Imo doran da Ci małą przewagę bo sustain z jego lifesteala na początku jest chujowy, lepsze są 2 poty i możliwość od razu szybszego rushu buildu przez long sworda.
Wersja do druku
Imo doran da Ci małą przewagę bo sustain z jego lifesteala na początku jest chujowy, lepsze są 2 poty i możliwość od razu szybszego rushu buildu przez long sworda.
Teraz ciągle kupowałem long sworda + 2 poty ale w sumie doran blade nie głupie, bo zawsze po pierwszym recallu i tak kupowałem tego dorana + buty + upgradowałem vamp sceptera. Więc w sumie jakbym zaczął z doran bladem to i tak po pierwszym recallu kupie tego vamp sceptera a doran blade > long sword chyba na początek. Chyba że się nie opłaca tego doran blade wogóle kupować?
Sluszna uwaga z tym sustainem, nie zrobilem w sumie matmy na tym. Ale tak czy siak Doran to 475g wywalone w błoto po 20 minucie gry
dzis sobie gralem akali to 9 potów +ward/dwa jest mocno spoko,enemy morde teoretycznie mnie kontruje ale przez to ze zaczal z butami i 3 potami i overextendował bo nie chcial wrocic latwo go rozjechalem,na topa tak samo 9 potow stronk
nie gram w ta gre czesto, ale denerwuja mnie takie tematy
"CZEMU ON KUPUJE [X] SKORO MOZNA KUPIC [Y]" bla bla
kazdy ma inny playstyle, charakter gry i to od niego zalezy co kupi >.>
Crystalline Flask
- Zwraca teraz 120 zdrowia i 60 many przez 12 sekund (Wcześniej 100 zdrowia i 40 many przez 10 sekund.)
- Kosztuje teraz 345 złota (Wcześniej 225 złota)
Już nie będzie się dało wystartować flask + 5 potów + ward.
I bardzo dobrze, to bylo nienormalne. Niech znerfia teraz start 2 ward 9 potow, bo to tez jest glupota (maks 5 potionow jednego rodzaju pls) i bedzie dobrze.
Ewentualnie flask niech przyspiesza odnawianie sie energii o 50% na 6 sekund postaciom z energia, tez fajna opcja.
Nie rozumiem pod jakim względem flask, ward 5 potów i 9hp + 2 wardy jest głupim startem i powinno być zmienione. Po pierwsze na topa wszyscy narzekali, że siedzisz jakimś chempionem i nagle wpada jungler i masz pograne bo nie masz warda. Teraz zmienili na to, że masz warda, element losowości dużo się zmienił i co, źle? Ciekwae... Sustain jest większy, ok ale komu to przeszkadza? Jak pickniesz hard counter to to co skontrowałeś i tak przeżywa? No wg. mnie nie jest tak do końca, bo przed patchem jak miałeś kontre, to wystarczyło powiedizec junglerowi, żeby wpadł na 3 lvl'u jak Cie zacznie obijać Twój counter pick i wbijaliście FB. Teraz obijasz to co skontrowałeś i masz safe, wiesz czy ktoś przyjdzie. Nie widzę żadnych minusów, jedyne minusy to dla junglera, bo ciężej mu jest zgankować.
Najbardziej narzekają ci co nadal zaczynają z butami i potami ;D
Tf zaczął poty chyba miał ich 7, nie chce mi się liczyć + Flask, ja lee sinem na mida polazłem z butami i potami, to mimo sustaina stałem na linii dłużej niż on, albo ja jestem inny, albo kupowanie takich itemów to głupota, na niektórych postaciach.
Wiadomo, że jeśli ktoś się głupio wymienia, to straci wszystkie potiony zanim użyjesz pierwszego. Tu nie ma reguły. Generalnie jednak te potiony mają Ci zapewnić sustain. Buty tego sustainu mu nie zapewniają, więc ciężko nazwać to głupotą. Jeśli już, to alternatywą - kwestia gustu.
Lee Sin ma W, ktore daje mu tarcze, armora i lifesteal + spellvamp, dodatkowo dochodzi tu taki czynnik jak umiejetne harassowanie, omijanie skillshotow i tak dalej i tak dalej.
@topic
Gralem wczoraj z Brazzerem duenty na NA, szedl na topa Lee Sinem i zaczynal z 3 wardami i 8 potami. Pierwszego warda stawial na redzie przeciwnikow jezeli byl pewny, ze ktos zaczyna na blue i szedl przeciwnika tam zabic. Ten start jest pojebany, chory sustain, calkowite ograniczenie junglera no i zamiast recallowac to siedzisz sobie na linii i farmisz jak glupi.
Pod takim, ze 9 potionow i dwa wardy niemalze CALKOWICIE sraja na przeciwnego junglera, juz i tak po nerfie oracle ganki sa mocno utrudnione jezeli przeciwnik ma troche wiecej IQ niz ostatnio rozdeptany przez Ciebie slimak. Caly early harass nie ma wlasciwie sensu, bo ktos sie i tak wyregeneruje. 9 potow to definitywnie za duzo na start, to jest 1350 wyregenerowanego HP nie wliczajac w to lifesteali, spellvampow czy base hp regena. To jest tyle - albo nawet i wiecej - ile HP niektore postacie maja na 10 levelu z zero do full. Nie chodzi mi o to, ze startowanie w ten sposob jest glupie i nie powinno sie tak robic, chodzi o to, ze moim zdaniem psuje to rozgrywke wprowadzajac spory element stagnacji nagradzajac farmfest a nie harass i probe wypchniecia przeciwnika z linii.Cytuj:
Nie rozumiem pod jakim względem flask, ward 5 potów i 9hp + 2 wardy jest głupim startem i powinno być zmienione.
Drugim problemem jest to, ze postacie z energia czy ograniczone tylko cooldownami przeciwko postaciom zaczynajacym z flaskiem i pierdyliardem potionow nie maja innego lepszego startu, bo kupujac long sword i 2 poty sa narazone na wlasnie wczesne wypchniecie z linii i snowball przeciwnika. Musza w jakis sposob to kontrowac, wiec tu przychodza 2 wardy + 9 potionow. To nie jest dobra mechanika gry.
witam, może nie chodzi o azjatów a o startowe itemy ale i tak nowego tematu nie ma sensu robić, mam pytanie odnośnie adc i tego z czym startujemy: niby long sword + 2 poty dobry start ale co jeśli gramy przeciwko silnemu poke lane'owi albo chociażby komuś z dużo większym rangem? wtedy 2 poty raczej nie wystarczą na sustain, uważam, że buty są lepsze by unikać np q eza gdy gramy przeciwko, a jaka jest wasza opinia? zawsze startujecie z long sword + 2 poty czy macie jakieś lepsze plany?