Reklama
Strona 2 z 4 PierwszaPierwsza 1234 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 53

Temat: [Podstawy] Tworzenie bazy danych MySQL oraz obsługa silnika TFS*

  1. #16
    BrightSoldier

    Domyślny

    Co mam zrobić gdy, strona localhost się nie włącza ?

  2. #17

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj xradziox napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam jeszcze jeden problem bo sciagam objetnie jaki tfs i chce sie przeniesc na mainland(nie wiem jak go ominac) i mam do wyboru 3 miasta 2 wogle nie dzialaja 1 czasem dziala i jak zadziala to przenosi mnie gdzies i jestem w scianie nie moge sie ruszyc chcial bym inna mapke niz jest na tym tfsie ale nie umiem wgrac jak umiesz wgrac to byl bym wdzieczny jak bys wgral i przeslal przez gg albo powiedzial jak to sie robi (gg) prosze i z gory dziekuje albo poprstu polec inny silnik :D z gory dziekuje (jestem zielny w tych sprawach)
    Dlatego tak się dzieje ,że silnik TFS ,jest przeznaczony dla ludzi z własną mapką ,skryptami etc. Jeśli chcesz wkleić swoją mapkę wchodzisz do folderu data->world ,usuwasz to co jest i wklejasz swoją mape. Następnie wchodzisz do pliku config. i szukasz kodu
    Kod:
    mapName = "nazwa mapki"
    Nazwa mapki zmieniasz na twoją nazwe mapki .otmb ; )




    Cytuj BrightSoldier napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Co mam zrobić gdy, strona localhost się nie włącza ?
    Musisz mieć zainstalowanego XAMPP'a i Apache oraz MySQL na "running". Jeżeli mimo to nie działa wpisz w przeglądarke

    Kod:
    hxxp://localhost/phpmyadmin
    Jeżeli mimo tego nie działa - reinstall XAMPP'a.

    Jeżeli nadal nie działa ściągnij inną przeglądarke.

    Btw: Midas ma bana ,teraz z tego będę odpowiadał na wasze pytania ,pozdrawiam.

  3. Reklama
  4. #18
    BrightSoldier

    Domyślny

    Nadal nie działa xD Gdzie mogłem popełnić błąd ?

    Przy reinstalu (podczas gdzy kończy się instlacja) wyskakują okienka Failed..
    Że niby porty 40, 17 etc. są zajęte.
    Mógłbym cię prosić o numer gg ? To byłaby tylko jednorazowa pomoc.
    Ostatnio zmieniony przez BrightSoldier : 20-07-2009, 14:42

  5. #19

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Przy instalacji XAMPP'a ,musisz zaznaczyć w pukncie SERVIVE SETION wszystko . Jest też opcja ,że blokuje cie twój anty wir ,najlepiej go wyłącz. Jeśli podczas instalacji zadało pytanie ,czy blokować program ,należy nacisnąć odblokuj. Jak masz windowsa to wejdź w zaporę systemu i dodaj program do wyjątków. Jeżeli nadal nie działa daj mi twój nr gg na pw.

  6. #20
    BrightSoldier

    Domyślny

    Poszło gg na pw, myślę, że zrobiłem większość rzeczy i nic.. Za 1 razem udało mi się wejść do localhost ale nie było zakładki z hasłem... Po reinstalu jakoś wszystko się popsuło.. Więcej na gg jak tylko wróce to odp.. max 15 min.

  7. #21

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Nie będę rozmawiał na GG ,gdyż nie ma mnie w domu. Wszystko ci już wyjaśniłem ale jeszcze raz spróbuje.

    1.Wchodzisz do folderu z serwerem.
    2.Szukasz folderu Data.
    3. W folderze data ,folderu World.
    4.Usuwasz wszystko z World.
    5.Wklejasz swoją mapke.
    6.W folderze z serwerem szukasz pliku config.
    7.Szukasz kodu
    -- Map
    Kod:
    	
    	mapName = "????"
    	mapAuthor = "????"
    	randomizeTiles = "yes"
    	useHouseDataStorage = "no"
    	storeTrash = "yes"
    	cleanProtectedZones = "yes"
    W polu mapname ,wpisujesz nazwe twojej mapki. Czyli jak masz nazwe dupa.otbm to wpisujesz dupa.
    8.Jeżeli chcesz aby account manager respił się w jakimkolwiek miejscu na twojej mapie ,otwierasz plik config , szukasz kodu...
    Kod:
    	-- Account manager
    	accountManager = "yes"
    	namelockManager = "yes"
    	newPlayerChooseVoc = "no"
    	newPlayerSpawnPosX = ***
    	newPlayerSpawnPosY = ***
    	newPlayerSpawnPosZ = *
    ...i ustawiasz swoje parametry. (które możesz odczytać z map editora)
    9. Jeżeli chcesz wszystkim twoim postacią zmienić temple position ,zerknij do poradnika ,tam wszystko wytłumaczyłem.

    Aha ,i mam prośbe aby użytkownicy bez google.pl ,oraz bez szczypty bystrości/inteligencji tutaj nie zaglądali.
    Jeszcze jedna uwaga ,serwer TFS jest przeznaczony dla ludzi doświadczonych ,z własną mapką,skryptami etc,więc pytania jak wkleić swoją mape bo nie umiem są nie na miejscu. I proszę już takich pytań nie zadawać ,jeżeli będziesz miał problem przy tworzeniu bazy danych to owszem pomoge ,pozdrawiam.
    Ostatnio zmieniony przez Midxas : 20-07-2009, 23:46

  8. #22
    Eviscerate

    Domyślny

    Jak to Killavus kiedys napisal - ots to nie zabawka ani gotowiec. Dlatego tez moim zdaniem KAZDY admin ktory chce stworzyc OTServer, winien umiec postawic baze : |

    Do kasacji IMHO.

  9. #23

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Eviscerate napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak to Killavus kiedys napisal - ots to nie zabawka ani gotowiec. Dlatego tez moim zdaniem KAZDY admin ktory chce stworzyc OTServer, winien umiec postawic baze : |

    Do kasacji IMHO.
    Nie każdy się urodził na tyle zdolny ,żeby wszystko odrazu rozumieć i potrafić. Ten poradnik jest dla ludzi ,którzy dobiero zaczynają i nie wiedzą jak to zrobić. Nikt sam z siebie wszystkiego nie wie ,od tego są poradniki/instrukcje. To tak samo jakbyś powiedział ,żeby spalić wszystkie instrukcje obsługi czy whatever ,zastanów się człowieku co piszesz. Zgodze się tylko z tym ,że z poradnika powinni korzystać ludzie rozsądni ,a nie głupie dzieci neo ,pozdrawiam.

    Aa i jeszcze jedno - google was wyzwoli!
    Ostatnio zmieniony przez Midxas : 21-07-2009, 17:35

  10. #24

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Jak tobie działa ,to znaczy ,że działa. Innym może nie stykać bo masz wew ip,anty wir blokuje,zapora systemu whatever. Poczytaj sobie o tym ,i potestuj z kumplami,ja teraz nie testne bo nie mam tibi na PC,pozdrawiam.

  11. #25
    Avatar haleko
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    o.0 Posty: 1000000
    Posty
    148
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    W poradniku piszesz XAMPP 1.6.6

    ale XAMPP 1.7.1 jest lepszy

    gesior acc tez na nim działa.

  12. #26

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    W czym jest lepszy? Mi XAMPP 1.7.1 nie instaluje Apache ,więc imo: 1.6.6 jest lepszą wersją ,chociaż już w necie same nowsze ,ale ja polecam tą , gdyż nigdy żadnych problemów nie było .

  13. #27
    freezekk

    Domyślny

    Zrobilem doslownie wszystko jak opisales w poradniku wszystko niby dziala... ale jest maly problem Tobie na baze zimportowalo sie 66 plikow mi tylko 60 ... :/ od czego to wszystko zalezy...

    Edit

    @Down
    Nie dawalo mi to wszystko spokoju ale w koncu udalo mi sie dzisiaj odpalic server Czytalem wiele poradnikow jak postawic swoj server i powiem szczerze ze ten jest najlepszy... Oczywiscie do wielu zeczy trzeba bylo dochodzic samemu ale jakos dalem rade... Teraz pora na dopieszczanie servera i wiele poprawek
    Ostatnio zmieniony przez freezekk : 28-08-2009, 07:04

  14. #28

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    201
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Sorki ,odinstalowłem GG ,a to ,że ci się tyle plików zainportowało świadczy o tym ,że jest ich mniej (inny silnik , starsza/młodsza wersja tfs etc) nie ma problemu jak wszystko działa ,a z pytaniami wal tutaj i byłbym wdzięczny jakbyś napisał w 1 poście wszystkie* nie chce robić spamu ,pozdrawiam.

    @Up: Ok.
    Ostatnio zmieniony przez Midas : 28-08-2009, 16:29

  15. #29

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    w burdelu, kurde jego mac
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Witam, mam takjiego problemasa:
    jak wypakowywuje plik schema.mysql, to zaladowywuje mi cala baze danych, ale nie ma tak accountow i playersow, ktore zakladalem na serwerze.
    Zakladalem nowa baze danych, jest tak account manager i jego acc, ale nie ma innych.
    zakladalem tez nowe postacie, ale nic niedziala...
    -tak, dobry plik importowalem schema.mysql, jeszcze jest schema.sql, ale jego import nie powiodl sie sukcesem.
    -nie ma innych plikow w serwerze oprocz players. Ale on, otworzylem notatnikiem, nie bylo w nim tych accountow, ktore dodalem, wiec, ze byly dane w ten sposob podane:
    Account Manager, 0,1,...150,150....... i inne dane....., ale nie te, ktore ja zakladalem...
    ale tego pliku tez, jak sql, baza danych nie moze otworzyc...
    -tak, czytalem poczotek tematu tego i moge wpisac
    fototube.pl/pictures/playersss.jpg
    <strona, ktora zostala dodana na poczatku tematu>
    nawet milion i tak pokaze sie tylko accmanager
    niewiem ocochdozi, bo niedawno zakladalem postac i ona sie wyswietlala
    bardzo pilnie prosze o pomoc
    pozdro, bez poważania, jasiu xD
    a tera bez jaj, pozdro, olo555
    Zanim coś napiszesz, idź do biblioteki i weź książkę "język polski dla n00bów".

  16. #30

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Poznań
    Wiek
    34
    Posty
    201
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj olgierd555 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Witam, mam takjiego problemasa:
    jak wypakowywuje plik schema.mysql, to zaladowywuje mi cala baze danych, ale nie ma tak accountow i playersow, ktore zakladalem na serwerze.
    Zakladalem nowa baze danych, jest tak account manager i jego acc, ale nie ma innych.
    zakladalem tez nowe postacie, ale nic niedziala...
    -tak, dobry plik importowalem schema.mysql, jeszcze jest schema.sql, ale jego import nie powiodl sie sukcesem.
    -nie ma innych plikow w serwerze oprocz players. Ale on, otworzylem notatnikiem, nie bylo w nim tych accountow, ktore dodalem, wiec, ze byly dane w ten sposob podane:
    Account Manager, 0,1,...150,150....... i inne dane....., ale nie te, ktore ja zakladalem...
    ale tego pliku tez, jak sql, baza danych nie moze otworzyc...
    -tak, czytalem poczotek tematu tego i moge wpisac
    fototube.pl/pictures/playersss.jpg
    <strona, ktora zostala dodana na poczatku tematu>
    nawet milion i tak pokaze sie tylko accmanager
    niewiem ocochdozi, bo niedawno zakladalem postac i ona sie wyswietlala
    bardzo pilnie prosze o pomoc
    pozdro, bez poważania, jasiu xD
    a tera bez jaj, pozdro, olo555
    Dobra zaczne tak.



    Dlaczego? Dlatego ,że w twojej wypowiedzi nie ma ładu ,składu ,nothing. Pisane tak chaotycznie ,że panna podczas orgazmu by coś lepiej wydukała ,ale nvm.... Starałem się rozszyfrować to co napisałeś i zaczniemy pomału.


    to zaladowywuje mi cala baze danych, ale nie ma tak accountow i playersow, ktore zakladalem na serwerze
    Nie wiem oco ci tutaj chodzi ale dobra ,ładujesz baze danych na serwer ,odpalasz serwer ,otwierasz tibie,ip changer czy co w tam macie ,logujesz na passy Acc Managera, tworzysz konto/postać według instrukcji , logujesz się do bazy danych , klikasz zakładkę players , na górze znaczek przeglądaj. Wszystko na ten temat.

    Zakladalem nowa baze danych, jest tak account manager i jego acc, ale nie ma innych.
    zakladalem tez nowe postacie, ale nic niedziala...
    Skoro jest account manager ,to znaczy ,że ci się wszystko wyświetla , ufoludki ci nic nie zabrały ,alien dalej pilnuje torga ,wszystko jest ok. Twój problem polega na tym ,że albo nie dokończyłeś procedury zakładania konta/postaci i poprostu nie zrobiłeś tych kont. Jeżeli jednak jesteś w 100% pewny ,że tworzyłeś postacie etc etc to jednak alien wyrwał się na łowy nocne ,a ty jesteś jego ofiarą ,przykro mi ;/ . Polecam odinstalować wszystko (XAMPP) etc ,zrobić kilka przysiadów ,skorzystać z prysznica/wanny i spróbować pomału wszystko od nowa.

    -tak, dobry plik importowalem schema.mysql, jeszcze jest schema.sql, ale jego import nie powiodl sie sukcesem.
    Wzruszyła mnie twoja wola walki ,odwaga wogóle git jesteś ,że to zrobiłeś. Problem w tym ,że jest tylko schema.mysql i schema.sqlite ,więc jeżeli masz schema.sql ,zamiast sqlite to radze kupić środek przeciwko robaką ,bo może alien cie jednak gnębi. Albo masz inny silnik ,ale nvm...

    nie ma innych plikow w serwerze oprocz players
    Nie możliwe ,to w takim razie masz Ruski silnik to nie ma bata ,szubienica i zapominamy o świecie. Ściągnij jakiś inny Tfs lub jeszcze raz ten podany w poradniku ,zapewniam cie ,że będą inne pliki.

    . Ale on, otworzylem notatnikiem, nie bylo w nim tych accountow, ktore dodalem, wiec, ze byly dane w ten sposob podane:
    Account Manager, 0,1,...150,150....... i inne dane....., ale nie te, ktore ja zakladalem...
    Pomijając fakt ,że nie wiem ,kurwa naprawde nie wiem co zrobiłeś ,nic nie można wywnioskować z tego co napisałeś. Poprostu już mnie głowa boli ,sprecyzuj facet ....


    ale tego pliku tez, jak sql, baza danych nie moze otworzyc...
    Napisałeś ,że zaimportowałeś baze danych......


    -tak, czytalem poczotek tematu tego i moge wpisac
    fototube.pl/pictures/playersss.jpg
    <strona, ktora zostala dodana na poczatku tematu>
    nawet milion i tak pokaze sie tylko accmanager
    niewiem ocochdozi, bo niedawno zakladalem postac i ona sie wyswietlala
    bardzo pilnie prosze o pomoc
    Zalecam wszystko odinstalować ,usunąć i zrobić to jeszcze raz. Jeżeli nadal nie da rady ,to nie widze innego wyjścia jak zmienić zainteresowanie.

    pozdro, bez poważania, jasiu xD
    a tera bez jaj, pozdro, olo555
    Ale się uśmiałem ,przez ciebie boli mnie głowa ,nie wiem naprawde nie wiem dlaczego się przemogłem do odpisania na ten twój post ,który jest strasznie nie do czytania i wogóle ile masz lat? Ogólnie to nie zabieraj się za to ,naprawde.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Podstawy zabezpieczenia silnika XML
    Przez hajer w dziale Strefa developerska
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 28-08-2015, 10:17
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 09-06-2014, 18:55
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 08-05-2014, 00:33
  4. [HTML/PHP] Tworzenie podstron na podstawie bazy MySQL
    Przez John Galt w dziale Programowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 12-10-2013, 19:28
  5. [Podstawy] Podstawy związane z bazą danych MySQL dla OpenTibii*
    Przez Killavus w dziale Artykuły developerskie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post: 27-06-2009, 22:32

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •