Reklama
Strona 1 z 4 123 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 56

Temat: [PACC] Darashia Dragon Lair

  1. #1
    Avatar LesPaul
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    32
    Posty
    124
    Siła reputacji
    18

    Domyślny [PACC] Darashia Dragon Lair

    Spis treści:
    1. Gdzie to jest?
    2. Co tu znajdziemy?
    3. Mapa spawnu potworów
    4. Jak i kim expić?
    5. A co z lootem?
    6. Mini quest
    7. Film
    8. Napisy końcowe i podziękowania



    1. Mapka z dojściem:



    2. Jak sama nazwa wskazuje, jest to dość duże legowisko smoków wprowadzone w letnim update 2009. Znajdziemy tutaj trzy, a jak ktoś będzie miał szczęście (lub pecha, zależy jak na to spojrzeć) nawet cztery gatunki smoków:

    1. Dragon Hatchling:
      Łatwy do zabicia, nie zadaje dużych obrażeń - maksymalnie około 70 hp. Sam posiada 380hp, dostaniemy za niego 185 lub 277 expa w zależności od tego, czy posiadamy bonusowy godzinny exp, czy nie. Za małego smoczka możemy zdobyć do kilkudziesięciu gp, oraz health potion.

    2. Dragon
      To ten duży zielony (na serwerach non - pvp praktycznie zagrożony wyginięciem) potwór. Starcie z nim, szczególnie dla mniej doświadczonego gracza, może być dość trudne, gdyż zadać on może cios nawet do 300 hp. Za odebranie mu 1000 hp otrzymamy 700 lub 1050 expa. W zabitym smoku możemy znaleźć nawet 100 gp, Life Crystal, Small Diamond, Strong Health Potion, Green Dragon Leather, Green Dragon Scale, Longsword, Steel Shield, Crossbow, Double Axe, Steel Helmet, Plate Legs, Broadsword, Serpent Sword, Dragon Hammer, Wand of Inferno, Dragonbone Staff, Dragon Shield.

    3. Dragon Lord
      Najgroźniejszy (prawie) z występujących tu potworów. Potrafi złożyć na combo nawet 65 ed (wiem to z doświadczenia...), czyli zadać cios za 450+hp. To już potwór wyłącznie dla doświadczonych graczy, choć dla sportu (extremalnego ;)) można solować je nawet na 40 lvl'u. Jako, że jest najsilniejszy, dostaniemy za niego 2100 lub, 3150 expa. Możemy zdobyć ponad 200 gp, Strong Health Potion, Energy Ring, Red Dragon Leather, Red Dragon Scale, Small Sapphire, Power Bolty, Life Crystal, Royal speary, Strange Helmet, Dragon Lord Trophy, Fire Sword, Tower Shield, Dragon Slayer, Royal Helmet, Dragon Scale Mail.

    4. Demodras
      Boss smoków. Sporo silniejszy od zwykłego Dragon Lorda, do tego potrafi przywołać do pomocy dwa normalne smoki, więc wyczyszczenie 4 DL'i, Demodrasa i dwóch smoków może nie być proste. Loot to połączenie tego co zostawia nam zwykły smok i jego większy czerwony kuzyn. Do tego można jedynie dodać: do 10 platynowych monet, Great Mana Potion, Great Health Potion, Stuffed Dragon, oraz Dragon Claw - który wypadnie nam zawsze po zabiciu Demodrasa.



    Z każdego smoka (czy to małego zielonego, czy dużego czerwonego) wypadają dragon hamy, więc nie musimy martwić sie o jedzenie.

    #pominąłem tutaj loot typu mace czy short sword, bo nikt tym się nie interesuje a tylko rozciągnęła by się i tak długa lista loota.


    Na koniec trzeba powiedzieć coś o zachowaniu smoków.
    Wszystkie mają zdolność leczenia się, każdy widzi niewidzialnych, oraz każdy ze smoków próbuje uciec na końcówce swojego życia, zachowując zdolność atakowania, tak więc należy uważać na gfb i fire wavy.

    3. Poniżej mapki spawnu.

    Pierwszy poziom z potworami:



    Drugi poziom z potworami:



    Ostatni poziom z potworami:



    Na tym poziomie można również spotkać bossa smoków - Demodrasa.

    Mapki robiłem sam, z własnej pamięci, oraz z filmów. Nie gwarantuje, że są one w 100% poprawne.




    4. Jak i kim expić?

    Od razu mówię, że przed expowiskiem jest bramka levelowa - postacie poniżej 40 lvl'a nie wejdą!
    • Postacie magiczne (ED i MS) mogą tutaj expić od około 50 lvl’a. Jest to moim zdaniem bezpieczna granica, gdyż niekiedy przyjdzie nam biegać z dwoma lub trzema dużymi smokami i dwoma hatchlingami. Oczywiście bijemy z Exori Frigo, druid używa Hailstorm Rod, sorcerer Wand of Voodoo. Można wziąć ze sobą kilka(naście) run Avalanche, gdybyśmy mieli spore towarzystwo na ogonie. Warto jest też mieć około 1 bp icicle, ponieważ (szczególnie na DL'ach) lepiej jest dobić potwora runą, niż biec za nim i wbić się w spory spawn. Leczymy się exurą/exurą gran pamiętając aby mieć zawsze tak około 350 hp. Na DL’ach można expić od ~80 lvl’a jednak wiąże się to ze znacznym waste. Znacznie lepiej jest iść na wyższym lvl’u, gdyż ryzyko śmierci i straty staną się znacznie mniejsze. Najlepszym rozwiązaniem jest mieć na sobie magma set + tarcza podnosząca magic level.

    • Royal Paladynem możemy expić tutaj już od około 50 lvl’a z dobrymi skillami. Najlepiej w naszym ekwipunku znalazł się już Paladin armor, gdyż jak wiadomo, skille rzecz istotna. Do tego blue legi, lekki helmet i dobra tarcza. Warto jest mieć jak najwięcej capa, choć niedaleko jest skrzynka pocztowa. Najlepiej leczyć się exurą/exurą gran, w kryzysowych sytuacjach przyda się health/strong health potion, jednak na samych smokach takich sytuacji nie powinno być. Najlepiej jest atakować z royal spearów, gdyż jak wiemy są tanie i zadają stosunkowo dużo obrażenia. Należy uważać, aby biegając ze smokiem nie wpaść w większy resp tych potworów. Cipsoft zrobił bardzo fajne udogodnienia dla paladynów (postaci magicznych w sumie też), ale o tym później. Na Dl’e polecam się wybierać dopiero po 80 lvl'u. Trzeba uważać żeby biegnąć ze smokiem/dl'em nie wpaść w siększy resppawn i trzeba mieć na uwadze, że korytarze są znacznie węższe niż na poziomie ze smokami.

    • Elite knightem możemy tam expić od ~55lvl’a z dobrymi skillami i dobrą bronią - najepiej gdyby to była już broń z II areny, albo jakaś porządna dwuręczna. Leczymy się oczywiście exurą bądź exaną mort dlatego trzeba wziąć odpowiedni zapas mana potionów. Na kryzysowe sytuacje, (które na smokach raczej nie będą występowały) trzeba mieć w pogotowiu kilka SHP. Oczywiście najlepiej było by być w posiadaniu softów, gdyż wtedy będzie dużo mniejsze zużycie mana potionów, co przełoży się na większy zarobek. Na dl’e możemy wybierać się (jako blokerzy) koło 80 lvl’a, najlepiej z ED. Taki team powinien mieć dość dobry exp i będzie mógł spokojnie chodzić po całym poziomie z Dl’ami. DL’e solo (bez waste) to już 100+ i najlepsze eq.



    4,2. Wcześniej napisałem o udogodnieniu dla paladynów i postaci magicznych. Otóż na całym legowisku Cipsoft porozmieszczał skałki, wokół których możemy sobie biegać ze smokami i atakować je z dystansu. Wyglądają one tak i nie działają jak ściana, czyli można przez nie atakować.


    4,3.Co do expa – 80 ED na samych smokach w dzień updatu na serwerze non – pvp wg CIP countera miałem około 70k expa/h (bez expa x 1,5). Następnego dnia solo na DL’ach wyciągałem ponad 200k/h z expem x1,5, jednak był wolny resp, ze względu na wczesną godzinę i do tego chodziłem dość ostrożnie nie znając jeszcze respawnu potworów, tak więc na lepszym lvl’u można spokojnie wyciągnąć ~ 180k z normalnym exp rate.

    5. A co z lootem?

    Jak to zwykle ze smokami bywa, porządny loot leci dość rzadko, jednak jeżeli ktoś cierpi na brak kasy, to na tym d lairze nie ma o co się martwić, gdyż bardzo blisko znajduje się skrzynka pocztowa, dzięki której możemy wysłać takie rzeczy jak Steel shieldy, Longswordy, Crossbowy czy inne rzeczy które będziemy chcieli wrzucić do lootbaga.
    Skrzynka znajduje się tutaj, jednak aby z niej skorzystać należy mieć ukończonego postman quetsa.


    6.Mini quest.

    Po pokonaniu wszystkich Dragon lordów na ostatnim poziomie możemy wykonać quest:



    7.Film

    Nagrany przez Omen'a, ukazuje cały lair.

    http://depositfiles.com/files/czxavl113

    8. To by było na tyle. Mam nadzieję, że poradnik się spodoba, wszystkie błędy proszę wytykać, będę poprawiał. Dodałbym, że jest to mój pierwszy poradnik/artykuł na torgu, ale po co? To i tak nic nie zmieni ;) Jedyne, co mogę dodać, to podziękowania dla kogoś, kto gra postacią o nicku Geru, oraz dla Artura Manika Wielkiego za to, że nakręcili film z polowania na DL'ach na Darashii, gdyż to między innymi na nich opierałem się tworząc mapy respa.

    Pozdrawiam i zachęcam do oceniania.
    Ostatnio zmieniony przez LesPaul : 07-10-2010, 15:12

  2. #2
    Avatar MoNvIeR
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Caricatures City
    Wiek
    30
    Posty
    128
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Wg. mnie artykułw miare dobry, mam uwage co do pala od takiego lvla nie polecałbym latać na d lair, myśle, że od 50 spokojnie.. Poprawiłbym lot z potworów na jakiś kolor lub małe obrazki ; p Błędów moje oko się nie dopatrzyło a więc:

    accept - 9/10
    Ostatnio zmieniony przez MoNvIeR : 03-07-2009, 15:11
    being emo

  3. Reklama
  4. #3
    Gibon_

    Domyślny

    Poradnik całkiem spoko , szkoda tylko , że śćiągniety odemnie, ps w dziurze są 3 dle a nie 4 :) i temat "Darashai"?

  5. #4
    Avatar Julas313
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Posty
    1,312
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    1. Loot z potworów- strasznie chaotycznie opisany. Znajdź inny sposób na opisanie go, bo jest to bardzo ważne.
    2.
    Cytuj LesPaul napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    sorcerer Wand of Starstorm.
    Nie wiem czy to błąd ale dla mnie jest to straszna głupota. O wiele lepiej jest używać wand of voodoo (żywioł śmierci) na które smoki są bardziej podatne niż na energię.
    3.
    Kolory na mapkach nie są idealnie trafione. Np. czerwone napisy.

    Poradnik jak poradnik, nic nadzwyczajnego. Mimo to dość dobrze wykonany.
    Z oceną się powstrzymam bo tak krótkiego poradnika w sumie niema co oceniać.

  6. #5
    Avatar Celestian hunter
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Gliwice
    Wiek
    32
    Posty
    1,059
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    #Gibon_
    Cóż, praktycznie połowa Twojego artykułu (opisy dragow i dli) są ściągnięte z tibia wiki. Zresztą nie powinieneś mieć pretensji - miałeś dużo czasu na ulepszenie artykułu (a przede wszystkim mapek) i wtedy LesPaul nie miałby już po co pisać tego poradnika.

    #topic
    Poprawiłem nazwę tematu na 'darashia'
    Co do propozycji Julas313:
    1 - zgadzam się ; )
    2 - nie znam się ; <
    3 - nie zgadzam się - jak dla mnie napisy są czytelne.

    Od siebie dodam tylko, że przydałoby się jednak rozwinąć taktyki pala i knighta ( jakiej broni/amunicji/run/czarów używać, w jakim eq najlepiej biegać itd).

    #edit

    Może mógłbyś jeszcze dodać, że w te miejsce niepotrzebne jest mocne eq dla paladuna, byleby było lekkie - w końcu paladyn powinien zachowywać dystans od smoków, a dodatkowy cap zawsze się przyda. Jeśli chodzi o runy to zauważ, że smoki są wrażliwe na ataki z lodu - runy typu icicle mogą być tam użyteczne (raczej nie opłacalne do expienia, ale w jakichś 'krytycznych' sytuacjach mogą pomóc).
    No ale jest okej, przenosze.

  7. #6
    Avatar Estyna
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Normieville
    Wiek
    31
    Posty
    294
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj LesPaul napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    [*]Royal Paladynem możemy expić tutaj już od około 45 lvl’a z dobrymi skillami.Najlepiej w naszym ekwipunku znalazł się już Paladyn armor, gdyż jak wiadomo, skille żecz istotna. Najlepiej leczyć się exurą/exurą gran, w kryzysowych sytuacjach przyda się health/strong health potion, jednak na samych smokach takich sytuacji nie powinno być. Najlepiej jest atakowac z royal spearów, gdyż jak wiemy sa tanie i zadają stosunkowo dużo obrażenia. Należy uważać, aby biegając ze smokiem nie wpaść w większy resp tych potworów. Cipsoft zrobił bardzo fajne udogodnienia dla paladynów (postaci magicznych w sumie też), ale o tym później. Na Dl’e każdy paladyn będzie wiedział, kiedy może zejść, jednak trzeba powiedzieć, że korytarze są znacznie węższe niż na poziomie ze smokami.
    Razi.
    Cytuj LesPaul napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    [*]Elite knightem możemy tam expić od ~55lvl’a z dobrymi skillami i dobrą bronią - najepiej gdyby to była już broń z II areny. Leczymy się oczywiście exurą bądź exaną mort dlatego trzeba wziąć odpowiedni zapas mana potionów. Na kryzysowe sytuacje, (które na smokach raczej nie będą występowały trzeba mieć w pogotowiu kilka SHP. Oczywiście najlepiej było by być w posiadaniu softów, gdyż wtedy będzie dużo mniejsze zużycie mana potionów, co przełoży się na większy zarobek. Na dl’e możemy wybierać się (jako brokerzy) koło 80 lvl’a, najlepiej z ED. Taki team powinien mieć dość dobry exp i będzie mógł spokojnie chodzić po całym poziomie z Dl’ami. DL’e solo (bez waste) to już 100+ i najlepsze eq.
    Blokerzy*
    Cytuj LesPaul napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    6. To by było na tyle. Mam nadzieję, że poradnik się spodoba, wszystkie błędy proszę wytykać, będę poprawiał. Dodał bym, że jest to mój pierwszy poradnik/artykuł na torgu, ale po co? To i tak nic nie zmieni ;) Jedyne, co mogę dodać, to podziękowania dla kogoś, kto gra postacią o nicku Geru, za to, że nakręcił film z polowania na DL'ach na Darashii, gdyż to między innymi na nim opierałem się tworząc mapy respa.
    Dodałbym* łącznie


    Poza tym nie dopatrzyłem się niczego złego. Będę mieć PACC, to mi się przyda. ^^

    @Edit
    Mylić się rzeczą ludzką.
    Ostatnio zmieniony przez Estyna : 03-07-2009, 19:49

  8. #7

    Data rejestracji
    2007
    Posty
    27
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Dobry poradnik wszystko świetnie opisanie , taktyki jak taktyki chyba jak walczyć ze smokami wie każdy 27lev + za mapke dojścia i za skrzynkę pocztową w sumie mógłbyś napisać że trzeba mieć full postmana żeby nią wysyłać :D IMO 9/10

  9. #8
    Yunker

    Domyślny

    Mapka nie dokladna , między innymi na samym dole są 4 dl'e + Dragon , a na -1 na polnoc na tym zakrecie w lewo sa 3 dragony nie 1 . A ogolnie poradnik 9/10
    Tutaj poprawione by me :
    Ostatnio zmieniony przez Yunker : 13-07-2009, 19:04

  10. #9

    Notoryczny Miotacz Postów Jaziq jest teraz offline
    Avatar Jaziq
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    33
    Posty
    1,233
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Celestian hunter napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    #Gibon_
    Cóż, praktycznie połowa Twojego artykułu (opisy dragow i dli) są ściągnięte z tibia wiki. Zresztą nie powinieneś mieć pretensji - miałeś dużo czasu na ulepszenie artykułu (a przede wszystkim mapek) i wtedy LesPaul nie miałby już po co pisać tego poradnika.

    #topic
    Poprawiłem nazwę tematu na 'darashia'
    Co do propozycji Julas313:
    1 - zgadzam się ; )
    2 - nie znam się ; <
    3 - nie zgadzam się - jak dla mnie napisy są czytelne.

    Od siebie dodam tylko, że przydałoby się jednak rozwinąć taktyki pala i knighta ( jakiej broni/amunicji/run/czarów używać, w jakim eq najlepiej biegać itd).

    #edit

    Może mógłbyś jeszcze dodać, że w te miejsce niepotrzebne jest mocne eq dla paladuna, byleby było lekkie - w końcu paladyn powinien zachowywać dystans od smoków, a dodatkowy cap zawsze się przyda. Jeśli chodzi o runy to zauważ, że smoki są wrażliwe na ataki z lodu - runy typu icicle mogą być tam użyteczne (raczej nie opłacalne do expienia, ale w jakichś 'krytycznych' sytuacjach mogą pomóc).
    No ale jest okej, przenosze.
    Po co ma opisywać taktyki na zabicie smoka, skoro on opisuje Dragon Lair a nie "Dragon Lair i metody zabijania smoków"?

    Dobry poradnik, popraw tylko loot na jakiś kolor i go uporządkuj od najmniej wartościowego do najbardziej.

  11. #10

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Katowice
    Posty
    7,006
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    próbuje uciec na red hp,
    Imo jeśli piszesz poradnik po polsku to tłumacz wszystko pomijając jedynie nazwy potworów/czarów/etc

    znalazł się już Paladyn armor
    jak wyżej, paladin*

    Najlepiej leczyć się exurą/exurą gran, w kryzysowych sytuacjach przyda się health/strong health potion,
    imo poty to ostateczność. Ja tam przeważnie staram się używać exury san no chyba, że sytuacja już naprawdę tego wymaga.

    Na Dl’e każdy paladyn będzie wiedział, kiedy może zejść, jednak trzeba powiedzieć, że korytarze są znacznie węższe niż na poziomie ze smokami.
    no właśnie nie każdy ;)

    Chyba tyle ode mnie

  12. #11
    Avatar LesPaul
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    32
    Posty
    124
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj 2Fast4You napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    imo poty to ostateczność. Ja tam przeważnie staram się używać exury san no chyba, że sytuacja już naprawdę tego wymaga.
    Dlatego napisałem w kryzysowych sytuacjach. Poprawiłem jakies tam drobne błędy, które jeszcze wyłapałem, dodałem większość sugestii. I po obejrzeniu kolejnego filmiku jestem na 100% pewien, że nie respi się tam żaden smok. W zielonym smoku jest quest na life ringa.

    #M4teu$z
    Bo już go poprawiłem ;p
    Ostatnio zmieniony przez LesPaul : 04-07-2009, 19:21

  13. #12

    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Opole
    Posty
    108
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    mam pytanie: czy najblizszy pzton to depo w dara? czy jest np. cos na pustyni?

  14. #13
    Avatar M4teu$z
    Data rejestracji
    2009
    Posty
    3,743
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Co do lota mógłbyś dodać obrazki - ale to tylko takie moje przemyślonko...
    Ogółem bardzo fajnie, wszystko czego potrzeba znalazło się, miło się czyta, nie wiem dla kogo lot jest chaotyczny...?!?

    Nawet jak się leczyć opisane xD

  15. #14
    Avatar gora_5
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    409
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Poradnik dobry

    Możesz dodać że 130 RP z Royal Spearów chodząć po tym środkowym respie, ma tak około 180k na h
    Ja tak miałem :P

  16. #15
    Avatar Gray
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Posty
    2,847
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Ostatnio dość często tam byłem i imho jest trochę inaczej niż na tej mapce.



    1. Tam nie ma hatchlingów, na 100%

    2. Jeden z dragów jest zdecydowanie bardziej na prawo, mniej więcej po prawej stronie tego szarego [edit: czerwona kropka]
    W dodatku tam jest tylko 1 hatchling

    3. Tam są 2 dragi, jeden bliżej "skrzyżowania", a drugi trochę za połową zakrętu

    4. Tam też są 2 dragi, jeden nieco bliżej, a drugi za połową

    5. Na tej ścieżce są 3, albo nawet 4 dragi, a ten pierwszy jest dalej od odnogi

    Wydaje mi się jeszcze że w tym dolnym korytarzu (pod jedynką) jest jeszcze jeden drag w połowie, ale tu głowy nie dam, tak z 80% ; p



    edit
    Jeszcze pod dwójką są dwa dragi, a nie jeden. Bardzo blisko siebie, więc można po prostu dodać drugą kropkę pod tą co jest.
    Ostatnio zmieniony przez Gray : 14-07-2009, 03:26

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [PACC] Edron Dragon Lair.
    Przez Matizo w dziale Expowiska
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 12-02-2013, 23:03
  2. [FACC] Venore Dragon Lair
    Przez Celestian hunter w dziale Expowiska
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post: 08-07-2012, 23:17
  3. Przygoda na Dragon Lair
    Przez Russel12 w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post: 24-07-2010, 13:47
  4. [Download] Moje "Dragon Lair"
    Przez krzysiuch w dziale Mapping
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 24-05-2009, 22:49
  5. Ahh te Dragon Lair ;)
    Przez ZuluPL w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 10-07-2008, 23:34

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •