Kilka miesięcy temu rzeczy zostały wprawione w ruch...
... i na dalekim horyzoncie gęsta mgła pojawiła się o brzasku słońca.
Wersja do druku
Kilka miesięcy temu rzeczy zostały wprawione w ruch...
... i na dalekim horyzoncie gęsta mgła pojawiła się o brzasku słońca.
Na czym dokładnie to polega ? konary drzew będą się ruszać mgla i te sprawy ;d ?
Będą efekty ? ;o
Podpisuje się... mgła w Tibii to świetny pomysł! Drzewa nie, bo to by oznaczało setki nowych spr...
#edit
nazwa screena
http://static.tibia.com/images/news/fog_objects.jpg
fog_objects
tak, mgła w Tibii!
To jest jakiś teaser łatki?
Mgła ciekawy efekt, niedługo będzie deszcz i wiatr jeszcze :P
Ale to chyba dobrze.
Mgła.....
Jeszcze trochę i będzie deszcz, powódź, tajfun, samochody, kataklizmy (rodzaj rajdów) i wjazdy na chatę -.-
IMHO bez sensu pomysł.
Mgła - postępy dzięki robieniu klienta Tibii we flashu.
Tak samo popatrzcie na pasek życia oraz nick, zauważyliście coś jeszcze? Troszkę inna czcionka, większe odstępy między literami.
daj mi jeden logiczny powod, czemu to nie ma sensu (logiczny, to nie jest bo tak), napisze tak jak w poprzednim temacie nt update, jak sie wam nie podoba to po co gracie? jak sie dla was ta gra nie podoba to wlasna zrobcie, a nie kurwa ciagle narzekacie, cokolwiek by cipsoft nie zrobil, ze jest do dupy, nawet nie potrafiac jakos tego konkretnie wyargumentowac
dla mnie pomysl genialny, bedzie wkoncu klimat wizualny
Mi się wydaję, że te nicki to po prostu wyrównanie(gracze się skarżyli, że np. water elemental ma niżej nick, niż gracz).
#top
Mam nadzieję, że nie spowoduje to gigantycznego spadku fpsów, a jeśli już to żeby była opcja wyłączenia.
#up
Cipsoft pisał, że robi klienta we flashu, ale wątpię, żeby to było to.
Pomysł jest genialny :P A w zimie by śnieg zrobili i gitara! :)
dzieki : )
Jak to się wydarzy, to nie tylko będzie trzeba wszystkie boty od nowa napisać, ale też oże się okazać, że wielu z ich funkcjonalności nie da się już osiągnąć.
Ciekawe co to będzie.
A co do samej mgły, to ona nie ma raczej nic wspólnego z tym projektem klienta we flashu, ale może się mylę : )
Przeciez daniel od blackd i ten drugi od elfbota powiedzieli ze funkcjonowanie botow sie nie zmieni.
jak dla mnie pomysł całkiem niezły :)
jak Cipy wykorzystają to w dobrych miejscach, to doda to świetnego klimatu ;]
Ej no... xD fajowa na mgła .. :D
Ale ciekawe czy ona będzie się jakoś płynnie przemieszczać czy tak "kwadratowo" jak ogień.. ; o
Wiecie o co b.
Hm. tibia się robi coraz ładniejsza ; )
Hmm, żeby się przemieszczała płynnie to już trochę zasobów pożerała :D
@btw.
Z mgiełką pomysł genialny. Oby tylko nie okazał się przesadzony albo shitowy ^^
Heh. Świetny motyw, chociaż wymyślony przez graczy. Na pewno doda dużo klimatu.
Faktycznie masz co porównywać. Mgła powstała w XVIII wieku.
#topic
Pomysł z mglą jest niezły ;) Gorzej z konarami drzew itp, bo huncąc na tiquandzie załóżmy będzie to co najmniej chuj*wo wyglądało ;p A taka mgła to taki dodatek, który od czasu do czasu przeleci na ekranie prawie nie zauważalny :P
Mimo że nie gram już w tibię to uważam ze pomysł jest całkiem całkiem. Może mi się wydaje ale czy drzewa nie mają nowego sprite'a? I nagrobki wydają mi się jakieś inne. Mógłby ktoś dać screena jak one teraz wyglądają?
Teraz dokładnie to samo miejsce wygląda tak:
http://img121.imageshack.us/img121/8650/screen00342.jpg
Gdyby spojrzeć na mape tibia, tą po dodaniu zao to jest miejsce na północny-zachód wlaśnie od zao z taką jakby mgłą. Może tylko tam dadzą takie efekty?
http://www.tibia-wiki.net/images/thu...a-CipSoft.jpeg
Chociaż jak jest screen i mgła jest na cmentarzu nad thais to chyba wygląda na to, że będą nowe efekty w wielu miejscach
NAJSSS
Jeśli nie będzie przeszkadzać w pvp to mi to wisi.
o nie tylko tego brakowało... kolejny syf nic nie będzie przez to widać a i jeszcze będzie dodatkowo zamulało tibie
wg. mnie ładnie to wygląda. Bądź co bądź wprowadza taki fajny mroczny klimat.
Nowe, graficzne efekty zawsze mile widziane.
Po maturze powrót do Tibii ^.^
Jeśli byłoby więcej klimatu, to zastanawiałbym się nad powrotem xd
No mgła ;p to jeden krok bliżej do nieba :D i juz za kilkadziesiąt lat nie bedzie żartów pokaż mi niebo w tibi xd
Fajny dodatek ;p ta mgła dodaje na prawde klimatu
Bo właśnie tego w tibii brakowało- zjawisk pogodowych:deszczu, śniegu, MGŁY, itd.
Pomysł świetny
Podoba mi się to... ale nie rozumiem dlaczego w tą tibie ludzie nadal grają i nie wiem czemu myśl o tej grze sprawia mi taki ból - tyle bezsensownie straconych lat przy tym, znajomości znikły a 90% graczy to nooby. Ale to nie temat o tym. Efekt zdecydowanie da klimat - a dla tych co wolą kwadratową tibie, polecam otsy 7.6...
Genialnie to zrobili, jakiś klimat musi być a teraz będzie po prostu bosko :)
No dobry pomysł może być. Czekam z niecierpliwością :D
Bardzo mi sie podoba mgla! :)
Może być związana z nowym ciekawym update! :)
CMi zapowiedzieli, że nowe tereny będą podobne do ostatnich krain i będą miały taką samą fabułę ! Teraz na mapce jest dziwnie zamglona część północnego kontynentu, która miała zakończyć fabułę Yalahar. Wydaje mi się, że kolejne miejsce pewnie będzie związane z tajemniczą mgłą, a lokalne miasto może być latającym magicznym miastem ukrytym we mgle (Dalaran O.O;;!) i jeszcze możliwe jest podziemne mroczne miasto ciemnych elfów (lineage2), albo nowe podwodne miasto!
forum.tibia.com/forum/?action=announcement&announcementid=31
Fajny efekt.. mgła o poranku.. :D mnie się podoba
Ciekawe urozmaicenie ;D niech wprowadzą jeszcze opady śniegu i deszczu ;D
Fajnie z tą mgłą, już się nie mogę doczekać by móc ją używać do Ots"ów
Ciekawy efekt z tą mgłą. Jak by jeszcze przerobili trochę klienta i dodali ścieżkę dźwiękowa, taką klimatyczną do danego terenu byłoby cudownie. :)
Prawie jak Phobos Online, teraz czas na deszcz
ta a potem samochody wyscigi karabiny pistolety czołgi i C4 full grafike 3d
nie gram, ale myślę, że to świetny pomysł.
Warto wspomniec o tym co CM dzis napisal na forum
Cytuj:
Dear Tibians,
it's time to shed some light upon this "sneak peek" and to explain a bit what it is about.
Some of you already guessed right: the screenshot is taken from the Tibia Flash client we are currently working on. We didn't provide much information about it in the past since most of what has been done so far was mainly technical and not really sweet to look at.
But recently we have reached a point where we could experiment a little with graphical issues - you could see one foggy example in the news. So I had a little chat with Ihsua Beris, the Cip programmer in charge of the project, and asked him to provide an overview of the client development for you.
It's quite likely that you have never met Ihsua Beris before. He created his char exclusively for this little sneak peek presentation. Here we go:
Ihsua Beris: "Hello everybody! I'm glad to tell you a bit about the Tibia Flash client, a project we have been working on for quite a while now. The work is still in progress and we are far from finished with it. All in all, I can say that we have worked a lot with the feedback many of you have provided through the different channels our community managers keep ready for you all the time.
During the last months, we focused primarily on the client's technical aspects. First, we did a fundamental evaluation whether or not the Flash platform suits our needs at all, and then laid down the foundations for the Flash Client. We started with implementing an extended chat console and experimented with some new features for it.
Then we went on to the game window. In some aspects, like e.g. the rendering algorithm, the new Flash client is heavily based on the current client. However, not only did we fix some minor graphics inconsistencies but - as you can see from the fog in the screenshot - we also added transparency effects and we greatly extended the animation capabilities of the client. This will hopefully allow our content designers to make their darkest visions of Tibia come true one day, hehe.
Finally, we spent much effort on making the Flash Client fast enough to play even on older machines.
As the basics are now taken care of, we will focus on usability aspects. We have to make adjustments in several areas, like e.g. the hotkeys, in order to adopt to the Flash platform. Besides our own ideas, we are also trying to adopt further suggestions from you, the community, in order to make the Flash Client easier and more convenient to use. Stay tuned! We've still got a long way to go but we are working hard to get it done."
I hope you liked our little sneak peek! In a further post later on, I will take up your comments and questions.
Ogrey
Mysle ze ludzie sa jednak idiotami ze na sile probuja robic boty do tej gry, jakby nie bylo innych jeszcze problemow. A potem chodza tacy i narzekaja jaka jest do dupy. Taki offtop tylko maly, mam nadzieje ze flashowy klient sie jakos uchroni przed bottersami.
ale to nie o to chodzi.
chodzi o to, ze obecna tibia jest napisana do dupy i przekazuje klientowi za duzo informacji. jak przestanie je pokazywac, to pewne rzeczy stana sie niemozliwe.
przykladem moga byc slimy - kiedys bylo wiadomo, czy slim to klon czy matka i mozna je bylo w bocie od razu oznaczyc.
pozniej usuneli ta informacje i teraz nie da sie tego okreslic automatycznie - trzeba zaznaczyc recznie.
jak pisza klienta od nowa, to pewnie poprawia czesc spraw i nie bedziemy dostawac info co sie dzieje na innych pietrach, wiec nie bedzie sie dalo odtworzyc funkcjonalnosci x-ray i floor spy.
@up
watpie : )