Strona 2 z 99 PierwszaPierwsza 12341252 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 11 do 20 z 983

Temat: Ubuntu Linux - Darmowy system dla każdego!

Data rejestracji
    Jan 2005
    Położenie
    Olsztyn
    Siła reputacji
    15

Domyślny

Cytuj Sov'leg napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    wszystko cacy wszystko glacy fajny ten linux ale mam jedno pytanie czy mozna na tych wersjach grac w tibie?
    sciagasz klienta pod linuxa, rozpakowujesz i odpalasz...

Data rejestracji
    Jun 2006
    Siła reputacji
    13

Domyślny

Tak lekko offtopując... Interesuje się ktoś instalacją Linuksów na "dziwnych maszynach"? Może aby zaoszczędzić szukania, podam link do Ubuntu na komputery Apple z procesorami G3, G4 (PowerPC, głównie iMac'e). Sam szukałem tego sporo czasu, aż w końcu znalazłem.
    http://cdimage.ubuntu.com/ports/rele...eisty/release/

btw. Zrobiłem małe czystki w SiO, z 92 stron tematów zrobło się 62.

Data rejestracji
    Aug 2005
    Siła reputacji
    13

Domyślny

Ubuntu śmierdzi.

Jak ktoś naprawdę chce się na linuxa przenieść, to niech spróbuje debiana (na bazie którego swoją drogą ubuntu jest budowane...)- ma wszystko z czego chciałbyś korzystać, a nie instaluje masy aplikacji-śmieci których i tak nie używasz.

Data rejestracji
    Aug 2007
    Położenie
    Gdzieś niedaleko tego: 50.160261,23.139051
    Siła reputacji
    11

Domyślny

#up Popieram cię jogi - narazie testuje jak się będzie zachowywać z moim laptopem - bo to co nie chce chodzić na moim laptopie jest do BANI! Ale jest jeden mankament na niektórych dystrybucjach: nie chcą współpracować ze starszym sprzętem ( np. Fedora - wychodzą już poprawki po 2 dniach od nowej wersji - po 3 na fedorze nie chodziła moja graficzna).

#2xdown Gentoo smierdzi - bo na lapie nawet z konsoli sie sypie.
    Ostatnio zmieniony przez xRay : 18-05-2008, 11:44
    huh?

Data rejestracji
    Dec 2007
    Położenie
    Blackpool
    Siła reputacji
    12

Domyślny

Cytuj JoGi86 napisał Pokaż post
    Ubuntu śmierdzi.

Jak ktoś naprawdę chce się na linuxa przenieść, to niech spróbuje debiana (na bazie którego swoją drogą ubuntu jest budowane...)- ma wszystko z czego chciałbyś korzystać, a nie instaluje masy aplikacji-śmieci których i tak nie używasz.

Popieram Cię, sam spróbuje niedługo z Debianem ale Debian dla nowego użytkownika, który o Linuksie nie wie prawie nic to jest chyba trochę trudny :P

Data rejestracji
    Aug 2006
    Położenie
    GRCHW
    Siła reputacji
    12

Domyślny

Popieram Cię, sam spróbuje niedługo z Debianem ale Debian dla nowego użytkownika, który o Linuksie nie wie prawie nic to jest chyba trochę trudny :P
    Jak chcesz coś pr0 to polecam Gentoo. Gadałem ostatnio z korepetytorem od matmy i mówił, że cały wydział u niego z tego korzysta i jest ciężko... A ja w śmiech bo w zeszłym roku korzystałem z Gentoo przez ~3 miechy, tylko niestety nie było sterowników do mojej karty graficznej (nVidia Legacy rox).
    @Jogi
    Co znaczy ten twój niebieski?
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    Najlepszy dowcip w internecie!

Data rejestracji
    Apr 2008
    Położenie
    Powiat białobrzeski
    Siła reputacji
    0

Domyślny

Cytuj Pushek napisał Pokaż post
    Tak lekko offtopując... Interesuje się ktoś instalacją Linuksów na "dziwnych maszynach"? Może aby zaoszczędzić szukania, podam link do Ubuntu na komputery Apple z procesorami G3, G4 (PowerPC, głównie iMac'e). Sam szukałem tego sporo czasu, aż w końcu znalazłem.
    http://cdimage.ubuntu.com/ports/rele...eisty/release/

btw. Zrobiłem małe czystki w SiO, z 92 stron tematów zrobło się 62.
    hmmm.... nie wiem czy linux bedzie dzialac na Apple'ach, bo tam myszki nie maja prawego przycisku (nie wiem dlaczego, tak poprostu zrobili ze w systemie i w urzadzeniach jest jeden przycisk, ale za to jaka fajna kulka ;o )
    chyba ze chodzi ci cos o wersje 64 bitowe to moze cos z tego...

Cytuj Spekulant napisał Pokaż post
    Ubuntu 8.04 wymiata ale co do botów. Gdzieś tutaj był poradnik jak napisać bota w Delphi, tak więć na Linuxa też się da stworzyć jakiegoś bota :).
    no jasne, przeciez linux jedt od tego i wiele programow ludzie napisali ;d

Data rejestracji
    Jan 2005
    Położenie
    Olsztyn
    Siła reputacji
    15

Domyślny

Cytuj JoGi86 napisał Pokaż post
    Ubuntu śmierdzi.

co kto lubi - debian jest dla ludzi bardziej zaawansowanych, kiedy ubuntu obsluzy niemal kazdy idiota.
    poza tym - taka ciekawostka - na moim kompie nijak nie moge zainstalowac debiana - zadnej wersji - "nie wykrywa" dysku, cd-romu ani internetu, co uniemozliwia instalacje. w ubuntu ten problem nie wystepuje.

Data rejestracji
    Dec 2007
    Położenie
    Blackpool
    Siła reputacji
    12

Domyślny

Ja kiedyś próbowałem już z Debianem ale niestety nie dało się go zainstalować czegoś wykryć nie mógł... Teraz podobno wyszła nowa wersja niedawno więc może się uda... Tylko nie wiem jak ze sterownikami do ATI pod Debianem bo na Ubuntu działa.

Data rejestracji
    Jun 2006
    Siła reputacji
    13

Domyślny

Cytuj Spiff napisał Pokaż post
    hmmm.... nie wiem czy linux bedzie dzialac na Apple'ach, bo tam myszki nie maja prawego przycisku (nie wiem dlaczego, tak poprostu zrobili ze w systemie i w urzadzeniach jest jeden przycisk, ale za to jaka fajna kulka ;o )
    chyba ze chodzi ci cos o wersje 64 bitowe to moze cos z tego...
    Wersja którą podałem, jest przeznaczona specjalnie na stare komputery Apple, więc myszka problemów nie powoduje. Tak samo z resztą jak klawiatura- podczas instalacji pięknie ją wykrywa :)

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania