rzecz wolną od wad albo niezwłocznie wady usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona przez sprzedawcę lub naprawiana, chyba że wady są nieistotne.
    § 2. Jeżeli kupujący odstępuje od umowy z powodu wady rzeczy sprzedanej, strony powinny sobie nawzajem zwrócić otrzymane świadczenia według przepisów o odstąpieniu od umowy wzajemnej.
    § 3. Jeżeli kupujący żąda obniżenia ceny z powodu wady rzeczy sprzedanej, obniżenie powinno nastąpić w takim stosunku, w jakim wartość rzeczy wolnej od wad pozostaje do jej wartości obliczonej z uwzględnieniem istniejących wad.
    § 4. Jeżeli sprzedawca dokonał wymiany, powinien pokryć także związane z tym koszty, jakie poniósł kupujący.
    - Następnie Konsument, który zawarł z przedsiębiorcą umowę w sieci może od niej odstąpić bez podania przyczyn. Prawo to przysługuje nabywcy niezależnie od tego czy otrzymany towar ma wadę. Warunkiem skutecznego odstąpienia jest wysłanie w terminie 10 dni od dnia wydania rzeczy oświadczenia o odstąpieniu. W razie odstąpienia od umowy - umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony ze wszelkich zobowiązań.

    -
    Można także szukać pomocy w Programie Ochrony Kupujących
    http://allegro.pl/country_pages/1/0/sc/?page=1&sub=5


    @edit 2

    Rodzaje przesyłek:

    Paczka pocztowa ekonomiczna - paczka rejestrowana, opłacona z góry na konto sprzedawcy. Dociera do adresata w 2 dni robocze po nadaniu. Gdy listonosz nie zastanie nikogo w domu, odnosi paczkę na najbliższa pocztę. Na odebranie jej ma się 14 dni.

    Paczka pocztowa priorytetowa - paczka rejestrowana, opłacona z góry na konto sprzedawcy,. Dociera do adresata w 1 dzień roboczy po nadaniu. Gdy listonosz nie zastanie nikogo w domu, odnosi paczkę na najbliższa pocztę. Na odebranie jej ma się 14 dni.

    Przesyłka kurierska - szybka przesyłka rejestrowana, opłacona z góry na konto sprzedawcy, dociera najczęściej już na drugi dzień roboczy od nadania. Dostawcą jest firma kurierska.

    List ekonomiczny - list zwykły nierejestrowany, opłacony z góry na konto sprzedawcy. Gdy zaginie, nie można uzyskać za niego odszkodowania. Idzie 2 dni robocze od nadania.

    List priorytetowy - list zwykły nierejestrowany, opłacony z góry na konto sprzedawcy. Gdy zaginie, nie można uzyskać za niego odszkodowania. Idzie 1 dzień roboczy od nadania.

    List polecony ekonomiczny - list rejestrowany, opłacony z góry na konto sprzedawcy. Idzie 2 dni robocze od nadania. Gdy listonosz nie zastanie nikogo w domu, odnosi list na najbliższa pocztę. Na odebranie jej ma się 14 dni.

    List polecony priorytetowy - list rejestrowany, opłacony z góry na konto sprzedawcy. Idzie 1 dzień roboczy od nadania. Gdy listonosz nie zastanie nikogo w domu, odnosi list na najbliższa pocztę. Na odebranie jej ma się 14 dni.

    Przesyłka elektroniczna (e-mail) - opcja dostępna w przypadku zakupu ebooków, różnych kodów itp. Przeważnie dociera do nas w kilka godzin po zakupie.

    Odbiór osobisty po przedpłacie - żeby odebrać zakupiony przedmiot, należy wpłacić pieniądze na konto sprzedawcy i osobiście odebrać go w umówionym ze sprzedawca miejscu.

    Odbiór w punkcie po przedpłacie - żeby odebrać zakupiony przedmiot, należy wpłacić pieniądze na konto sprzedawcy i osobiście odebrać go w jednym z poniżej wymienionych punktów:
    DHL SERVICE POINT
    E-PRZESYŁKA
    PACZKA W RUCHu
    Paczkomaty 24/7


    Płatność przy odbiorze

    Przesyłka pobraniowa - list lub paczka rejestrowana, którą opłaca się przy odbiorze. Gdy listonosz przynosi paczkę, płacimy mu koszt towaru + koszty przesyłki. Dociera w 2 dni robocze po nadaniu.

    Przesyłka pobraniowa priorytetowa - list lub paczka rejestrowana, którą opłaca się przy odbiorze. Gdy listonosz przynosi paczkę, płacimy mu koszt towaru + koszty przesyłki. Dociera w 1 dzień roboczy po nadaniu.

    Przesyłka kurierska pobraniowa - szybka przesyłka rejestrowana, dociera najczęściej już na drugi dzień roboczy od nadania. Za towar i koszty wysyłki płaci się kurierowi przy odbiorze. Dostawcą jest firma kurierska.

    Odbiór osobisty - przedmiot należy osobiście odebrać w umówionym ze sprzedawcą miejscu i zapłacić mu "do ręki".

    Odbiór w punkcie - przedmiot należy osobiście odebrać w jednym z poniżej wymienionych punktów i zapłacić na miejscu:
    E-PRZESYŁKA
    PACZKA W RUCHu
    Paczkomaty 24/7
    Ostatnio zmieniony przez Tulak : 28-01-2012, 16:33

  2. #2
    Avatar LoRd)a(eRoN
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    1,630
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Mysle, ze osoby, ktore nie wiedza jak uzyc opcji kup teraz nie powinny miec stycznosci z allegro.

  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    50
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    chcę założyć drugie konto z tego samego ip i z niego korzystać, będzie problem?
    podam ten sam adres zamieszkania.

  5. #4
    Avatar Bitter Lemon
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Poznań
    Posty
    372
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj munchlax27 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chcę założyć drugie konto z tego samego ip i z niego korzystać, będzie problem?
    podam ten sam adres zamieszkania.
    Nie będzie problemów z logowaniem na drugie konto, z adresem też nie o ile oczywiście będzie to inna osoba niż ta od pierwszego konta.
    PiwnymiOczyma
    Świat z perspektywy zwykłego obywatela

  6. #5

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    256
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    #up nie bedzie problemu;p ja mam osobne konta i brat a mamy na ten sam adres;} mi nie chodzi o ip bo ip i adres mamy ten sam;s


    #up nie bylo cie;p
    Ostatnio zmieniony przez Lukesas : 26-11-2010, 17:26
    Mia san de Bayern vom rotweißen Bayern

  7. #6
    Avatar Azuma
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    budapszt
    Posty
    287
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    @up z tego co się orientuję to nie chodzi o ip tylko o adres.
    Nie można dwa razy założyć konta na ten sam adres jeśli zostało ono zbanowane, ale np możesz podać adres babci czy kogoś krewnego i podczas kupowania produktu po prostu napisać w liście potwierdzającym zakup, że chcesz zmienić adres dostarczenia przesyłki na Swój :)

    Pozdrawiam
    *Open mind for a differen view And nothing else matters*

  8. #7
    Avatar Drevno
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Sulechów
    Posty
    343
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Srry odrazu ze odkopuje temat ale mam pewien problem ...
    ( postaram sie do opisac najlepiej jak to potrafie T_T )
    Zakup firanek. Najpierw bylo tak: zamowilem jedna sztuke firanek nastepnie kilka minut pozniej dowiedzialem sie ze chca i druga sztuke czyli w sumie dwie sztuki ale ze nie chcialem robic 2 zamowien to poprostu chcialem te poprzednie jakos usunac i zamowic odrazu dwie sztuki ( poniewaz pisalo ze zakup kilku sztuk placi sie tylko raz za przesylke ). Tu pojawil sie problem jak to zrobic ? Szukalem po allegro po opcjach i nie moglem znalezc. Wbilem w zakladke Aukcje i Kup Teraz znalazlem firanke ktora kupilem po prawej stronie widnialy opcje w tym byla opcja ' usun ' ( myslalem ze jak to usune to zniknie aukcja ktora kupilem na ich glownej stronie w liscie kupujacych, ofc sie mylilem ) pozniej sprawdzilem na ich aukcje czy jeszcze tam widnieje moj nick i lista sztuk kupionych ( 1 ) i niestety jeszcze bylem pomyslalem ( znow fail ) ze po jakims czasie znikne. Takze zakupilem od nowa tylko tym razem dwie sztuki wszystko ladnie pieknie tylko pozniej zobaczylem ze teraz zamawiam 3 sztuki firanek ( nie wiedzialem ze sie z sumuja T_T ). Probowalem sie skontaktowac ze sprzedajacym, wyslalem 2-3 email'e + 2 na allegro oraz telefon do sprzedajacego, w zakladce ' zadaj pytanie sprzedajacemu ' opisalem problem i liczylem na szybka odpowiedz. Niestety ponowny fail cuz czekam juz ~8-9 dni i bez zadnej odpowiedzi, chcialem pisac do allegro ale nie bylem pewny czy zrobie dobrze.

    Moje pytanie brzmi, iz nie chce dostac jakichs tam prowizji za niezaplacenie za towaru, co mam w takiej sytuacji zrobic ?

  9. #8
    Avatar Pajlok
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    31
    Posty
    1,147
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Piszesz do sprzedającego że chciałeś zamówić 2 i pierwsze zamówienie jest nie ważne, źle zrobiłeś bo powinieneś albo napisać do sprzedawcy że zamiast jednej sztuki chcesz dwie, albo zamówić jeszcze jedną i napisać że chciałeś 2 ale na początku zamówiłeś jedną a teraz drugą i niech wyśle razem. Teraz możesz tylko czekać na odpowiedź sprzedawcy.

  10. #9
    Avatar Wujo
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    514
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Zrobiłem wczoraj dwie wpłaty przez pocztę o godzinie 13. Kiedy tak mniej więcej dojdzie? W czwartek normalny dzień pracy jest? ;dd

    To jedno to gra na steama, to będę wiedział czy doszło. ;d

  11. #10
    Avatar Visioon
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    znienacka
    Wiek
    30
    Posty
    1,435
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Kupiłem ostatnio small stonesy na allegro. Zamówił mi członek rodziny, ponieważ ja nie mam konta na tym serwisie. Była opcja płacę z allegro i została użyta. Zostały kupione bodajże w sobotę i do wtorku wieczór nie było zaksięgowania przelewu. Nie wiem czy sprzedawca sobie w kule leci. Kamienie wysłał w grze przed zaksięgowaniem i teraz nie wiem czy jest to możliwe, aby nie dostał tej kasy.

  12. #11
    Avatar gigus92
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    31
    Posty
    215
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Visioon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kupiłem ostatnio small stonesy na allegro. Zamówił mi członek rodziny, ponieważ ja nie mam konta na tym serwisie. Była opcja płacę z allegro i została użyta. Zostały kupione bodajże w sobotę i do wtorku wieczór nie było zaksięgowania przelewu. Nie wiem czy sprzedawca sobie w kule leci. Kamienie wysłał w grze przed zaksięgowaniem i teraz nie wiem czy jest to możliwe, aby nie dostał tej kasy.
    Moje Allegro > Moje Zakupy > Płacę z Allegro > Lista Moich Wpłat >

    Jeśli jest zakończona tzn, że wszystko przebiegło jak należy i kupujący ma zaksięgowaną wpłatę na koncie oczywiście jeśli zlecił wypłatę.

  13. #12
    Avatar Visioon
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    znienacka
    Wiek
    30
    Posty
    1,435
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Dziękuję bardzo za jasną odpowiedź.

  14. #13
    Avatar Morganus
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    30
    Posty
    207
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj gigus92 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje Allegro > Moje Zakupy > Płacę z Allegro > Lista Moich Wpłat >

    Jeśli jest zakończona tzn, że wszystko przebiegło jak należy i kupujący ma zaksięgowaną wpłatę na koncie oczywiście jeśli zlecił wypłatę.
    Pytaniem jest, czy jego krewny płacił za pomocą funkcji "Płacę z Allegro. Jeśli nie, w tym menu nie znajdzie pozycji jego wpłaty.

  15. #14
    Avatar Krfafy
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    31
    Posty
    345
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Morganus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Pytaniem jest, czy jego krewny płacił za pomocą funkcji "Płacę z Allegro. Jeśli nie, w tym menu nie znajdzie pozycji jego wpłaty.
    japierdole.jpg

    czytaj ostatnie posty a nie jeden ostatni

    Cytuj Visioon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kupiłem ostatnio small stonesy na allegro. Zamówił mi członek rodziny, ponieważ ja nie mam konta na tym serwisie. Była opcja płacę z allegro i została użyta. Zostały kupione bodajże w sobotę i do wtorku wieczór nie było zaksięgowania przelewu. Nie wiem czy sprzedawca sobie w kule leci. Kamienie wysłał w grze przed zaksięgowaniem i teraz nie wiem czy jest to możliwe, aby nie dostał tej kasy.
    Potrzebujesz pomocy przy neo Bocie? Masz problem z zakupem ? Nie wiesz jak odpalić skrypt? napisz do mnie, spróbuję pomóc ;)


    /gg
    34308085

  16. #15
    Avatar Drevno
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Sulechów
    Posty
    343
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Pajlok napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Piszesz do sprzedającego że chciałeś zamówić 2 i pierwsze zamówienie jest nie ważne, źle zrobiłeś bo powinieneś albo napisać do sprzedawcy że zamiast jednej sztuki chcesz dwie, albo zamówić jeszcze jedną i napisać że chciałeś 2 ale na początku zamówiłeś jedną a teraz drugą i niech wyśle razem. Teraz możesz tylko czekać na odpowiedź sprzedawcy.
    Tak tylko ze ogolnie czekam na jaka kolwiek odpowiedz od sprzedajacego jakies ~8-9 dni wiec nie wiem czemu nie ma z nim kontaktu skoro podaje swoj nr telefonu, email, gadu = /

    nie wiem co robic a nie chcialbym ponosic jakich kolwiek konsekwencji

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Dzielenie się opłatkiem protip z życzeniami (TYLKO TUTAJ WBIJAJ)
    Przez Koczek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 24-12-2021, 12:43
  2. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post: 15-04-2014, 23:55
  3. [7.6] VacumOTS start 19.07.2012 18:30 Wbijaj !
    Przez denis630 w dziale Tematy serwerów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 19-07-2012, 13:16

Tagi tego tematu

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •