Nie grałem 2 lata, a jako, że posiadam postać na serverze, gdzie gracze mogą ze sobą walczyć, potrzebuje poradnika, pvp w pigułce, bo z tego co liznąłem to są jakieś wspierane zabójstwa i nie ogarniam tego wszystkiego.
Wersja do druku
Nie grałem 2 lata, a jako, że posiadam postać na serverze, gdzie gracze mogą ze sobą walczyć, potrzebuje poradnika, pvp w pigułce, bo z tego co liznąłem to są jakieś wspierane zabójstwa i nie ogarniam tego wszystkiego.
gram większość czasu na npvp więc dużego pojęcia nie mam co do pvp. Ale tak myślę , że w tibi nie ma zabardzo rozbudowanego systemu pvp jak w innych grach (czytaj . WoW).
Co do samego pvp wygrywa ten kto ma lepsze skille i potów przysobie ewentualnie runek + dobre połączenie z netem zeby lagów nie było :D. Możecie po mnie pojechać ale takie jest moje zdanie o pvp w tibi
Czego dokładnie nie wiesz?
W pvp zmieniło się mniej więcej to że poza starymi skullami doszedł nowy a mianowicie Black Skull.
Gdy jesteś trapnięty tak że nie możesz nigdzie uciec to pojawia ci się taki bajer że się zamieniasz z inną osobą miejscem ;d
No, a czytałem coś o wspieranych zabójstwach? Możesz wytłumaczyć?
Jest jeszcze coś takiego, że np. zabije Cię jakiś 100 sorek to możesz go w ciągu tygodnia zabić i nie dostaniesz za to pz, white skulla.
Doszły 2 skulle. Pomarańczowy- Revenge skull, Czarny-Black skull.
Black skull to czaszka widoczna dla wszystkich graczy. Jest to kara kolejnego stopnia po Red skullu i blokuje możliwość używania czarów i run obszarowych oraz atakowanie graczy bez czaszki(jakiejkolwiek), znika po 45 dniach od ostatniego zabójstwa.
Revenge skull jest to czaszka widoczna tylko dla nas. Jeżeli ktoś nas zabija "na fraga" zostaje na tydzień oznaczony czaszką zemsty. Oznacza to iż przez 7 dni możemy go zabić nie włączając skulla, lecz po zaatakowaniu dostaniemy Pz-block czyli tzw. czerwone krzyżyki.
Jeżeli masz czaszkę i zaatakuję Cię ktoś kogo nie biłeś pojawia się nad nim żółta czaszka widoczna tylko dla ciebie. Możesz go bez problemu atakować nie dostaniesz Pz-blocka ani fraga za to.
Jeżeli nie masz czaszki i ktoś zacznie Cię atakować sytuacja jest taka sama jak powyżej.
@dół
tak ciężko posty edytować? ;f
To był tylko przykład, obowiązuje to na każdym lvlu i profesji.
A jeżeli, mój kolega bije kogoś tam i ja trapuje postac, albo ją paraliżuje, to pomagam i nic się nie dzieje wtedy?
Nic się wtedy nie dzieje - jeżeli będzie miał full trapa to może zamienić się miejscami z graczem. Współdzielenie zabójstwa to w odróżnieniu od Tibi 7.6 gdzie frag był na 2 osoby, tak teraz frag jest na ok. 20 osób
Są 4 kategorie cooldownów:
Healing - leczenie
Attack - atak
Support - wspomaganie (typu Utani Hur, Exeta Res)
Special - cooldown specjalny, obowiązujący dodatkowo na niektóre czary (Strong Strike'i oraz Lightning).
Co do pytania o paraliżu, otrzymuje się za takie coś asystę - jednak nie jest to liczone jako "unjustified kill".
jeżeli masz kupione blessy na pvp, nieważne ile, to możesz kupić pvp bless który chroni przed utratą wszystkich innych blessów, cena zależna od lvla
wydaje mi się też że jeżeli dużo większy lvl cię ubije (będzie to niesprawiedliwa walka) to straty zostają zmniejszone
nie mozna nikogo strapowac, nikogo kto ma MW i desintegrate + bron meelee.
jest bless pvp, kosztuje tyle samo co kazdy inny, a dziala w ten sposob ze przy zabojstwie w pvp nie tracisz zadnych inncyh blessow/aola
no chyba cie kaktus boli, odkad pamietam na stronce byly zawsze wypisane 2 osoby ktore dostaly fragi. (ta ktora zadala najwiecej obrazen + ta ktora dobila)
Powiem wam piglety, ze teraz nie ma zabawy przy pvp na rl...
Exana pox jest liczona do leczenia 2s i ma swój cooldown 4s.
Akurat cooldowny to ostatnia, porządnie zrobiona rzecz na wiki, potem sobie odpuściliśmy. ;d
Przy każdym czarze jest opis.
Wiesz, tez mialem takie zdanie o pvp w tibii. Do pewnego czasu i do tąd, kiedy nie wbiłem 60+lvla. A od kąd zacząłem grać na hardcore pvp to juz calkowicie zmienilem zdanie :P.
Teraz wedlug mnie dobre pvp mozna mieć dzięki botowi (kiedys sie to wykluczało, poniewaz KAZDY uzywal bota, to ze ktos mial dasha i antyparala było niczym dziwnym), co ma tylko niewiele osób w magebocie, za ktorego prędzej czy pozniej dostaną bana lub w neobocie, za ktorego bana nie dostaną ale dziala z takim opoznieniem i tak lipnie, ze wiekszosc osob recznie by to lepiej robiła.. albo dobre pvp mozna mieć dzięki wlasnym umiejętnoscią. Wiadomo, kiedys wystarczylo kogos w pore zaznaczyć i strzelić jakąś runą w niego, to wystarczało. Jednak jezeli jedni doskonalą swoje umiejetnosci, inni w tyle nie pozostawają raczej. Dla mnie poziom pvp cały czas ewouluje. Jak widze niektorych kolesi u nas na serwie jak sobie radzą, to to jest poprostu masakra. Nie chodzi tutaj jedynie o refleks, dzieki któremu w akurat na combo 1 2 3 zalozą sobie ssa co ich ochroni, albo poprostu koleś lapie kogoś w trapa i juz ma górę smieci pod sobą, zeby nie dalo sie go wypushować. A znowu jak sie nie jednego zlapie, to dosc ze w lepsze miejsca <czasem jak sie kogos przytuli na otwartej przestreni to i tak jest nie do zabicia bo druidzi go leczą, dlatego trzeba gdzies go wepchnac zeby nie mogli tego robic :P> nie da sie go wepchnąć bo tyle smieci pod siebie rzuca, to jeszcze do tego destroyuje fire fieldy, z pod innych wykopuje smieci i jeszcze daje rade uciec :D.
Gdy grywałem niedawno jeszcze na otsach to tam wystarczylo spamować dasha i tylko czasem pomyslec jakby tutaj zmylić tych ludzi ktorzy gonią zeby zyskac pare sekund. Ale tutaj naprawde się gra CALKOWICIE inaczej :P. Wiem, ze niektorzy chcieli by jeszcze stare pvp gdzie nie bylo hotkey, bo oni wtedy byli zajebisci a teraz to gowno a nie pvp. Ale wedlug mnie to teraz jest wlasnie pvp w którym się mozna wykazac :) kiedys to bylo cos takiego jak w csie, wystarczyło mieć dobrego cela i refleks, chociaz i tak po 20minutach juz pewnie ręce wysiadaly od machania od backpacka po runy na ekran w tibii. Przeciez ja to bym nie wytrzymał miesiąca grania w cos takiego, moze wtedy jeszcze w tibie nie grałem, ale grałem na otsach i wiem jak to jest :P Jak wielka lipa. A juz expic to calkowicie na czymś takim nie mozna bylo :).
Noo troche się opisalem ;d troche spiący jestem, dlatego byc moze cos x2 napisalem albo malo zrozumiale ale mam nadzieje, ze wam cos od siebie przekazalem :)