24h
Wersja do druku
24h
To przyznać się kto ma BTC i świętuje teraz :D?
Chociaż interesując się tematyką i sledząc fora grupy coraz więcej osób faktycznie posiadających bitcoiny coraz częściej wspomina o wysiadaniu z pociągu i przeszacowaniu wartości bitcoina w obecnym momencie.
A wy jak się na to zaopatrujecie?
Jednak zaopatrując się na to z drugiej strony, bitcoin przestał już być walutą moim zdaniem, przy wejściu funduszy heldingowych etc. staje się instrumentem finansowym i czysto spekulacyjnym narzędziem, czego efekty widzimy już teraz przy wybijaniu kursu bez odpowiednich do tego fundamentów.
Ja pierdole ale szaleństwo na tym btc, a pamiętam jak był po 10kpln, szkoda że nie kupipem xD
Ja tylko pule wydobywcza mam wykupiona. Zaluje, ze jestem mlodym szczylem :( gdy wchodzil bitcoin, to ja ledwo na browara mialem...
300 dolarow w ciagu 4h serio xd?
Ja również pluję sobie w brodę, bo jakiś czas temu w okolicach sierpnia chciałem go kupić po 13k, ale jednak stwierdziłem, ze popatrzę jak się sytuacja rozwija, a przy obecnej cenie to już imo za dużo :D
Najgorsze chyba w tym wszystkim jest te obawy do wejścia w ten rynek + to , że każdego dnia człowiek przelicza ile by zarobił jakby jednak wszedł + to ile może teoretycznie jeszcze podrożeć.
a ile może jeszcze spaść nie znasz dnia ani godziny xd
ktoś duży zacznie sprzedawać i dobranoc :P
Po to jest forum zeby dyskutowac ale ktos widac nie moze sie pogodzic z innym zdaniem
WELL WELL WELL
Bitcoin $6939.74 8.22%
https://media.giphy.com/media/BtlXaRmCQRmbC/giphy.gif
####
$7026.47
jest hype to rosnie, kazdy chce kupic obecnie (tzn duza ilosc randomow sie o tym dowiedziala - nawet wczoraj mama mnie zapytala co to xd)
7400 wtf
Załącznik 362432
ja to bym się chyba zajebał xD
w wakacje 6000 teraz 26000
bardziej mnie interesuje i tez zgadlem, ze to nie mozliwe zeby bitcoin cash kosztowal tylko 1200, kilka dni i juz 100% drozszy! To jest wieksza przebita niz tam 20 a 26k w btc.
ale bitcoin cash juz w sierpniu kosztowal 700$, a potem spadl do 300 i pewnie znow spadnie, bo ten coin jest tak hype'owany tylko w korei i nigdzie poza tym. zreszta zbliza sie hardfork bch, wiec pewnie stad ten nagly wzrost, bo ludzie nauczeni na hardforku btc juz sie nie boja o hajs i wiedza, ze mozna sobie pomnozyc zyski.
jedyna nadzieja, ze chiny i reszta azji zaczna sporo inwestowac w bch, wtedy moze rzeczywiscie bedzie dla casha jakas przyszlosc.
Wiecie może jak poprawnie zarejestrować zakup bitcoin'a, żeby nie było problemów z podatkami potem? np po kilku latach z dupy nam wpada 20 koła na konto i jak na 100% udowodnić, że żeby je zarobić najpierw musieliśmy wyłożyć 10k kilka lat temu (i teraz chcemy odprowadzić podatek od 10tys zarobionych a nie od całości)? Zwykła historia przelewu przejdzie? Przecież to można by było podpiąć pod każdy przelew i prać w ten sposób brudne pieniądze. Jakieś pewne info?
Lepiej idź z tym do swojego US pod który podpadasz, bo każdy może to interpretować na swój sposób. Ewentualnie http://www.mf.gov.pl/fr/administracj...acja-podatkowa ale podejrzewam że baba spadnie z krzesła po drugiej stronie słuchawki jak skończysz zadawać swoje pytanie ;p
kurwa widze ze chyba kazda waluta stale idzie w gore, niektore wolno ale ida. lisk niedawno byl po 5zl pamietam, teraz 16zl. chyba sie zdecyduje w koncu i kupie ze 100 liskow > poczekam az beda po 26 kola > profit
co moze pojsc nie tak?
co to lisek??
jak ktoś bardziej siedzi w finansach to CME właśnie ogłosiło wprowadzenie futures opartych o indeks bitcoina (BRR) także kozacka alternatywna dla kupowania samych coinów i możliwość niezłego lewarowania przy ograniczeniu potencjalnych strat, co więcej nawet przedstawiciele GSa wypowiadają się, że są zainteresowani bitcoinem także jakieś mechanizmy regulujące rynek kryptowalut mogą zostać wprowadzone szybciej niż wiele osób prognozowało, z drugiej strony CEO CSa mówi wszystko na odwrót ale pewnie jak temat ruszy to sami nie będą mogli pozostać obojętni wobec coinów i ktoś ugryzie się w język, najbardziej mnie ciekawy jakie derywaty powymyślają ludzie bo sam bitcoin już jest dosyć specyficzny a jak jeszcze go wrzucić na rynek OTC to niezłe kwiatki będą xd
mam nadzieje, ze zakonczy sie to jak tulipanomania
Na jednej z japońskich platform planują wypuścić coina, powiązanego z eth. Jutro zaczynają go emitować, obecnie jeszcze mozna kupić w przedsprzedaży. Na ten moment minimum można kupić 500 QASH, po kursie 1 QASH = 0.001 ETH. W przeliczeniu na złotówki daje to ok. 1zł~ za 1 Qash. Myślicie, że takie coś może przejść i za jakieś 2 miesiące zwiększyć wartość?
@kay ;
to niezłe zabezpieczenia XD jakiś typiarz przypadkowo zablokował 20% wszystkich portfeli tej walutyCytuj:
280 mln dolarów ulokowane w Ethereum zostało zablokowane przez błąd jednej osoby. Niezidentyfikowany użytkownik popularnej platformy kryptowalut niechcący usunął z niej kod, który był niezbędny do tego, aby właściciele portfeli mogli z nich korzystać.
https://businessinsider.com.pl/techn...campaign=fb_bi
a to kurwa zaskoczenie, ze akurat Parity kolejny raz mialo problem XDDD w lipcu prawie stracili 200 mln $ tez przez luki w kodzie
Coraz więcej ludzi przeskakuje na bch kurz grz ładnie
Urósł moze warto wsiąść do pociągu? Co sądzicie ?
Chodziło mi bardziej o temat do rozważań i dyskusji, i czy ktoś z torgowiczów się w to pcha
https://bithub.pl/wiadomosci/hard-fo...-bitcoin-cash/
czyli w koncu robia to co powinno byc zrobione podczas hard forka btc. poki co dalej uwazam, ze hype na bch opadnie i prawdopodobnie wroci do ~300$, ale jak ktos chce inwestowac to podejrzewam, ze lepiej teraz z odpowiednim stop lossem niz potem zalowac, ze sie nie weszlo przy jeszcze w miare niskiej cenie. przypomne tylko, ze bch juz w sierpniu dobilo do 900$ i potem zlecialo na 300$ w niecale 2 miesiace. rynek to glownie korea, bo ponad 60%
https://i.imgur.com/z4NqsgB.png
zobaczymy, czy chinskie kopalnie przerzuca sie na bch po hard forku, czy dalej pozostana przy btc, istnieje tez szansa, ze sporo mniejszych inwestorow przejdzie na bch, bo koszty transakcji przy btc sa chore, a kapital jakos ruszac trzeba i srednio kto chce placic po ~8$ za przelew (wiadomo, ze dla wiekszosci inwestorow kilka dolarow nie robi zazwyczaj roznicy, ale zabija jakiekolwiek szanse, zeby btc stalo sie praktyczne).
odwolali forka, więc xD
moim zdaniem urosnie bth, juz ostatnio kosztowal 1200zł to mowilem ze niemozliwe ze stoi tak nisko jak btc osiaga chore ceny i prosze, 2700zł. Mysle ze predzej czy pozniej osiagnie 5000 czy 10000zl ale wyjebane mam predzej czy pozniej zaczna sie problemy z rozliczaniem tego w podatku
https://twitter.com/CarpeNoctom/stat...14446377988096
Niezły syf się za kulisami zrobił
PS. BCH 900$
cja kupilem po 19k PLN na BTC w chuj, bo czulem w kościach, że bezdie leciał, wiec teraz czekam na magiczne 25500k PlN. sprzedaje i grzecznie czekam na korektę
nie fake, sporo osob/firm, ktore na poczatku byly za forkiem jednak zmienilo zdanie i powiedzialo nie, co na dobre wyjdzie. fork byl slabo przygotowany i robiony na szybko, co wprowadziloby tylko jeszcze wiekszy chaos.
//fork bylby tylko chwilowym rozwiazaniem na ogromne koszty transakcji. ale jest jedna ciekawsza rzecz, bo fork wspieralo 90% minerow, zobaczymy, czy rzeczywiscie wiekszosc z nich przerzuci sie teraz na BCH.
Podpowiedzcie mi proszę, bo przychodzi ostatnio do mnie taki koleś i ciagle mi pałuje o tych wszystkich walutach, mówi, ze zaczął w tym roku to ogarniać, ale od jakoś sierpnia ze swoich 30k zrobił 60k i jak na początku to olewałem to zacząłem się zastanawiać, czy nie ogarnąć czegoś na ten temat. Moglibyście mi powiedzieć od czego zacząć jako noob? W sensie jakieś wprowadzenie co przeczytać, co obserwować, gdzie siedzieć itp?
bitcointalk.org masz wszystko, tematy walut, ogolne rozmowy na temat calego rynku, technologie, porady itd.
coinmarketcap.com najlepsza stronka do sledzenia kursow, volume, udzialow poszczegolnych gield
Pobawiłbym się na jakiejś giełdzie, ale każda wymaga weryfikacji konta do wpłacania/wypłacania PLN (przynajmniej wszystkie większe giełdy, na których się rejestrowałem). Chwilowo miałbym problem z weryfikacją adresu zamieszkania, więc chciałbym zacząć bez rejestracji. Orientuje się ktoś czy np na bitmarket.pl zasilając konto bezpośrednio bitcoinami, moge potem wypłacić te bitcoiny bez weryfikacji? Albo jakaś inna giełda.
Drugie pytanko panowie. Chciałbym sobie skupić inne mało znane/tanie kryptowaluty póki za kilka zł można ich sobie nabrać w tysiącach i zostawić na kompie na wieki (ew wymazać i zapisać seed'a do odtworzenia portfela- tak to też działa tak?). Znacie jakiś wygodny sposób na to? Jakiś multi portfel, czy raczej dla każdej osobno musiałbym zakładać?
kraken ma do ilus tam k bez weryfikacji, a tak to virwoxa polecam, tez nie trzeba weryfikacji, tylko wymieniasz hajs na sll i potem sll na btc.
jedyny w 100% bezpieczny portfel to zawsze ten wydany przez developerow z full nodem.
skurwysyn dash jak poleciał w górę
Bitcoin szaleje prawie 35tys zl. :D
Rosnij grzybku, rosnij w gore !!$$$
przekroczyl 10k usd