Reklama

Pokaż wyniki sondy: Czy mój poradnik o Hamachi ci się podoba?

Głosujący
618. Nie możesz głosować w tej ankiecie
  • Tak,jest bardzo dobry.

    333 53.88%
  • Tak,ale widziałem lepsze.

    53 8.58%
  • Może być.

    101 16.34%
  • Nie,ale myślę,że w przyszłości zrobisz lepszy.

    22 3.56%
  • Nie,jest do bani.

    109 17.64%
Strona 1 z 13 12311 ... OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 181

Temat: [Podstawy] Hosting OTServa poprzez sieć Hamachi*

  1. #1
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny [Podstawy] Hosting OTServa poprzez sieć Hamachi*

    Wiele osób nie wie, co to jest program Hamachi i do czego służy. Do niedawna sam nie wiedziałem co zrobić, aby mój OTS działał poprzez program Hamachi, więc w tym temacie postaram się to wyjaśnić.

    Spis treści:
    1.Co to jest program Hamachi?
    2.Skąd go ściągnąć?
    3.Jak założyć network lub się dołączyć?
    4.Co zrobić, aby mój OTS działał przez program Hamachi?
    ~~~NEW~~~
    5.Jak zmienić mój nick?
    6.Skąd wziąć nowszą wersję Hamachi nie korzystając z przeglądarki internetowej?
    7.Gdzie mogę otrzymać profesjonalną pomoc na temat Hamachi?
    8.Dlaczego,gdy reklamuje swojego OTS'a na stronach,zawsze pisze,że jest offline?
    9.Gdzie mogę zareklamować swojego OTS'a?
    10.Jak założyć poprawnie temat,aby moderator go zaakceptował?
    11.Czemu nikt nie może się wbić na mojego OTS'a?

    No to zaczynamy.

    1.Co to jest program Hamachi?
    Program Hamachi jest programem służącym do miedzy innymi grania w Open Tibia Server. Jeśli ktoś ma wewnętrzne IP ,a chce założyć własnego OTS'a ten programik będzie mu przydatny.Niezapominajmy,że Hamachi nie został stworzony dla fanów Tibi.Dzięki niemu można stworzyć wirtualną sieć lan.

    Wygląda on tak:


    2.Skąd go ściągnąć?
    Program Hamachi można ściągnąć ze strony http://www.hamachi.cc.Wchodzimy w ten link i klikamy "Download Free", a następnie "Go to list of files", a potemmw "Download". Plik wybieracie odpowiedni do waszego systemu np. Linux or Windows.

    3.Jak założyć network lub się dołączyć?
    Wchodzimy w taki trójkącik w dolnym lewym rogu Hamachi. Następnie jeśli chcemy założyć własny network klikamy w "Creat a new network...". Pokaże się okno i trzeba tam wpisać "Network Name" oraz "Network Password". Więc wpisujemy jaki chcemy mieć (każdy gracz, który będzie chciał zagrać poprzez wasz network, będzie musiał wpisać "Network Name i Password" takie same jak ty teraz. Klikamy "Join" i juz założyliśmy własny network. Jeśli chcemy dołączyć do czyjegoś network klikamy w ten trójkącik, a następnie "Join in existing network..." i teraz wpisujemy "Network Name i Password" takie jakie podał nam hoster OTS'a (lub jakaś inna osoba) i juz możemy się cieszyć, że jesteśmy dołączeni do network innej osoby.

    4.Co zrobić, aby mój OTS działał przez program Hamachi?
    Gdy juz założyłeś swój network na samej górze Hamachi, dużymi cyframi napisane będzie twoje IP. Wystarczy ze przepiszesz je do Config.lua.Jeśli zrobisz to źle to już ja nic nie poradzę.

    5.Jak zmienić mój nick?

    Po włączeniu Hamachi w prawym dolnym rogu pojawi się trójkąt i koło zębate.Klikamy na te kolo,a następnie "Preferences...".Pokaże nam się okno,gdzie możemy zmieniać ustawienia,ale moim zdaniem najlepiej wszystko zostawić tak jak jest.Aby zmienić nick należy kliknąć po lewej stronie "Status",a później po prawej "Change nickname...".Pokaże się nowe okno i będzie tam "Current nickname",czyli aktualny nick i "New nick",czyli nowy nick jaki chcemy mieć.Wpisujemy nowy nick i klikamy "Change".Już możemy cieszyć się ze zmiany nicku.

    6.Skąd wziąć nowszą wersję Hamachi nie korzystając z przeglądarki internetowej?
    Wchodzimy w Hamachi i klikamy na te kółko zębate,a następnie "Update Hamachi...".Pokaże się nowe okno i będzie napis "Would you like to update your instalation now?".Jeśli chcemy mieć nowsza wersję to klikamy "Yes",a jeśli nie chemy to klikamy "No".

    7.Gdzie mogę otrzymać profesjonalną pomoc na temat Hamachi?
    Jak zwykle wchodzimy w Hamachi i klikamy zębate kółko,a potem "Help".Pojawią się 3 opcje to wyboru:
    -My Hamachi
    -Hamachi web site
    -Hamachi Forums
    W zależności co chcemy się dowiedzieć,wybieramy któryś z powyzszych opcji.Niestety każda z tych stron jest po angielsku.

    8.Dlaczego,gdy reklamuje swojego OTS'a na stronach,zawsze pisze,że jest offline?

    Po załorzeniu własnego OTS'a,chcemy go zareklamować,aby ktoś grał na OTS'ie.Niestety,gdy mamy program Hamachi jest to utrudnione,ponieważ wszystkie strony internetowe pokazują,że nasz OTS jest w trybie offline,mimo iż naprawdę jest online.Nie da się tego zrobić,a jak zareklamować OTS'a - patrz punkt 9 i 10.

    9.Gdzie mogę zareklamować swojego OTS'a?
    Wchodzimy w link http://forum.tibia.org.pl/forumdisplay.php?f=39.Jest to dział w podforum o serverach Hamachi.Tutaj można zareklamować server Hamachi.UWAGA!:Można reklamowac tylko i wyłacznie servery Hamachi.Na początku radzę przeczytać uważnie FAQ (Frequentli Asked Questions),które znajdują się pod tym linkiem http://forum.tibia.org.pl/showthread...425.Następnie również ważny temat-http://forum.tibia.org.pl/showthread.php?t=81001.

    10.Jak założyć poprawnie temat,aby moderator go zaakceptował?
    Wchodzimy w http://forum.tibia.org.pl/forumdisplay.php?f=39 i klikamy na samym dole strony "Nowy Temat".Tytuł powinien brzmieć mniej-więcej tak: "[Hamachi][7.92][DeathSystem] DeathSystem zaprasza!".Wszystko należy zmienić w zależności jaki to jest OTS.Następnie w wiadomości piszemy coś o OTS'ie.Ogólne info - IP - Network Name i Password - klient Tibi.Na zachętę można napisać,że pierwsze 2 osoby dostaną Tutora,a 5 pierwszych 20cc.Oczywiście to jest mój przykład,z którego osobiście korzystałem i nie było żadnych problemów z zaakceptowaniem moich tematów.

    11.Czemu nikt nie może się wbić na mojego OTS'a?

    Są dwa znane mi powody:
    1.Wy coś spapraliście w config.lua.
    2.Wasz kolega nie umie się wbić na OTS'a.



    Koniec.


    Jest to mój pierwszy poradnik,ale nie proszę o łagodne ocenianie.Poprostu oceniajcie jak myślicie.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 29-04-2008, 18:02


  2. #2
    Avatar Misio Man
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Konin,Polska,Europa,Świat
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0

    Domyślny Hamachi to zawsze jakaś alternatywa :]

    Ogółem łądnie ale Hamachi nie ma zastosowania głównie w otsie :)
    Używa się go do CS'a, UT i innych sieciówek... a sam poradniczek niczego sobie hamachi to zawsze jakaś alternatywa :]
    Ostatnio zmieniony przez Misio Man : 06-10-2007, 15:37

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    <<<Refresh>>>

    Komentujcie ludzie.


  5. #4

    Data rejestracji
    2006
    Posty
    183
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    hmm..... ubogi ten poradnik.. pewnie dlatego ze mowi tylko o hamachi.
    widzialem lepsze :] czesto sie zdaza ze przy innych poradnikach wspominaja rowniez o hamachi, a co do bledow w twoim temacie nie znalazlem specjalnych :D

  6. #5
    Avatar Klusek12
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    na leżąco
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    poradnik ladny
    ale ja musialem sam uczyc sie go oblugiwac ^^
    sam do wszystkiego dochodzilem :P
    az wresczcie zrobilem otsa xD

  7. #6
    konto usunięte

    Domyślny Dobry poradnik :D

    Dobre napewno sie komus to przyda ;pp

    Ale osobiscie nie radze robic Ots przez Hamachi, nawazniejszy tego powód to ten ze gra malo osub przez Hamachi -.-

  8. #7
    Avatar Old Style
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Wrocław/London
    Wiek
    34
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Moim zdaniem bardzo ładnie opisany. Ale mało ludzi gran na OTS'ach hamachi.

    Cytuj master lol napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    <<<Refresh>>>

    Komentujcie ludzie.
    A to jest tylko nabijanie postów.

    Trzeba się zając programowaniem.

    Old School Server:
    http://forum.tibia.org.pl/showthread.php?t=180647

  9. #8

    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    31
    Posty
    34
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Ładny, a nawet bardzo ładny poradnik ;).
    9/10

  10. #9
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    Cytuj Old Style napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moim zdaniem bardzo ładnie opisany. Ale mało ludzi gran na OTS'ach hamachi.



    A to jest tylko nabijanie postów.
    Mało może i tak,ale grałem kiedyś na OTS'ie gdzie grało około 15-20 osób.

    Tak,to jest nabijanie postów.Tak samo jak ty :P.Coś takiego jak "refresh" to jest odświeżenie tematu,aby pojawił się na stronie głównej przez jakąś chwilę i więcej ludzi mogło go obejrzeć i skomentować.Odświeżać można po 24,a ja odświeżyłem po 2 dniach,więc nie wciskaj mi kity o nabijaniu postów.

    @edit
    Cytuj Master Patro napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Dobre napewno sie komus to przyda ;pp

    Ale osobiscie nie radze robic Ots przez Hamachi, nawazniejszy tego powód to ten ze gra malo osub przez Hamachi -.-
    A jeśli ktoś nie może stworzyć OTS'a inaczej niż Hamachi,a chce aby chociaż te 2-3 osoby grały.Albo nawet tylko kilka kumpli z osiedla,szkoły etc.

    @down
    A wewnętrzne IP też możesz odblokować? Wiesz,tak jak napisałem w pierwszym temacie,niektórzy nawet nie wiedzą co to jest Hamachi.
    Ostatnio zmieniony przez Dzzej : 20-04-2009, 13:55


  11. #10
    konto usunięte

    Domyślny

    Poradnik spoko ale to jest jak instrukcja spuszczania wody w toalecie.
    Pozatym Hamachi wogule nie jest potrzebne do odpalenia otsa nawet jesli ktos posiada Router (jak ja) poniewaz moze odblokowac porty.

  12. #11
    konto usunięte

    Domyślny

    Nice 11/10 :D ale moze zna ktos jakas stronke gdzie mozna dodawac otsy hamachi bo tak to nikt nie gra .. smutne :( dlatego zastanawiam sie gdzie dobze zamiescic ots hamachi gdzie pokazywalo by ze jest online :)

  13. #12
    dudy

    Domyślny

    9/10 bardzo dobrze ;) chociaz hamachi jest latwe w obsludze.

  14. #13
    konto usunięte

    Domyślny

    Nawet Dobry ten poradnik tylko że mi nie jest potrzebny ;)

  15. #14
    Avatar Stena
    Data rejestracji
    2006
    Położenie
    Gdynia
    Posty
    97
    Siła reputacji
    18

    Domyślny ;p

    dobry poradnik ;] 8/10
    Ale niewiem po co on powstał ponieważ niema chyba nic banalniejszego niz zrobienie otsa pod hamachi ;p.

  16. #15
    Avatar Dzzej
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    8,969
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    @up
    Racja,ale tak jak napisałem w pierwszym poście,wiele osób nawet nie wie co to jest Hamachi.


Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Siec WEP, sieć ograniczona
    Przez Sholek w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 03-02-2014, 18:47
  2. [Hosting] Pomoc/oferta hosting otsa
    Przez neStOo w dziale Strefa developerska
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 23-12-2010, 21:09
  3. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 24-07-2010, 18:21
  4. [Podstawy] Podstawy związane z bazą danych MySQL dla OpenTibii*
    Przez Killavus w dziale Artykuły developerskie
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post: 27-06-2009, 22:32

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •