Strona 11 z 1429 PierwszaPierwsza ... 91011121321611115111011 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 101 do 110 z 14281

Temat: Matura 2016

Data rejestracji
    Sep 2005
    Siła reputacji
    13

Domyślny

Cytuj Xijeg napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak jak już Minsafo napisał, analityk ryzyka/statystyk itp. to jeden z kierunków w którym można się udać.
    Po czystej (czyli teoretycznej matematyce) tak naprawdę jest tylko kariera naukowa. Ale na większości uczelni samemu wybiera się przedmioty jakie się uczysz i np. weźmiesz sobie statystykę + matematykę finansową czy ubezpieczeniową i po czymś takim spokojnie masz te 5tys+ na miesiąc.
    Dla hardkorów jest praca aktuariusza - 15tys+/miesiąc :P
    Ogólnie na uniwersytetach nie ma czegoś takiego jak matematyka stosowana, ale ta czysta matematyka dzieli się tam (zależnie od uczelni po 1-3 latach) na matematykę finansową, ubezpieczeniową, teoretyczną, komputerową, analityczną itp. itd.

Jednak, żeby ukończyć matematykę na dobre uczelni (tj. UW,UWr,UJ,PW,AGH) to nie wystarczy być "dobrym" w liceum żeby skończyć takie studia, z własnego doświadczenia wiem, że odpadają nawet olimpijczycy.
    Albo Quantem :) około 50tys na miesiąc po studiach. Aktuariuszem można zostać praktycznie po każdych studiach, wystarczy zdać testy zawodowe (realnie możliwe tylko po matematyce, ale jest w Polsce jeden lekarz, który nim jest).
    Jest to bardzo trudny kierunek, gdzie trzeba się nauczyć matematyki teoretycznej, programowania oraz finansowej. Właśnie na tym kierunku jestem.
    http://diabel-pieklo.blogspot.com/ Zapraszam gorąco na poczytanie pierdół.

Data rejestracji
    Dec 2003
    Położenie
    Gliwice
    Siła reputacji
    20

Domyślny

Cytuj Xijeg napisał Pokaż post
    Tak jak już Minsafo napisał, analityk ryzyka/statystyk itp. to jeden z kierunków w którym można się udać.
    Po czystej (czyli teoretycznej matematyce) tak naprawdę jest tylko kariera naukowa. Ale na większości uczelni samemu wybiera się przedmioty jakie się uczysz i np. weźmiesz sobie statystykę + matematykę finansową czy ubezpieczeniową i po czymś takim spokojnie masz te 5tys+ na miesiąc.
    Dla hardkorów jest praca aktuariusza - 15tys+/miesiąc :P
    Ogólnie na uniwersytetach nie ma czegoś takiego jak matematyka stosowana, ale ta czysta matematyka dzieli się tam (zależnie od uczelni po 1-3 latach) na matematykę finansową, ubezpieczeniową, teoretyczną, komputerową, analityczną itp. itd.

Jednak, żeby ukończyć matematykę na dobre uczelni (tj. UW,UWr,UJ,PW,AGH) to nie wystarczy być "dobrym" w liceum żeby skończyć takie studia, z własnego doświadczenia wiem, że odpadają nawet olimpijczycy.
    Tez chcialem studiowac matme, ale w ostatniej chwili zmienilem zdanie. Pracy ponoc jest duzo, za to zbyt czesto slyszlaem o tym, ze ktos na matmie nie wyrabial i rezygnowal np. po trzech latach. Ktos mi mowil, ze na studiach to zgoła nie jest przyjemne rozwiazywanie zadan, jak w liceum i nawet najwieksze mozgi odpadaja, bo w ogromnym stopniu jest to pamięciowka. Z jednej strony sie ciesze, ze wybralem co innego, a z drugiej matma zawsze byla dla mnie przyjemnoscia. Ale wlasciwie to na brak matmy na studiach technicznych i tak narzekac nie bede ;)

Data rejestracji
    Dec 2008
    Siła reputacji
    0

Domyślny

No ja będę zdawać matme rozszerzoną i angielski rozszerzony ;p Z podstawy, to polski i fizyka. No ale na Politechnike Łódzką na wydział Informatyk-Programista, te przedmioty są potrzebne ;s.

Data rejestracji
    Oct 2007
    Położenie
    Rzeszów
    Siła reputacji
    11

Domyślny

wie ktoś gdzie poza poznaniem i białymstokiem przyjmuja na medycyne z biologia i fizyka , bez chemi??

i jeszcze gdzie jest najlepszy wydział informatyczny?

Data rejestracji
    Aug 2009
    Położenie
    Przemyśl/Rzeszów
    Siła reputacji
    10

Domyślny

Cytuj shaggy1669 napisał Pokaż post
    wie ktoś gdzie poza poznaniem i białymstokiem przyjmuja na medycyne z biologia i fizyka , bez chemi??

Informatyczny to chyba w Rzeszowie..

Takie kiedunki są nowe że głowa mała.. :D:D

Niestety dla mnie za drogie.. więc musiałem zrezygnować;PP

Data rejestracji
    Dec 2003
    Położenie
    Gliwice
    Siła reputacji
    20

Domyślny

Cytuj shaggy1669 napisał Pokaż post

Podobno najlepsza informatyka jest na uczelniach technicznych, wiec pewnie AGH w Krakowie.

Data rejestracji
    Oct 2008
    Położenie
    Trolownia
    Siła reputacji
    0

Domyślny

Zdaje samą podstawę i w czerwcu egzamin zawodowy (75% z praktycznego). Moim zdaniem współczesna matura to śmiech na sali, dwa lata temu mówią mi że zdaje maturę z matmy kiedy ja przez całe życie do matmy się nie przykładałem. Niesprawiedliwe jest również to, że mój rocznik (1990) z liceum pisał starą maturę.
    DEV

Data rejestracji
    Jul 2005
    Siła reputacji
    14

Domyślny

Kurcze.. mam jeszcze 2 dni na złożenie deklaracji i muszę się do tego zabrać.. W sumie to tylko wstępna ale trzeba coś złożyć;P

Poza tym mam problem, bo naprawdę nie mogę się sprecyzować co wybrać po liceum.. szukam jakiejś ciekawej szkoły, ciekawego kierunku ale fizyka ogranicza mi trochę wybór...
    Do tego największy problem mam z wyborem tematu na prezentację ustną, siedzę i czytam te tematy ale wszystkie są jakieś takie 'z dupy';P
    Myślę najmocniej nad:
    1. Cecha jezyka wybranej subkultury badz grupy zawodowej. Omów zagadnienie na podstawie analizy zebranego materiału jezykowego.
    2. Etykieta jezykowa w Internecie. Omów temat, analizujac zgromadzony przez siebie materiał jezykowy.
    3. Etos rycerski i jego rónorodne kontynuacje w literaturze polskiej i obcej. Analizujac temat wykorzystaj konkretne przykłady

Co sądzicie, jakiś wydaje się sensowny czy raczej głupie/oklepane/nudne :P

@down
    No może i masz rację.. Tylko jeszcze kwestia tego czy chcesz zdać czy chcesz zdać dobrze :) Bo nawet nie biorę pod uwagę możliwości, że nie zdam tej matury ;)
    Ostatnio zmieniony przez RooDi : 28-09-2009, 14:22

Data rejestracji
    Aug 2009
    Położenie
    Przemyśl/Rzeszów
    Siła reputacji
    10

Domyślny

Cytuj RooDi napisał Pokaż post
    Kurcze.. mam jeszcze 2 dni na złożenie deklaracji i muszę się do tego zabrać.. W sumie to tylko wstępna ale trzeba coś złożyć;P

Poza tym mam problem, bo naprawdę nie mogę się sprecyzować co wybrać po liceum.. szukam jakiejś ciekawej szkoły, ciekawego kierunku ale fizyka ogranicza mi trochę wybór...
    Do tego największy problem mam z wyborem tematu na prezentację ustną, siedzę i czytam te tematy ale wszystkie są jakieś takie 'z dupy';P
    Myślę najmocniej nad:
    1. Cecha jezyka wybranej subkultury badz grupy zawodowej. Omów zagadnienie na podstawie analizy zebranego materiału jezykowego.
    2. Etykieta jezykowa w Internecie. Omów temat, analizujac zgromadzony przez siebie materiał jezykowy.
    3. Etos rycerski i jego rónorodne kontynuacje w literaturze polskiej i obcej. Analizujac temat wykorzystaj konkretne przykłady

Co sądzicie, jakiś wydaje się sensowny czy raczej głupie/oklepane/nudne :P
    To nie ma naprawde znaczenia.. i tak nikt tego nie będzie pamiętać... Byle sie nauczyć na pamięć i zdać.... mówie Ci tez tak myślałem ;PP w końcu olałem i zdałem na luzie ;PP
    W sumie matura USTNA jest tak prosta że musiał byś mieć "downa" aby nie zdać ustnej matury z Anglika i Polaka...

Data rejestracji
    Jan 2004
    Położenie
    Rzeczpospolita Pawłowska
    Siła reputacji
    16

Domyślny

Cytuj Royax napisał Pokaż post
    To nie ma naprawde znaczenia.. i tak nikt tego nie będzie pamiętać...
    Jak dobre wystąpienie, to komisja pamięta to na lata ;)

A nauka prezentacji na pamięć to największa głupota, jaka może się zdarzyć - będziesz mówił nudno, bez przekonania, połowy tekstu zapomnisz. Wybierz taki temat, o którym masz pojęcie, do którego nie musisz zbierać dużo wiedzy, o którym nawet teraz jesteś w stanie mówić z głowy, z tego, co się do tej pory nauczyłeś - pójdzie bardzo łatwo.

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 3 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 3 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania