Pokaż wyniki sondy: Czytasz książki ? (lektury szkolne się nie liczą)

Głosujący
1033. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Tak

777 75.22%
  • Nie

256 24.78%
Strona 249 z 249 PierwszaPierwsza ... 149199239247248249
Pokazuje wyniki od 2,481 do 2,483 z 2483

Temat: TORG Czytelnia: Co czytasz? Co polecasz? - luźne rozmowy [WAŻNY PIERWSZY POST]

Data rejestracji
    Apr 2009
    Siła reputacji
    15

Domyślny

cusz ja polecam czytac dalej i pamietac ze te postacie rozwijaja sie tez w kolejnych czesciach co imo jest zrozumiale biorac pod uwage jak wielka ta seria ma byc

Data rejestracji
    Aug 2009
    Położenie
    SS
    Siła reputacji
    14

Domyślny

Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    No ten Kaladin jest tak dobry, że aż naiwny do bólu. Tam ten zły książę xardas jest zły, ale przynajmniej nie wiadomo czego się spodziewać po nim, to ujdzie. Ten doby książę jest dobry i ma rozterki, zabijanie go już nie jara, ale w zasadzie poznajemy go już praktycznie na końcu jego przemiany, a czarny cierń to tylko opowiadania. Czytałem to z rok temu i może nawet jeszcze do tego wrócę, ale serio było to irytujące. Jak czytasz Tolkiena też masz głównie rozgraniczenie dobro zło, ale jakoś to wszystko pasuje do siebie, trzyma się kupy... na te książkę trafiłem przypadkiem, gdzieś przeczytałem, ze to taki sztos, ale jakoś tego nie kupuje. Jedynie ciekawi mnie ta cała zagadka. Do tego jeszcze ten płaczący zabójca z dupy (chociaż on akurat jest w taki dziwny sposób uwarunkowany) i ta dziewczyna „chciałabym, ale się trochę boje”
    No w taki sposób splycajac wszystkie wewnętrzne rozterki, przemyślenia czy działania to każdą postać literacką można opisać 3 słowami, jak dla mnie autor stworzył bardzo dobre kreacje bohaterow z najmniejszYmi szczegółami, ja bardzo polubiłem kaladina i dalinara, trefnisia tez, ale to bardziej epizodyczny(o nim można po 1 tomie powiedzieć ze jest zagadką)
    Cytuj Xioniz napisał Pokaż post
    Pare lat broniłem amatorsko i w karnych zawsze szło mi bardzo dobrze - ale to dlatego, że zawsze patrzyłem na piłkę zamiast zgadywać. Tutaj na tym mundialu praktycznie każdy bramkarz próbuje odgadnąć zamiary, a 70% tych karnych to są techniczne, łatwo strzelane. Tak jak teraz strzał Grizmana to by obronił każdy podwórkowy bramkarz patrząc na piłkę zamiast zgadywać..

Data rejestracji
    Jun 2007
    Siła reputacji
    13

Domyślny

Cytuj Taidio napisał Pokaż post
    No w taki sposób splycajac wszystkie wewnętrzne rozterki, przemyślenia czy działania to każdą postać literacką można opisać 3 słowami, jak dla mnie autor stworzył bardzo dobre kreacje bohaterow z najmniejszYmi szczegółami, ja bardzo polubiłem kaladina i dalinara, trefnisia tez, ale to bardziej epizodyczny(o nim można po 1 tomie powiedzieć ze jest zagadką)
    Chodzi mi o to, ze nie potrafię wyobrazić sobie żadnej z tych postaci w prawdziwym życiu. Może po prostu nie pasuje mi taki gatunek fantastyki, ale być może jeszcze sięgnę po inne tomy z ciekawości. Ostatnionorzeczytae Pana lodowego ogrodu, mocno polecam.
    W sumie to wlazłem do tematu, bo czytałem kiedyś powrót z gwiazd Lema, przeczytałem kilka krótkich opowiadań i było to całkiem interesujące, Ogladalem Solaris. Teraz zabrałem się za dzienniki gwiazdowe, przeczytałem kilka podróży i jakoś strasznie wolno mi to idzie, a jakichś tematów refleksyjnych nie ma poruszanych zbyt wiele. Bardziej zabawne opowiadania, które nie są w moim stylu i są dość archaiczne. Jakie macie przemyślenia co do tego pana? Oczywiście był wielkim poetą ;)

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania