Reklama
Strona 2 z 66 PierwszaPierwsza 12341252 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 16 do 30 z 984

Temat: Ubuntu Linux - Darmowy system dla każdego!

  1. #16
    Avatar Shadowsword
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    GRCHW
    Wiek
    30
    Posty
    99
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Popieram Cię, sam spróbuje niedługo z Debianem ale Debian dla nowego użytkownika, który o Linuksie nie wie prawie nic to jest chyba trochę trudny :P
    Jak chcesz coś pr0 to polecam Gentoo. Gadałem ostatnio z korepetytorem od matmy i mówił, że cały wydział u niego z tego korzysta i jest ciężko... A ja w śmiech bo w zeszłym roku korzystałem z Gentoo przez ~3 miechy, tylko niestety nie było sterowników do mojej karty graficznej (nVidia Legacy rox).
    @Jogi
    Co znaczy ten twój niebieski?

    Najlepszy dowcip w internecie!

  2. #17
    Spiff

    Domyślny

    Cytuj Pushek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Tak lekko offtopując... Interesuje się ktoś instalacją Linuksów na "dziwnych maszynach"? Może aby zaoszczędzić szukania, podam link do Ubuntu na komputery Apple z procesorami G3, G4 (PowerPC, głównie iMac'e). Sam szukałem tego sporo czasu, aż w końcu znalazłem.
    http://cdimage.ubuntu.com/ports/rele...eisty/release/

    btw. Zrobiłem małe czystki w SiO, z 92 stron tematów zrobło się 62.
    hmmm.... nie wiem czy linux bedzie dzialac na Apple'ach, bo tam myszki nie maja prawego przycisku (nie wiem dlaczego, tak poprostu zrobili ze w systemie i w urzadzeniach jest jeden przycisk, ale za to jaka fajna kulka ;o )
    chyba ze chodzi ci cos o wersje 64 bitowe to moze cos z tego...

    Cytuj Spekulant napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ubuntu 8.04 wymiata ale co do botów. Gdzieś tutaj był poradnik jak napisać bota w Delphi, tak więć na Linuxa też się da stworzyć jakiegoś bota :).
    no jasne, przeciez linux jedt od tego i wiele programow ludzie napisali ;d

  3. Reklama
  4. #18
    Avatar Takeya
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    35
    Posty
    1,542
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj JoGi86 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ubuntu śmierdzi.

    Jak ktoś naprawdę chce się na linuxa przenieść, to niech spróbuje debiana (na bazie którego swoją drogą ubuntu jest budowane...)- ma wszystko z czego chciałbyś korzystać, a nie instaluje masy aplikacji-śmieci których i tak nie używasz.
    co kto lubi - debian jest dla ludzi bardziej zaawansowanych, kiedy ubuntu obsluzy niemal kazdy idiota.
    poza tym - taka ciekawostka - na moim kompie nijak nie moge zainstalowac debiana - zadnej wersji - "nie wykrywa" dysku, cd-romu ani internetu, co uniemozliwia instalacje. w ubuntu ten problem nie wystepuje.

  5. #19
    Avatar Inny_15
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    32
    Posty
    1,841
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Ja kiedyś próbowałem już z Debianem ale niestety nie dało się go zainstalować czegoś wykryć nie mógł... Teraz podobno wyszła nowa wersja niedawno więc może się uda... Tylko nie wiem jak ze sterownikami do ATI pod Debianem bo na Ubuntu działa.

  6. #20
    Avatar Pushek
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    18
    Posty
    81
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj Spiff napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    hmmm.... nie wiem czy linux bedzie dzialac na Apple'ach, bo tam myszki nie maja prawego przycisku (nie wiem dlaczego, tak poprostu zrobili ze w systemie i w urzadzeniach jest jeden przycisk, ale za to jaka fajna kulka ;o )
    chyba ze chodzi ci cos o wersje 64 bitowe to moze cos z tego...
    Wersja którą podałem, jest przeznaczona specjalnie na stare komputery Apple, więc myszka problemów nie powoduje. Tak samo z resztą jak klawiatura- podczas instalacji pięknie ją wykrywa :)

  7. #21
    Avatar Kvadzio
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    758
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Pushek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wersja którą podałem, jest przeznaczona specjalnie na stare komputery Apple, więc myszka problemów nie powoduje. Tak samo z resztą jak klawiatura- podczas instalacji pięknie ją wykrywa :)
    kto to wymyslil, zeby macosa zmieniac na linuxa?


    down@
    w sumie to masz racje, ale po przyzwyczajeniu sie do macosa, nie chcialoby mi sie przyzwyczajac do linuksa
    Ostatnio zmieniony przez Kvadzio : 18-05-2008, 13:13

  8. #22
    Avatar Pushek
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    18
    Posty
    81
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Wiesz, Mac OS w wersji 9.2.2 nie jest już wspierany, a na OSX'a komputer za słaby. Pozostaje tylko Linuks.

    #Spiff
    Pozostaje jeden przycisk, lecz jest on zupełnie wystarczający do obsługi systemu ; d
    Ostatnio zmieniony przez Pushek : 18-05-2008, 13:34

  9. #23
    Spiff

    Domyślny

    Cytuj Pushek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wersja którą podałem, jest przeznaczona specjalnie na stare komputery Apple, więc myszka problemów nie powoduje. Tak samo z resztą jak klawiatura- podczas instalacji pięknie ją wykrywa :)
    aha ;d
    to znaczy ze myszka ma obydwa przyciski?? (ej on bo mnie nie chodzilo o wtyczke, mi tylko caly czas biega o 1 przycisk i KULKE)
    a klawiatura? przeciez oni nie maja amerykanskich jak my, oni maja jakies speclajne z pedalskimi znaczkami

    Cytuj Kvadzio napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    kto to wymyslil, zeby macosa zmieniac na linuxa?


    down#
    w sumie to masz racje, ale po przyzwyczajeniu sie do macosa, nie chcialoby mi sie przyzwyczajac do linuksa
    to ty OD ZAWSZE miales MAC OS X? ja myslalem ze od zawsze byl windows, od zawsze na zawsze ;o

  10. #24
    Avatar Kvadzio
    Data rejestracji
    2008
    Wiek
    31
    Posty
    758
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Spiff napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    aha ;d
    to znaczy ze myszka ma obydwa przyciski?? (ej on bo mnie nie chodzilo o wtyczke, mi tylko caly czas biega o 1 przycisk i KULKE)
    a klawiatura? przeciez oni nie maja amerykanskich jak my, oni maja jakies speclajne z pedalskimi znaczkami


    to ty OD ZAWSZE miales MAC OS X? ja myslalem ze od zawsze byl windows, od zawsze na zawsze ;o
    aktualnie siedze na windowsie, ale mam w domu maca, poza tym nie rozumiem Twojego pytania...


    edit@
    no wiesz, biorac pod uwage, ze w starszych macach za chuja nie masz mozliwosci zainstalowania windowsa, to nie, NIE od zawsze byl windows


    down@
    nie wiem co moze byc latwiejszego od naciskania co chwile "dalej" albo "akceptuj" i sporadycznie klawiszy na klawiaturze
    Ostatnio zmieniony przez Kvadzio : 18-05-2008, 13:44

  11. #25

    (╯°□°)╯ก็็็็็็็็ ObiWanek jest teraz offline
    Avatar ObiWanek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    (╯°□°)╯ก็็็็็็็็
    Wiek
    31
    Posty
    1,605
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Witam, w tym temacie chciałbym przedstawić wam najlepszą dystrybucje domową Linuksa a mianowicie Ubuntu!
    widac jakie masz pojecie o tym co piszesz

    ubuntu to gowno jakich malo, sprawdz swoje info zanim napiszesz, jest duzo lepszych systemow (mandriva, debian i inne) a ubuntu to poprostu skrojenie debiana do wersji minimalnej

    a co do tego ze debian nie jest dla poczatkujacych - gowno prawda
    debian to byl moj pierwszy system (po windowsie ofc) i 0 problemow, instalacja latwiejsza niz instalacja windowsa, a na necie poradnikow jest od ... ;)
    Ostatnio zmieniony przez ObiWanek : 18-05-2008, 13:42

  12. #26
    Avatar zizou
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Rzeszów
    Posty
    668
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    a ja mam pytanie da sie jakos zainstalowac ubuntu na dostawke od xp'eka ?? Aby byly na tej samej partycji bez formatowania

  13. #27
    Spiff

    Domyślny

    Cytuj zizou napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    a ja mam pytanie da sie jakos zainstalowac ubuntu na dostawke od xp'eka ?? Aby byly na tej samej partycji bez formatowania
    wez Partition Menager albo Gparted (taki bootowany)
    i zmniejsz NTFS i wez zrob 2 partycje jakis Swamp i costam na rozruch (w tamtym temacie ktos dal porandiki to poszukaj)
    i wedy odpalasz i instalujesz

  14. #28
    Avatar Inny_15
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    32
    Posty
    1,841
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Cytuj ObiWanek napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    widac jakie masz pojecie o tym co piszesz
    Ubuntu jest na 1 miejscu w rankingu na distrowatch.com
    Uwierz mi, że mam pojęcie o tym o czym pisze ;] Ubuntu to jedyny Linux na którym mogę pracować... Na wszystkich innych coś nie działa. Czekam jeszcze na openSUSE.

    a ja mam pytanie da sie jakos zainstalowac ubuntu na dostawke od xp'eka ?? Aby byly na tej samej partycji bez formatowania
    tak... jest to napisane w temacie na dole ;]

    Drugi sposób to ściągasz Wubi, włączasz ustawiasz opcje, ściąga się Ubuntu, instaluje i już. A tutaj jest opisane, że najpierw ściągasz Ubuntu a później poprzez Wubi.
    Ostatnio zmieniony przez Inny_15 : 18-05-2008, 14:32

  15. #29

    (╯°□°)╯ก็็็็็็็็ ObiWanek jest teraz offline
    Avatar ObiWanek
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    (╯°□°)╯ก็็็็็็็็
    Wiek
    31
    Posty
    1,605
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Cytuj Inny_15 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ubuntu jest na 1 miejscu w rankingu na distrowatch.com
    Uwierz mi, że mam pojęcie o tym o czym pisze ;]
    oo to masz faktycznie powazny argument
    Ubuntu to jedyny Linux na którym mogę pracować... Na wszystkich innych coś nie działa. Czekam jeszcze na openSUSE.
    cos nie dziala ? a dupy ruszyc zeby cos skonfigurowac to sie nie chce huh ? debian to nie ubuntu ze po instalacji masz 200 niepotrzebnych programow i wszystko na domyslnej konfiguracji, trzeba samemu, wlasnie widac jakie masz mega pojecie :) pogratulowac

    pracowac - masz na mysli grac w tibie ?

    @down

    chodzi mi o to, ze polecasz ludziom gowno a nie system operacyjny, zastanow sie co piszesz
    Ostatnio zmieniony przez ObiWanek : 18-05-2008, 14:51

  16. #30
    Avatar Inny_15
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    32
    Posty
    1,841
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Co się tak uczepiłeś tego Ubuntu? Będę używał tego czego będę chciał nie mam czasu aby godzinami konfigurować inne dystrybucje a jak ty go masz to bardzo dobrze, ciesze się.

    A jak chcesz to napisz coś o Mandrivie czy Debianie :)
    Ostatnio zmieniony przez Inny_15 : 18-05-2008, 14:44

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post: 06-03-2017, 21:07
  2. Linux Ubuntu - konfiguracja VNC
    Przez dima09 w dziale Programowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 13-02-2015, 17:38
  3. Tibia & linux ubuntu
    Przez Kazordończyk w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 22-01-2011, 10:34
  4. [Pomoc] - Linux(ubuntu) - directx
    Przez Omer Thellas w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 15-01-2011, 10:05
  5. Darmowy tydzień premium dla każdego!
    Przez Cadosinio w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post: 27-05-2009, 18:18

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •