Wystarczy, ze nie utrzymasz motoru i na jedynce Ci ucieknie.
Wersja do druku
Wystarczy, ze nie utrzymasz motoru i na jedynce Ci ucieknie.
jestem silny chlop, nie ucieknie!
To nie chodzi o to. Z resztą motoru się nie zapieramy.
będę montował silnik od wsk 125 -3 do motorynki i nie wiem jaką zębatkę wstawić żeby miała dobry start ,żeby mieliła na jedynce hehe
14? Chyba, ze znajdziesz dobrą 12.
Witam mam problem z chłodnicą w mojej malaguti F12
Po przejechaniu ok. 4km mam już full temperaturę. Zauważyłem kilka dziwnych rzeczy:
1. przy korku jest taki wężyk, który idzie pod dolny plastik na sam dół skutera i tam sobie po prostu leży, do czego on służy ??
2. Jak kupiłem skuter w chłodnicy nie było płynu, zalałem petrygo i po 3 dniach nie było nic w zbiorniczku, wszędzie sprawdzałem i na pewno nie ma nigdzie przecieku, na pewno! Dolałem 2 raz i po 3 dniach znowu pusto, dolałem 3 raz i teraz mam po sam korek praktycznie tylko, że się grzeje, jak dotknę węży od chłodnicy albo wsadzę palec do zbiorniczka płyn jest bardzo gorący. Co może być nie tak, czy to dlatego, że za dużo płynu zalałem ??? Co mam zrobić??
Obstawiałbym problemy z silnikiem, a chłodnica nie wyrabia na chłodzeniu, ale dziwne, że płyn wyparowuje ? Przy korku czy na korku jest ten wężyk?
Przez internet ciężko mi stwierdzić co to może być.
Jak silnik się zachowuje ?
Tu masz foto jakbyś nie umiał wytłumaczyć
http://images47.fotosik.pl/818/9de1fdb6e0490396med.jpg
ta chłodnica jest inna niż moja
http://img109.imageshack.us/img109/694/20100114006.jpg
tak wygląda u mnie, chodzi o ten żółty wężyk, czytałem, że ona odprowadza parę gdy płyn się zagrzeje czy jakoś tak. To było tak, że przez 3 tygodnie płyn znikał ale było ok, teraz od 2 dni płynu jest ciągle tyle samo ale sie grzeje po 5km. Zauważ, że u mnie jest jakiś dziwny obieg bo zbiornik wyrównujący jest tylko na 1 wężyk a nie na 2 :D Może wystarczy odpowietrzyć ?? Ale nie była raczej zapowietrzona.... Co jeszcze uważacie, mogła paść pompa albo termostat ??
Odpowietrza się właśnie przez ten wężyk na korku, więc to nie to.
Czyli ta chłodnica sama się odpowietrza i nie może się zapowietrzyć ???? Co jeszcze można by sprawdzić ?
już powoli wolną gume zaczynam ogarniać :P
http://i47.tinypic.com/jl5e03.jpg
Na wszystkim się da. CBR 600 przecież jest jednym z najlepszych motocykli do stuntu. Tylko nie działa to na zasadzie, że w pierwszym swoim sezonie będziesz dawał na jednym kole. Jeździj dużo po mieście, na trasach, zanim się weźmiesz za poważniejsze treningi.
Jak chcesz schodzić na kolanko to mogę Ci polecić "Szkołę na 2 kółkach" http://www.szkolanadwochkolach.pl/ 1 godzina u nich równa jest 1000km przejechanych normalnie
wypierdol termostat zobacz czy ok. a pompe to latwo sprawdzic musisz odkrecic dekielek i zobaczyc czy wirnik chodzi np paluchem. albo odpalic skuter i zobaczyc czy sie kreci.
z tym dolewaniem to na moje oko to masz tak ze poprostu raz wlales i nieodpaliles skutera zeby Ci zassalo ten plyn. i dlatego potem Ci sie wydawalo ze spierdolil po paru dniach. albo jeszcze mamy opcje padnietej ktorejs uszczelki na cylindrze. jak jezdzisz to nie kopci Ci bardzo na szaro?
Widzę strój bardzo odpowiedni do stuntu gratuluje
jak najbardziej odpowiedni! tak na serio, to różnie, przyjeżdżam na plac ubrany w spodnie motocyklowe, kurtke, zolwia, ale i tak zdejmuje i jeżdzę w krótkim + zolw, bo przy tych upałach to nie da się wytrzymać. pocę się przy tych temperaturach bardzo. generalnie to na ostatni tydzien treningow mialem 2 gleby, wynik: lagi beda wymieniane + felga, 2 rany na rece, 4 na nogach.
up. to twoje to 125?
Gdzie ten żółw? Bo ja go nie widzę. Jedynie jakaś czarna kamizelka.
@dexxam
no moje..
@nigger
mam normalna bluzke na sobie, a na tym jeszcze zolwia (dokladnie taki o http://shop4.ifive.pl/ochraniacze/wspine.html ), tylko na foto akurat nie widac go, a same zaczepy. dzisiaj moze jakis film wrzuce z latania
maly filmik ode mnie swieży http://www.youtube.com/watch?v=qI1gJ...ature=youtu.be
Słabo to na tej cbrce wygląda, nie za dobry motor do stuntów. Lepiej już w jakies enduro zainwestować. Jakąś 125 ktm'ke i można poszaleć.
No nie pie*dol... W 125-tkach cbr i nsr przewyższają wszystko o głowe, no może oprócz ktm duke 125, ale to jest wydatek. CBR jest dobrze wyważona i leciutka, idealna na stunt początki.
KTMki nie ważą nawet 100 kg więc z tą wagą nie ma co porównywać. Jeżeli chodzi o ciągłą jazdę na kole to niestety enduro jest do tego lepsze.
Dobra, nie ma sensu ta dyskusja, skoro tak twierdzisz. Tylko czemu 95% w stuncie lata na sportach? Nie licz tylko tych pseudo stunterów na skuterkach i innych motorowerach, co podbijają koło, opadają i się nie jarają jacy to oni są zajebiści...
Ja Ci piszę o jeździe na tyle a nie ogólnie o stuncie. Czytaj ze zrozumieniem jak chcesz już dyskutować.
A ty skończ się wszystkiego czepiać, bo od kilku postów nic Ci się nie podoba.
#Dexxam - a Ty jeździsz coś w tym sezonie na swoim czy nie masz opon (czyli standardowo) ?
no ogolnie to nie ;p czasem cos wylece w las, driftowoz pochlania cala moja kasiore aktualnie. opony sa i to zajebiste ;] czekam na zime bo wtedy tym motorem jezdze dopiero. w ta co byla to przelatalem cala. mialem sprzedac motor ale cholera jasna mam taki sentyment ze odmowilem, a juz bylem prawie zdecydowany, bo chlopaki co lataja to sami sie pytaja i przyjezdzaja czy nie chce sprzedac. a Ty co latasz czyms czy sie opierdalasz? (standardowo ;p)
Hubi
ja sie pytalem czy to 125 jest czy np 50 a nie czy to twoj motor.
@dexxam
125-tka na A1 normalnie zarejestrowana, bez cudów.
niezle, ja to probowalem XJ 600 (200+ kg) postawić ale nie szło, a dziurawy wiejski asfalt to nie próbowałem jakichś hardkorowych obrotów ;)
Jak standardowo ? Przez 2 sezony zrobiłem chyba więcej km od Ciebie, nie licząc grzebania w tych wszystkich rozpidziałych sprzętach, które nie chciały nikogo słuchać.
No, ale muszę przyznać, że od wiosny 2011 jakoś nie jeżdżę, a jakoś zapał u znajomych zmalał i głównie jeżdżą samochodami. Na razie jakoś nic nie wskazuje zmiany w moim przypadku, ale może po studiach jak będę miał stały dochód, zainwestuje w jakiś sprzęt dla dziadków.
no normalnie standardowo zawsze cos robiles. a miales cos oprocz tego chinola 50?;p bo on sie nie liczyyyy ;D
Do kiedy mozna robic prawko na motor?
Jak teraz zaczne to sie wyrobie?
zmienia sie cos z prawkiem A1(125cc) bo jakos w polowie sierpnia mam zamiar robic.
hej hej hej
chciałbym kupić sobie pierwszą maszynę, pojemność 250-500ccm, polecicie coś?
maiłby to być motor szosowo-turystyczny (z naciskiem na szosowy), dobry do doszkolenia się w jeździe (zdałem prawko A, jeździłem na yamasze YBR 250)
moim ideałem jest Suzuki Bandit 600 i pewnie kupię go kiedyś, ale na pierwszy motor chyba jest mało rozsądną opcją, myślałem o Suzuki GS 500, ale trochę przekracza mój budżet
da radę znaleźć coś w okolicach 2,5k zł?
z góry dzięki za odpowiedzi :)
eh, tak też myślałem :P
więc zbieram dalej
@up mam gsa 500 za 3200 do oddania , 92 rok, jakbyś sobie życzył xd
a , noi drugiego, bez papierów, za 1800 ;d
Wypowie się ktoś na temat yamahy r6? Mam chęć kupić ale dopiero bo samochodzie i na studiach. Druga sprawa nie wiem czy warto robić prawko na A bo pieniądze mam ale motoru nie kupię wcześniej niż za kilka lat.
W najblizszym tygodniu kupuje swoja pierwsza ' maszyne ' biegowa, czyli aprilia rs 50. (wiem, slaby moze sie nie oplacac, ale poprostu niechce duzej mocy, tylko do sprawnej jazdy po miescie) .
Do tej pory mialem okazje jezdzic tylko na skuterach, ktore biegow nie maja.
Teraz pytanie do Was: na co patrzec przy zakupie, i jak ruszac taka biegowka? ;)
Przy zakupie patrzymy na wszystko, weź kogoś kto się zna, w aprilli masz masz przekładnie 1-N-2-3-4-5-6(?), czyli jedynka w dół, reszta w górę.
Sprzęgło - jedynka, puszczasz powoli sprzęgło i ciśniesz potem biegi w górę.
bylem dzis obejrzec aprilie rs50 rocznik 2005 przebieg okolo 20000, stan w miare dobry- silnik pracuje rowno, trzeba wymienic uszczelniacz w jednym z amortyzatorow oraz chlodnice. plastiki sa porysowane(zapewnie motor lezal) i na baku z jednej strony jest zarysowanie. cena 3900- pewine uda sie cos ugrac, ale ile trzeba by bylo w niego wlozyc?
krecil sie 9-11 tys. obrotow, jakos tak ; )
#
http://speedy.sh/b5QPH/DSC-0027.JPG
http://speedy.sh/jZutM/DSC-0026.JPG
http://speedy.sh/gpzkE/DSC-0025.JPG
http://speedy.sh/UFxNd/DSC-0024.JPG
http://speedy.sh/Hq5nV/DSC-0022.JPG
jeszcze jedno pytanko, wie ktos ile moze kosztowac taki ogolny przeglad tej maszyny? chodzi mi o to, by ktos sprawdzil czy jest okej.
Do puszczenia sprzęgła przydały by się chyba jakieś obroty, co?
#t
Co do ruszania, praktyka i jeszcze raz praktyka. Na początku złap sprzęgło, zarzuć "1" dodaj obrotów do 3k mniej więcej i powolutku puszczaj sprzęgło aż maszyna zacznie powoli ruszać. Potem Ci wejdzie wprawa i ruszenie będzie zajmować Ci chwileczkę. Pamiętaj, nie puszczaj za szybko bo albo Ci zgaśnie maszyna, albo Cie poderwie (chociaż na 50 nie powinno).
nie jest w za fajnym stanie, a jesli mam ryzykowac przegrzanie to lepiej wsadzic nowa.-> w rl nie wyglada tak fajnie..;<
sporo myslalem na temat tego moto, i wydaje mi sie ze mial konkretnego dzwona z przodu.
z ta aprilia sie wstrzymam jeszcze, poogladam jeszcze inne ciekawe oferty.
http://moto.allegro.pl/scigacz-zipp-...576804512.html
trafilem dzis na tego zippa, kumpel ma takiego i nie narzeka, jedyne co to akumulator w nich slaby i plastiki. Ma ktos doswiadczenie z nim ?
Kumpel ma. Każdy go objeżdża, jeżeli chcesz być najwolniejszym to kup :D 125 wrzuca do niego teraz.
Poza tym, szpeci go ta dziura miedzy bakiem a silnikiem. Rozwalił mu się naciąg łańcucha, pieprzy mu się elektryka. No i ogólnie za duża buda jak na taki silniczek..