Reklama
Strona 3 z 66 PierwszaPierwsza 123451353 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 31 do 45 z 984

Temat: Ubuntu Linux - Darmowy system dla każdego!

  1. #31
    Keseja93

    Domyślny

    Mam pytanie jeżeli będę chciał zainstalować LINUXA na 2 partycji to czy ta partycja się sformatuje ??

  2. #32
    Avatar JoGi86
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    38
    Posty
    423
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Keseja93 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Mam pytanie jeżeli będę chciał zainstalować LINUXA na 2 partycji to czy ta partycja się sformatuje ??
    Tak. Linux używa zupełnie innych systemów plików- EXT2, EXT3, swapfs bądź reiserfs, a windows korzysta z FAT32 bądź NTFS.

  3. Reklama
  4. #33
    Avatar Takeya
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    35
    Posty
    1,542
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj JoGi86 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak. Linux używa zupełnie innych systemów plików- EXT2, EXT3, swapfs bądź reiserfs, a windows korzysta z FAT32 bądź NTFS.
    ubuntu da sie takze zainstalowac na ntfs - poki co u mnie sie dobrze trzyma, nie uswiadczylem zadnej utraty danych, a system dziala szybko.

  5. #34
    Avatar Inny_15
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    32
    Posty
    1,841
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Można nawet Ubuntu zainstalować na tym samym dysku co XP beż żadnych formatów :]

  6. #35
    Avatar Louner
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    33
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Już mi się rzygać chce tym ubuntu. Według mnie to kiepska dystrybucja. Po isntalacji, chcesz czy nie chcesz masz cały system zawalony różnymi bzdetami, które w większośći nie są do niczego potrzebne, po aktualizacjach z dziwnych powodów zaczyna się ciąć i zawuważalnie zwalnia ( nie mówię tego tylko na podstawie moich doświadczeń ).

    Po prostu, ludzie odpowiadający za ten system wychodzą z założenia, że user jest debilem, który dopiero co przesiadł się z windowsa i wrzucają Ci tyle softu ile tylko wlazło im na płytkę, na zasadzie 'może i mu się to nie przyda, ale przynajmniej nie trzeba będzie niczego doinstalowywać'.

    System, owszem, jest przyjazny, ale dla szarego usera, sfera 'user friendly' kończy się w momencie, gdy będzie trzeba skorzystać z terminala. Bardziej odpowiada mi Debian, mam większe poczucie kontroli nad systemem, a jak się łapnie trochę wprawy, to nie będzie się chciało korzystać z Ubuntu.

  7. #36
    Avatar wiader
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    852
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Louner napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Już mi się rzygać chce tym ubuntu. Według mnie to kiepska dystrybucja. Po isntalacji, chcesz czy nie chcesz masz cały system zawalony różnymi bzdetami, które w większośći nie są do niczego potrzebne, po aktualizacjach z dziwnych powodów zaczyna się ciąć i zawuważalnie zwalnia ( nie mówię tego tylko na podstawie moich doświadczeń ).

    Po prostu, ludzie odpowiadający za ten system wychodzą z założenia, że user jest debilem, który dopiero co przesiadł się z windowsa i wrzucają Ci tyle softu ile tylko wlazło im na płytkę, na zasadzie 'może i mu się to nie przyda, ale przynajmniej nie trzeba będzie niczego doinstalowywać'.

    System, owszem, jest przyjazny, ale dla szarego usera, sfera 'user friendly' kończy się w momencie, gdy będzie trzeba skorzystać z terminala. Bardziej odpowiada mi Debian, mam większe poczucie kontroli nad systemem, a jak się łapnie trochę wprawy, to nie będzie się chciało korzystać z Ubuntu.
    hehe, a ja pamietam jak sie na nektarynkach chwaliles ubuntu ;-).

    co do debiana -> http://forum.tibia.org.pl/showthread...45#post1768645
    moj stary poradnik ;p.
    ...zeby nie bylo kolejne 70 za siga

  8. #37
    Avatar Louner
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    33
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Cytuj Master napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    hehe, a ja pamietam jak sie na nektarynkach chwaliles ubuntu ;-).
    Widać zmądrzałem

  9. #38
    konto usunięte

    Domyślny

    Spox jest to xD

  10. #39
    Avatar Inny_15
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    32
    Posty
    1,841
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Każdy kiedyś zmądrzeje ;] Nie znalazłem AKTUALNEGO poradnika jak zainstalować Debiana... tam jest 30 płyt jego i czy ja mam to wszystko ściągać?
    Ostatnio zmieniony przez Inny_15 : 18-05-2008, 16:07

  11. #40
    Avatar Fenixon
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Za tobą... Boo!
    Posty
    59
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Już mi się rzygać chce tym ubuntu. Według mnie to kiepska dystrybucja. Po isntalacji, chcesz czy nie chcesz masz cały system zawalony różnymi bzdetami, które w większośći nie są do niczego potrzebne, po aktualizacjach z dziwnych powodów zaczyna się ciąć i zawuważalnie zwalnia ( nie mówię tego tylko na podstawie moich doświadczeń ).

    Po prostu, ludzie odpowiadający za ten system wychodzą z założenia, że user jest debilem, który dopiero co przesiadł się z windowsa i wrzucają Ci tyle softu ile tylko wlazło im na płytkę, na zasadzie 'może i mu się to nie przyda, ale przynajmniej nie trzeba będzie niczego doinstalowywać'.

    System, owszem, jest przyjazny, ale dla szarego usera, sfera 'user friendly' kończy się w momencie, gdy będzie trzeba skorzystać z terminala. Bardziej odpowiada mi Debian, mam większe poczucie kontroli nad systemem, a jak się łapnie trochę wprawy, to nie będzie się chciało korzystać z Ubuntu.
    Dobrze gada! Polac mu :D

    Każdy kiedyś zmądrzeje ;] Nie znalazłem AKTUALNEGO poradnika jak zainstalować Debiana... tam jest 22 płyt jego i czy ja mam to wszystko ściągać?
    Wystarczy sam system bazowy, reszte mozesz sciagnac z netu. O ile pamietam to zajmuje to ok. 200mb.
    Ja sciagnalem pierwsza plytke cd i jest ok ;)
    Poradnik masz tu:
    http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=819
    Ostatnio zmieniony przez Fenixon : 18-05-2008, 16:10

  12. #41
    Avatar Shadowsword
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    GRCHW
    Wiek
    30
    Posty
    99
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Ech... Każdy jest za "Mega Debianem". Jak dla mnie to wystarczy zmienić Gnome na Fluxboxa i już Ubuntu nie będzie tak uciążliwe, a nawet stanie się wygodniejsze od innych systemów. Kontrole nad systemem masz pełną, nic nie dzieje się bez twojej woli, a masz zagwarantowane świerze paczki z oprogramowaniem + ekspresową pomoc w necie.

    Najlepszy dowcip w internecie!

  13. #42
    Avatar Inny_15
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    32
    Posty
    1,841
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Ok, ściągnąłem tam Debiana wszystko ok ale gdy dochodzi do partycjonowania to wybieram partycje itp później wyświetla się coś w stylu "Partitioning staring" i nic się pasek stanu nie rusza, czekałem 20 minut... A tak w ogóle to używając Ubuntu używam Debiana ponieważ Ubuntu to nic innego jak Debian...
    Ostatnio zmieniony przez Inny_15 : 18-05-2008, 18:55

  14. #43

    (╯°□°)╯ก็็็็็็็็ ObiWanek jest teraz offline
    Avatar ObiWanek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    (╯°□°)╯ก็็็็็็็็
    Wiek
    31
    Posty
    1,605
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    @Shadowsword
    Nigdzie nie napisalem ze debian jest the best (chociaz imho jest) napisalem tylko ze ubuntu to okrojona wersja debiana, a sa lepsze dystrybucje niz ubuntu (jak autor napiasl na poczatku - najlepsza domowa dystrybucja - ubuntu) Nie powiem ze masz racje, ale fluxbox jest bardziej polecany na slabsze komputery, a jezeli masz zamiar instalowac ubuntu + fluxbox to juz lepiej zainstalowac fluxbuntu.

    @up
    nie mam pojecia czemu tak jest, ale ubuntu to jakies 10-20% debiana.

    @debianowcy
    jezeli instalujecie debiana, ja polecam zainstalowac wersje Lenny (testing) poniewaz etch jest JUZ kiepska wersja, zatrzymala sie w rozwoju i nie wychodza na nie juz zadne update (aby nie stracic STABLE) a lenny wbrew pozorom nie jest az takie unstable (nigdy zadnego crasha nie mialem), potem mozna sie pokusic o wersje unstable (mi tam nie przypadla do gustu, nie chce mi sie sciagac dziennie aktualizacji z 1000 pakietow, ktore do niczego mi sie nie przydaja).

    @down
    pomylilo mi sie ;x
    o to mi chodzilo, ze wychodza poprawki bezpieczenstwa, rzadziej inne.
    na moim przykladzie, chcialem zainstalowac pakiety no wiec kompiluje i wiekszosc wymagala wyzszej wersji, nie chcialko mi sie instalowac (pewnie wymagaly by innych, zaleznosci) wiec zainstalowalem lenny dla proby, problem nie wystepuje a roznicy az tak duzej nie zauwazylem

    Wersja niestabilna (Debian unstable) - zawsze nosi nazwę Sid,
    Jest to wersja do której trafiają wszystkie nowo powstałe pakiety i to tutaj rozpoczyna się rozwój dystrybucji, tutaj są wprowadzane zarówno małe poprawki tak jak i duże zmiany, tak więc znajdują się tu pakiety które mogą (lecz nie muszą) zawierać jakieś błędny. Jednak w rzeczywistości pakiety nie stwarzają dużych problemów, ale nie masz pewności że nie będzie tych problemów, stąd nazwa "niestabilna", jeśli po upływie jakiegoś czasu w pakiecie nie zostaną wykryte poważniejsze błędy, to pakiet zostaje przeniesiony do wersji testowej.

    Wersja testowa (Debian testing) - aktualnie jej nazwa brzmi Lenny, tu trafiają pakiety z wersji niestabilnej, więc są już dość przetestowane i nie stwarzają żadnych poważniejszych problemów, pakiety są dość aktualne, a co jakiś czas (jak dotychczas 1,5 - 3 lata) wersja ta zostaje zamrożona, co oznacza że zostaje wstrzymane przenoszenie pakietów które normalnie by trafiły tutaj z wersji niestabilnej. Po zamrożeniu cała wersja przechodzi gruntowne testy, pod względem stabilności i integralności, (dlatego nie trafiają tu pakiety z Sid'a, bo nowe pakiety mogą zachwiać stabilność) i po zaliczeniu tych testów zamrożona wersja testowa staje się nową wersją stabilną, i znowu wersja testing zostaje otwarta.

    Wersja stabilna (Debian stable) - aktualnie jej nazwa brzmi Etch, ta wersja nie jest już rozwijana (jedynie są dodawane łaty bezpieczeństwa), ponieważ jej rozwój mógłby osłabić stabilność. W związku z tym wersja ta jest prawdę powiedziawszy przestarzała, ale za to bardzo stabilna i dlatego nadaje się idealnie na serwery, gdzie najważniejsza jest stabilność.
    Ostatnio zmieniony przez ObiWanek : 18-05-2008, 20:04

  15. #44
    Avatar wiader
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    852
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj ObiWanek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    #debianowcy
    jezeli instalujecie debiana, ja polecam zainstalowac wersje Lenny (unstable) poniewaz etch jest JUZ kiepska wersja, zatrzymala sie w rozwoju i nie wychodza na nie juz zadne update (aby nie stracic STABLE) a lenny wbrew pozorom nie jest az takie unstable (nigdy zadnego crasha nie mialem), potem mozna sie pokusic o wersje testing (mi tam nie przypadla do gustu, nie chce mi sie sciagac dziennie aktualizacji z 1000 pakietow, ktore do niczego mi sie nie przydaja).
    co ty pieprzysz? etch wcale nie zatrzymal sie w rozwoju i wychodza na niego pakiety. zwykle poprawki bezpieczenstwa. ale ta dystrybucja jest wspierana.
    i nie wiem czemu powiedziales, ze lenny 'wbrew pozorom nie jest az takie unstable'. wcale nie jest. to jest galaz testing! sid to galaz unstable.
    ...zeby nie bylo kolejne 70 za siga

  16. #45
    Avatar Inny_15
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    32
    Posty
    1,841
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Hmm, a w czym Debian jest lepszy od Ubuntu? Zanim ściągnę płytkę DVD to chciałbym się dowiedzieć ;] Bo to netinstall to za długo trwa, na noc zostawię i będę miał 1 DVD.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 2 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 2 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post: 06-03-2017, 21:07
  2. Linux Ubuntu - konfiguracja VNC
    Przez dima09 w dziale Programowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 13-02-2015, 17:38
  3. Tibia & linux ubuntu
    Przez Kazordończyk w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 22-01-2011, 10:34
  4. [Pomoc] - Linux(ubuntu) - directx
    Przez Omer Thellas w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 15-01-2011, 10:05
  5. Darmowy tydzień premium dla każdego!
    Przez Cadosinio w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post: 27-05-2009, 18:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •