Reklama
Strona 518 z 531 PierwszaPierwsza ... 18418468508516517518519520528 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 7,756 do 7,770 z 7963

Temat: Wszystko co dotyczy motocykli i motorowerow !! TYLKO TUTAJ !

  1. #7756
    Avatar szic123
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    3-miasto
    Wiek
    33
    Posty
    117
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Olejooo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Na przyszły sezon zdecydowałem się nie pchać w jakieś a2 na początek tylko zacząć od 125, po mieście pojeździć obyć się z motocyklem, i tu pytania.
    -jaki okres do zakupu jest najlepszy?
    -co wybrac? Widzę jest hyosung GT125 gdzie gabarytami przypomina 600tke lecz cena 5k minimum, co byście polecili?(Naked nie sport)
    -jak wygląda sytuacja z trzymaniem motocykla pod chmurką?
    Sam sie zaczalem uczyc na wlasnie Hyosungu GT125 w tym roku, 3ci miesiąc jeżdżę.
    Jedyne co w nim mi nie pasuje to promień skrętu - jest za duży ale do opanowania.
    Prędkość max 110, średnie spalanie 3,5l/100km - do miasta idealny.

  2. #7757

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,056
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    a jak wygląda prawko na motorka? Podobnie jak w kat B teoria i praktyka? Myślę czy by nie podejść ale to chyba dopiero pozna wiosna a teraz cus poduczyc się samemu

  3. Reklama
  4. #7758
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    30h teorii, 20h jazdy. Więcej siedzisz na placu, gdyż jest trudniejszy niż ten na samochód. Nie ma sensu uczyć się samemu, bo jak wyrobisz sobie złe nawyki to będzie gorzej niż jakbyś nic nie umiał. 20h w zupełności wystarcza, żeby zdać egzamin i nauczyć się kilku rzeczy wykraczających poza obręb egzaminu.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  5. #7759
    Avatar Fansworth
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    407
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    W koncu sie przemoglem i zaczalem sie uczyc stawiac na koło. Narazie z gazu zeby sie przyzwyczaic ale w tym zjebanym miescie zywcem nie ma gdzie bo wszedzie kamery.
    Najblizsza droga gdzie mozna jechac wiecej niz 50kmh jest ponad godzine drogi przy dobrych wiatrach >.<

    No ale z 40cm juz sie podnosi :D

  6. #7760
    konto usunięte

    Domyślny

    asd
    Ostatnio zmieniony przez Hyakinthos : 25-01-2019, 15:17

  7. #7761
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ja nie mam weny do jazdy. W tym roku nawet 1kkm raczej nie zrobiłem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  8. #7762
    Avatar Fansworth
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    407
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Ja mam szczescie, sezon mam caly rok tylko troche pada czasami.

    W tym roku juz ponad 14k km

  9. #7763

    Notoryczny Miotacz Postów Bigi jest teraz offline

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,152
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Czy Suzuki GSR 600 jest odpowiednim motocyklem na pierwsze moto? Podobno do 9k obr to łagodny motocykl. Bo myslalem z poczatku o kawasaki er6 ale po roku bym musial znowu sprzedawac a tak bym mial od razu na pare sezonow takiego gsr'a 600. GSR 600 podobno na kole ma 92km

    Od jakich powaznych maszyn Wy zaczynaliście? Ja ogolnie to przejezdzilem 20tys km na motorowerach
    Ostatnio zmieniony przez Bigi : 15-02-2019, 18:49

  10. #7764

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    296
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    GSR 600 będzie odpowiednim motocyklem na pierwszy moto. Wszystko też zależy od Twojego stylu jazdy itd. Bo zabić się można na wszystkim :)

    Ja nie licząc skuterów to pierwszym moto był GSXR 600 i jak widać żyję. Miałem go jakieś 3-4 lata i półtora roku temu sprzedałem przez brak czasu a jego wartość z każdym rokiem malała i to tyle. Więc GSR będzie spoko. Chociaż ja bym wolał bandita - z dobrym tłumikiem robi fajną robotę.

    Ehh to były czasy...

    Wszystko co dotyczy motocykli i motorowerow !! TYLKO TUTAJ !-vg3e4n.jpg
    Ostatnio zmieniony przez Groszeq : 15-02-2019, 20:27

  11. #7765
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    GSR600 na pewno będzie dobre. Nie radziłbym kupowania 500, bo w środku sezonu będzie już za mało. ER6 z początków produkcji na pewno bym odrzucił, bo to jest szczoch. Szukając pierwszego moto skupiłbym się najmocniej na wadze. Im lżejszy będzie, tym łatwiej będzie Ci się skręcało i manewrowało. Ja miałem SV650 na początek i nie wyobrażam sobie, że mógłbym kupić coś innego. Dopiero jak zacząłem jeździć więcej po torze niż ulicy zacząłem myśleć o zmianie, ale nie ze względu na moc tylko zawias.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  12. #7766

    Notoryczny Miotacz Postów Bigi jest teraz offline

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,152
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Exequt'er napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    GSR600 na pewno będzie dobre. Nie radziłbym kupowania 500, bo w środku sezonu będzie już za mało. ER6 z początków produkcji na pewno bym odrzucił, bo to jest szczoch. Szukając pierwszego moto skupiłbym się najmocniej na wadze. Im lżejszy będzie, tym łatwiej będzie Ci się skręcało i manewrowało. Ja miałem SV650 na początek i nie wyobrażam sobie, że mógłbym kupić coś innego. Dopiero jak zacząłem jeździć więcej po torze niż ulicy zacząłem myśleć o zmianie, ale nie ze względu na moc tylko zawias.
    SV raczej odpada bo ma mocne hamowanie silnikiem.

    Myślałem o Bandicie wcześniej bo w sumie spoko bo ma 80km i nie jest jakiś mocny Ale znowu waży 240kg a to dużo więc pomyślałem o Suzuki GSR 600 bo z plynami ma 217kg (jakoś tak) ale ma 100koni więc nie wiem czy to nie za dużo na pierwsze moto i czy nie będzie zbyt narowisty

  13. #7767

    Data rejestracji
    2008
    Posty
    296
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    To bierz GSR. Jak masz trochę oleju w głowie to nie przejmuj się mocą. Ja gixa kupiłem jak miałem 20 lat - młody wiek, ale „szalałem” na tyle ile droga i warunki na to pozwalały. Trzeba myśleć i tyle. Teraz tylko fajna sztukę żebyś dorwał ;)

  14. #7768
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Bigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    SV raczej odpada bo ma mocne hamowanie silnikiem.
    Jest mocne hamowanie silnikiem, ale imho nie jest to niebezpieczne o ile nie wrzucisz jedynki jak dość szybko jechałeś na trzecim biegu. Ja po kupnie pojechalem na tor, sprawdziłem gdzie są granice i po czasie nawet prowokowałem, żeby tył uciekał
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  15. #7769

    Notoryczny Miotacz Postów Bigi jest teraz offline

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,152
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Exequt'er napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jest mocne hamowanie silnikiem, ale imho nie jest to niebezpieczne o ile nie wrzucisz jedynki jak dość szybko jechałeś na trzecim biegu. Ja po kupnie pojechalem na tor, sprawdziłem gdzie są granice i po czasie nawet prowokowałem, żeby tył uciekał
    dzięki za odpowiedzi. Chyba kupię tego gsra i tyle. Chciałbym zmieścić się w 12k za same Moto, max 13. Zdaje się być ogarnięta osoba, dużo różnymi autami jeżdżę. 26 lat. Z początku byłem bardziej skłonny do czegoś co ma 70-80km bo zazwyczaj piszą wszędzie na forach że 100km w takim gsrze to za dużo na pierwsze moto Ale są tacy ludzie którzy piszą że gsr będzie optymalnym wyjściem na pierwsze moto. I tak bym pojechał na tor na parę dni żeby go przetestować i poznać możliwości.
    Ostatnio zmieniony przez Bigi : 17-02-2019, 19:52

  16. #7770
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    GSR na pewno będzie dobrym wyborem. Nie wydaję mi się, żeby miał zbyt dużo mocy. Ludzie błędnie przy wyborze motocykla patrzą na konie mechaniczne. Różnica między GSR, a SV jest prawie 30 koni. I jak powiesz komuś, że chcesz kupić SV, która ma 70 koni, to wszyscy będą mówili, że dobry pomysł, jak powiesz o gsr 100 konnym to zaczną się pukać w głowę. Mało kto patrzy na moment obrotowy, od którego zależy narowistość i przyśpieszenie motocykla. Svka ma tylko 3nm mniej niż GSR i przyśpiesza do setki w tym samym czasie co on.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. PlayStation 3 - tutaj wszystko
    Przez Imonek w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3792
    Ostatni post: 13-07-2017, 07:59
  2. Wszystko, co dotyczy Sony PSP
    Przez Kacpero w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2063
    Ostatni post: 28-02-2014, 19:03
  3. Wszystko co dotyczy palka?
    Przez xsxsxs w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 04-02-2014, 15:41
  4. Smiechowisko - tylko tutaj linki do smiesznych rzeczy
    Przez Palladni w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 668
    Ostatni post: 24-09-2013, 18:23
  5. Wszystko co dotyczy Test Serwera tutaj !
    Przez Harros Ruca w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post: 28-06-2010, 01:37

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •