Reklama
Strona 1 z 4 123 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 60

Temat: Trochę o OTServ - dla początkujących

  1. #1
    Avatar Killavus
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    915
    Siła reputacji
    19

    Domyślny Trochę o OTServ - dla początkujących



    Jesteś nowy w OTS? Nie wiesz co i jak? Stosuj się więc do tego, co tutaj napiszę

    1. Nie spodziewaj się tego, że dostaniesz tutaj wszystko ot tak. OTServ jest projektem opartym na GNU GPL - tu nie ma supportu, pomocy technicznej i nikt nie będzie skakał nad Tobą, że czegoś nie umiesz. Jeżeli ktoś udziela Ci pomocy - to tylko z czystej życzliwości i jeżeli nie ma chęci, nie musi Ci wcale pomagać.
    2. Jeżeli na swoim komputerze umiesz odpalić tylko i wyłącznie Internet Explorera i Gadu-Gadu - lepiej od razu kliknij w krzyżyk w prawym górnym rogu ekranu. Wyjaśnijmy sobie jedno - OTS to nie zabawka! Jeżeli jesteś dzieciaczkiem o średniej inteligencji i znikomym pojęciu o tym jak działa komputer - po prostu sobie odpuść.
    3. OTServ jest otwarty - znaczy to, że nie wszystko może działać tak jak powinno. Nie jest także ukończony - aktualna wersja to 0.6.x, co oznacza, że do wersji 1 jej jeszcze BARDZO daleko. Jeżeli nie znasz definicji podstawowych pojęć typu skrypt, program, kod źródłowy, kompilator, notatnik czy źródła, wersja itp. - zastosuj się do rady zawartej w powyższym punkcie (ta o krzyżykach).
    4. Nie jesteś jedynym, rozkapryszonym dzieciaczkiem. Takich jak Ty jest cała masa - więc nie tup nóżką i pokornie czekaj, aż ktoś udzieli Ci pomocy. Bluzganie, błędy ortograficzne czy inne tego typu "kwiatki" mogą tylko potwierdzić, że tak naprawde potrzebujesz pomocy... w postaci odłączeniu kabla od Internetu.
    5. Netykieta to podstawa - jeżeli jej nie przestrzegasz, Ci co bardziej doświadczeni użytkownicy zrobią Ci niezłe piekło, po którym już nigdy nie wybełkotasz "Zrobiuem OTS z przerobionom mapkom!!!1".
    6. Nie poganiaj innych - jeżeli nikt nie udzieli Ci pomocy, nie wysyłaj PW do tych lepszych. Czemu? Bo nie mają czasu. Od tego masz mózg, google, rączki i Internet, żeby poszukać sobie samemu.
    7. Wyjaśnijmy sobie jedno - nie każdy jest uczciwy. Jeżeli poszukujesz hostera, skryptera, kodera czy innego pomocnika, a on Cię przysłowiowo wychuja - nie płacz i nie przychodź do nas.
    8. Oficjalną stroną OTServ jest witryna jego projektu na SourceForge: http://sourceforge.net/projects/opentibia/. Jednakże wszystkich developerów skupia wokół siebie forum http://otfans.net. Aby się do niego dostać należy spełnić warunki - posiadać mózg oraz elementarną znajomość języka angielskiego.
    9. Polecam przeczytać felieton wrzasq'a pt. "Ocalić OTS" - jest tam dużo przykładów na to, jak nie powinieneś się zachowywać. Również pierwszy nagłówek powinien Ci uświadomić, dla kogo jest OTServ.(http://www.wrzasq.com/otserv/)
    10. Jeżeli chcesz coś otrzymać na tym forum, musisz poznać tajniki sztuki szukania i edytowania postów. Przedstawiają to dwie lekcje, które znalazłem specjalnie dla Ciebie, panie Newbie. (Lekcja używania forum - opcja "Edytuj" | Lekcja używania forum - opcja "Szukaj")
    11. Spam na tym forum nie jest tolerowany - jeżeli będziesz praktykował głupie posty, wylecisz stąd szybciej niż potrafi jeździć Azazel na kółkach w pełnej prędkości.
    12. Nim napiszesz temat, upewnij się, że odpowiedź nie była już udzielona - opcja Szukaj wita!
    13. Powtórzę to jeszcze raz: Nie jesteś jedynym, który tutaj zaczynał. Nie będziesz też jedynym, który odejdzie, płacząc, że mu się nie udało. Takie jest życie. OTServ nie jest jak Windows - tutaj nie dostaniesz oczojebnego komunikatu o błędzie - tutaj będziesz musiał znaleźć i poprawić go SAM.
    14. Wiele rzeczy możesz znaleźć w naszym dziale z Artykułami - http://forum.tibia.org.pl/forumdisplay.php?f=70
    15. Jeżeli jednak udało Ci się uzyskać potrzebną wiedzę - opublikuj ją. Napewno pomoże to wielu osobom, które tak jak Ty zaczynałeś zaczynają...
    16. Jeżeli już publikujesz skrypt - to rób to z użyciem mózgu. Wymyśl SENSOWNĄ nazwę tematu, kody zamieszczaj w znacznikach CODE i podaj dokładnie, co ten skrypt robi. Nie muszę chyba mówić, że musisz też przestrzegać podstawowych zasad ortografii i gramatyki.
    17. Oczywiście, możesz istnieć w scenie OTServ jako bierny obserwator - jednak zbacz na to, żeby Twoje komentarze były sensowne i wnosiły coś do tematu. Jeżeli nie potrafisz - nie komentuj. Za to są kary i naprawdę nie chciałbyś stąd wylecieć za byle "gz rup wiencej".
    18. Jeżeli się na czymś nie znasz - nie staraj się udawać znawcy. Bo głównie to Ty na tym źle wychodzisz. Staraj się pisać o czymś, o czym masz pojęcie. Troche idiotyczne są komentarze mappera w temacie ze skryptami, prawda?
    19. Wiadomą sprawą jest, że gdy będziesz nam dawał niesprawdzone, zainfekowane pliki to przyjaciół nie zyskasz. Nie musisz pokazywać też jaki jesteś elo haker. Dla mnie to dwa kliki żeby dożywotnio zwolnić Cię z tego regulaminu i z tego forum.


    Myślę, że to wszystko. Jeżeli o czymś zapomniałem, lub inni moderatorzy mają coś do dodania - śmiało.

    Pozdrawiam,
    Killavus.
    Ostatnio zmieniony przez Grimekk : 25-01-2014, 19:00 Powód: maly blad

  2. #2
    Avatar H4c3r0
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    +_+
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    dobrze napisany poradnik mam nadzieje ,ze wiele osob go przeczyta i sie nauczy co i jak xD

    Pozdro;p
    ~~~~F33l P0w3r 0f G00gl3~~~~

  3. Reklama
  4. #3
    konto usunięte

    Domyślny

    Święta racja Killavusie i jeszcze jedno podobają mi sie twoje avatary prawie każdy mam zapisany :D

  5. #4
    Avatar Aien
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    32
    Posty
    1,064
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Kakeriel napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Święta racja Killavusie i jeszcze jedno podobają mi sie twoje avatary prawie każdy mam zapisany :D
    <lick lick>

    Miejmy nadzieję, że będą ludzie na tyle inteligentni by chociaż odnaleźć tytuł tego tematu na ekranie...
    You know I make you wanna scream!

  6. #5
    Avatar Vubazinho
    Data rejestracji
    2006
    Wiek
    16
    Posty
    322
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Jeżeli na swoim komputerze umiesz odpalić tylko i wyłącznie Internet Explorera i Gadu-Gadu - lepiej od razu kliknij w krzyżyk w prawym górnym logu ekranu. Wyjaśnijmy sobie jedno - OTS to nie zabawka! Jeżeli jesteś dzieciaczkiem o średniej inteligencji i znikomym pojęciu o tym jak działa komputer - po prostu sobie odpuść.
    Literufeczke znalazłem <<<<<<<<<<<<<3

    No tego... Fajnie napisane.
    Sprzedam 24 sorca z 50 mlv na Medivii za GP

  7. #6
    konto usunięte

    Domyślny

    Wątpie żeby to coś dało. I tak pewnie 99,9 % newbie nie przeczyta tego :)

  8. #7
    Avatar Azz
    Data rejestracji
    2005
    Wiek
    22
    Posty
    330
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Poprostu dobry poradnik. Aha, jeszcze potrzeba duzo cierpliwosci :)

  9. #8

    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Rzeszów
    Wiek
    32
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Poradnik dobry! Każdy newbie powinien przeczytać to i zrozumieć zasady jakie panują na forum :)

  10. #9
    konto usunięte

    Domyślny

    @all up

    Oczywiście, możesz istnieć w scenie OTServ jako bierny obserwator - jednak zbacz na to, żeby Twoje komentarze były sensowne i wnosiły coś do tematu. Jeżeli nie potrafisz - nie komentuj. Za to są kary i naprawdę nie chciałbyś stąd wylecieć za byle "gz rup wiencej".
    Ciekawe drodzy krytycy jakie wy macie pojęcie o OT xd

  11. #10
    konto usunięte

    Domyślny

    doskonaly poradnik ;p mam nadzieje ze wkoncu skonacza sie glupie pytania typu - helb mi nict ni mosze na muj otes fesc plizzzzz halp ! ale i tak wiekoszosc nie zwraca na to uwagi ;p moze dac to gdzies w ogloszeniach tak jak inne typu tego tematy?

  12. #11
    Vanset

    Domyślny

    Ladny poradnik, wysililes sie ukladajac kazdy jego punkt, jednakze dzieciaczki beda wolaly tupac nozka, niz tu wejsc i przeczytac wszystko ;s.

  13. #12
    konto usunięte

    Domyślny

    @up
    Widac ze nieprzeczytałeś

    @Topic
    Powiem tyle poradnik(niewiem czy to jest poradnik czy co, ale inni uzytkownicy pisali poradnik) jest napisany bardzo ładnie(jak wszystko co robisz, niepodlizuje sie to tylko szczera prawda)

    Jest w nim jedna zecz ktura mnie martwi osobiscie przeczytałem all
    ale jesli ktoś jest troche nazwe to ułomny (niechce sie powtazac)
    to jak taka osoba wejdzie i zobaczy ze jest tak duzo tego napisanego to odrazu to oleje ;/

    No ale inaczej niedalo sie tego napisac w 3zdaniach zaden geniusz by nieprzetłumaczył

  14. #13
    Avatar Old Style
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław/London
    Wiek
    34
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Bardzo dobry wtep na forum o OTSach, ale chyba te forum też jest po to żeby kogoś nauczyc xD Ale zgadzam się że jeżeli ktoś pomaga to tylko z dobrej woli xD Bo są niektórzy co spamują na PW żeby im w czymś pomoc xD

    Trzeba się zając programowaniem.

    Old School Server:
    http://forum.tibia.org.pl/showthread.php?t=180647

  15. #14
    konto usunięte

    Domyślny

    Cytuj NeoN napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wątpie żeby to coś dało. I tak pewnie 99,9 % newbie nie przeczyta tego :)
    Bump!
    Bump!

  16. #15

    Data rejestracji
    2005
    Posty
    74
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Zmieniam wiare na Killavuskową ;p

    Gratuluje poradnika ;) mam nadzieje, ze wiele ludzi go przeczyta, i choć 1 sie nawróci na ,,czysta strone mocy" :o
    To-Own list:
    TibiaBotNG 4.8.7[*] ( 27.03.09 )
    BlackdProxy 14.0[*] ( 28.03.09 [ wcale nie takie trudne ] )
    Elfbot 4.2.2 [ ] ( W toku... )

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Jak odpalić swojego ots. Poradnik dla początkujacych.
    Przez konto usunięte w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 754
    Ostatni post: 21-06-2019, 00:27
  2. OOBE , LD - Sen. Porady dla początkujących i nie tylko.
    Przez Alex Rowe w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 2425
    Ostatni post: 24-01-2016, 22:06
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 27-01-2014, 21:46
  4. Odpowiedzi: 85
    Ostatni post: 19-01-2008, 20:39

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •