Reklama
Strona 1 z 7 123 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 104

Temat: Open Tibia Serwer , czyli z czym to się je

  1. #1
    konto usunięte

    Domyślny Open Tibia Serwer , czyli z czym to się je

    OTSerwer - czyli z czym to się je.

    Zanim opowiem co i jak zaczne od historii.

    Pewnego razu kiedy Tibia nie była jeszcze tak popularna spotkało się 2 graczy. Opowiadali sobie przy kilku piwkach o
    ich postaciach oraz przygodach Tibijskich. Piwo lało się strumieniami aż nagle jeden z nich zasnął. W jego głowie
    urodził się szatanski plan zawładniecia nad światem po przez rozpowszechnienie niczego innego jak własnie Tibii(dzięki czemu zawładną umysłami młodych ludzi). Ale
    jak to zrobić jak Cipy nie udostępniaja kodu serwera. Aż w koncu wymyslil aby zebrac ekipe zapalonych graczy a
    przy okazji programistow i stworzyc OTSerwer. Czyli Open Tibia Serwer dzięki któremu szary gracz bedzie mogł stworzyc
    swoja wlasna mapę ,naliczanie skilli, magic level, stworzyć nowe potwory, przedmioty itd.

    Brzmi świetnie jednak proszę nie podpalać bo narazie jes jeszcze na to za wcześnie. OTSerwer jest narazie w bardzo
    wczesnej fazie i daleka droga jeszcze do stworzenia porządnego i stabilnego programu imitujacego serwer.Ale nie
    zaszkodzi się pobawić OTSerwerem :D

    Teraz czas na linki :D Oficjalna strona OTSERWERU :
    LINK



    (linki są zapożyczone ze strony tibia.pl)


    OTSerwer ver 0.28a LINK
    Tibia ver 7.1LINK
    Lista przedmiotów LINK



    Jak zacząć:

    1) Najpierw ściagnij podane wyżej pliki (wystarczy jedna ver. OTSerwera)
    2) Rozpakowac do jednego katalogu.
    3) Uruchomić otserwer.
    4) Włączyc tibie ver 7.1 dać options/network i wpisujemy dane w 1 linijce 127.0.0.1 a w drugiej 7171
    5) Teraz logujemy sie normalnie (UWAGA POLE LOGIN I HASŁO ZOSTAWIĆ PUSTE!!!)
    6) wymieramy Postac Hurz(127.0.0.1)

    I jeśli wszystko zrobiliście dobrze jesteście na własnym serwerze !!!
    A jak zrobić zeby kolega mogł sie dolączyc to proste wystarczy ze masz Ip zewnetrzne.
    Potem podajesz je koledze który wpisuje to ip do options/netwoek w 1 linijce


    No i co teraz najważniejsze co można robić ano mozęmy ustawiac droge ,przedmioty,czyli możemy tworzyć mapę.
    Niestety nie da się przywołać potworów :(
    Jak już wejdziesz do gry ważne komendy :
    !i + numer przedmiotu (znajduje sie w pliku lista przedmiotów) np. !i 1444 <- uzywać tylko do tworzenia przedmiotów
    !g + numer <- uzywac tylko do tworzenia podłogi muru itp.
    !d <- kasuje (musisz stać twarzą do rzeczy która chcesz skasowac)
    !s <- zapisuje mape
    !q <- wychodzi

    Pierwszy update , czyli jak stworzyć wymarzoną postać :)

    Przedstawiony sposób działa wyłącznie na ver. 0.28 (na 0.27 trache inaczej sie to robi) a więc:

    1)Wchodzisz do katalogu z OTserwerem.
    2)Wchodzisz data/players/
    3)Otworz plik hurz.xml za pomocą notatnika i w ten sposób bedziesz mógł edytować bohatera. W notatniku pojawi sie takie coś :

    <?xml version="1.0"?>

    Podstawowe (zmieniac wartośc tylko w ""!!):

    player name="Hurz" <- wiadomo
    pass=<- hasło zostawic puste
    sex="0" <płeć (1-facio 2 kobitka 0-GM)
    lookdir="3" <-outfit
    exp="1337" <-wiadomo
    voc="1" <-1.knight 2.palek 3.sorcer 4.druid
    cap="300" <- wiadomo
    Z resztą powinniście sobie poradzic

    SKILE:(z powodow technicznych ,gdy klikam na zakladke skills wyskakuje bład nie testowałem czy dziala)


    Teraz Eq (możecie pochwalic sie kumplowi jaki macie eq). Sami pokombinujcie co do czego (wystarczy zmieniac cyfry w item id):

    <slot slotid="1"><item id="1771{Tu zmieniacie wartość}">

    Strona z źródłami OTserwera , Opentibii itp.LINK

    Zaniedługo dodam jak ustrzec sie wykrzaczania jak zmieniac ilosc zycia itp.:)

    PAMIĘTAJ WSZYSTKIE RZECZY POWYZEJ ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !! PAMIĘTAJ AUTOR NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA BŁĘDY PROGRAMU KTÓRE MOGĄ WYNIKNĄC W CZASIE JEGO UŻYTKOWANIA !!

    HISTORIA została wymyślona. :)

    kijano

  2. #2
    konto usunięte

    Domyślny

    Ej a jak się robi NPC w najnowszej wersji? :/

    POSRANE TO JEST. U mnie jak zapisze (najnowsza wersja) mapę, i wczytam, to znów stara się wyświetla. CZEMU?

  3. Reklama
  4. #3
    konto usunięte

    Domyślny

    @ UP

    W tej wersji NPC-owi nie da sie nic zmienic jest tylko tak żeby był (bo tamto to jest praktycznie skopiowanie kodu z playera) Obiecane jest zmieniac (tworzyc nowego npc w wersji 0.29)

    A co do mapy jak juz zrobisz cos na mapie to tak wpisz w konsoli !s i wejdz do katalogu z otserwerem skopiuj mape i zapisz gdzies w innym katalogu (najlepiej nowy utworz) Zamknij otserwera skopiuj ten plik do data/world i masz mape :)
    Pamiętaj jeśli zastaniesz w katalogu data/world jakis plik zrób jego kopie

  5. #4
    Avatar Archarius
    Data rejestracji
    2003
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    37
    Posty
    1,181
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    A ja tylko dodam, ze bardzo dobry tekt Ci wyszedl - przenosze go do Artykulow :). Gratulacje Kijano!

  6. #5
    konto usunięte

    Domyślny Kurcze pomozcie

    daje wszystko zgodnie z planem i.... pisze no server runing on host??????!!!!!!!! co mam zrobic??

  7. #6
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    Mnie nie dzialaja linki... :sad: :( :( plx poprawcie to.Jesli ktos moze mi wyslac na meile :
    [email protected] najnowszego OT plx bardzo prosze.Kiedys bez problemu znalazlem ale tera cos nie moge odnalezc.Z gory THX...





  8. #7
    konto usunięte

    Domyślny

    Error 1: Cannot open file "Tibia.dat".
    Please Re-install the program.
    :evil:
    juz tak2 razy robiłem jak chciałem właczyć tego clienta 7.1 z linka

    [ Dodano: Pią Lis 12, 2004 7:21 pm ]
    już działa tylko że na całej mapie pustka zrób mape z potworami i z wszystkim tak żeby było jak w normalnej tibi i będzie luzzzz ;)

    [ Dodano: Pią Lis 12, 2004 7:35 pm ]
    w robieniu przedmiotów są błedy złe numery naprzykład zamiast fire bomby jest pobita butelka :/

    [ Dodano: Pią Lis 12, 2004 7:36 pm ]
    czy mógłbyś podać link żeby była mapka taka jak w tibii i wshystko tak jak w tibii zwykłej plx plx :D

    [ Dodano: Pią Lis 12, 2004 7:38 pm ]
    omg tutaj jest pełno błedów z tymi numerami :evil: plz podaj linka z mapką i z potworami z wszystkim normalnym

    [ Dodano: Pią Lis 12, 2004 7:42 pm ]
    i co chwile wyskakuje bła w otserv a jak przedmioty sie przesuwa to inne sie robio to jets porypane jeszcze raz prosze zamieść link z gotową grą

  9. #8
    konto usunięte

    Domyślny -.-

    Koles jak dajesz linki z tibia.pl to najpierw je sprawdz....

  10. #9
    konto usunięte

    Domyślny -.-

    Koles jak dajesz linki z tibia.pl to najpierw je sprawdz....

  11. #10
    konto usunięte

    Domyślny

    Yo. Mam proźbę. ściągnołem all poczbne pliki ale niemam tylko ma.xml czy jkoś tak. Bardzo proszę o zamieszczenie POPRAWNEGO linku do pustej mapki. Z góry THX.

    [ Dodano: Wto Gru 14, 2004 5:57 pm ]
    Witam wszystkich. Mam pytanie. Jak zrobić server żeby ludzie nie musieli otwierać open tibia server, żeby nie musieli logować się na hurza, tylko na np. postać o nazwie Knight, jak zrobic hasło i numer, Ipt. itd... Niemogłem znaleść nic z tego na forum. I jak to jest z potworkami? CZy one na OTS zabijają na multiplayer? Jak robić server z Runkami i cZarami? Bardzo bym chciał żeby pojawił się posta z odpowiedziałi na te pytania. PS. Jak na 0.2.9a zrobic prędkość ludzika?

  12. #11
    konto usunięte

    Domyślny

    Muszę powiedzieć, że odwaliłeś kawał dobrej roboty. Bardzo pomogłeś osobom, które zaczytają się bawić w OTS. Dobrze Ci wyszedł ten poradnik, więc jeśli chcesz to spróbuj napisać tekst o OTS w wersji 0.3.0 można tam wstawiać NPC, walczyć itp.

  13. #12
    konto usunięte

    Domyślny

    Mi pisze: Server name does not exist.
    Please verify the network settings in the options dialog and the network preferneces of your system. For more information take a look blablabla
    a postepowalem wedlug planu!!
    mam otserver 0.2.9a

  14. #13
    konto usunięte

    Domyślny

    Mi pisze: Server name does not exist.
    Please verify the network settings in the options dialog and the network preferneces of your system. For more information take a look blablabla
    a postepowalem wedlug planu!!
    mam otserver 0.2.9a
    a jak wlaczam otserv to mi sie zaraz wylacza;/

  15. #14
    konto usunięte

    Domyślny Ratunku!!

    Jezeli ktos postawil serwer 0.3.0 to prosze o pomoc, staram sie go uruchomic i ciagle napotykam nowe problemy. Teraz brakuje mi jakiegos pliku: MSVCR71.dll. Prosze pomozcie gg: 5230034 piszcie nawet jak niedostepny.

  16. #15
    konto usunięte

    Domyślny

    ja jak tego sciagnac nie moge jak biore zeby to sciagnac to wyswietla duo napisow jakis
    Management
    Project Management
    It
    Training
    Microsoft Project
    Project

    Software
    Internet
    Project Management Software
    Project Managers
    Project Management Training
    Development


    Eden Project
    Server
    Learning
    Books
    Access
    Copyright

    Linux
    Program
    Foundation
    Education
    Management Software
    Xml


    Mailing
    Tools
    Global
    Tracking
    Operating System
    Mission

    Security
    Mirror
    Database
    Portfolio
    Pmi
    Collaboration


    ?? W co mam kliknac??

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 21-03-2018, 06:06
  2. http://Ots-List.org - Tibia, Ots, Open Tibia Server List
    Przez otservlist w dziale Open Tibia Server
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post: 06-08-2017, 13:39
  3. Gra na open pvp/retro open pvp
    Przez vegeta93 w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 11-08-2015, 15:37

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •