Reklama
Strona 1 z 3 123 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 33

Temat: Oswajanie kota

  1. #1
    Avatar Gollum
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Gorzów Wlkp
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20

    Domyślny Oswajanie kota

    Jako, ze na torgu udalo sie oswoic @Pies ; do tego stopnia, ze funkcjonuje w miare przyzwoicie w naszym spoleczenstwie (mimo ciaglych atakow KODowcow i jehowych na niego), to na pewno z kotem tez nie bedzie problemu, zreszta tu przeciez mamy znawcow od wszystkiego.

    Kotka z fundacji wzieta, wyrzucona z domu kiedys, prawdopodobnie na podworku mieszkala jakis czas. Jest od 4 dni, przez dwa pierwsze nie wychodzila spod kredensu. Juz jest lepiej, spi na widoku, nie ucieka jak przechodze obok, nawet sie daje lekko poglaskac. W nocy wskakuje na lozko i spi kolo nog.

    Problem polega na tym, ze ma jakies napady paniki i atakuje bez powodu (pewnie jakis smiec jej krzywde zrobil i nasle na niego @hucksteR ; jak przestanie siedziec za niewinnosc). Lasi sie, chce zeby ja poglaskac i nagle bez powodu drapie. W nocy tez jak ruszylem nogami drapala posciel (raz, wczesniej jej to nie przeszkadzalo). Poczekalbym az jej przejdzie z czasem i bardziej zaufa mi, ale niestety tym z fundacji u ktorych byla troche czasu tez tak robila, chociaz chyba rzadziej jej sie zdarzalo.

    Bede eksperymentowal kiedy drapie (wydaje mi sie, ze jak odwroci wzrok i sie ja wtedy dotknie), ale wolalbym jak najmniej blizn, a potrafi drapnac naprawde gleboko. Zapytalbym na forum tematycznym, ale tam Grazyny i Janusze same prawie, a a torgu elita, tylko ludzie renesansu zostali @Pies ; @danjelek ; @Gniewny ;), wiec na pewno polowa osob ma przynajmniej doktorat z kociej psychologii i cos wymysli.

    Zapraszam do powaznej dyskusji. A zanim jakis smieszek napisze, zeby ja wypierdolic z domu/zastrzelic, to wrzucam zdjecie i czekam kurwa ktory taki twardy, ze by mu takiego slodkiego i smutnego kotka nie bylo zal. Przypominam tez, ze koty to zwierzeta dla elity, okazuja milosc i szacunek tylko jak ktos zdobedzie ich sympatie, trzeba na to zapracowac. Koty wsrod zwierzat to jak torg wsrod forów internetowych.

    Oswajanie kota-20180511_085639.jpgOswajanie kota-20180512_140856.jpg

  2. #2
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,382
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    gościu po prostu masz kota z charakterkiem a nie jakąś pizde, wiem co mówię, przez moje życie przewinęło się z 15 kotów

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Gollum
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Gorzów Wlkp
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj moth napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    gościu po prostu masz kota z charakterkiem a nie jakąś pizde, wiem co mówię, przez moje życie przewinęło się z 15 kotów
    Ale to powinna napierdalac wrogow a nie mnie

  5. #4
    Avatar moth
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Gdańsk
    Wiek
    38
    Posty
    15,382
    Siła reputacji
    27

    Domyślny

    popatrz sb na dzikie koty, napierdala się matka z dziećmi, dzieci z dziećmi, dzieci z robactwem. traktuje cb jako sparing partnera, chce nauczyc cb polowac

  6. #5
    Avatar Smok_Galana
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Oberschlesien
    Posty
    3,329
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    podobno trzeba ugrysc w ucho zeby zrozumial ze ty jestes panem a on najwyzej szczurolapem

    ewentualnie dzwignia na noge i duszenie stylem boa
    Zanim mnie obrazisz uświadom sobie że jestem psycholem.

  7. #6
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,616
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    jest taka pomocna grupa na fb: "o kotach - merytorycznie"

  8. #7
    orjannilsen1

    Domyślny

    HALO KURWA PATRZCIE NA MNIE MAM KOTA Z FUNDACJI CZY TAM ZE ZCHRONISKA

    ja bralem braci dwoch ze wsi i 2 tygdonie siedzialy pod kanapa i tylko chodzily jesc, potem zaczely siadac z moja matka
    Daj jej troche czasu
    a i kotki to złośliwe kurwy

  9. #8
    Avatar Vailandur
    Data rejestracji
    2016
    Położenie
    Nie
    Posty
    7,532
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Wyglada zupelnie jak danjelek

  10. #9
    Avatar Gollum
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Gorzów Wlkp
    Posty
    531
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Vailandur napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wyglada zupelnie jak danjelek
    ale moze nie obrazaj mojego kota tak mocno od razu

  11. #10
    Avatar Vailandur
    Data rejestracji
    2016
    Położenie
    Nie
    Posty
    7,532
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    Widac od razu ze ten kot to szatana, musisz go rytualnie odpierdolic

  12. #11
    Avatar Pies
    Data rejestracji
    2016
    Położenie
    Natalinha z Ploeszti
    Wiek
    30
    Posty
    775
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Też mam kotkę 17L. dachowca, kiedyś go źle traktowałem, bo hałasowałem za mocno (wiadomo Białostocka Szkoła Hałasu), daje się głaskać do 6 razy maksymalnie potem drapie, rwie i fuczy.

    PS. Uwielbiam lwiczki, lwy (psy) i lwiątka.
    Ostatnio zmieniony przez Pies : 14-05-2018, 07:39
    Trafiłem do pokoju okazań gdzie przez lustro weneckie usłyszałem: To nie ten pan. Ale jak to nie ten? Toż powiedziałeś że to ten pan jest pedofilem, miałeś tak powiedzieć.
    To jest stallinowski kraj takich zwyrodnialców, gdzie w jeden dzień z szanowanego człowieka potrafią zrobić śmiecia a ze śmiecia człowieka.

  13. #12
    Avatar Profesorek
    Data rejestracji
    2009
    Położenie
    Białystok
    Posty
    8,069
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Nie no 4 dni to kupa czasu na 100% sie juz do Ciebie kot przyzwyczail (i miejsca tez)

    Widac ze ten kot obsrany jakis wiec nic na sile z czasem jej przejdzie nie glaszcz jej z zaskoczenia zawsze po imieniu zawolaj zeby widziala jak sie zblizasz z czasem sie przywyknie i bedzie sie czula bezpiecznie a takie zachowanie zdarza sie czesto u kotow instynkt po prostu

    Czy jak spi i podejdziesz i zaczniesz glaskac to tez z pazurami sie rzuca?

    @Pies ;
    to niezly popierdoleniec jestes jak kot z Toba jest ponad 10 lat i nie lubi jak go glaszczesz chyba bylo zaruchane zoofilu bo nie wyobrazam sobie jak dziki musialby byc kot zeby przez tyle lat nie przyzwyczaic sie do czlowieka
    Ostatnio zmieniony przez Profesorek : 14-05-2018, 07:44

  14. #13
    Avatar Pies
    Data rejestracji
    2016
    Położenie
    Natalinha z Ploeszti
    Wiek
    30
    Posty
    775
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Adposatnr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Nie no 4 dni to kupa czasu na 100% sie juz do Ciebie kot przyzwyczail (i miejsca tez)

    Widac ze ten kot obsrany jakis wiec nic na sile z czasem jej przejdzie nie glaszcz jej z zaskoczenia zawsze po imieniu zawolaj zeby widziala jak sie zblizasz z czasem sie przywyknie i bedzie sie czula bezpiecznie a takie zachowanie zdarza sie czesto u kotow instynkt po prostu

    Czy jak spi i podejdziesz i zaczniesz glaskac to tez z pazurami sie rzuca?

    @Pies ;
    to niezly popierdoleniec jestes jak kot z Toba jest ponad 10 lat i nie lubi jak go glaszczesz chyba bylo zaruchane zoofilu bo nie wyobrazam sobie jak dziki musialby byc kot zeby przez tyle lat nie przyzwyczaic sie do czlowieka
    niee po prostu to wredna lwiczka, lubi jak sie ja glaszcze, ale jak za dlugo ktos z domownikow glaszcze to zachowuje sie tak samo.
    Trafiłem do pokoju okazań gdzie przez lustro weneckie usłyszałem: To nie ten pan. Ale jak to nie ten? Toż powiedziałeś że to ten pan jest pedofilem, miałeś tak powiedzieć.
    To jest stallinowski kraj takich zwyrodnialców, gdzie w jeden dzień z szanowanego człowieka potrafią zrobić śmiecia a ze śmiecia człowieka.

  15. #14
    Boruciarz

    Domyślny

    Kot potrzebuje czasu, niekiedy pół życia. Jako znany behawiorysta w życiu widziałem bardzo dużo przypadków i zdarzało się, że czasem dopiero "na starość" kot był w stanie w zupełności zaufać i czuć się komfortowo jak pies rafonixa w jego komnacie tajemnic tibijskiej zajebanej.
    Wygląda to tak, że przez 5 lat (od maleńkości) kot gryzie, atakuje, przychodzi tylko jak coś chce, a nagle mu się coś przestawia i zaczyna za Tobą miauczeć gdy zbyt długo nie ma Cie w domu. Nie jest wiadomo jednak do jak silnych uczuć kot jest zdolny i czy wynika to z tęsknoty czy zwyczajnego zaburzenia porządku i zwierze zwyczajnie odczuwa niepokój bo coś odbywa się inaczej. Jak pisała znana i lubiana poetka Wisława Szymborska w wierszu pod tytułem "kot w pustym mieszkaniu";
    Nic niby tu nie zmienione,
    a jednak pozamieniane.
    Niby nie przesunięte,
    a jednak porozsuwane.
    I wieczorami lampa już nie świeci.

    Słychać kroki na schodach,
    ale to nie te.
    Ręka, co kładzie rybę na talerzyk,
    także nie ta, co kładła.

    Coś sie tu nie zaczyna
    w swojej zwykłej porze.
    Coś się tu nie odbywa
    jak powinno.
    Ktoś tutaj był i był,
    a potem nagle zniknął
    i uporczywie go nie ma.


    Kot potrzebuje czasu do zaadaptowania się w nowej sytuacji. W zasadzie zupełnie jak człowiek. Procedura jest taka, że zastał jakiś porządek i teraz musi go zaakceptować. W tym celu warto go zostawić w spokoju i nie starać odczulać na siłę. Małymi krokami. Byle nie straszyć. Uważać z odkurzaczem, z nadmiarem hałasu, gości. Ogarnie się.

  16. #15
    Avatar Krasula
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    22
    Posty
    1,946
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    koty to jebane gowno dla zjebow wyrzuc to scierwo przez okno i kup sobie psa jak czlowiek

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Adopcja kota
    Przez Aureos w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post: 28-12-2017, 16:32
  2. gadzet dla kota/psa?
    Przez ProEda w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 13-05-2016, 18:32
  3. Granie na lyre - oswajanie lodowego wilka
    Przez Dzonzi w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 10-01-2013, 20:02
  4. Oswajanie zwierząt
    Przez Czepeo w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 12-08-2011, 16:50
  5. Oswajanie
    Przez Tatasek w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 17-03-2011, 17:10

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •