Reklama

Pokaż wyniki sondy: Czytasz książki ? (lektury szkolne się nie liczą)

Głosujący
1037. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Tak

    779 75.12%
  • Nie

    258 24.88%
Strona 159 z 168 PierwszaPierwsza ... 59109149157158159160161 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,371 do 2,385 z 2507

Temat: TORG Czytelnia: Co czytasz? Co polecasz? - luźne rozmowy [WAŻNY PIERWSZY POST]

  1. #2371
    Avatar Bollo
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    31
    Posty
    1,426
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    http://fabrykaslow.com.pl/pobierz-darmowy-e-book/

    Czytał ktoś? Bo dostałem na maila darmowego ebooka.
    Bram światłości jeszcze nie czytałem, ale z tej serii przeczytałem trzy książki i bardzo mi się podobały. Dość oryginalna fabuła, bardzo ciekawe przedstawienie całego świata i postaci, dużo humoru, ale bez przesady. Ogólnie polecam, tylko zaczynałbym czytać jednak od początku, czyli od Siewcy Wiatru, albo od Żarn Niebios (to jest zbiór opowiadań) @Dzzej ;
    Ciężko jest lekko żyć

  2. #2372
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    No tak, tak - wiadomo, że od początku. Dzięki za opinię, przeczytam na pewno ;).

    Książka została przypisana do serii „Anielskie zastępy”:

    1. Żarna niebios (2008) (opowiadania – oprócz tytułowego „Żarna niebios” i „Gringo” – ukazały się wcześniej w zbiorze wydawnictwa RunaObrońcy Królestwa – w 2003 roku)
    2. Siewca Wiatru (2004, reedycja 2007)
    3. Zbieracz Burz – tom 1 (2010)
    4. Zbieracz Burz – tom 2 (2010)
    5. Bramy Światłości - tom 1 (premiera: 2017)[2]
    To jest tak prawda? To dziwne, że rozsyłają za darmo ebooka, który ma teraz premierę :O.

    Żarna Niebios mogę zostawić na koniec? Nie będzie jakiegoś wymieszania fabuły, mimo że to jest zbiór opowiadań?
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 18-01-2017, 12:57

  3. Reklama
  4. #2373
    Avatar Kulekxp
    Data rejestracji
    2013
    Wiek
    30
    Posty
    94
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    @Dzzej
    Zarna niebios fajnie wprowadza Cie w ten swiat, i potem czytajac reszte ksiazek z tej seri trafisz na wiele smaczkow ktore moga wowolac usmiech, wiec spoko opcja jest zaczac wlasnie od "Zarna niebios".
    A co do samej ksiazki to kiedys na lotnisku mialem zabawna sytuacje, zdajac bagarz na podreczny bralem tylko ta ksiazke, na co pracownik lotniska "-Dobrze ze bibli nie wziales".
    Ostatnio zmieniony przez Kulekxp : 18-01-2017, 13:26

  5. #2374
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    A to chyba, że tak. W takim razie zacznę od Żarna Niebios. Dzięki ;).

  6. #2375
    Avatar Eternal Spark
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    1,906
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Może jakaś kobieta się wypowie, lub panowie może wiecie co czytają Wasze drugie połowy... mianowicie potrzebuję jakąś ciekawą książkę na urodziny dla dziewczyny. Ostatnio nie czytała sporo, niedawno skończyła to: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/50876/druga-asystentka

    Na pewno odpadają kryminały, thrillery itd. Najlepiej jakiś ciekawy romans, miłości, zdrady, zawody...
    Z góry dzięki i proszę o oznaczenie mnie

  7. #2376
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Eternal Spark napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Może jakaś kobieta się wypowie, lub panowie może wiecie co czytają Wasze drugie połowy
    Trochę nie tak, bo sam to czytałem do pracy maturalnej, ale...
    Cytuj Eternal Spark napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Na pewno odpadają kryminały, thrillery itd. Najlepiej jakiś ciekawy romans, miłości, zdrady, zawody...
    ... w "Ja, Diablica" znajdziesz to wszystko. I trochę fantasy, i trochę motywów biblijno-humorystycznych, i trochę właśnie humoru.

    Jak na tak lekką lekturę, mnie się bardzo podobało. Powinno przypasować, ale najlepiej jak poczytasz opinie kobiet.
    @Eternal Spark ;
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 18-01-2017, 15:11

  8. #2377
    Avatar Slupek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Lublin
    Wiek
    30
    Posty
    3,109
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Moja żona czyta baaaaaaardzo dużo książek wszelkiego rodzaju i do tego co oczekuje twoja dziewczyna, najbardziej poleca:
    Nicholas Sparks - "Spójrz na mnie" ; "Wybór" ; "Prawdziwy cud" i "Od pierwszego wejrzenia" (te dwie ostatnie to dwie części). Jeśli nie wiesz co ma, a co nie ma w swoim zbiorze, twoja dziewczyna, to "Spójrz na mnie" jest dość świeże, więc raczej nie powinna tego mieć.
    Cecelia Ahern - "P.S. Kocham Cię"
    @Eternal Spark ;

  9. #2378
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    To jest tak prawda? To dziwne, że rozsyłają za darmo ebooka, który ma teraz premierę :O
    Z tego co widzę, to ebook zawiera tylko kilka pierwszych rozdziałów, a nie całą powieść.

  10. #2379
    Avatar Kulekxp
    Data rejestracji
    2013
    Wiek
    30
    Posty
    94
    Siła reputacji
    11

    Domyślny

    @Eternal Spark
    Moja czyta zwlaszcza kryminaly, a najbardziej przypadly jej do gustu: Idealna (Magda Stachula), moja kobita skomentowala to tak "jest przchuj, duzo lepsze od "Dziewczyny z pociagu". Polecila jeszcze "Bielszy Odcien Smierci" (Bernard Minier). I cos wspomiala o "Istota Zla" (Luca D'Andrea)
    Tyle odemnie :)

  11. #2380
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Z tego co widzę, to ebook zawiera tylko kilka pierwszych rozdziałów, a nie całą powieść.
    W pracy nie ściągałem to nie widziałem, ale w mailu wielki czerwony napis: "POBIERZ EBOOKA ZA DARMO!!!!!!111"

    No to fajnie xD.

  12. #2381
    Avatar Eternal Spark
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    30
    Posty
    1,906
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    @Dzzej ; @Slupek ; @Kulekxp ;
    Dziękuję za szybką reakcję, teraz trochę będę się głowił co wybrać z tych propozycji! :)

  13. #2382
    Avatar Mysterious Boy
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Venezuela
    Wiek
    30
    Posty
    2,503
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Jak co roku czytam wszystkie 7 tomów HP No i jak co roku zawsze mam napady depresji że to juz koniec.

    Może nie na temat ale czy znacie jakieś strony / fora gdzie można umieszczać opowiadania, czytać je i oceniać?

  14. #2383
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Mysterious Boy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak co roku czytam wszystkie 7 tomów HP No i jak co roku zawsze mam napady depresji że to juz koniec.

    Może nie na temat ale czy znacie jakieś strony / fora gdzie można umieszczać opowiadania, czytać je i oceniać?
    Kiedyś trochę się w to bawiłem i było sporo tego typu stron, z podziałem na gatunki. Wysypały się wszystkie czy nie sprawdzałeś w googlach? :P


    Gorąco polecam Wam do przeczytania Terror Dana Simmonsa. Dopowiedziana przez autora historia najtragiczniejszej w historii wyprawy arktycznej z 1845 roku. Przepadły dwa okręty (wrak tytułowego Terroru odnaleziono we wrześniu zeszłego roku) i 129 członków załogi. Jest marynarska przygoda w ekstremalnych, wykańczających warunkach, są świetne elementy horroru, wyraziści bohaterowie i chyba najlepsze możliwe zakończenie całej historii. Bardzo podoba mi się też styl Simmonsa: jest zwięzły, konkretny, budzący skojarzenia z reportażem i pozostawiający czytelnikowi miejsce na interpretację.
    Po skończeniu książki kilka godzin spędziłem na wyszukiwaniu faktów o tej feralnej wyprawie, wciągnęło mnie naprawdę mocno :)

  15. #2384
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,034
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Astinus napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Kiedyś trochę się w to bawiłem i było sporo tego typu stron, z podziałem na gatunki. Wysypały się wszystkie czy nie sprawdzałeś w googlach? :P


    Gorąco polecam Wam do przeczytania Terror Dana Simmonsa. Dopowiedziana przez autora historia najtragiczniejszej w historii wyprawy arktycznej z 1845 roku. Przepadły dwa okręty (wrak tytułowego Terroru odnaleziono we wrześniu zeszłego roku) i 129 członków załogi. Jest marynarska przygoda w ekstremalnych, wykańczających warunkach, są świetne elementy horroru, wyraziści bohaterowie i chyba najlepsze możliwe zakończenie całej historii. Bardzo podoba mi się też styl Simmonsa: jest zwięzły, konkretny, budzący skojarzenia z reportażem i pozostawiający czytelnikowi miejsce na interpretację.
    Po skończeniu książki kilka godzin spędziłem na wyszukiwaniu faktów o tej feralnej wyprawie, wciągnęło mnie naprawdę mocno :)
    to ja chyba sprawdzę to skoro polecasz bo hyperion mi się bardzo podobał od tego autora
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  16. #2385
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,383
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Mysterious Boy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak co roku czytam wszystkie 7 tomów HP No i jak co roku zawsze mam napady depresji że to juz koniec.
    no cumpel, szkoda syry że deduwa i zmarszczonegofreda ;]
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9612
    Ostatni post: 23-03-2024, 22:37
  2. Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji
    Przez MadridR w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 9937
    Ostatni post: 09-03-2024, 11:32
  3. "Ważny jest nie triumf lecz walka" - Rozmowy ogólne o bieganiu
    Przez 2Fast4You w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 1722
    Ostatni post: 26-09-2023, 19:48
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •