Reklama

Pokaż wyniki sondy: Czytasz książki ? (lektury szkolne się nie liczą)

Głosujący
1037. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Tak

    779 75.12%
  • Nie

    258 24.88%
Strona 147 z 168 PierwszaPierwsza ... 4797137145146147148149157 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 2,191 do 2,205 z 2507

Temat: TORG Czytelnia: Co czytasz? Co polecasz? - luźne rozmowy [WAŻNY PIERWSZY POST]

  1. #2191

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    znacie jakieś książki podobne do tego co pisze Brown? (cyfrowa twierdza/zaginiony symbol/zwodniczy punkt)

  2. #2192
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj 2Fast4You napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    znacie jakieś książki podobne do tego co pisze Brown? (cyfrowa twierdza/zaginiony symbol/zwodniczy punkt)
    @2Fast4You
    Jeżeli nie musi być tyle motywów związanych ze spiskami ogólnoświatowymi, masonami, religią, symboliką itd to mnie bardzo przyjemnie się czytało Davida Baldacci-ego, również jest to akcja/sensacja bez większego przesłania ale przyjemnie się czyta, motywy głównie polityczne, fbi, wywiad itp.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  3. Reklama
  4. #2193
    Avatar matius
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Ziemniakowo
    Wiek
    71
    Posty
    2,495
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Kupiłem sobie pod choinkę "Teatro Grottesco" Ligotti'ego, książką z gatunku weird fiction, w sumie to zbiór opowiadań,w polskim wydaniu, twarda oprawa, świetne ilustracje.
    Co do samej zawartości to dopiero przeczytałem opowiadania z cyklu "Zaburzenia", więc nie mogę się wypowiedzieć o całokształcie ale póki co to na prawdę dobre, miła odskocznia od fantastyki. Jakby ktoś szukał czegoś z tego gatunku to polecam.

  5. #2194
    Avatar Hibo
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,684
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Zamówiłem sobie pod choinkę (wszystko w ciemno, oprócz bukowskiego)/;
    - Młode lwy - Irwin Shaw
    - Kobiety - Charles Bukowski
    - Zew Cthulhu - H. P. Lovecraft
    - Zbyt głośna samotność - Bohumil Hrabal
    - Czy androidy marzą o elektrycznych owcach? - Philip K. Dick

    Czytał ktoś coś z tych pozycji?

  6. #2195
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Hibo napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (wszystko w ciemno, oprócz bukowskiego)/;
    - Kobiety - Charles Bukowski
    Co Cię skłoniło do tego zakupu? Od razu powiem, że nie czytałem ale trochę słyszałem na temat tej książki i zastanawiałem się jaki krąg osób będzie zainteresowany jej przeczytaniem. Mnie opis jak i recenzje czytelników raczej mocno zniechęcają, może jest to powód do tego żeby samemu się o tym przekonać ale od roku-dwóch cholernie boję się książek, które nic nie wnoszą do mojego życia więc każdy zakup jest mocno przemyślany.

    @Hibo
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  7. #2196
    Avatar Hibo
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,684
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co Cię skłoniło do tego zakupu? Od razu powiem, że nie czytałem ale trochę słyszałem na temat tej książki i zastanawiałem się jaki krąg osób będzie zainteresowany jej przeczytaniem. Mnie opis jak i recenzje czytelników raczej mocno zniechęcają, może jest to powód do tego żeby samemu się o tym przekonać ale od roku-dwóch cholernie boję się książek, które nic nie wnoszą do mojego życia więc każdy zakup jest mocno przemyślany.

    @Hibo
    słuchałem trochę audiobooka a najbardziej to laik i nie przejmuje się licealistami którzy to czytają, btw poleć coś
    poza tym warto sobie zadać pytanie kto piszę te recenzje ;p
    @udarr ;
    Ostatnio zmieniony przez Hibo : 27-12-2015, 01:06

  8. #2197
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    nie wydaje mi się by licealiści pisywali recenzje jakichkolwiek książek, tym bardziej bukowskiego, poza tym wystarczy zerknąć na lubieczytac, tam można uzyskać mniej więcej średnią ocenę osób, które dużo czytają, mają jakiś wyrobiony gust i generalnie nikt w tym prostym języku i opowieściach o piciu oraz pukaniu randomowych panien, mimo usilnych starań, nie odnajduje szczególnej głębi poza ukazaniem pewnych ludzkich słabości
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  9. #2198
    Avatar Hibo
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,684
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Nic nie napisałem, że licealiści piszą recenzje książek ;p po prostu bukowski teraz hype bo licealiści utożsamiają się. Nie będę Cie namawiał, jak nie chcesz nie czytaj bukowskiego, jak dla mnie rozpierdol bo jest napisane dobrze

    nie wiem, większość ludzi którzy piszą te recenzje nie mówie, że wszyscy to Ci od greya i zmierzchu więc sry

  10. #2199
    Avatar Minsafo
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    2,619
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    nie wydaje mi się by licealiści pisywali recenzje jakichkolwiek książek, tym bardziej bukowskiego
    Akurat Bukowski to chyba jeden z tych pisarzy, którego licealiści chętnie by recenzowali, bo jest ostatnimi laty szalenie wśród nich popularny

  11. #2200
    Avatar bubcoz
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    30
    Posty
    2,002
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    znacie jakieś dobre książki o legendarnych zespołach rockowych?

  12. #2201
    Avatar Geneza
    Data rejestracji
    2014
    Położenie
    Bielsko-Biała
    Wiek
    27
    Posty
    270
    Siła reputacji
    10

    Domyślny

    Ktoś coś podobnego do prawdziwi gangsterzy?

  13. #2202
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Skończyłem właśnie Metro 2035, do 6 rano w pociągu zamiast spać, to siedziałem z latarką z telefonu i czytałem ;d Jeśli ktoś z Was polubił poprzednie części, to zdecydowanie polecam, choć z klimatu i tajemniczości pierwszego Metra niewiele pozostało. Autor poszedł raczej w stronę Futu.re (która, nawiasem mówiąc, też jest świetna) - jest podobny w zasadzie temat i bardzo emocjonalne podejście głównego bohatera. Szczerze polecam.

  14. #2203
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Zacząłem czytać "Dziewczyna z pociągu". Ponoć bestseller i dobra książka, więc po fantasy stwierdziłem, że przeczytam coś bardziej zbliżonego do rzeczywistości. Co prawda przeczytałem 15% dopiero, ale sposób napisania książki jest dosyć oryginalny i ciekawy. Myślę, że nie będzie to zmarnowany czas.

  15. #2204
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zacząłem czytać "Dziewczyna z pociągu". Ponoć bestseller i dobra książka, więc po fantasy stwierdziłem, że przeczytam coś bardziej zbliżonego do rzeczywistości. Co prawda przeczytałem 15% dopiero, ale sposób napisania książki jest dosyć oryginalny i ciekawy. Myślę, że nie będzie to zmarnowany czas.
    Polecam. Mój pierwszy thriller psychologiczny jaki przeczytałem w życiu i jestem pod mega wrażeniem. O dziwo, literatura nie kończy się tylko na fantastyce. Książka powoli się rozkręca, napięcie jest bardzo przyzwoicie budowane, a pod koniec dostajesz plaska w ryj, bo nigdy byś się nie domyślił, że tak potoczy się fabuła.

  16. #2205
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Jądro Dziwności - polecam reportaż o Rosji, to co wiecie o sytuacji politycznej, społecznej czy obyczajach zostanie rozszerzone i doprecyzowane ale znajdziecie też sporo nowych informacji, niekiedy śmiesznych w swej dziwności. Przykładowo ja nie zdawałem sobie sprawy, że w Rosji (chyba głównie w stolicy) funkcjonuje pełno szkół, w których przekazywana jest kompletna wiedza (wygląd, poruszanie, sposób mówienia itd.) związana z tym jak wyrwać milionera, których tam jest pełno.
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9613
    Ostatni post: Wczoraj, 10:27
  2. Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji
    Przez MadridR w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 9946
    Ostatni post: 08-04-2024, 13:08
  3. "Ważny jest nie triumf lecz walka" - Rozmowy ogólne o bieganiu
    Przez 2Fast4You w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 1722
    Ostatni post: 26-09-2023, 19:48
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •