Reklama

Pokaż wyniki sondy: Czytasz książki ? (lektury szkolne się nie liczą)

Głosujący
1037. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Tak

    779 75.12%
  • Nie

    258 24.88%
Strona 2 z 168 PierwszaPierwsza 12341252102 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 2507

Temat: TORG Czytelnia: Co czytasz? Co polecasz? - luźne rozmowy [WAŻNY PIERWSZY POST]

  1. #16

    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    89
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Nie lubie czytać książek.

    Z tego co pamiętam, ostatnią książką jaką przeczytałem była lektura szkolna, jakieś 3 lata temu. Bodajże szatan z siódmej klasy. Ostatnie streszczenie jakie czytałem to było streszczenie dziadów, około rok temu. Ostatnią normalną książką jaką przeczytałem był Harry Potter i więzień azkabanu, wtedy kiedy wyszedł, czyli jakieś 8 lat temu. Pozatym w podstawówce jeszcze przeczytałem pare lektur.

    Niezły ze mnie mól książkowy ;>

    Pozdro

  2. #17
    Avatar Anarchy
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Rumia
    Posty
    353
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Ja jestem z siebie dumny bo przeczytałem całą trylogie "Władcy pierścieni" + Hobbit.

  3. Reklama
  4. #18
    BoxxorZ

    Domyślny

    nareszcie jakis porzadny topic ;d
    Tak, czytam ksiazki najczesciej wieczorem przed snem biore lampke i czytam jakies fantasy.
    -;pozycje godne polecenia:
    1.Napewno LotR
    2.Hobbit
    3.HP wszystkie części
    -aktualnie mam zamiar kupić LotR - Drużyna Pierścienia, dopiero co skończyłem hobbita <3
    -ulubiona książka: Hobbit - Czyli tam i z Powrotem
    -ulubiony gatunek - ofc. fantasy
    -ulubiony autor-J.Tolkien
    -Lektury szkolne są dla mnie czymś NIEważnym więc ich nie czytam, zazwyczaj z drugą klasą wymieniamy się pytaniami na kartkówkach i jakoś daje rade xd

  5. #19
    Avatar Darth Pejs
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    34
    Posty
    127
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Lord Xivan napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    - Wasz stosunek do lektur szkolnych ? - ogolnie wiekszosc nie jest przystosowana do czytania dla mlodziezy i nie trafia w interesujace mlodziez klimaty, ale niektore sa ciekawe

    a potem nie wiadomo skąd się biorą oderwane od rzeczywistości, nie mające pojęcia o własnej historii fantasy-nerdy...
    Ostatnio zmieniony przez Darth Pejs : 13-08-2009, 12:13

  6. #20
    Avatar AoH
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Grochów
    Wiek
    30
    Posty
    396
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    - co obecnie czytacie ?
    w tej chwili ten temat, z książek skończyłem "Rzeźnika Drzew" A. Pilipiuka.

    - ulubiona książka ?
    chyba "Weźmisz Czarno Kure" A. Pilipiuka ;P

    - ulubiony gatunek ?
    fantasy, zwłaszcza osadzone w realiach naszego świata (a nie wymyślonych krain)

    - ulubiony autor ?
    Andrzej Pilipiuk! mój absolutny mistrz, fenomenalny jajcarz z ciekawymi pomysłami na historie.

    - Wasz stosunek do lektur szkolnych ?
    lektury szkolne mogą być, tylko wkurza mnie, że połowa wbrew pozorom nie niesie żadnych wartości... a chyba taki powinien być główny cel lektur szkolnych. zamiast czegoś z sensem wciskają nam chłam, który lubi z reguły jedna osoba w klasie.


    kurde, wszyscy zachwalają tego Tolkiena, a ja z WIELKIM trudem przeczytałem "Władcę Pierścieni"... jak dla mnie, przeraźliwie nudny styl pisania. "Hobbit" jeszcze ujdzie, ale pozostałe książki... nie mój typ. podobnie Sapkowski, wielokrotnie zachwalany, ale jak dla mnie mało przekonujący klimat w książkach. po przeczytaniu sagi "Wiedźmina" nie jestem w stanie z pamięci chociaż mniej więcej przybliżyć fabuły, a to źle świadczy o książce - nie zapada w pamięci


    @harry płotter - Jezu, co za chłam i syf, jak dla mnie ta cała idea świata magicznego się kupy nie trzyma, podobnie jak walka "dobrych" ze "złymi"... mogli się kupą zebrać i tego Voldemorta udupić jego własnym sposobem, kilku by zginęło na barierach ochronnych voldiego i koniec... nec Hercules contra plures... jakbym miał żyć w takim świecie z takimi debilami, to bym chyba dołączył do złych - wszyscy dobrzy srali tam w gacie z byle powodu.

  7. #21
    Avatar Pstek
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    52
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    1 pozycje godne polecenia
    2. co obecnie czytacie ?
    3. ulubiona książka ?
    4. ulubiony gatunek ?
    5. ulubiony autor ?
    6. Wasz stosunek do lektur szkolnych ?
    1.Neil Strauss - Gra (Świetna książka o podrywaniu, jak frajer wyrywa najlepsze laski) no i Max Brooks - Zombie Survival (Wiem, wiem tytuł wydaje się śmieszny no i już myślicie że gówno jest w niej napisane, tak jak ja myślałem na początku, ale Max Brooks, to naprawdę świetnie napisał i warto to przeczytać, skoro recenzenci świetnie go chwalą)
    2.World War Z.
    3.Właśnie Gra i Zombie Survival.
    4.Sc-Fi, Horror, Fantasy, Gangsterka i to chyba wszystko.
    5.Max Brooks
    6.Pytanie retoryczne, nie odpowiem.

    Zna ktoś dobre książki z tych gatunków co wymieniłem?

    @Down
    Czytałem jej kawałek - Syf jak ich mało...
    Ostatnio zmieniony przez Pstek : 13-08-2009, 12:26

  8. #22
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Jestem pod wrażeniem. Nie sądziłem, że temat rozkręci się na dwie strony ^^ W dodatku wiele osób czyta bardziej ambitne książki. Ktoś wspomniał, że był taki temat i pogrążył się w wypowiedziach o HP i tym podobnych. O dziwo nie odczuwam tego w przytłaczający sposób, a też myślałem, że tak będzie.

    Czytał ktoś może "Dziewczyna, które igrała z ogniem" Stiega Larssona ?
    Mam taką w domu, ale czytając opinie ludzi doszedłem do wniosku, że nie warto się za nią zabierać. Ma prawie 1k stron a zamiast tego mógłbym przeczytać 3 inne, które na pewno okażą się ciekawe.


    @UP
    Sci-Fi/Fantasty to na pewno Achaja. Jednak uprzedzam bo to nie jest coś w stylu GW.
    Ganksterka - jeśli nie przeczytałeś jeszcze Ojca Chrzestnego to polecam.
    Do tego może coś od Grishama.
    Ostatnio zmieniony przez udarr : 13-08-2009, 12:24
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  9. #23
    Avatar Elusive Master
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Olsztyn.
    Posty
    42
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Mogłeś dodać "tak, czasami" w ankiecie. U mnie tak jest, bo czytam tylko Harrego Pottera. Chociaż ostatnio wygrzebałem z kartonu starą książkę "Przygody Tomka Sawyera (Sojera)" i mnie wciągnęło. Bardzo fajna forma spędzania wolnego czasu, którego mam aż za dużo, więc chyba zacznę czytać nałogowo ;d

  10. #24
    Avatar tom914
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Lubelskie
    Wiek
    29
    Posty
    1,024
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Hmm, najbardziej lubię Harrego Pottera Książe Półkrwi i Insygnie Śmierci.
    Jeszcze jedną moją ulubioną trylogią jest książka Władca Pierścieni.
    Oczywiście moim ulubionym autorem jest J.K Rowling <jeśli tak się pisze>
    Jeszcze czytam takie krótkie książki Trzech młodych detektywów Hiczhoka <niewiem jak się pisze jego nazwisko>

  11. #25
    Avatar Grudzioh
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Poznan
    Wiek
    29
    Posty
    648
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    - pozycje godne polecenia
    - co obecnie czytacie ?
    - ulubiona książka ?
    - ulubiony gatunek ?
    - ulubiony autor ?
    - Wasz stosunek do lektur szkolnych ?
    + inne, które Wam przyjdą do głowy


    Makbet, Lolita, Wiedźmin(cała saga)

    Obecnie czytam Mistrza i Małgorzatę.

    Hmm... Ulubiona książka: Lolita

    Ulubionego gatunku nie mam.

    Namyśliłem się i już znalazłem ulubionego autora. William Shakespeare.

    Lektury szkolne są potrzebne aby ta zdegenerowana część społeczeństwa która nic nie czyta wzięła w końcu jakąś książkę do ręki. A ja który nawet bez tego czytam nie mam nic przeciwko lekturom szkolnym, bo zawsze coś nowego do poczytania.
    Ostatnio zmieniony przez Grudzioh : 13-08-2009, 12:45

  12. #26

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    ŁDZ
    Posty
    301
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Może ktoś coś powiedzieć o książce "spowiedź narkomana"?godna polecenia? :)

  13. #27
    Avatar Pluton
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    6,736
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    A mnie strasznie nie kręcą te wszystkie fantasy i sci-fi. Próbowałem się wkręcić, ale mnie to nudzi, połowy książek to już nie pamiętam, od Pratchetta przebolałem tylko jedną książkę, a przy 'Drużynie Pierścienia' zasnąłem. Pottera czytałem jak byłem mały, ale skończyło mi się dzieciństwo przed ostatnią częścią, w sumie jednak muszę to dokończyć.

    Czytam thrillery medyczne i dramaty psychologiczne. Kiedyś byłem zakochany w Robinie Cooku, ale jakoś chemia się skończyła i zostało mi kilka pozycji jeszcze do odhaczenia w Jego bibliograifi. Pamięci do tytułów jednak nie mam - ot, biorę, wsadzam za poduszkę, po kilku dniach odkładam i biorę kolejną.

    Teraz ukradłem starszej książki Wojciecha Cejrowskiego z serii 'Poznaj Świat' - "Gringo wśród dzikich plemion" oraz "Rio Anaconda". Początkowo podchodziłem do tego nieco sceptycznie i z pewnymi oporami rozpocząłem lekturę - pochłonąłem niczym odkurzacz. Polecam wszystkim, którzy mają opory z czytaniem albo nie mogą znaleźć ciekawej pozycji dla siebie - język jest bardzo przyjazny, książka tryska humorem i ciekawymi opowieściami, jestem pewien, że nikt jej nie odłoży bez emocji z powrotem na półkę bez przeczytania. A niektóre rozdziały w drugiej części... no, powiedzmy, że ja czytałem z rozdziawionym dziobem przez kilka godzin co chwilę patrząć na zapewnienie na okładce, nie mogąc uwierzyć, że to prawda.

  14. #28
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Polecam wszystkim miłośnikom Harrego i Froda wyjść z sideł tych dzieł i przeczytać coś może nie tak modnego i na topie, ale dużo lepszego. Zauważyłem, że większość z Was nie przeczytała nic innego lub czegoś naprawdę dobrego. Czytacie po to żeby nieprzerwanie życ z Harrym czy dlatego bo lubicie czytać ?

    Nie są to słowa krytyki. Jeżeli ktoś jest fanem Harego to super, ale tylko proponuje żeby spróbował czegoś innego. Rowling naprawdę moim zdaniem nie jest świetną pisarką pomimo jej wielkiego sukcesu...
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  15. #29
    Amikk4You

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Polecam wszystkim miłośnikom Harrego i Froda wyjść z sideł tych dzieł i przeczytać coś może nie tak modnego i na topie, ale dużo lepszego. Zauważyłem, że większość z Was nie przeczytała nic innego lub czegoś naprawdę dobrego. Czytacie po to żeby nieprzerwanie życ z Harrym czy dlatego bo lubicie czytać ?

    Nie są to słowa krytyki. Jeżeli ktoś jest fanem Harego to super, ale tylko proponuje żeby spróbował czegoś innego. Rowling naprawdę moim zdaniem nie jest świetną pisarką pomimo jej wielkiego sukcesu...
    Nie jesteś pierwszym który zauważył że rowling pisze dla komercji :] To jest coś w stylu pussycat dolls -każdy wie co to każdy słyszał a mimo to każdy ma coś lepszego do słuchania :]

    Neil Strauss - Gra
    Można to nabyć w empiku?

  16. #30
    Avatar Przemo_eNha
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    31
    Posty
    502
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Nie czytam, ale chętnie bym zaczął. Jakoś nie za bardzo mogę znaleźć w swoim rozkładzie dnia odrobiny czasu na sięgnięcie po lekturę. Staram się to zmienić, ale zawsze wychodzi z negatywnym skutkiem.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9612
    Ostatni post: 23-03-2024, 22:37
  2. Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji
    Przez MadridR w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 9937
    Ostatni post: 09-03-2024, 11:32
  3. "Ważny jest nie triumf lecz walka" - Rozmowy ogólne o bieganiu
    Przez 2Fast4You w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 1722
    Ostatni post: 26-09-2023, 19:48
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •