Reklama

Pokaż wyniki sondy: Czytasz książki ? (lektury szkolne się nie liczą)

Głosujący
1037. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Tak

    779 75.12%
  • Nie

    258 24.88%
Strona 1 z 168 1231151101 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 2507

Temat: TORG Czytelnia: Co czytasz? Co polecasz? - luźne rozmowy [WAŻNY PIERWSZY POST]

  1. #1
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny TORG Czytelnia: Co czytasz? Co polecasz? - luźne rozmowy [WAŻNY PIERWSZY POST]

    Kilka ważnych słów: testujemy wersję działu z jednym tematem ogólnym, żeby uniknąć zamieszania i rozbijania dyskusji. Od tej pory ten temat niech służy zarówno luźnym rozmowom o tym co czytamy i piszemy a także dowolnej refleksji dotyczącej słowa pisanego.[Temat "Co czytasz?" został ukryty, posty pisane w grudniu i nowsze - przeniesione do tego tematu]. Jeśli rozwiązanie nie sprawdzi się, wrócimy do starego systemu. Życzę owocnych konwersacji.

    N.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------
    Witam wszystkich TORGOWICZÓW,

    Jako, że lubię czytać postanowiłem założyć temat o książce. Mam nadzieje, że społeczność tutaj obecna przejawia chociaż trochę zainteresowania ową czynnością niosącą wiele korzyści.
    Może nawet jesteście Państwo w stanie porozmawiać o Waszych ulubionych, znienawidzonych i wszystkich innych przeczytanych książkach ? Gorąco zachęcam. Poniżej wstawiam fragment znalezionego w internecie artykuł związanego z pewnymi statystykami.

    "ILU POLAKÓW ŚIĘGNĘŁO PO CHOCIĄŻ JEDNĄ KSIĄŻKĘ?
    W 2008 r. czytanie książek zadeklarowało zaledwie 38 proc. badanych Polaków! Jak wynika z badań 38 procent Polaków w ciągu roku sięgnęło, po jedną książkę. Przerażające jest to, że 62 procent Polaków nie miało przez rok kontaktu z żadną książką!"

    Co o tym sądzicie, jakie mogą być tego przyczyny, jaki wy osobiście macie stosunek do czytania ?

    Zainteresowanym proponuję wymiane informacjami na temat książek, czyli mniej więcej :

    - pozycje godne polecenia
    - co obecnie czytacie ?
    - ulubiona książka ?
    - ulubiony gatunek ?
    - ulubiony autor ?
    - Wasz stosunek do lektur szkolnych ?
    + inne, które Wam przyjdą do głowy



    Teraz mniej ważne, czyli o mnie - Osobiście bardzo lubię czytać w wolnym czasie. Nie gram na komputerze więc dosyć często znajduje ten czas. Z drugiej strony nie jestem maniakiem. Wolę spotkać się ze znajomymi, pograć w kosza czy iśc do klubu niż czytać. Traktuje to jako swojego rodzaju hobby. Czytam wtedy kiedy nie mam innych zajęć.

    Tydzień temu postanowiłem zbierać przeczytane książki (sic ;d). Mam nadzieje, że fundusze pozwolą na zrobienie małej biblioteczki ; > I tak dwa dni temu zakupiłem i odrazu przeczytałem "Dżuma w Breslau" Marka Krajewskiego. Ta świetna pozycją otwiera moja kolekcje. Póki co postanowiłem zebrać całą "Mroczną Serię" książek Krajweskiego. Potem pieniądze pokażą...

    __________________________________________________ ___

    - Pozycje godne polecenia :
    Ojciec Chrzestny, Anioły i Demony (na topie), Achaja

    - Co czytacie obecnie ?
    Jutro zabieram się za "Widma w mieście Breslau"

    - Ulubiona książka ?
    Ojciec Chrzestny - obowiązkowa.

    - Wasz stosunek do lektur szkolnych ?
    Nie cierpię ich, ale muszę to zmienić i nadrobić kilka lektur ze względu na maturę...

    - Ulubiony gatunek ?
    Kryminał, gangsterska, czasem Sci-Fi/Fantasty,

    - Ulubiony autor ?
    Marek Krajweski, John Grisham, Mario Puzo, Andrzej Ziemiański

    Ponownie zachęcam do wypowiadania się,
    udarr
    Ostatnio zmieniony przez Nebula : 14-01-2014, 00:17
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  2. #2
    Eviscerate

    Domyślny

    Ja jestem amatorem fantasy jesli chodzi o książki. Przeleciałem całego W.P Tolkiena, teraz zabiorę się za wiedźmina, by znów wrócić do magicznego śródziemia w Hobbicie i Silmarillionie.. :)

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Banan_Bananowy
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    30
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    nie czytam zbyt często, ale na pewno więcej książek niż jedna rocznie, a jeżeli już zabiorę się do jakiejś książki, to puszczam sobie moją playlistę na komputerze, kładę się na tapczanie i się wczuwam.

    moimi ulubionymi książkami, które ofc polecam są "Absalomie, Absalomie..." Williama Faulknera oraz "Tortilla Flat" Johna Steinbecka. były one częścią zajebistej "Kolekcji Gazety Wyborczej".

    nie mam raczej ulubionego gatunku i autora.

    obecnie czytam "Mitologię Skandynawską w Epoce Wikingów"

    kocham was.
    przepraszam, ale nie chce sie wypowiadac kompetentnie

  5. #4
    Avatar grievous
    Data rejestracji
    2007
    Posty
    40
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj udarr napisał
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    "ILU POLAKÓW ŚIĘGNĘŁO PO CHOCIĄŻ JEDNĄ KSIĄŻKĘ?
    W 2008 r. czytanie książek zadeklarowało zaledwie 38 proc. badanych Polaków! Jak wynika z badań 38 procent Polaków w ciągu roku sięgnęło, po jedną książkę. Przerażające jest to, że 62 procent Polaków nie miało przez rok kontaktu z żadną książką!"
    Przerażające to są obecnie ceny książek, jak mam wydać 30-50zł na książkę, którą przeczytam w kilka dni, to podziękuję. Z biblioteki nie skorzystam bo oferta jest marna. Ale jakoś daję radę, staram się wyłapywać okazje bądź zdobywać używane pozycje(nie wliczają się pewnie w ten "przerażający rejestr") i te kilkanaście w roku przeczytam (fantasy, sci-fi).

    Obecnie czytam "Zbrojnych" Terry'ego Pratchetta.
    Ostatnio zmieniony przez grievous : 13-08-2009, 07:35

  6. #5
    Avatar Darth Pejs
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    34
    Posty
    127
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    był już taki temat. utonął w powodzi zachwytów nad potterem i twilight.

    #topic
    z moimi lekturami bywa różnie - dawniej wszystko, co miało związek z ćpunami, ostatnio wspomnieniowe z 2 WŚ, wszelkie listy, pamiętniki, ezoteryka i trochę wygrzebanych z ciuchlandów angielskich kryminałów

    edit:
    jaki wy osobiście macie stosunek do czytania ?
    znam autora, który robi takie interpunkcyjne. wkurwia mnie
    Ostatnio zmieniony przez Darth Pejs : 13-08-2009, 07:48

  7. #6
    marinox123

    Domyślny

    Ja uwielbiam fantasy i "książki akcji", pokroju Aniołów i Demonów. Czyli dla mnie numero uno to wydania Sapkowskiego (Wiedźmina nie grałem nie oglądałem a czytałem wszystkie;p) oraz Browna. Pzdr

  8. #7
    Amikk4You

    Domyślny

    Czytać czytam jak się nudzi czyli 1x na 3 dni ale jak zacznę to 100 stron na banie przeczytam. Co polecić mogę?

    Córka krwawych -Anne Bishop +18 (całą seria jest ponoś dobra)
    Harry Potter-to spróbować powinien każdy może wciągnie
    Przypadek Adolfa H. -Eric-Emmanuel Schmitt (nawet wciągające)

    Co lubię? Najbardziej fantastyka ew jakieś psychologiczne (psychiczne?) książki

  9. #8
    Avatar Olfik
    Data rejestracji
    2008
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Od niedawna mnie wciągneło czytanie ;p
    Uwielbiam Horrory wiec przeważnie czytam książki Stephena Kinga.
    Z Jego książek polecam: Rok Wilkołaka, Pokochała Toma Gordona(Moja ulubiona ;p) i Miasteczko Salem.
    Co do lektur szkolnych to myślę, że nauczyciele mogli by postarac sie o cos ciekawszego ;/ w tym roku miałem same lektury wojenne i żadnej nieprzeczytałem ;p

  10. #9
    Error_Demon

    Domyślny

    Ja w przeciwieństwie do Was nie lubię czytać. Nie mam takiej potrzeby, nie znajduję na to czasu i nie cieszy mnie to, zdecydowanie bardziej wolę dobry film niż bardzo dobrą książkę.

    Nawet nie myślałem, że tyle osób z forum lubi czytać, ale znając życie po moim poście będzie teraz seria około dziesięciu innych gdzie także nie będą lubieć czytać. W tej chwili interesuje mnie dlaczego ludzie głosują na nie i nic nie piszą?

  11. #10
    Avatar Bezstronny Obserwator
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Southend-on-Sea/Łódź
    Wiek
    33
    Posty
    463
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Udarr, duży plus za Achaję. Jedna z moich ulubionych książek (a raczej trzy). Poza tym, lubię książki grozy. Namiętnie czytam Kinga, Mastertona i Koontza. Łyknąłem też całą "Sagę o Ludziach Lodu" - wciąga.
    W tym roku zdałem maturę, a ze szkolnych lektur przeczytałem może ze dwie :s
    Nie o takiego TORGa walczyłem!

  12. #11
    Avatar nagiler
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Toruń
    Wiek
    30
    Posty
    812
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Był chyba taki temat nvm, jakoś wcześniej nie interesowałem się książkami, ale jakoś miesiąc temu zacząłem czytać Gombrowicza (pierwsze co mi wpadło w rękę); d

  13. #12
    Avatar Tristhe
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    32
    Posty
    472
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Moja ulubioną książką jest "Mały Książę". Czytam kilka razy w roku "Małego Księcia".
    Lektury? Zależy jakie, bo jak Słowacki, Mickiewicz to jestem na tak, ale jak taki Sienkiewicz to jednak wolę obejrzeć film...
    A no i oczywiście trzeba mieć czas.
    Ulubiony gatunek? Powieści osadzone w realiach historycznych, political-fiction, kryminał, książki historyczne.
    Ulubiony autor? Słowacki, Norman Davies, Antoine de Saint-Exupéry, Tom Clancy.
    Ostatnio zmieniony przez Tristhe : 13-08-2009, 11:24

  14. #13
    Yboskin

    Domyślny

    Przeczytałem Terminatora 2 "Dzień sądu" Randalla Freaksa" ostatnio (nudziło mi sie ) i stwierdzam że książki są wypasione.
    Teraz czytam "Gliniarz z Beverly Hills" też dobra jest.

  15. #14
    Hardcor

    Domyślny

    - pozycje godne polecenia
    Trylogia Husycka, Saga o Wiedźminie, Kozaczyna, Wojny kozackie
    - co obecnie czytacie ?
    Zbaraż 1649
    - ulubiona książka ?
    wiedźmin
    - ulubiony gatunek ?
    fantasy i beletrystyka
    - ulubiony autor ?
    A.Sapkowski, Romuald Romański
    - Wasz stosunek do lektur szkolnych ?
    przeczytałem wszystkie, bo co mi szkodzi

    -inne, które Wam przyjdą do głowy
    czytać naprawdę lubię i robię to w każdej wolnej chwili 

  16. #15

    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    16
    Posty
    9,590
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    - co obecnie czytacie ? - Richard Doetsch pt. "Zlodzieje nieba"
    - ulubiona książka ? - nie wiem, napewno najbardziej wciagnal mnie harry potter
    - ulubiony gatunek ? - ogolnie wszystko, byle bylo ciekawe
    - ulubiony autor ? - nie mam
    - Wasz stosunek do lektur szkolnych ? - ogolnie wiekszosc nie jest przystosowana do czytania dla mlodziezy i nie trafia w interesujace mlodziez klimaty, ale niektore sa ciekawe
    Ostatnio zmieniony przez Lord Xivan : 13-08-2009, 11:32

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Luźne rozmowy na siłce
    Przez jacket w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 9612
    Ostatni post: 23-03-2024, 22:37
  2. Co w kole piszczy - luźne rozmowy na temat motoryzacji
    Przez MadridR w dziale Motoryzacja
    Odpowiedzi: 9937
    Ostatni post: 09-03-2024, 11:32
  3. "Ważny jest nie triumf lecz walka" - Rozmowy ogólne o bieganiu
    Przez 2Fast4You w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 1722
    Ostatni post: 26-09-2023, 19:48
  4. Luźne rozmowy na siłce - archiwum
    Przez chemik w dziale Sport i zdrowie
    Odpowiedzi: 39179
    Ostatni post: 09-06-2016, 11:14
  5. Odpowiedzi: 10019
    Ostatni post: 12-01-2014, 13:52

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •