Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [FACC] Mino Mount - Strażnica Minotaurów.

  1. #1

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    21
    Siła reputacji
    0

    Domyślny [FACC] Mino Mount - Strażnica Minotaurów.



    UWAGA! Poradnik napisany 100% przeze mnie, zabrania się kopiowania bez mojej zgody.




    1. Opis
    2. Potwory
    3. Jak Dojść?
    4. Resp
    5. Taktyki
    6. Loot
    7. Questy
    8. Bossowie




    Minotaur Mount to góra (nazywana również wieżą) położona na zachód od kopalni Dwarfów.

    Co to są w ogóle Minotaury?

    - Tibia.com o Minotaurach:
    Minotaury są skrzyżowaniem ludzi i byków. Żyją w wielkich jaskiniach, gdzie nawet sami budują miejscowości. Ponadto, organizują oddziały, które odpychają każdego intruza z ich imperium. Minotaury są przeciętnymi wojownikami, ale działając jako oddział wojskowy mogą być bardzo niebezpieczne.
    -według legendy:
    Minotaur to postać z mitologii greckiej. Przedstawiany jako człowiek z głową byka, czasem jednak można się spotkać z wersją tego stwora z torsem i głową człowieka, od pasa w dół zaś z ciałem byka. Został zrodzony ze związku Pazyfae - żony Minosa, i byka zesłanego przez Posejdona. Minos obiecał złożyć zwierzę w ofierze, jednak tej obietnicy nie dotrzymał. Posejdon zemścił się, sprawiając, że Pazyfae pokochała byka.

    Niedaleko góry znajduje się domek złej czarownicy, w którym to znajduje się pewna skrzynia, z jakiej możesz zabrać swój skarb raz, co pewien okres czasu.


    Kilka kroków przed tym budynkiem znajduje się zejście do tak zwanego Facc Tomb, o którym częściowy poradnik znajduje się pod tym linkiem.




    W Wieży Minotaurów możemy spotkać wszystkie odmiany tych stworzeń, począwszy od zwykłych Minotaurów a skończywszy na Minotaurach Magach.
    Wchodząc na kolejne poziomy musimy uważać na Minotaury Guardy, które w większych grupach mogą być nie lada problemem dla niedoświadczonego gracza.
    W podziemiach natomiast możemy spotkać Minotaury jak i ich braci - znakomitych kuszników - Minotaury Archery oraz niewielkie grupy nietoperzy.




    Aby dojść do Minotaur Mount potrzebne nam będą:
    -łopata
    -lina

    JAK DOJŚĆ Z POSZCZEGÓLNYCH MIAST:
    1. Carlin

    2. Kazoordon

    3. Ab'Dendrial

    4. Venore/Thais (od Dwarven Bridge)



    Gdy dojdziemy do miejsca, w którym kończy się żółta strzałka rozkopujemy dziurę ukrytą za drzewem a następnie w nią wchodzimy:
    Jesteśmy już w podziemiach Mino Mount, aby dostać się do góry idziemy na wschód aż do "skrzyżowania" i tam używamy liny na rope place:



    I w taki sposób dostaliśmy się do Minotaur Mount.




    Respawn potworów zaznaczony na mapach może się nieznacznie różnić od rzeczywistego.



    -2


    -1


    0


    +1


    +2


    +3


    +4


    Oprócz zaznaczonych na mapach Minotaurów w podziemiach respi się jeszcze kilka nietoperzy.



    Taktyki podzielę na 2 punkty: podziemia i wieża, ponieważ w wieży występują groźniejsze potwory i jest tam mniej miejsca do uciekania.

    I. Podziemia:

    1.Knight:
    Myślę, że aby swobodnie (bez użycia potów, ewentualnie ich niewielkiej ilości) rycerzowi wystarczy lvl 14 ze skilami 50/50.
    Eq może być podstawowe (tj. Steel Helmet, Plate Armor, Plate Legs, Dwarven/Dragon Shield oraz Spike Sword/Orcish Axe/Morning Star)
    Do Archerów podejść jak najszybciej i ich zgładzić. Należy uważać na większe ich grupki a w razie czego mieć w pogotowiu poty.

    2.Paladyn
    10 poziom ze skilami 50/50 da sobie tam radę, oczywiście poty na niebezpieczne przypadki, eq takie jak w przypadku knighta oczywiście paladyn używa Spearów, od 20 lvl Hunting Spearów oraz zamiast Plate Armor proponuję kupić Belted Cape, ponieważ jest on nieznacznie droższy, ma tyle samo obrony, ale o wiele mniej waży, przez co można wziąć więcej Spearów.
    Minotaury trzymamy na dystans a do Archerów podchodzimy jak najbliżej.

    3.Mag/Druid
    Proponuję na wszelki wypadek chodzić od 14 levela z czarem utamo vita jakby robiło się gorąco lub od 11 poziomu, ale z dużą ilością mp oraz kilkoma hp w razie konieczności.
    Eq: Steel Helmet, Spirit Cloak (bądź jeżeli ma się dużo pieniędzy to Mammoth Fur Cape lub Focus Cape), Plate Legs, Dwarven/Dragon Shield oraz różdżka dla danego poziomu.

    II. Wieża:

    1.Knight
    Knight może się wybierać na wieżę od około 25 poziomu ze skilami 65/65.
    Crusader Helmet, Knight Armor, Medusa Shield, Knight Legs, Boszki, Platinum Amulet i Dragon Hammer/Wyvern Fang/Knight Axe to eq z jakim knight powinien się wybrać.
    Leczymy się exurą oraz potami.

    2.Paladyn
    Aby paladyn mógł sobie dawać radę na górze, proponuję 25 poziom i skile 60/40.
    Eq polecam mieć następujące: Crusader Helmet, Paladin Armor, Medusa Shield, Blue Legs, Bohy, Platinum Amulet, Royal Speary.
    Do leczenia używamy exury, w ciężkich sytuacjach exury gran.

    3.Mag/Druid
    Od 20lvl z eq: Crown Helmet (lub Hat Of The Mad), Blue Robe, Dragon Shield, Plate Legs, Platinum Amulet oraz różdżką odpowiednia do poziomu postacie magiczne mogą wchodzić na górę.
    Uzdrawiamy się czarem exura. Bierzemy ze sobą jedzenie i mp.



    Zarobek na Minotaur Mount opiera się przede wszystkim na loot bagu.
    Zabieramy do niego rzeczy takie jak Mace, Crossbow, Chain Armor itd.


    Wszelkie trofea (Minotaur Horn, Broken Crossbow itd.) zabieramy ze sobą wraz z pieniędzmi do bp, gdyż można je sprzedać u Melfara (z wyjątkiem skóry Minotaura, którą można sprzedać u Irmany w Venore za 80 gp), który znajduje się niedaleko Minotaur Mount.

    Loot bag możemy chować na zewnątrz wierzy pod drzewami (mapka dojścia poniżej) w miejscach oznaczonych czerwonymi pierścieniami:

    Napiszę tu także dwie metody transportowania loota do dp za pomocą poczty.

    SPOSÓB NR.1
    Wymagania:
    - wykonany Postman Quest
    - Parcel
    - Label

    Przerzucamy nasz loot bag na drugą stronę rzeki pod drzewo żeby nie było widać:
    Teraz targamy nasz loot bag aż do magazynu gdzie to znajduje się skrzynka pocztowa:
    Wkładamy nasz loot bag do parcela i wysyłamy do depo.

    SPOSÓB NR.2
    Wymagania:
    - 2 postać po drugiej stronie rzeki (niewymagane, ale wtedy po prostu będzie szybciej)
    - Parcel
    - Label

    Przerzucamy nasz loot bag na drugą stronę rzeki pod drzewo żeby nie było widać:
    Teraz targamy nasz loot bag na wschód aż do końca rzeki, następnie idziemy na południe do następnej rzeki gdzie przerzucamy go na przeciwny brzeg:
    Logujemy się na 2 postać, która stoi po drugiej stronie (lub biegniemy tam) i przenosimy nasz loot bag do Kwatery Głównej Poczty, gdzie możemy nabyć parcela i label (jeżeli takowych nie posiadamy) i wrzucamy zaadresowaną paczkę do skrzynki.




    Na Mino Mount znajdują się 3 questy:
    - Iron Hammer Quest
    - Minotaur Tower Quest
    - Tibia Tales - To Outfox a Fox Quest

    Skrzynki z nagrodami bądź przedmiotami potrzebnymi do ukończenia questów zaznaczone są na mapach respawnu kwadratami koloru ciemno niebieskiego.

    Po ukończeniu To Outfox a Fox Quest będziemy mogli odebrać od Budrika zlecenie na zabicie 5000 Minotaurów przeprowadzając z nim następujący dialog: hi>mission>yes (aby rozpocząć taska potrzebujemy poziom mniejszy od 40, natomiast ukończyć quest możemy nawet po osiągnięciu poziomu większego od 40!)
    Gdy zabijemy wystarczającą liczbę tych potworów i zameldujemy to Budrikowi będziemy mieli dostęp do jednego z bossów Minotaurów - The Horned Fox'a (teleport do niego zaznaczony jest na mapie kwadratem koloru ciemno zielonego), z którego spada ZAWSZE Nose Ring oraz bardzo rzadko Dwarven Helmet.



    Na terenie wieży respi się nieregularnie jeden z dwóch minotaurzych bossów - The Horned Fox. Pojawia się on na poziomie +3.
    Możemy go również spotkać za teleportem na poziomie -2, gdy ukończymy misję u Budrika na zabicie 5000 Minotaurów.
    Zostawia on po sobie bardzo cenne przedmioty takie jak Nose Ring oraz Dwarven Helmet.
    Ma on 265 hp i po jego zabiciu otrzymamy 300 punktów doświadczenia. W zwarciu może nam zabrać nawet do 100 hp!
    Należy uważać na Minotaury Guardy i Magi, które przywołuje sobie do pomocy.
    Dobrym pomysłem byłoby wzięcie ze sobą kilku run GFB na wypadek gdyby stał się niewidzialny oraz stealth ringu (lub umiejętność używania czaru invisible) gdyby Minotaury zadawały nam za dużo obrażeń (wtedy będą nas atakowali Magowie i The Horned Fox).


    A oto loot, jaki po sobie zostawia:
    0-97 gp, 0-2 Meat, 0-4 Dead Snake, 0-2 Carrot, 0-8 Bolt,
    0-10 Piercing Bolt, Axe, Torch, Combat Knife, Brass Helmet,
    Leather Legs, Plate Shield, Sword, Mace, Shovel, Bronze Amulet,
    Crossbow, Scale Armor, Brass Armor, Chain Armor, Chain Legs,
    Chain Helmet, Soldier Helmet, Double Axe, Hatchet, Fishing Rod,
    Minotaur Leather, Battle Shield, Wand of Cosmic Energy,
    Dwarven Helmet, Nose Ring



    Dziękuję za uwagę.

    Do poradnika wykorzystałem informacje ze stron:
    - tibia-wiki.net (obrazek "label" i informacje na temat loota)
    - tibia.pl (zdjęcia przedmiotów i informacje o questach)
    Zdjęcia zamieszczone w tym poradniku zostały stworzone przeze mnie.
    Ostatnio zmieniony przez Celestian hunter : 16-09-2010, 19:22

  2. #2
    Avatar Lykasz
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    3,222
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    PIĘKNA ROBOTA!
    Błędów nie ma i dziwię się, że masz tylko nagrodę pocieszenia!

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    od siebie dodam, że w miejscu random respa Horned Foxa pojawia się czasem jakby jego iluzja, Pojawia się i znika zanim go dogonisz(można poznać, że to nie Fox, który stał się niewidzialny bo nie atakuje i nie pojawia się później)
    Odkryłem to przypadkiem, stojąc i paląc manę w oczekiwaniu na prawdziwego

    A potem wprowadzili hunting questy...
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  5. #4

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    21
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Lykasz napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    PIĘKNA ROBOTA!
    Błędów nie ma i dziwię się, że masz tylko nagrodę pocieszenia!
    Zawsze jakaś nagroda :)

    Cytuj zakius napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    od siebie dodam, że w miejscu random respa Horned Foxa pojawia się czasem jakby jego iluzja, Pojawia się i znika zanim go dogonisz(można poznać, że to nie Fox, który stał się niewidzialny bo nie atakuje i nie pojawia się później)
    Odkryłem to przypadkiem, stojąc i paląc manę w oczekiwaniu na prawdziwego

    A potem wprowadzili hunting questy...
    O tym nie wiedziałem bo nigdy nie widziałem Fox'a :)

  6. #5

    Notoryczny Miotacz Postów Neext jest teraz offline
    Avatar Neext
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    dom .
    Posty
    1,435
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Już jeden taki temat był, ale ten jest o wiele lepszy. Autor mógłby mi powiedzieć jak robi tak, że każdy ss jest równy?

  7. #6
    Logarytm

    Domyślny

    Bardzo miłe expowisko, niestety często odwiedzane, ale na małych lvlkach można się fajnie podbić.

    Szczerze mówiąc, miałem dużą przerwę od tibii, a Twój poradnik pomógł mi szybciej podnieść lvl na nowym świecie :)

    Pozdrawiam, Logarytm.

  8. #7
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj Neext napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Autor mógłby mi powiedzieć jak robi tak, że każdy ss jest równy?
    Zapisywanie obrazków w tej samej rozdzielczości +.[.CENTER][./CENTER]

    Poradnik bardzo dobry, nie ma błędów przyjemnie się czyta, no i ten sposób z wysyłaniem lootbaga bardzo dobry, wcześniej o nim nie wiedziałem.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [Poradnik] (PORADNIK) Darmowy mount dla facc account
    Przez NikiMinaj w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 02-02-2016, 08:38
  2. Gdzie lepiej Mintwalin czy Mino Mount?
    Przez Le[X]ideS w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 22-02-2013, 09:44
  3. [FACC] Mount Sternum
    Przez Korzeń w dziale Expowiska
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post: 06-04-2011, 20:44
  4. [FACC] Mintwalin - podziemna stolica minotaurów.
    Przez Celestian hunter w dziale Expowiska
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post: 09-08-2010, 18:00
  5. Mino Mag , Mino Hell , Book
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post: 14-01-2008, 19:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •