jasne stary
Wersja do druku
@Deep ;
Testy już były,gma juz miałeś i NIC się nie zmieniło
Bez urazy ale taka prawda.
Wystartowała by v10 i nadal kappa
Pozatym Ddzej to gracz pokroju grimeek takze jesli jest to dla Ciebie zaufana osoba to kappa
Torgot miał już swoją szanse,właściwie to miał ich 5 teraz pora na projekt Motha .Zobaczymy co z tego wyjdzie
dajcie se spokoj z torgot...nazwijcie to jakos inaczej bo jak widze ta nazwe to odrazu mam ochote sie powiesic XD
A co Ty do mnie masz? Bo ja totalnie nie mam pojęcia kim Ty człowieku jesteś.
Chuja o mnie wiesz, więc nie wypowiadaj się o zaufaniu, którym można mnie darzyć. Grałem rok z Deepem, dzień w dzień, w esima i nie zawiódł się na zaufaniu do mnie. Na OTSach się nie znam, bo od dawna się tym nie bawiłem, ale jakby były potrzebne pieniądze na ogarnięcie porządnego serwera to śmiem twierdzić, że w tej kwestii mogę zaoferować więcej niż Ty.
Po prostu moim zdaniem jesteś kolejnym graczem pokroju Haq moze bedziesz minimalnie bardziej rozganiety i nie bedziesz summonowal mobów pod dp ale nic poza tym.
Nie obchodzi mnie ile grales w esima ,ja grałem w sapera 4 lata.
Nie wiem poco poruszasz kwestie finansowe skoro znając życie zarabiam aktualnie więcej w funtach niż Ty w złotówkach ale jakie to ma znaczenie?
Nie nadajesz się i tyle po to jest te katolickie forum by każdy mógł się wypowiedzieć
Słuchajcie, zbierzmy to do kupy.
1. chcemy grać bez botów
<torgot ma dobry antybot>
2. chcemy fajnej mapy
<torgot ma fajną mapkę>
3. chcemy ogarów GMów
Pogadajmy z seyą żeby odsprzedał ten silnik
proponowany plan dzialania:
solidne testy dwutygodniowe
seya nie jest szefem zespołu
zbieramy ludzi ktorzy chca coś robić
nie testujemy rzeczy na żywo
małe, częste apdejty z nowymi lokacjami oraz questami
coś jeszcze ktoś chce dodać?
jak coś to z chęcią pomogę przy testach i jeżeli będzie potrzeba z jakimiś expowiskami w przyszłych updateach
imo mapa torgota wymaga wielu przeróbek.
a testy nie dwutygodniowo tylko na tyle długie ażeby była pewność że jest bugfree i dobry balans.
co do apdejtów to albo jakieś worlds changes albo nie tak częste. bo jednak jak będzie co chwile nowy teren dodawany to mapa będzie wyglądać okropnie.
ja bym powprowadzał jakieś systemy/przedmioty/potwory/grafiki z nowszych wersji, ale pojedyńcze, a nie wszystko co w nowszym. i tak oto by mógł być quest na bronie z inq, expowisko z wyrmami czy misja na konia(ale bardziej jak mounty z grimots aniżeli z nowej tibii)
a GOD powinien być tylko jeden, gmowie bez tworzenia itemów, teleportowania graczy, podnoszenia itemów, zabijania potworów, etc
zeby potem nie było że ktos rozdaje jakieś itemy, respi trainery czy teleportuje na questy
co do mapy to najlepiej kontynent zaprojektować już tak, żeby były jakieś naturalne bariery, które po upie sie otworzy i tyle
tak jak z daramą zrobili
ja chetny do testowania
ja ogarniam skrypty, kiedys ogarniałęm mapę. Zgłaszam się jako wizjoner :D
ja sie chetnie zglaszam jako skrypter :)
Załącznik 334080
22.05.2015 o 16:00 startuje Thora 7.6.-7.72 własny klient( w jakimś stopniu zawsze mniej) VPS mam zakupiony pierwsza edycja była bez reklamy i hostowana w domu a mimo wszystko grało niecałe 30 osób i bugów było bardzo mało a jak jakieś były to nie jakieś straszne jak na Torg**** :)
imo na tescie paru godów starczy, na oficjalu nie będą oni już potrzebni bo schody popsute czy spadanie na 1lvl to tylko na torgot
znaczy jeśli to będą sprawdzeni ludzi(czyt. nie jakiś haq chuj wie skąd, czy gm kamil on torgot który też nie mam pojęcia skąd sie wziął) to nie widzę problemu żeby ich było i trzech
Jeżeli chcecie to mogę oddać wszystkie pliki Atlantydy, serwer jest skończony w 90%, z accem i wszystkim co posiadam.
Witam serdecznie.
Ogólnie pomysł TORGowego OTSa, który w perspektywie mógłby ściągnąć też graczy spoza forum jest świetny, gorzej z wykonaniem bo postawienie czegoś trwałego to kupa roboty. Ale na forum jest tylu ludzi, że spokojnie można by to ogarnąć.
Bawienie się 'TorgOT' by Seya to chyba chodzenie w kółko. Pierwsza edycja miała być bombą, a była kompletną klapą. Teraz Seya miał kilka miesięcy na ogarnięcie wszystkiego i na testy, wszystko było 'dopięte na ostatni guzik', a oczywiście znowu criticall bugi. Nie wiem czy łatwiej nie będzie zacząć wszystkiego od nowa niż naprawiać to wszystko. A to, że Seya nie nadaje się do prowadzenia takiego projektu nie podlega żadnej dyskusji.
Mój pomysł:
- custom mapa(pomysł czerpania z yurka i innych jest imo słaby)
- niskie ratey
- questy, questy, questy(duże długie rpg, taski, dzienne eventy itp) które byłyby jednym z głównym źródeł expa
- klient standardowy, a jak wszystko się utrzyma przez jakiś czas można pomyśleć o własnym
- oficjalny patronat wyverny
- sms shop a w nim: pacc, wyjątkowe outfity(w liczbie 2-3), ew. mounty(o ile będą), jakieś specjalne domki(duże, ładne, przerabiane na życzenie klienta)
- oczywiście żadnej tolerancji dla botów i żadnego wbudowanego MC
- całkowity balans profesji
- zminimalizowanie pozycji to minimum(1 god, 1-2 gm, najlepiej użytkownicy z dużym stażem na forum/ktoś z kadry)
w żadnym wypadku nie powinno być takiej pozycji jak God
najwyższym accessem na serwerze powinien być 4, GM, który może teleportować siebie i innych. to jest jedyny sposób na ominięcie korupcji, o czym przekonały się już takie projekty jak TheOxServer.
Pozdrawiam.
zawsze z takimi powaznymi projektami wychodza ludzie ktorzy zamiast grac - wola tworzyc
no spoko lubicie sobie zrobic fajna mapke ale zrozumcie, ze zdecydowana wiekszosc graczy oczekuje tylko tego zeby byla ona grywalna i nie daja jebania o ladne ulozenie kamieni na statku
jak tak bardzo wam zalezy to podzielcie sie na 2 'druzyny', moth stawia gotowca ew. dodaje jakies przydatne skrypty a reszta, ktorym pospolitosc tak bardzo nie odpowiada - idzie pomagac do decretisa i startujecie z tym jego otsikiem na jesien/swieta
bo na tym polega opinia publiczna. jeżeli gracze myślą, że nie ma God'a, to bardziej ufają braku korupcji, nawet jeśli właściciel nadal ma dostęp do bazy i może im wszystko wypierdolić jedną query
weź sobie przykład z torgot'a - pomimo tego, że ani Deep, ani ja, ani Seyaelo nie dawaliśmy nigdy nikomu żadnych itemów (no chyba, że podczas testów :kappa), to i tak większość ma w stosunku do nas jakieś podejrzenia. nie dlatego, bo to zrobiliśmy, tylko dlatego, bo mogliśmy.
jak Ty coś dojebiesz to nie wiem, śmiać się czy płakać xD
Ktoś, kto zarządza serwerem zawsze będzie godem/adminem czy jakkolwiek go nazwać i zawsze będzie mógł zrobić cokolwiek zechce. Niezależnie od tego, czy się zgadzamy czy nie.
EJ DOBRA CHŁOPAKI TAK NAPRAWDĘ NIE MA GODA, WIEM ŻE JEST ALE TAK NAPRAWDĘ GO NIE MA
ja z tym co teraz mam w plikach u siebie na kompie z pomoca dwoch trzech osob jestem wstanie jebac server w 2 tygodnie, prosty ladny i przyjemny.
Chels napisał do mnie w sprawie plików AW, mogę to za chwilę udostępnić, macie ekipę która chce to prowadzić?
@moth ;
Mam kontakt do gościa, który ma 100% mapy oraculum i chyba silnik. Działać coś?
http://torg.pl/group.php?groupid=327
zapraszam do grupy wszystkich chętnych do współtworzenia.
hehe
jak nie zrozumiałeś, to chodziło o to, że in-game nie powinno być takiej pozycji. przecież to oczywiste, że ktoś z plikami serwera i dostępem do bazy może sobie wszystko usunąć, bo akurat miał takie widzi misie, ale OT'sy robione są po to, żeby ludzie na nich grali, a nie po to, żeby admin mógł sobie biegać i robić itemki, więc wysil czasem głowę i pomyśl zanim coś napiszesz. poza tym gdy są takie accessy na serwerze, to często występuje tendencja do rozdawania ich za jakieś minor usługi (macha Haq), przez co więcej jest ludzi na odpowiedzialnych stanowiskach i w efekcie, szansa na to, że któryś coś odpierdoli - wzrasta.
jeżeli każdy jest tylko GM'em, nie God'em, to jedyne co może robić, to to, do czego ta pozycja pierwotnie ma słuzyć - tzw. support - wyciąganie z bugów i odpisywanie graczom.
wezcie to oraculum albo atlantyde i gamy
ta, bo sie zanudzic mozna
nudze sie :(
Niech cos startuje bo to czlowiek sie zanudzic ;p
oraculum? najlepszy rpg serwer na jakim grałem :)
ktoś zorientowany w temacie vpsów? kogo unikać
i przypominam o grupie
http://torg.pl/group.php?groupid=327
@down
no bast skirty po 30cc pamiętamy[*]
mapa, rate'y to był sztos, a nie wnikam w to co kto miał
zacznijmy od tego, że musi być jakiś antybot, żeby był sens grać.
można odpalić otsa i w międzyczasie wprowadzać poprawki, potem jebnie się reset i jechanka
jezu jaki ty klamliwy jestes
jak sobie zwiedzalismy i gdzies sie nie dalo wejsc to ty nas teleportowales
jak dropilismy pacc scrolle to stales obok, dales przyzwolenie i nawet nie kontrolowales ile ich zdobylismy
potem pytales sie o id czegos i to tworzyles, do tego summonowales nam chyba dla, draga i bk w katedrze i wcale resetu na 2 dzien nie bylo wiec skoncz pierdolic bo juz nie pierwszy raz stawiasz sie w roli swietego
a co do otsa to czemu atlantyda nie ruszy?