Reklama
Strona 517 z 531 PierwszaPierwsza ... 17417467507515516517518519527 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 7,741 do 7,755 z 7963

Temat: Wszystko co dotyczy motocykli i motorowerow !! TYLKO TUTAJ !

  1. #7741

    Notoryczny Miotacz Postów Bigi jest teraz offline

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,152
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Dawno nie jeździłem żadnym motocyklem a akurat znajomy kupił nową 300tkę z salonu mianowicie BMW. O takie cuś za 18koła z 2017r. http://bmw-motorrad.pl/Motocykle/Roa...MW_G310R/index

    Wsiadłem, pozycja bardzo wygodna, plecy proste, leciutkie moto. Mam 182cm, pozycja wręcz idealna. Ale jak to zapierdala. Niby 300tka a jak idzie. Jak ktoś dawno nie jeździł to spokojnie wystarczy na jeden sezon albo i dwa. Ja jeszcze prawka nie mam, głównie jeździłem na skuterach, motorowerach, czasem kolega dał Rską 125cm się przejechać więc taka 300tka zrobiła na mnie wrażenie :D Motorek ryczy też w miarę prawilnie :D

  2. #7742
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,381
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    jakie są ogólne wymagania co do zdawania na kategorię A, 24 lata czy ile tam koledzy?
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  3. Reklama
  4. #7743

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Wymagany dla danej kategorii wiek wynosi:
    1) 14 lat - dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii AM;
    2) 16 lat - dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A1, B1 i T;
    3) 18 lat - dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A2, B, B+E, C1 i C1+E;
    4) 20 lat - dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba co najmniej od 2 lat posiada prawo jazdy kategorii A2;
    5) 21 lat - dla motocykli trójkołowych o mocy przekraczającej 15 kW, jeżeli osoba posiada prawo jazdy kategorii A;
    6) 21 lat - dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii C, C+E, D1 i D1+E,
    7) 24 lata - dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii:
    a) A - jeżeli osoba nie posiadała co najmniej przez 2 lata prawa jazdy kategorii A2,
    b) D i D+E,

  5. #7744
    Avatar Nigger
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Warszawa
    Posty
    1,774
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ja żyje!
    Wszystko co dotyczy motocykli i motorowerow !! TYLKO TUTAJ ! Załączone obrazki Wszystko co dotyczy motocykli i motorowerow !! TYLKO TUTAJ !-c0cbeca6-96ac-47c6-b5a1-1012496e10e2.jpg 

  6. #7745
    Avatar Fansworth
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    407
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Mechanik mnie niesamowicie wkurwil.

    Mialem wypadek w czerwcu, dostalem zastepcze moto i wszystko fajnie.
    Dalem mu liste rzeczy do wymiany praktycznie 2 dni po wypadku. Do ostatniej chwili nic nie sprawdzil i jak mi zabrali zastepcze moto okazalo sie ze termin dostawy samych czesci to 2 tygodnie.

    No i zostalem bez srodka transportu na ponad tydzien jeszcze + czas napraw >.<

  7. #7746
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Mialem to samo, ale w aucie jak mi kobieta przywaliła w zderzak z tyłu. Chłop dobry fachowiec i znajomy, ale jako normalna praca jeździ busem z jakimiś medykamentami do Niemiec. No i 2 tygodnie stała u niego zanim ją zrobił. Trzeba przyznać, że tak ładnie pomalował, że nawet zły nie byłem :D
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  8. #7747

    Notoryczny Miotacz Postów Bigi jest teraz offline

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,152
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Miał ktoś styczność z nowszą Yamahą XJ6? Nada się dla początkującego? Jeździłem 7 lat na motorowerach. Z 30tyś km przejechałem na tych zabawkach. Ostatnio kumpel kupił jakieś nowe BMW z salonu pojemność 320, 30 parę koni i jak dałem na prostej w palnik to byłem w szoku że takie małe gówno a ręce wyrywa XD. Ta XJ6 za która się oglądam byłaby mniej więcej z 2012-2014 roku.

    Drugie pytanie to jaki jest mniej więcej koszt OC+AC jeśli w ogóle warto brać AC?

    Trzecie pytanko ile wydaliście kasy na kompletny strój motocyklowy? Taki powiedzmy kask za około 900zł były już spoko chyba co?

    Czwarte pytanko czy taka XJ6 jest do ogarnięcia dla typa od razu po prawku? Kolega po prawku od razu kupił 5letnią R6 i sobie śmiga, ale moim zdaniem na takim motocyklu nie da się nauczyć dobrze jeździć, ale może się mylę

  9. #7748
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Yamaha XJ6 to imho jeden z lepszych wyborów na pierwsze moto. W wielu miastach kursanci uczyli się na nich. Nie jest tak badziewne jak er6, ale do mt07 to jeszcze trochę brakuje. Mt07 to jest sztosiwo na pierwsze moto. Jak moim Street Triple strasznie łatwo się skręca, to mt07 skręca jak pomyślisz o tym.

    Nie wiem jaki jest koszt AC, ja za oc płacę koło 180zł. Jak masz pełne żniżki to można zejść do 70-80zł.

    Jeśli chodzi o kask to jeden z lepszych wyborów cena/jakość to HJC is 17. Na początek starczy, jest już dobrym kaskiem, ale dalej w fajnych pieniądzach. Tylko z kaskami jest tak, że w zależności od kształtu głowy mogą Ci nie pasować. Na kompletny strój możesz wydać kafla i możesz wydać 5k bez problemu. Ja na początek kupiłem sobie spodnie skórzane w sklepie z używaną odzieżą motocyklową za 250zł, kurtkę kupiłem za 500zł używana Hondy. Buty miałem za jakieś 350zł Formy. No i to mi starczyło na 2 sezony. Teraz wjechał kombiaczek alpinestara za 2.2k też używka, bo nowy 4.5k, buty za 700zł.
    Jednak na początku nie wydawaj zbyt dużo, bo jeszcze nie wiesz, który kierunek w motocyklach Ciebie będzie kręcił.

    XJ6 na pewno jest do ogarnięcia. Imho naked to jeden z lepszych wyborów na peirwsze moto, lepsze może być tylko supermoto, ale to już nie każdemu odpowiada. R6 na pewno nie jest dobrym wyborem, chociaż znam ludzi, którzy rozpoczynali od R6 i jeszcze żyją.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  10. #7749

    Notoryczny Miotacz Postów Bigi jest teraz offline

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,152
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Exequt'er napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Yamaha XJ6 to imho jeden z lepszych wyborów na pierwsze moto. W wielu miastach kursanci uczyli się na nich. Nie jest tak badziewne jak er6, ale do mt07 to jeszcze trochę brakuje. Mt07 to jest sztosiwo na pierwsze moto. Jak moim Street Triple strasznie łatwo się skręca, to mt07 skręca jak pomyślisz o tym.

    Nie wiem jaki jest koszt AC, ja za oc płacę koło 180zł. Jak masz pełne żniżki to można zejść do 70-80zł.

    Jeśli chodzi o kask to jeden z lepszych wyborów cena/jakość to HJC is 17. Na początek starczy, jest już dobrym kaskiem, ale dalej w fajnych pieniądzach. Tylko z kaskami jest tak, że w zależności od kształtu głowy mogą Ci nie pasować. Na kompletny strój możesz wydać kafla i możesz wydać 5k bez problemu. Ja na początek kupiłem sobie spodnie skórzane w sklepie z używaną odzieżą motocyklową za 250zł, kurtkę kupiłem za 500zł używana Hondy. Buty miałem za jakieś 350zł Formy. No i to mi starczyło na 2 sezony. Teraz wjechał kombiaczek alpinestara za 2.2k też używka, bo nowy 4.5k, buty za 700zł.
    Jednak na początku nie wydawaj zbyt dużo, bo jeszcze nie wiesz, który kierunek w motocyklach Ciebie będzie kręcił.

    XJ6 na pewno jest do ogarnięcia. Imho naked to jeden z lepszych wyborów na peirwsze moto, lepsze może być tylko supermoto, ale to już nie każdemu odpowiada. R6 na pewno nie jest dobrym wyborem, chociaż znam ludzi, którzy rozpoczynali od R6 i jeszcze żyją.
    Dzięki za odpowiedź. Czemu stwierdzasz, że MT07 jest lepszy od XJ6? Zaciekawiło mnie to strasznie. Przecież XJ6 ma 4 gary i dużo fajniej brzmi, dodatkowo XJ6 jest mocniejszy no i większy a MT07 wydaje się być malutki.

  11. #7750

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    678
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Co ciekawego w cenie okolo 5-7 tysi mozna kupic na prawo jazdy A2? Raczej interesuja mnie motocykle w stylu naked wlasnie cos w stylu xj6 albo mt07



    Cytuj Mezuren napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    gosciu, ale zrozum, ze koles juz nie gral na koncie, to jakim zlodziejem. mogl sobie normalnie wziac to konto. zreszta tamten koles moze zawsze sie zglosic po swoje pieniadze, moze rafix ich jeszcze nie wydal

  12. #7751
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Bigi napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dzięki za odpowiedź. Czemu stwierdzasz, że MT07 jest lepszy od XJ6? Zaciekawiło mnie to strasznie. Przecież XJ6 ma 4 gary i dużo fajniej brzmi, dodatkowo XJ6 jest mocniejszy no i większy a MT07 wydaje się być malutki.
    Właśnie przez to, że Mt07 wydaje się być malutki jazda nim jest banalnie prosta. Nie jeździłem niczym łatwiejszym w prowadzeniu. A na pierwsze moto to jest najważniejsze.

    Cytuj Olejooo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co ciekawego w cenie okolo 5-7 tysi mozna kupic na prawo jazdy A2? Raczej interesuja mnie motocykle w stylu naked wlasnie cos w stylu xj6 albo mt07
    Na pewno w tej cenie znajdziesz gaźnikową Svkę i to chyba będzie najbardziej uniwersalny wybór, chociaż nie najladniejszy. Za 7-8 tys, można już szukać wtryskowej svki z początku produkcji. No i oczywiście mówimy o motocyklach zblokowanych do A2, bo normalnie mają koło 70 koni.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

  13. #7752
    Avatar Fansworth
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    407
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    No i sie po wypadku okazuje ze dostane zdrowotnego odszkodowania wiecej niz potrzebuje zeby kupic, ubezpieczyc cb1000r i jeszcze zostanie.
    Mial ktos albo znajomy? zajebiscie mi sie podoba, idealna do moich zastosowan ale po hornecie boje sie ze nic nie bedzie tak niezawodne :D
    Ostatnio zmieniony przez Fansworth : 11-08-2018, 17:48

  14. #7753

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    678
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Na przyszły sezon zdecydowałem się nie pchać w jakieś a2 na początek tylko zacząć od 125, po mieście pojeździć obyć się z motocyklem, i tu pytania.
    -jaki okres do zakupu jest najlepszy?
    -co wybrac? Widzę jest hyosung GT125 gdzie gabarytami przypomina 600tke lecz cena 5k minimum, co byście polecili?(Naked nie sport)
    -jak wygląda sytuacja z trzymaniem motocykla pod chmurką?



    Cytuj Mezuren napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    gosciu, ale zrozum, ze koles juz nie gral na koncie, to jakim zlodziejem. mogl sobie normalnie wziac to konto. zreszta tamten koles moze zawsze sie zglosic po swoje pieniadze, moze rafix ich jeszcze nie wydal

  15. #7754

    Notoryczny Miotacz Postów Bigi jest teraz offline

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    1,152
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Cytuj Exequt'er napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Właśnie przez to, że Mt07 wydaje się być malutki jazda nim jest banalnie prosta. Nie jeździłem niczym łatwiejszym w prowadzeniu. A na pierwsze moto to jest najważniejsze.


    Na pewno w tej cenie znajdziesz gaźnikową Svkę i to chyba będzie najbardziej uniwersalny wybór, chociaż nie najladniejszy. Za 7-8 tys, można już szukać wtryskowej svki z początku produkcji. No i oczywiście mówimy o motocyklach zblokowanych do A2, bo normalnie mają koło 70 koni.
    Dzieki za doradztwo

    Dalej rozmyślam nad XJ6 czy MT07. Bo z wyglądu i dźwięku dużo bardziej podoba mi się XJ6 bo jest bardziej masywne (lepsze chyba na trasy, lepiej się trzyma jak więcej waży i lepiej jest przy większej prędkości) na dodatek XJ6 ma 4 gary i dźwięk ma zajebisty, ale z drugiej strony kazdy zachwala tak MT 07, ale nie wiem czemu ;d jak ma dwa gary i troche jak rower wygląda

  16. #7755
    Avatar Exequt'er
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Szczecin
    Wiek
    28
    Posty
    1,653
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Oglądałeś recenzje Motobandy na yt? Może Ci to pomóc w wyborze:
    XJ6 https://www.youtube.com/watch?v=I-bOuJ5Ap-A

    MT07 https://www.youtube.com/watch?v=Lg0Ef_HWv5o
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. PlayStation 3 - tutaj wszystko
    Przez Imonek w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3792
    Ostatni post: 13-07-2017, 07:59
  2. Wszystko, co dotyczy Sony PSP
    Przez Kacpero w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2063
    Ostatni post: 28-02-2014, 19:03
  3. Wszystko co dotyczy palka?
    Przez xsxsxs w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 04-02-2014, 15:41
  4. Smiechowisko - tylko tutaj linki do smiesznych rzeczy
    Przez Palladni w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 668
    Ostatni post: 24-09-2013, 18:23
  5. Wszystko co dotyczy Test Serwera tutaj !
    Przez Harros Ruca w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post: 28-06-2010, 01:37

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •