Reklama

Pokaż wyniki sondy: Czytasz książki ? (lektury szkolne się nie liczą)

Głosujący
1037. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Tak

    779 75.12%
  • Nie

    258 24.88%
Strona 149 z 168 PierwszaPierwsza ... 4999139147148149150151159 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,221 do 2,235 z 2507

Temat: TORG Czytelnia: Co czytasz? Co polecasz? - luźne rozmowy [WAŻNY PIERWSZY POST]

  1. #2221
    Avatar boryss
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    We daj reputka
    Wiek
    26
    Posty
    2,561
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Siemanko, szukam jakiejś książki, która porusza kwestię zachowań ludzkich, taką analizę tych zwierzęcych mechanizmów. Miło by było, gdyby była napisana w jasny sposób, żebym bez większej wiedzy na ten temat mógł to zrozumieć. Taki wstęp do psychologii.
    Poleciłby ktoś coś ciekawego?
    mondrego to i fajnie posluchac
    Cytuj Panic napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kurwa 7 miliardow ludzi na ziemii, kazdy zasrywa instagramy i yt swoim smrodem z nadzieja ze dostanie pieniadze i slawe, nadchodzi moment w ktorym kazdy tworzy jakis kontent a nie ma komu tego konsumowac

  2. #2222
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Dosyć ogólnie napisałeś co Cię interesuje, tutaj coś znajdziesz http://lubimyczytac.pl/ksiazki/polka/44/psychologia
    Czytałem 'Psychopaci są wśród nas' i mogę polecić ale nie wiem czy takie mechanizmy zwierzęce miałeś na myśli.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  3. Reklama
  4. #2223

    Notoryczny Miotacz Postów Rezz' jest teraz offline
    Avatar Rezz'
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Śląsk
    Posty
    1,113
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Nie bardzo wiem gdzie umieścić tego posta, ale może spróbuję tutaj. Studiuję logistykę na wydziale zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym. Mam przedmioty takie jak: ekonomia, marketing, zarządzanie, logistyka itp. O ile początkowo byłem sceptycznie nastawiony do kierunku, tak w sumie po czasie zaczął mnie interesować. Problem jest tego typu, że chcę poczytać coś, wdrożyć się w tematykę bardziej, nawet poznać swego rodzaju szczegóły, poparte najlepiej jakimiś przykładami etc., ale wykładowcy polecają literaturę pisaną parę na prawdę ładnych lat temu (przykład - Zarządzanie logistyczne z 2002 r. jako główna lektura przedmiotu). Pytanie brzmi, czy wartości wybrane w tych książkach są nadal aktualne? Czy są książki godne polecenia (z zakresu biznesu, logistyki, ekonomii), pisane jasnym językiem dla laików/początkujących bardziej na czasie poruszające aktualne problemy?

    edit.
    Najłatwiej byłoby dowiedzieć się bezpośrednio od danego wykładowcy, ale chcę wiedzieć co Wy sądzicie na ten temat i czy może macie swoje ulubione pozycje?
    Ostatnio zmieniony przez Rezz' : 26-02-2016, 19:10
    Cytuj WolF napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    siatkówka i koszykówka to pseudo-sporty, w ogóle gra gdzie nie ma kontaktu nie jest sportem

  5. #2224
    Avatar Slupek
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Lublin
    Wiek
    31
    Posty
    3,109
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Rezz' napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie bardzo wiem gdzie umieścić tego posta, ale może spróbuję tutaj. Studiuję logistykę na wydziale zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym. [...]
    Jeśli interesuje cię nie tylko czysta logistyka i ekonomia, ale np. również logistyka w transporcie, to napisz na priv bo na moich studiach (transport) trochę się tego przewinęło i popatrzę po książkach które są świeże i fajne ;)

  6. #2225
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Ktoś zna dobrą książkę historyczną dotyczącą Polski w czasach od I rozbioru do współczesnej transformacji systemowej? Czy może lepiej ogarnąć to osobno np. rozbiory, I-II WŚ, historia po 45? W takim układzie jakie książki?
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  7. #2226
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Interesuje Cię literatura naukowa czy popularnonaukowa? I jak szczegółowo chcesz zgłębić temat?

  8. #2227
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Trudno określić, mój jedyny kontakt z historią to lekcje w przeszłości, podręczniki szkolne i nauka do matury z historii - później zero. Nie miałem do czynienia z typowo naukowymi publikacjami z tej dziedziny także nie orientuję się czy nie będą dla mnie zbyt wymagające przez co nużące czego wolałbym uniknąć. Po prostu chcę uporządkować wiedzę dotyczącą historii naszego kraju - najważniejsze wydarzenia, ich przyczyny i konsekwencje, bez przesadnego wnikania w bardzo szczegółowe niuanse oraz z pominięciem wydarzeń o marginalnym wpływie na historię. Ważne dla mnie, szczególnie w przypadku książek traktujących o wydarzeniach powojennych, jest to, żeby autor był obiektywny i nie narzucał swojego zdania.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  9. #2228
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Jednej dobrej książki, opisującej cały ten okres, raczej nie znajdziesz - będziesz musiał to rozbić na minimum 2 lub 3 etapy (a generalnie na im więcej rozbijesz, tym więcej się dowiesz)

    "Historia Polski 1914-2005" Roszkowskiego (są też starsze i nowsze wydania, w których rok końcowy jest przesunięty w jedną albo drugą stronę, ale to do 2005 jest chyba najpopularniejsze) - osobiście jej nie czytałem, moje historyczne zainteresowania obejmują inną epokę i inne miejsce, ale słyszałem dużo pozytywnych opinii. W założeniu to jest podręcznik, więc skupia się na faktach, a nie na ocenie, zatem powinien być w miarę obiektywny.

    Z wcześniejszego okresu żadnych tytułów nie polecę, próbowałem nawet poszukać, ale nie udało mi się trafić na nic, co wyglądałoby sensownie. To jest dosyć trudny do ujęcia fragment historii, bo Polska jako taka nie istniała, więc pisać można jedynie o Polakach albo byłych ziemiach polskich - siłą rzeczy trzeba też pisać o zaborcach, zatem ilość materiału, jaki trzeba do książki zmieścić, rośnie kilkukrotnie.
    Przypuszczam, że łatwiej byłoby to rozbić na dwa okresy i szukać czegoś, co opisuje ostatnie lata I RP + ewentualnie okres napoleoński, a następnie czegoś drugiego, co skupia się już stricte na XIX wieku i początku XX.

  10. #2229
    Avatar Mysterious Boy
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Venezuela
    Wiek
    30
    Posty
    2,503
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Po skończonej i zdanej sesji wracam do swojego ulubionego i trochę zaniedbanego sposobu relaksu a mianowicie pochłanianiu dużej ilości fantastyki. Wybór padł na dosyć znane Metro 2033. Akurat była korzystna oferta, a z racji że pewna osoba mi to poleciła, postanowiłem sprawdzić czy warto było poświęcić te godziny. No i jak narazie-miazga. Książka wciąga i wpycha nas w ten bardzo mroczny poapokalipstyczny klimat.

    Czy ktoś wie może o istnieniu serii Wiedźmina wraz z Sezonem Burz w wersji tej z okładkami bohaterów z serii CD Projekt? Mam 3 części a chciałbym dokupić resztę z tym, że nie widzę nigdzie Sezonu Burz. Jeśli ktoś ma proszę o podlinkowanie. Będę wdzięczny :P
    Ostatnio zmieniony przez Mysterious Boy : 28-02-2016, 23:05

  11. #2230
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Masz na myśli tę wersję?



    Z tego co wiem, ona obejmuje tylko 7 tomów, Sezon Burz nie został wydany z taką okładką - i prawdopodobnie nie zostanie, przynajmniej w najbliższym czasie, bo to dosyć nowa książka, więc na kolejne wydanie przyjdzie jeszcze poczekać.



    btw też właśnie czytam Metro 2033 i o ile książka faktycznie wciąga, to typowo rosyjski styl autora trochę mnie irytuje - ale może to tylko takie pierwsze wrażenie, powstałe w wyniku kontrastu, bo ostatnio zaczytywałem się w fantastyce zachodniej.

  12. #2231
    Avatar Hibo
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,684
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Znacie jakąś książkę o chrześcijaństwie gdzie są jakieś rebusy, zagadkowe rzeczy, sekrety, analogie, nawiązanie bla bla? Coś jak w anioły i demony albo kod da vinci
    edit; znaczy tych dwóch pozycji nie czytałem mówię o filmach xd
    Ostatnio zmieniony przez Hibo : 29-02-2016, 03:58 Powód: dada

  13. #2232
    Avatar Mysterious Boy
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Venezuela
    Wiek
    30
    Posty
    2,503
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Minsafo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Masz na myśli tę wersję?



    Z tego co wiem, ona obejmuje tylko 7 tomów, Sezon Burz nie został wydany z taką okładką - i prawdopodobnie nie zostanie, przynajmniej w najbliższym czasie, bo to dosyć nowa książka, więc na kolejne wydanie przyjdzie jeszcze poczekać.



    btw też właśnie czytam Metro 2033 i o ile książka faktycznie wciąga, to typowo rosyjski styl autora trochę mnie irytuje - ale może to tylko takie pierwsze wrażenie, powstałe w wyniku kontrastu, bo ostatnio zaczytywałem się w fantastyce zachodniej.
    Tak! Dokładnie o to chodziło! Jeśli to Twoja kolekcja to tylko pozazdrościć. Kupiłem 3 pierwsze tomy no i fajnie by było skomponować całość. Kiedyś dopytywałem się w empiku o Sezon Burz ale nie posiadali. Tak samo w Matrasie i innych księgarniach.

    A co do Metro, mnie jedynie co odpychało z początku to to że główni bohaterowie to Rosjanie. Ale później jakoś to przeminęło :P

  14. #2233
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Przecież ta druga wersja okładek jest dużo ładniejsza.
    PS. Nie tylko dlatego, że mam całą xd.

  15. #2234
    Avatar Mysterious Boy
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Venezuela
    Wiek
    30
    Posty
    2,503
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przecież ta druga wersja okładek jest dużo ładniejsza.
    PS. Nie tylko dlatego, że mam całą xd.
    Mi tam bardziej podoba się ta wersja z bohaterami. Ta nowa nie jest brzydka ale po prostu wolę tą.

  16. #2235
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Hibo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Znacie jakąś książkę o chrześcijaństwie gdzie są jakieś rebusy, zagadkowe rzeczy, sekrety, analogie, nawiązanie bla bla? Coś jak w anioły i demony albo kod da vinci
    edit; znaczy tych dwóch pozycji nie czytałem mówię o filmach xd
    no to przeczytaj? ogólnie chyba wszystkie książki browna mają taki charakter, oprócz tych dwóch czytałem jeszcze zaginiony symbol i cyfrową twierdzę, które jednak rozmijają się z tematyką chrześcijaństwa w przeciwieństwie do tych pozycji, które wymieniłeś
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: 17-04-2024, 10:27
  2. Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji
    Przez MadridR w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 9946
    Ostatni post: 08-04-2024, 13:08
  3. "Ważny jest nie triumf lecz walka" - Rozmowy ogólne o bieganiu
    Przez 2Fast4You w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 1722
    Ostatni post: 26-09-2023, 19:48
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •