Strona 3 z 1429 PierwszaPierwsza 1234513531035031003 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 21 do 30 z 14281

Temat: Matura 2016

Data rejestracji
    Jan 2004
    Położenie
    Rzeczpospolita Pawłowska
    Siła reputacji
    16

Domyślny

Nie wiem jak to wygląda na polibudach w Polsce, ale na Warszawskiej, jeśli chcesz iść na informatykę, to musisz mieć maturę z matmy i fizyki, z niczego innego.

Data rejestracji
    Aug 2005
    Siła reputacji
    14

Domyślny

Jak ja miałem jeszcze tyle czasu do matury (czytaj: prawie 8 miesięcy), to w ogóle o niej prawie nie myślałem. A co do matur ustnych, to jak musicie, oddajcie wstępne deklaracje, później oddajcie już te oficjalne i dalej nie zaprzątajcie sobie głowy ustnymi, bo to i tak nie jest ważne, a żeby to dobrze zdać, wystarczy kilka dni nauki przed terminem egzaminu (jeśli ktoś jest dobry z języków i na ustnym angielskim/niemieckim wie, że sobie poradzi = więc zostaje mu tylko polski).

Swoją drogą, pamiętam jak całą klasą siedzieliśmy po lekcjach i wypełnialiśmy w lutym deklaracje, 1/3 z nas do końca nie wiedziała co wybrać i można powiedzieć, że te ostateczne decyzje zostały podjęte na kolanie (nawet dosłownie).

Cytuj Spiderix napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zapamietaj madra staropolska rymowanke:
    'Matura to bzdura'
    I to prawda ;d

Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Nie wiem jak to wygląda na polibudach w Polsce, ale na Warszawskiej, jeśli chcesz iść na informatykę, to musisz mieć maturę z matmy i fizyki, z niczego innego.
    Na Politechnice Poznańskiej jest podobnie, chociaż są przypadki, gdzie ktoś dostał się bez matury z fizyki i na przykład z niezbyt dobrym wynikiem z matematyki, ale wiadomo, jak to czasami jest ;d
    Ostatnio zmieniony przez Xolo : 27-09-2009, 13:07
    I used to think I was indecisive, but now I'm not too sure.

Data rejestracji
    Jul 2006
    Położenie
    Wszędzie.
    Siła reputacji
    13

Domyślny

Ja tam biorę:

Rozszerzone:
    - polski
    - angielski
    - geografię

//idę na filologię angielską albo japońską, zależnie od wyników matury

Podstawowe:
    - matematykę
    - niemiecki (prawdopodobnie)

Niedługo zaczynam przygotowania do polskiego. Do angielskiego nie potrzebuję, do geografii zajmie mi to tydzień, góra dwa a matma to wiadomo - coś się porobi ; )
    Jestem tutaj dłużej, niż żyjesz na tym świecie.

Trololo.

Data rejestracji
    Dec 2003
    Położenie
    Gliwice
    Siła reputacji
    20

Domyślny

Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Na Śląskiej nie ma zadnego musisz. Mozesz sie nawet ubiegac z polskim, historia i wosem, ale trzeba byc swiadomym tego, ze przelicznik dla matur z matmy, fizyki i informatyki jest kilkakrotnie bardziej korzystny. Ogolnie to dostac sie na polibude to zaden problem. Wlasciwie jest tylko kilka kierunkow, na ktore troszke trudniej jest zostac przyjetym:
    architektura
    budownictwo
    automatyka i robotyka
    mechanika i budowa maszyn
    informatyka (?)

Data rejestracji
    Jan 2004
    Położenie
    Rzeczpospolita Pawłowska
    Siła reputacji
    16

Domyślny

No, formalnie to na PW też można na informatykę iść z biologią i chemią, tyle tylko, że nawet mając na maxa te przedmioty + j. obcy, da się uzyskać w ten sposób conajwyżej 100 punktów na 225 możliwych. A na informatykę trzeba liczyć conajmniej 190...

@down
    Halius gdy składał papiery na WUM, to prodziekan spytał się go, czy chciał na medycnę iść już wcześniej, czy się House'a naoglądał ;d

Notoryczny Miotacz Postów Rezz' jest teraz offline
    Data rejestracji
    Mar 2008
    Położenie
    Śląsk
    Siła reputacji
    11

Domyślny

Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    W ten ciepły, jeszcze wrześniowy, dzień wzięło mnie na temat przemyśleń dotyczących zbliżającej się matury.
    Jak wszyscy przygotowujący się do tego egzaminu wiedzą, za 3 dni mija termin składania deklaracji maturalnych, a więc wyboru zdawanych przedmiotów i ich zakresu.
    Tak więc wzorując się na tematach z poprzednich lat otwieram tegoroczny maturalny temat TORGa ;) Zapraszam do dyskusji, dzielenie się swoimi planami dot. matury i późniejszych studiów itepe. Równocześnie proszę o dyskusję na poziomie i proszę nie zapominać, że to nie hp ;)

Jeśli chodzi o mnie to mam zamiar zdawać:
    - jęz. polski poziom podstawowy
    - jęz. angielski poziom podstawowy
    - matematyka poziom podstawowy
    - biologia poziom rozszerzony
    - chemia poziom rozszerzony
    - fizyka poziom podstawowy/rozszerzony
    Co do tego ostatniego to nie jestem zdecydowany. Chciałbym dostać się na medycynę ale tutaj pojawił się problem. Gdy zaczynałem naukę w liceum to na takie studia wymagano najczęściej biologii rozszerzonej plus do wyboru chemia lub fizyka rozszerzona. Niestety przez te 3lata zmieniło się tyle, że fizyka jest już praktycznie niepotrzebna, a na niektórych uczelniach pod uwagę ma być brana matematyka. A nie jest to dla mnie dobra wiadomość, bo z fizyki czułem się najpewniej.
    Druga niewiadoma to temat mojej prezentacji z polskiego. W sumie jeszcze nawet na spis tych tematów nie zajrzałem i pewno wybiorę go w ostatni dzień przez jakąś wyliczankę.
    Ja tam na maturę mam jeszcze czasu jak marasu, ale powiem Ci, że po obejrzeniu 1 sezonu hałsa, też mi się zachciało iść na medycyne. xD

Hm, hm, słyszałem, że mają coś zmienić z matematyką na 2012r. Że niby punkty z zadań dostaje się tylko po otrzymaniu prawidłowego wyniku, nawet jeśli mam obliczenia dobrze, wzory itd. a wynik zły, o 0 pkt. Prawda to, orientuje się ktoś?
    Cytuj WolF napisał Pokaż post
    siatkówka i koszykówka to pseudo-sporty, w ogóle gra gdzie nie ma kontaktu nie jest sportem

Data rejestracji
    Oct 2005
    Położenie
    Bydgoszcz
    Siła reputacji
    13

Domyślny

autorze tematu i drodzy uzytkownicy co macie na mysli pt "ukladac chodniki" a Wy z matura bedziecie kozak tak;>

ja bede bez matury a bede sie uczyl 6 lat (zawodowka i uzupelniajace)

@alien
    i prawidlowo
    Ostatnio zmieniony przez lorek : 27-09-2009, 13:38

Data rejestracji
    Aug 2006
    Położenie
    Białystok
    Siła reputacji
    12

Domyślny

Cytuj Royax napisał Pokaż post
    Znajomy jest na UJ ;P I nie zdawał matmy ;PP
    Więc nie wiem

Ja bym polecał wybrać jeszcze Geografie ;PP Jest taka prosta że poziom rozszerzony to pestka.

W 4 klasie Tech. Nie mieliśmy geografi 6 osób wzieło Gegre i 6 zdało minimum na 50% ;PP

Czytacie tylko z mapki itd.. :D:D

Ale nie wiem jak to teraz jest z tą maturą ;P
    Ja zdawałem bez matmy "Bogu Dzięki"!

Jestem po tech. Informatycznym, mature z infy zdawało coś 20 osób w szkole ;P i NIKT nie zdał ;PP
    Nawet nauczyciele mówili że była trudna i sami by mieli problemy ;PP Z zdaniem jej teraz.

Nie trzeba Informatyki na studia... bez tego biorą nawet bez matmy... biorą...
    Wkurwiaja mnie te twoje minki ;PP :D:D

Moze zdam, moze nie.
    Cytuj Boruciarz91 napisał Pokaż post
    o stary to niezły z ciebie arbuz. zaakceptuj swój ryj i po kłopocie, pomyśl że tak czy siak nie zaruchasz. zobacz czy nie ma jakichś castingów do fear factor albo coś. zostaje Ci jeszcze ewentualnie na luntka sie przerobić i ostry make up.

Data rejestracji
    Dec 2003
    Położenie
    Gliwice
    Siła reputacji
    20

Domyślny

Cytuj lorek napisał Pokaż post
    autorze tematu i drodzy uzytkownicy co macie na mysli pt "ukladac chodniki" a Wy z matura bedziecie kozak tak;>
    Językowy poziom tego zdania ladnie prezentuje poziom ludzi bez matury.

Data rejestracji
    Jun 2005
    Siła reputacji
    14

Domyślny

Zdaję:
    -polski podst.
    -angielski rozsz.
    -matematyka rozsz.
    -geografia rozsz.

Potem myślę iść na UW. Jeśli matma dobrze pójdzie to ekonomia, jeśli nie to stosunki międzynarodowe/psychologia. Temat prezentacji wybrałem pierwszy z brzegu. No bo, ja to będę pisał?

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania