Ale w co nie wierzysz?
Myślisz że Kiszczak jak ktoś to określił kilka postów wyżej "jebany geniusz" trzymał fałszywki vel makulature w sejfach?
Wersja do druku
W latach 70 totalną abstrakcją był upadek prlu. Nikt nie żyje sam dla siebie, każdy ma rodzinę.
my nie żyliśmy w tamtych czasach i nie nam to oceniać
A gdzie teczki Komorowskiego, Tuska i innej śmietanki towarzystwa?
Ale ogólnie społeczeństwo by nie miało z tym większego problemu, gdyby Leszek faktycznie się PRZYZNAŁ, że go zmusili i współpracował z SB. Problem w tym, że w latach 90 Bolek ukradł teczki z IPNu o jego działalności i je spalił. Ponadto jeszcze teraz Leszek jak głupi zaprzecza, że nie kapował, nie brał z tego pieniędzy, więc teraz usprawiedliwienia o tym, że go zmusili to będzie żałosny argument.
Dyskusja z Tobą zakończyła się kiedy zapytałeś mnie o Oświęcim. Nigdzie nie napisałem, że jest to ogólna zasada. Próbujesz z moich wypowiedzi zrobić tanią sensację a do tego mi ubliżasz. To jest po prostu chamstwo.
nie, to nie jest chamstwo, zwykłe pytanie, które samo nasuwa się na myśl po takich postach. to skoro nigdzie nie napisałeś, że to ogólna zasada to dlaczego stosujesz ją tylko do sprawy Wałęsy, a do każdej innej - również historycznej, już nie?
oczywiście, że mamy prawo to oceniać, bo każdy ma prawo do swojego zdania na każdy temat, historycy nie mają monopolu na oceny wszystkich wydarzeń.
Ludzie, zrozumcie wreszcie. Tu nie chodzi o to czy Bolek coś podpisał czy nie podpisał tylko o to, że (i wielu ludzi od wielu wielu lat o tym mówi) Wałęsa był agentem przez cały czas i cała zmiana systemu była kontrolowana przez bezpiekę. Po 89' nikt nie został rozliczony, nawet SBcy którzy mordowali niewinnych ludzi, tak samo komuniści itd. Bezpieka cały czas trzymała rękę na pulsie, miała swoich ludzi w ścisłym zarządzie "Solidarności", w Magdalence, przy Okrągłym Stole...
o godzinie 12 ipn udostępnił dokumenty, pewnie dla większości z was bez zaskoczenia aczkolwiek komentarz Wałęsy dot. sprawy sprawia wrażenia odpuszczenia tematu, co jest dość dziwnym posunięciem
Cytuj:
Nie jestem w stanie jednak Was przekonać. Dziękuję. Zdradziliście mnie, nie ja Was.
Już teraz będzie się bronił do końca i kłamał, że nie współpracował z esbecją, on siebie uważa za wyzwoliciela Polaków od czerwonych i tak pozostanie do jego śmierci ;p
Nawet w wywiadzie dla Brauna powiedział, że on sam obalił komunę. Już wiadomo, jaka będzie następna produkcja Marvel'a.