Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 16

Temat: [FACC] Draconia Dragon Lair

  1. #1
    Avatar Celestian hunter
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Gliwice
    Wiek
    32
    Posty
    1,059
    Siła reputacji
    19

    Domyślny [FACC] Draconia Dragon Lair

    1. Draconia Dragon Lair - opis expowiska
    2. Opis potworów
    3. Dojście do Draconii + filmik
    4. Mapy respawnu + filmik
    5. Wyjście
    6. Taktyki
    7. Zysk
    8. Najazdy


    1. Draconia to wyspa położona niedaleko miasta Ab'Dendriel. Droga do niej jest długa i skomplikowana, dlatego też jest dosyć rzadko odwiedzanym miejscem. Niejednokrotnie głównym celem wizyty na tym odludziu jest Draconia Quest, w całości odbywający się w budowli położonej pośrodku wyspy. Ja jednak opiszę często niedoceniany i zapominany respawn smoków ;) Jest on dosyć niewielki, ale moim zdaniem całkowicie wystarczający dla jednej osoby polującej tam i przede wszystkim - rzadko odwiedzany. Może się więc okazać, że na tym małym respie będziemy zabijać więcej smoków, niż w innych dużych Dragon Lairach przepełnionych graczami.

    2. Opis potworów

    Dragon - najliczniejszy potwór występujący tym miejscu. Zazwyczaj występuje pojedynczo, dlatego nie powinien sprawiać trudności w zabiciu.

    Dragon Lord - najsilniejszy smok na Draconii. Warty zabicia ze względu na bardzo wartościowy loot oraz niemały exp (równy trzem zwykłym smokom). Niestety w tym miejscu występuje tylko jeden jego respawn.

    3. Dojście do Draconii

    Filmik z dojściem do Draconii: klik. Film można odtworzyć za pomocą TibiaCam Tv.

    Droga do Draconii jest dosyć żmudna i długa - być może dlatego tak bardzo odstrasza graczy.
    Zaczyna się w mieście Ab'Dendriel, niedaleko depo. Na wstępie musimy jednak zaopatrzyć się w klucz 3012, można go kupić u npc Elathriel (zaznaczonego na mapie) za niemałą sumę 5000gp. Otwieramy nim drzwi (mapa numer 4) i wchodzimy do teleportu. Następnie kierujemy się do Hellgate, po drodze spotykając jedynie szkielety, ghoule i rotwormy. Przechodząc przez Hellgate prawdopodobnie będziemy musieli zabić kilka beholderów, ghouli i demon skeletonów. Szczególnie ostrożnym trzeba być przy mapie numer 15 - w tym miejscu pojawia się dużo skeletonów, ghouli i demon skeletonów. Wchodząc po schodach najlepiej od razu używamy liny (używamy ją na sobie, ponieważ pod stopami znajdzie się rope spot), by wejść wyżej (na mapie zaznaczone '2x do góry') - inaczej przebywające tam DSy i ghoule mogą narobić nam poważnych obrażeń. Odtąd jednak droga staje się spokojna - spotykamy po drodze same slimy i rotwormy.
    Na mapie zaznaczyłem również 'grzybki' - więcej o nich w punkcie 5.



    4. Mapy respawnu



    Zwróćcie uwagę na wielkość liter - wszystko jest wyjaśnione w legendzie. Białymi kreskami pozaznaczałem przejścia między poziomami (schody i rope spoty).
    Oprócz tych potworów na wyspie kręci się jeszcze kilka rotwormów. Zazwyczaj tylko pchają się pod nogi i przeszkadzają w chodzeniu między jaskiniami smoków ;)

    Filmik z respawnem smoków: klik. Film można odtworzyć za pomocą TibiaCam Tv.

    5. Wyjście

    Nawet jeśli wydaje się to niemożliwe, to jednak wyjście z Draconii może okazać się jeszcze trudniejsze niż wejście ;)
    Na szczęście sposobów na powrót do miasta jest kilka i czasami nie wymagają one ani trochę wysiłku.

    a) Teleport (legalny)
    Właściwie jest to główny przewidziany przez Cipsoft sposób na opuszczenie wyspy. Na mapie respawnu zaznaczyłem ten oto teleport:



    Zostaje on uaktywniony dopiero po położeniu na ołtarzu odpowiedniego przedmiotu. Może nim być klucz 3012, jednak sądzę, że mało kto chce zapłacić 5k za bilet do domu ;)
    Możemy więc użyć do tego innego przedmiotu - jest nim Dragonfetish. Przedmiot ten otrzymujemy od jedynego npc w tym miejscu:

    Znajduje się on na samym szczycie wieży zaznaczonej na mapie. Cena za taki przedmiot jest mała - stary smok wymaga od nas jedynie grzybka (White Mushroom). Dlatego też idąc na Draconie warto wstąpić do małej jaskini po drodze (zaznaczonej na mapie dojścia jako 'grzybki'). Tam po pokonaniu kilku elfów znajdziemy w dwóch jaskiniach kilkadziesiąt grzybków. Ponadto znajduje się tam mało znany quest na grzybka - można go wyciągnąć z jednej z dziur, gdy inne grzyby zostały już pozbierane. Ta metoda wymaga jednak pokonania Dragon Lorda na wieży, a z tym nie każdy może dać sobie radę. Dlatego też zostają inne sposoby:

    b) Teleport (nielegalny) - jedynym wymaganiem jest tutaj inny gracz i jeden rotworm. W wielu miejscach na wyspie możliwe jest zrobienie klasycznego teleportu prowadzącego do świątyni 'rodzinnego' miasta, na przykład tu:


    c) Wykonanie Draconia Questu. Wymaga to jednak wielu kluczy, lub obecności co najmniej dwóch innych graczy (co się mija z celem, skoro możemy się teleportować). Możemy jednak liczyć na szczęście, ponieważ czasem drzwi w labiryntach prowadzących do teleportu są otwarte - wtedy wystarczy tylko pokonać hordy ghouli, demon skeletonów, mumii i skorpionów, by znowu cieszyć się zielenią Ab'Dendriel :)


    d) Powrót do Hellgate i wyjście stamtąd samodzielnie.

    6. Taktyki

    Paladin - bezpiecznym poziomem na zaczynanie polowań w tym miejscu jest 35. W skillach najważniejszy jest distance - tutaj proponowałbym co najmniej 70. Eq nie musi być szczególnie silne, lepiej żeby było lekkie (na przykład blue robe + blue legs), dzięki czemu będziemy w stanie wziąć więcej amunicji na wyspę oraz więcej łupu ze smoków.
    Sprawa broni jest dosyć dowolna - sprawdzą się zarówno royal speary, jak i kusza z boltami. Sam zazwyczaj zabieram to i to: około 15 RSów na Dragon Lorda, a resztę plecaka wyładowuję boltami i nimi atakuję zwykłe smoki.
    Pomimo małej powierzchni jaskiń, manewrowanie nie jest szczególnie ciężkie. Biegamy tu bowiem zazwyczaj na ubitej ziemi (poruszając się dosyć wolno), a ponad to w respie w wieży oraz w podwójnym spawnie smoka są przeszkody, wokół których można biegać:



    Na respawnie Dragon Lorda nie ma już takiego luksusu - brakuje tam jakichkolwiek przeszkód, wokół których można by manewrować. Mimo wszystko, by otrzymywać mniejsze obrażenia fizyczne, warto po prostu biegać dookoła całej jaskini (przynajmniej dopóki smok nie rozsieje po niej fire fieldów). Ostatecznie można po prostu walczyć w miejscu:



    Knight - zmuszony do bezpośredniego kontaktu ze smokami może mieć duży waste. Profesja ta ma jednak sporą ilość hp, dlatego ma najmniejsze szanse śmierci od combo. Pomimo tego, że knight już na ~30 levelu z dobrymi skillami jest w stanie bez problemu zabijać Dragony, to na takim poziomie hunt może okazać się zupełnie nieopłacalny. Mimo wszystko już od około 80 levela z soft bootsami można samemu wyciągać tu dobry profit. Podczas polowań leczymy się exurą, używając w krytycznych sytuacjach różnych health potionów. Jako, że na Draconii nie ma żadnych skrzynek pocztowych, loot trzeba ładować do plecaka. Rycerz ma tu dużą przewagę nad innymi profesjami, ponieważ jest w stanie wziąć ze sobą więcej łupu, by potem sprzedać go z zyskiem.

    Sorcerer/Druid - postacie magiczne mogą na wstępie zrezygnować z jakichkolwiek summonów - przy takim ukształtowaniu terenu stają się one bezużyteczne. Polecałbym wybieranie się na Draconie dopiero od około 40 poziomu. Pamiętamy, że smoki są szczególnie wrażliwe na lód, dlatego też do ataku używamy przede wszystkim run typu icicle i avalanche oraz w razie możliwości czaru exori frigo. Nie należy też zapominać o wyborze odpowiedniej różdżki i tutaj w najlepszej sytuacji jest druid - może bowiem używać Hailstorm Roda, zadając w ten sposób dodatkowe obrażenia smokom. Magom pozostaje wybór Wand of Voodoo, ponieważ Wand of Inferno będzie zupełnie bezużyteczna w walce ze smokiem, a Wand of Starstorm będzie zadawać mniejsze obrażenia.
    Profesje magiczne mogą znacznie zredukować obrażenia od ognia nosząc przedmioty z magma setu (Magma Coat, Magma Legs itd).

    7. Zysk

    Poniżej przedstawiam listę części lootu z Dragona i przeliczenie ceny/wagi. Pokazuje ona jaki (najpopularniejszy) loot ze smoka jest opłacalny do zabrania. Jest to dosyć ważne, ponieważ w okolicy nie występuje żadna skrzynka pocztowa, a przeniesienie lootbaga do miasta byłoby dosyć skomplikowane - musimy więc wszystko zabrać do plecaka, a udźwig jak wiadomo jest ograniczony. Oprócz przedmiotów z listy możemy oczywiście zdobyć bardziej wartościowe rzeczy (takie jak Wand of Inferno), które zabieramy do plecaka bez zastanowienia ;)



    W takie miejsce warto również zabrać Obsidian Knife'a - dzięki niemu będziemy mogli uzyskać skóry ze smoków, a potem sprzedać za niemałą sumę.
    Do Dragon Lorda nie robię żadnej listy - w jego przypadku (może oprócz Gemmed Booka i Green Mushrooma) każdy przedmiot jest warty zabrania.

    8. Najazdy

    O najazdach poinformował mnie użytkownik Gracjan Prastacki, jest również autorem poniższego zdjęcia.
    Na Draconi sporadycznie pojawiają się najazdy Dragonów - jest to dodatkowy resp losowej ilości tych potworów na powierzchni (pewnie nie więcej niż 5). W tym wypadku pojawił się jeden dodatkowy smok ;)



    ____
    Część artykułu skopiowana jest z innych moich opisów.

  2. #2
    Avatar StaraJaga
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Bydgoszcz
    Wiek
    30
    Posty
    141
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Bardzo fajny poradnik,czytelny,nie zauwazylem bledow tylko powiedz mi ile k expa na /h moge wyciagnac tam 81 knightem w przyblizeniu z zalozeniami ze skille 80/75 :P?

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar mypek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Elbląg
    Posty
    221
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    oo dzieki ;d
    raz probowalem tam dojsc i cos nie moglem bo mialem jakies lewe mapki

    dolaczam sie do pytania wyzej ;)

  5. #4
    Avatar Celestian hunter
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Gliwice
    Wiek
    32
    Posty
    1,059
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj StaraJaga napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Bardzo fajny poradnik,czytelny,nie zauwazylem bledow tylko powiedz mi ile k expa na /h moge wyciagnac tam 81 knightem w przyblizeniu z zalozeniami ze skille 80/75 :P?
    Prawdę mówiąc nigdy na takie rzeczy nie zwracałem uwagi i nie jestem w stanie Ci tego teraz powiedzieć. Póki co zajmuję się opisywaniem OFu - jak to skończę, to wybiorę się znowu na Draconie i zobaczę jak tam exp leci. Na razie jednak proszę o cierpliwość ;)

  6. #5

    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    30
    Posty
    54
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Grzybek, za którego dostajemy dragonfetisha to white mushroom?
    W które dokładnie miejsce w ab nas przenosi 'legalny' teleport? Nie można wrzucić do niego lootbaga i tak - szybciej niż przez hellgate - dopchać do depo? ;d

  7. #6
    Avatar Celestian hunter
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Gliwice
    Wiek
    32
    Posty
    1,059
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    #up

    Tak, White Mushroom. Nawet nie zauważyłem, że nigdzie nie wymieniłem jego nazwy - zaraz to poprawię.
    Teleport przenosi tutaj:

    Prawdę mówiąc nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale raczej byłaby taka możliwość. Potrzebowałbyś tylko dwóch Dragonfetishów.

    #edit
    Z tymi Dragonfetishami może być problem - stary dl nie chce dać drugiego nawet po odczekaniu ~pół godziny i przelogowaniu (oczywiście bez pierwszego Dragonfetisha w plecaku). Być może trzeba czekać dłużej, albo nawet do serwer save'a.

    Cytuj StaraJaga napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Bardzo fajny poradnik,czytelny,nie zauwazylem bledow tylko powiedz mi ile k expa na /h moge wyciagnac tam 81 knightem w przyblizeniu z zalozeniami ze skille 80/75 :P?
    Byłem tam przed chwilą, zaraz po nagrywaniu filmiku do opisu Orc Fortress - miałem wystarczająco boltów, ale zapomniałem o RSach, dlatego expiłem bez zabijania DLa. Na tych pięciu smokach exp był w okolicach 35k/h. DLa możemy liczyć jak trzy smoki, więc razem z nim exp wynosiłby około 50-55k/h.
    Ten respawn jest dosyć spokojny - dla trochę niższych leveli, albo dla osób, którzy robią coś oprócz huntu (długo tam siedziałem jeszcze z dwa lata temu, gadając cały czas ludźmi z gildii, wybijając resp co jakiś czas). Jeśli liczysz na szybszy exp to na tym levelu polecałbym inne dragon lairy : )

  8. #7
    Avatar Jerem
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Warszawka
    Wiek
    29
    Posty
    2,440
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Poprawka, to nie musi być WHITE mushroom, ale jakikolwiek grzyb, brown, green itd zadziała też : ) oprócz tego to expowisko opisane świetnie, widać że opisujący długo tu siedział, i po prostu wie co, gdzie i ile :D

  9. #8
    Avatar Nożownik
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    34
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    A może byś dodał poradnik o wieży? Wbiłem tam 60 lvl knightem 78/78, bijąc razem z Dragonami. Bardzo dobry exp (jeden z lepszych na facc) i kasa.

  10. #9
    Avatar kuba
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Bładnice k. Skoczowa
    Wiek
    32
    Posty
    1,478
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Brawo, #Celestian!

    Też myślałem nad napisaniem poradnika o tym miejscu, ale nie miałem zbytnio czasu bawić się z tym ;d .

    Miejsce mało znane (BTW. właśnie na nim siedzę 39 druidem ^^), a na prawdę świetne do polowania.

    - Co do DLa - ja go zawsze biję w zwarciu (73 dist!) i pada w ok. minutę, ale to ofc. mobek do wastowania. Latać po miejscu nie radzę, bo fire fieldy to raz, a dwa, że łatwo się nadziać na wave`a ;d .

    - Za Tibia.Wiki.com:
    If you greet him while having a White Mushroom in your backpack, he will instantly exchange it with a Dragonfetish, which can be used as a sacrifice to activate the exit teleporter. However you can not get more than one fetish this way, as the NPC will tell you to leave the island at once if you talk to him again. The only ways to leave Draconia is either finishing the Draconia Quest, sacrificing a Dragonfetish or walking all the way back to Hellgate and exit the normal way.
    -Mogłeś dodać jeszcze bardzo przydatną rzecz - informację o tym, że jest sposób, aby tam polować praktycznie bez końca - o ile dobrze wiem, przez ołtarz w AB można sobie przesyłać supplies... ;d .

    #down
    Sfailowałeś, bo da się przesyłać - sam dzisiaj to sprawdziłem :P .


    Czyli żeby dostać następnego Fetisha, trzeba poświęcić posiadanego.


    Pozwól - podłączę Twój poradnik do mojego kompendium o FAac.


    Pzdr ^^
    Ostatnio zmieniony przez kuba : 06-10-2010, 15:07

  11. #10
    Avatar hakael
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    19
    Posty
    190
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Cytuj Celestian hunter napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z tymi Dragonfetishami może być problem - stary dl nie chce dać drugiego nawet po odczekaniu ~pół godziny i przelogowaniu (oczywiście bez pierwszego Dragonfetisha w plecaku). Być może trzeba czekać dłużej, albo nawet do serwer save'a.
    Drugi dragonfetish możemy dostać tylko i wyłącznie po wykorzystaniu pierwszego. Dlatego jeśli zgubimy nasz dragonfetish, to nie możemy wziąć kolejnego.

    #up
    nie można przesyłać supplies przez ołtarz w ab'

    #edit
    Można wynieść lootbag przez normalne wyjście z Hellgate (teleport za beholderami <ten prowadzący do waspów> przyjmuje nasze lootbagi). Jeśli nie mamy pacca potrzebujemy do tego parceli.
    Ostatnio zmieniony przez hakael : 05-10-2010, 15:19

  12. #11

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Super poradnik, gram w tibie 6 lat i nigdy nie miałem okazji tam expić, dzięki temu poradnikowi zmotywowałem się do wyprawy na draconie ;p

    Duży + za czytelną mapkę dojścia, z objaśnieniem gdzie może być niebezpiecznie
    Ostatnio zmieniony przez Damson : 05-10-2010, 16:52

  13. #12
    Avatar Smok_Galana
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Oberschlesien
    Posty
    3,320
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    zmienilo sie tam cos, bo chcialbym bot knighta tam postawic?
    Zanim mnie obrazisz uświadom sobie że jestem psycholem.

  14. #13
    konto usunięte

    Domyślny

    tam jest strasznie wolny resp, jak nie masz ostro zaludnionego servera to nie ma co ;p

  15. #14

    Data rejestracji
    2016
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    ja tam bot eka na saphirze stawiałem chyba przez trzy miechy,i raz że było chujowo dwa że było chujowo i trzy że jest chujowo

  16. #15
    Avatar Zaczarowany
    Data rejestracji
    2015
    Posty
    693
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    ten poradnik aktualny jest jeszcze?

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post: 21-03-2014, 03:15
  2. [FACC] Venore Dragon Lair
    Przez Celestian hunter w dziale Expowiska
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post: 08-07-2012, 23:17
  3. [FACC] Thais Dragon Lair
    Przez Celestian hunter w dziale Expowiska
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 09-08-2010, 00:42
  4. [Download] Moje "Dragon Lair"
    Przez krzysiuch w dziale Mapping
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 24-05-2009, 22:49
  5. Ahh te Dragon Lair ;)
    Przez ZuluPL w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 10-07-2008, 23:34

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •