Reklama
Strona 1 z 591 1231151101501 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 8859

Temat: Prawo Jazdy - rozmowy ogólne

  1. #1
    TVN

    Domyślny Prawo Jazdy - rozmowy ogólne

    Prawo jazdy - dokument, wydany przez odpowiednie organy państwowe, regionalne lub samorządowe, potwierdzający uprawnienia jego posiadacza do prowadzenia pojazdów silnikowych. Produkcją polskich praw jazdy oraz ich personalizacją zajmuje się Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.
    Wszystkie pytania prosze umieszczac tutaj.

    Ode mnie pytanie.

    Zapisalem sie na kurs i jutro jest ostatni wyklad. W pozniejszym okresie musze zdac egzamin wewnetrzny aby zaczac jazdy.
    Jaka jest najlepsza technika na zdanie teorii? (jechanie pytan po kolei czy robienie ciagle 'testu'?)

    Aktualnie moj wynik to okolo 11-12 dobrych odpowiedzi.

  2. #2
    Avatar Kamilo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    32
    Posty
    380
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Ja zawsze od początku kursu, codziennie jechałem po 100-200 pytań z płyty w trybie 'latania po kolei'.
    Wewnętrzny: 0 błędów
    'Oficjalny': 0 błędów + egzamin zdany za 1 podejściem ; d

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Jummbo
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Mrągowo
    Wiek
    32
    Posty
    84
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    @ najlepiej robic cala baze na raz ja w swoich mialem 490 pytan.. to okolo 2-2,5h czasu . na testy jest jedna metoda " na pamiec" .. robiac z 5x baze nauczysz sie na pamiec

  5. #4
    Avatar Pluton
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    6,736
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    zamykam to gówno, nikogo to nie interesuje ;d

    edit
    no dobra, ale niech ktokolwiek w tym temacie napisze kombinacje słów 'Pluton' i 'Parkowanie Równoległe', to dostaje #10, przysięgam.
    Ostatnio zmieniony przez Pluton : 22-11-2009, 23:30

  6. #5
    Avatar Ditral
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    30
    Posty
    353
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    chciałbym się was zapytać jak tam wam idzie PARKOWANIE RÓWNOLEGŁE bo słyszałem ,że to strasznie trudna rzecz

    @
    no ja też prawko za rok dopiero będę mógł zacząć robić ale już się do tego psychicznie nastawiam bo nie chcę być gorszy od ojca który zdał za pierwszym razem <tylko dziwi mnie to ,że miał do wyboru prawko na motory albo oblanie prawka na samochody osobowe :O>
    Ostatnio zmieniony przez Ditral : 22-11-2009, 23:56

  7. #6
    Avatar Kasper
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Kędzierzyn-Koźle
    Wiek
    30
    Posty
    158
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Za którym razem się teraz średnio zdaje jazdy? Mojego kumpla za gówno egzaminator cofnął i podziękował mu, a ja prawko za rok dopiero mogę zdawać, więc chciałbym się już mniej więcej zorientować.

    I jeszcze jedno.

    Jest taka opcja, że jak ktoś ma egzaminatora w rodzinie to może zdać po znajomości? Bo mój kumpel się zaczyna chwalić wszystkim dookoła, a mi się w to do końca wierzyć nie chce.
    Ostatnio zmieniony przez Kasper : 22-11-2009, 23:56
    "Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie."

    Jan Paweł II

  8. #7
    Avatar Urlak
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    5,588
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Ditral napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chciałbym się was zapytać jak tam wam idzie PARKOWANIE RÓWNOLEGŁE bo słyszałem ,że to strasznie trudna rzecz

    Na początku z 2 razy nie wyszło potem to wychodziło ża każdym razem..

    Od tego masz plac aby ćwiczyć.

    ja sie uczyłem tak że równałem się z jakimś autem no i wsteczny, kierunkowskaz w prawo, skręt na ful o ile pamiętam.. i jadę. patrzę w lusterko prawe widzę auto z tyłu jadę do tego momentu aż auto zniknie mi z prawego lusterka i pojawi sie w lewym. Jak zobaczę w lewym Stop odbijemy kierownicę w lewa stronę 2 raz i cofamy i prostujemy. koniec.

    Może coś pokręciłem bo to było z rok temu w sumie i nie pamiętam tego już.

    Ale bądź dobrej myśli nie wszyscy jak Pani P oblewają i nie wszyscy maja parkowanie równoległe

    Cytuj Kasper napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Za którym razem się teraz średnio zdaje jazdy? Mojego kumpla za gówno egzaminator cofnął i podziękował mu, a ja prawko za rok dopiero mogę zdawać, więc chciałbym się już mniej więcej zorientować.

    I jeszcze jedno.

    Jest taka opcja, że jak ktoś ma egzaminatora w rodzinie to może zdać po znajomości? Bo mój kumpel się zaczyna chwalić wszystkim dookoła, a mi się w to do końca wierzyć nie chce.
    Może mieć nawet prezydenta w rodzinie i nic mu to nie da....

    Nie wie na jakiego trafi egzaminatora.

    A zdaje się? Nie wiem jak za 1 znam co za 7 i 12.

    Ale średnio to od 2 do 4 to już każdy zdaje kogo znam.

    Cytuj Ditral napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    chciałbym się was zapytać jak tam wam idzie PARKOWANIE RÓWNOLEGŁE bo słyszałem ,że to strasznie trudna rzecz

    @
    no ja też prawko za rok dopiero będę mógł zacząć robić ale już się do tego psychicznie nastawiam bo nie chcę być gorszy od ojca który zdał za pierwszym razem <tylko dziwi mnie to ,że miał do wyboru prawko na motory albo oblanie prawka na samochody osobowe :O>
    Wiesz nie wiem ile twój stary ma lat. Ale mój jak zdawał to: wsiadł do malucha przejechał przez jeden most około 200 m I Koniec następny wsiadał ... Wtedy to było nic.
    Ostatnio zmieniony przez Urlak : 23-11-2009, 00:05
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny

  9. #8
    Winey Ember

    Domyślny

    @TVN
    Teoretycznym się nie przejmuj, wystarczy na dwa dni przed egzaminem siąść do testów po 2-3 godziny i masz obcykane, na egzaminie są identyczne jak w książce/na płycie. Ja najpierw przeleciałem 2 razy wszystko po kolei, a potem już tylko testy z płyty, czyli wszystko losowo, i zdałem bez problemów :)

    A praktyczny zdałem za 2 razem :< Za pierwszym podejściem egzaminator ulał mnie za nieprzepuszczenie pieszego, żulek nawet pasów nie miał, no ale był na skrzyżowaniu, więc miał pierwszeństwo :< Jaki morał? - pieszy ma zawsze pierwszeństwo, przynajmniej na egzaminie :D
    Za drugim razem było trochę stresów ale zdałem :)

    A parkowania równoległego dalej do końca nie ogarniam, ale się wyrobię (mam nadzieję :) ).

  10. #9
    Avatar ulks
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    126
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Z tym egzaminatorem w rodzinie to różnie może być. Oni mają rożne dziwne układy.
    Wiem, że w jednej szkole jeden z egzaminatorów oblał córkę innego egzaminatora. Wtedy ten oblewał wszystkich ze szkoły jazdy pierwszego egzaminatora.

  11. #10
    Avatar lorek
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    33
    Posty
    258
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    parkowanie rownolegle jest chyba najtrudniejszym manewrem na egzaminie wiec sie nie dziwie sam sie go balem ;)
    poszukajcie swoich egzaminatorow na naszej klasie:D ja poszukalem i troche polewka ;d

  12. #11
    Avatar Xolo
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    33
    Posty
    443
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj TVN napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zapisalem sie na kurs i jutro jest ostatni wyklad. W pozniejszym okresie musze zdac egzamin wewnetrzny aby zaczac jazdy.
    Jaka jest najlepsza technika na zdanie teorii? (jechanie pytan po kolei czy robienie ciagle 'testu'?)
    Przeleć przez cały moduł "Nauka", czyli jak wiadomo - 490 pytań i wtedy bierz się za robienie testów. Ja tak zrobiłem i po tym za każdym razem miałem wynik pozytywny. Nie ma sensu robić testów, jeśli nie przerobiłeś wszystkich pytań i odpowiedzi.
    I used to think I was indecisive, but now I'm not too sure.

  13. #12
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Pluton oblał na parkowaniu równoległym :D
    No offense, ja też na tym raz oblałem ;d

    A odnośnie nauki do teorii: naprawdę polecam któregoś wieczorku przysiąść i przewertować kodeks drogowy, to dużo daje. Nie tylko do egzaminu, ale w ogóle do jazdy w przyszłości.

  14. #13
    Avatar Morbom
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Elbląg
    Wiek
    33
    Posty
    524
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj TVN napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jaka jest najlepsza technika na zdanie teorii? (jechanie pytan po kolei czy robienie ciagle 'testu'?)
    Ja to robiłem kilka testów, później sobie jechałem wszystkie po kolei i znowu testy [itd]. Wewnętrzny zdałem bezbłędnie, do egzaminu tylko kilka razy sobie powtórzyłem pytania i zdany też bez problemu.

    Wykuj, zapomnij (no nie większości) i tyle.


    Pozdrawiam.
    Ostatnio zmieniony przez Morbom : 23-11-2009, 01:02

  15. #14
    Avatar Pluton
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    6,736
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Teoria jest do ogarnięcia na Rage'u w ~2.5-3h, ja przed egzaminem zrobiłem wszystkie 490 pytań, na karteczce zapisałem sobię te 'niewygodne', wyszło ich około 20-30, powtórzyłem je, później zacząłem robić testy, wszystkie wychodziły pozytywnie.

    Za pierwszym razem robiłem SAME testy i na egzaminie trafiłem 3 błędy ;d

  16. #15
    Avatar Gray
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    2,847
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    No ja ostatniego dnia posiedziałem te ~5h, zrobiłem 2x wszystkie pytania + jeszcze raz te trudniejsze i na egzaminie 0 błędów.

    1/3 pytań jest oczywista i każdy logicznie myślący człowiek jest w stanie na nie odpowiedzieć.
    Po kursie ~70-80% jest do zrobienia z marszu.

    Zostaje te 20-30% które trzeba wykuć na pamięć, bo albo są tak idiotyczne że nikt się tego nie uczył, albo pytanie jest bardzo niejasne.


    Tak nawiasem to znam tylko jedną osobę poza Plutonem, która nie zdała teorii, więc nie ma się czym martwić : )

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Prawo jazdy
    Przez Mega Filip w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post: 04-11-2015, 20:22
  2. Gazeta Wyborcza Prawo Jazdy 2014 - Kod aktywacyjny
    Przez Creesh w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 17-09-2014, 01:12
  3. Zgubione prawo jazdy
    Przez Mazakowaty Flamaster w dziale Prawo i finanse
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 12-07-2014, 13:30

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •