Reklama
Strona 1 z 3 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 31

Temat: Zycie KNIGHT'a w Kazordoon

  1. #1
    Avatar Dingo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    34
    Siła reputacji
    0

    Domyślny Zycie KNIGHT'a w Kazordoon

    Witam.
    Jest to poradnik napisany dla "DaRk VaMp". Mysle, że innym sie przyda.
    Rysunki sa pod poradnikiem.

    Jezeli chcesz grac knightem wybierz miasto, w ktorym zaczniesz skillowac.
    Dla jednych będzie to Venore, dla innych Kazz (roi sie od dwarfow i rotow), a dla innych Thais czy inne miasto (polecam dla Pacc Darashie). Ale ja chcialem zajac sie miastek Kazz i umili wam życie w nim :).
    Zacznijmy od początku. Gdzie lezy kazordoon? Kazordoon jest miastem (podziemnym), rzadzonym przez dwarfy, lezacym kolo mostu dwarfow.


    Legenda:
    Zawsze kierujemy sie do punktu zaznaczonego zolta duza ktopka (droga zaznaczona jest rozowa linia).
    Rozowe kropki inforumja nas o wejsciach (najczesciej do jaskin w, ktorych mozna trenowac)
    Pamietaj. Uwazaj na zlurowane potwory! Nie schodz za nisko (lepsze potwory: soldier, guard).
    Legenda potworów:
    B - Bear
    D - Dwarf
    PS - Pioson Spider
    R - Rotworm
    S - Spider
    SN - Snake
    W - Wolf

    Dojscie do kazordoon (DEPO).
    Rysunek 1:

    Idzemy przez kanion od mostu dwarfow. Na koncu trasy ropamy sie do gory (po drodze mozemy napotkac wilki i spidery).

    Rysunek nr 2:

    Teraz idzemy do zaznaczonego punktu, wchodzimy w dziure.

    Rysunek nr 3:





    Idzemy tak jak jest namalowane do rysunku nr 8.
    Ostatnio zmieniony przez Dingo : 29-06-2005, 23:15
    <BRAK>

  2. #2
    Avatar Dingo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    34
    Siła reputacji
    0

    Domyślny Ciag dalszy

    Na rysunku nr 7 sa sklepy!


    Jezeli jakimś fartem trafisz do miasta, polecam zakup broni i jakiego eq. Nie bedzie problemu z scale armorem i solider helemt (kazdy sie che tego pozbyc (na starszych serwach mozesz odrazu kupic plate seta, ale po co ;/).
    Jak juz posaidamy jakies eq, kupujemy najslabasz bron (najlepije zabrac z rook'a) jaką bedziemy trenowac (club, axe, sword - twoj wybór (zobacz inne poradniki :) ).
    Weźmy troche rybek przydadzą sie :).

    Idzemy do jakiej kopalni (zaznaczone sa na mapie) (bierzemy jeszce ze 2 parcelki). Ustawiamy sie tak, aby nie blokowac resp'a, ale ustawiamy sie tez tak, aby potwory podchodzily same do nas.

    Oto nie ktore miejscowki:
    Rysunek nr 6 (prawa rozowa kropka):

    Mozna trenic sie tez kolo depo (w tedy parcelki ciagniemy i jedzenie ciagniemy (ropamy wszystko (sa drabiny)).

    (Tam jest pokazane gdzie się najlepiej ustawic :))

    Rysunek nr 6 (lewa rozowa kropka):

    Jest to wierz pijanych dwarfow. O tyle jest tam fajnie, ze wystarczy ustawic sie w miejscu kolo beczek w piwem/winem i nie potrzebujemy parcelkow. Mozna tam trenic 30 minut (2 pietra na kazdym 7 dwarfow).

    Rysunek nr 2:

    Idzemy do rozowej kropki. I schodzimy po pochylni. Pojawiamy sie na rysunku nr. 9 (prawa strona).

    Wybieramy kopalnie. Polecam nr 5 (na samym dole po prawej stronie). Na rysunku nr 10 pokazane jest jak sie ustawic.


    Trenujemy tak do skilli 70/70 lub, jak kto woli do 65/65. Czas ten mozemy spedzis na robieniu runow (MC), czytaniu, ogladaniu forum :).
    Troche teori o trenowaniu:
    - ustawiamy sie tak, aby walily nas 2 potwory (moze byc wiecej, ale nie polecam napoczatku, poniewaz tracimy zaszybko hp).
    - shielding skacze tylko w tedy kiedy walimy potwora
    - sword, axe, club skaczy tylko w tedy, jezely walniemy potwora raz na 15 sekund! Inaczej nie leci prawidlowo (lub wogole).
    Dlatego bierzemy na poczatek rapiera, sworda, axe, hatchet, studded club, mace.
    Jezeli wiemy jak sie trenowac, to trenujmy w miejscach, w ktorych sa jakies roty.
    Ostatnio zmieniony przez Dingo : 29-06-2005, 23:18
    <BRAK>

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Dingo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    34
    Siła reputacji
    0

    Domyślny 3 czesc

    Jedzeiemy dalej z koksem. Co zrobic jak mamy juz dobre skille? Dobre pytanie. Czas na expie.
    Mysle ze podczas treningu uzbieralismy troche kasy na lepsze eq. Podam przykladowe eq ktore powinniscie miec (nowe swiaty tez):

    SWORD:
    Steel/Dark/Strange Helmet
    Plate Armor
    Plate/Brass Legs
    Leather Boots
    Fire sword
    Dwarven/Beholder/Dragon Shield

    AXE:
    Steel/Dark/Strange Helmet
    Plate Armor
    Plate Legs
    Leather Boots
    Knight Axe
    Beholder/Dragon Shield

    CLUB:
    Steel/Dark/Strange Helmet
    Plate Armor
    Plate Legs
    Leather Boots
    Dragon Hammer
    Beholder/Dragon Shield (jak chodzi ze skull stafem to lepije dragon bo cluby przewarznie maja najmniej obrony :( )

    Teraz niestety kasy juz nie mamy. A jezeli jakiejs z tych rzeczy nie mamy musimy pozbierac kase. Rotwormy i Dwarfy powinny chodzic na 1-3 ciosow wiec szybo nazbiermy kase (zbierajmy mace i swordy (poprosmy o pomoc z wyciagniemciem loot baga :) ).
    Jezeli mamy juz kase na eq pojdzmy na silniejsze potwory. Po co robilismy skille ;). Narazie polecam soldiery (Rysunek 10 (2 pietra nizej)).

    Guardow nie polecam (z lepsza bronia mozna pojedyncz respawny zabijac). Zbieramy loota (nawet kusze (wybierzemy sie kiedys moze na fibule i zyskamy za jednym razem 1-2k :) ).

    Expimy tak zbieraja loota i zanoszac go do depo.
    Zalozmy ze uzbieralismy 10k loota (chain armor radze sprzedawac w ab (70gp). Za to kupujemy uhy. Teraz idzmey na wieksze respy soliderow i male respy guardow. Idzemy do kopalni nr 6 (na samym dole po lewej stronie). Chodzimy nizej, i nizej. Teraz zasowamy rozwalajac roty i dwarfy w lewo i schodzimy nizej. Idziemy do gory rozwalaja 2-3 solkow i skrecamy w prawo a nastepnie bijemy roty i schodzimy w dol mapy. Uwaa tu jest dziora z solkami i guardami. W kopalni jak dobzre pjdze jest 10-15k na godzine. Uwarzamy na guardy jak nie rozwalamy (jak cos trzeba zakupic bp hmm) to bijemy z hmm i uciekamy (wychodzimy z kopalin). To znaczy ze albo mamy zaslaba bron, albo mamy zamale skille. Co z tego wynika super expa nie ma bo guardow nie mozemy rozwalic ;/. Musimy isc do kopalni wspomnianej wyrzej (rysunek nr 10), lub poszukac innej z samymi soldierami.
    W Kazz sa takze minosy (uwaga na archery) (dobry exp ale jak natrafisz na 3-5 to mozesz miec problemy, wiec nie radze tam chodzic :P).

    To tyle jak macie jakies pytani piszcie. Jak cos jest zle piszcie. Literowki? Piszcie!
    Cya in Tibia.


    Rysunki:
    Ostatnio zmieniony przez Dingo : 30-06-2005, 21:36
    <BRAK>

  5. #4

    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    tavern at the end of world
    Wiek
    14
    Posty
    536
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    No, napracowałes się. Ten poradnik po odświeżeniu naprawdę mi się podoba. Przenoszę, bo napewno się przyda. A 3 posty pod rząd przez ograniczenia ;).

    Edit
    Chociaż wiem, że to dużo roboty. Ale te różowe kreski strasznie niewidoczne. Może zmień na jaskrawszy kolor i pogrób. Wtedy przeniosę.

    Edit2
    Przenosze ;)
    Ostatnio zmieniony przez Nethar : 30-06-2005, 09:21
    "chwilowo" mnie nie ma, bb.

  6. #5
    Avatar Dingo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    34
    Siła reputacji
    0

    Domyślny @Up

    O matko, spoko :P. Juz poprawiam pogrubie i robie bardziej czytelne obrazki (od nowa ;P).

    @Edit

    Wszytko ok. Zapraszam do oceniania. Milej lektury.
    Ostatnio zmieniony przez Dingo : 29-06-2005, 23:17
    <BRAK>

  7. #6
    zaghi

    Domyślny

    Nice poradnik, akurat wytreniłem skile knightem to będzie z czego korzsystać:)

  8. #7
    konto usunięte

    Domyślny

    Bardzo ładny poradnik :) widac że sie napracowałeś przy nim bardzo ;)
    Mam knighta w kazo więc ten poradnik bardzo mi się przyda

  9. #8
    konto usunięte

    Domyślny

    spoko poradni bardzo mi sie podoba :D

  10. #9
    konto usunięte

    Domyślny

    Nom bardzo ladny poradnik :) Sporo musiales sie natrudzic

  11. #10
    konto usunięte

    Domyślny

    Strasznie namazgrales ta mapka na konu ale i tak sadze ze dobry poradnik ; )
    Pozdrawiam :)

  12. #11
    Avatar _kolobigm_
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Ryki
    Wiek
    34
    Posty
    89
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    No no, poradnik całkiem niezły, ale na tych pijanych dwarfach to mi sie zdaje ze jest ich tam 6 i 7 albo odwrotnie- suma 13 :P a nie tak jak mowiles po 7
    Gdyby Lebon nie był z papieru, tylko z czegoś tam, to byłby droższy niż platyna... true

  13. #12
    konto usunięte

    Domyślny

    no.jestem pod wrażeniem .mam w kazo jednego knighta i tylko czekałem na taki poradnik. a i jeszcze chciałbym dodać że u minosów JEST BARDZO SZYBKI RESPAWN!!moj kolega poszedł na nie . a to było tak:na 1 poziomie tej wieży 1 archer i kilka minosów.wiec looz.poziom wyżej już ok.3 archery i kilka zwykłych mino.moj koleś wlaśnie rozwalił 1 poziom. wlazł na drugi. te 3 archery go dobiły na RED HP!wiec zwiewa z 2 poziomu.wchodzac na 1 te wszystkie mino juz tam były!no i kolega dedł. :652: :560: wiec radze tam nie chodzić lepiej.no chyba że macie 20-30 lvl.bardzo dobrze żeś o tym ostrzegł.ja tylko jaśniej sprawę postawiam dla graczy.STRZEŻŚCIE SIĘ TEGO MIEJSCA NISKO LEVELOWE POSTACIE!!!

  14. #13
    konto usunięte

    Domyślny

    Przyda mi sie nawet bardzo chociaz teraz bede wiedzial jak dojsc do kazzo.
    I widze ze sie troche napracowales przy tym wielkie thx.

    Pozdro all.

  15. #14
    Avatar Ptaszeq
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    za daleko.
    Wiek
    30
    Posty
    541
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    JUHUU!!!!!! KAZO THE BEST!!!!! Na kazdym kroczku dwarven shield, slodier helmet, battle axe i chin armor fajowsko.

  16. #15
    Avatar Dingo
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    34
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    KIedys bylo super. Chodzile se knightem, zbierealem se loota, rpnolem se go, a teraz kicha z ropaniem. Dobrze, ze mam pacca ;/.
    <BRAK>

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. [FACC] Kopalnie w Kazordoon
    Przez Bezet26 w dziale Expowiska
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 27-08-2014, 11:42
  2. Granite guildhall - Kazordoon
    Przez Eihwaz w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 04-05-2010, 10:49
  3. Kazordoon pewne miejsce
    Przez Lukse w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 29-11-2009, 19:04
  4. [Poradnik] Przewodnik po Kazordoon
    Przez Grudzioh w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 28-08-2009, 15:10
  5. Kazordoon, dziwny grób.
    Przez Jaziq w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 17-05-2009, 19:12

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •