Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Twardziel SSD vs HDD

  1. #1
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny Twardziel SSD vs HDD

    Witam, to znowu ja. Przegrałem walkę z dyskiem twardym, idzie na śmietnik.
    Teraz odnośnie tytułu tematu. Wiem na czym polega różnica lecz, to co przeczytałem w artykułach było aktualne 2 lata temu jeśli chodzi o pojemność i cenę (oczywiście zaokrągloną, nie konkretną). Mam na myśli dysk nowy. Aktualnie posiadam 2 dyski, nie pytajcie mnie dlaczego bo po prostu mam. Główny to SEAGATE BARRACUDA 7200.12 3.5" 500GB, drugi to dysk SSD 240GB firmy SP (o ile coś takiego istnieje, jest przykręcony i nie bawię się narazie w odkręcanie żeby odczytać wszystko). Dysk Seagate oczywiście padł. Teraz pytanie do was, czy jest sens szaleć i kupić drugi dysk SSD jako "główny" czy może kupić nawet i taki sam, bo z tego co wiem ten działał przez 7 lat (mogłem przedobrzyć) i ogólnie rzecz biorąc jestem, a raczej byłem z niego ucieszony. Główne zadanie tego dysku będzie służyło do utrzymywania windowsa przy życiu. Nie jest konieczne by sprzęt latał jak burza ale znowu nie chcę mieć czołga zamiast komputera. Jeśli jesteście w stanie podrzucić jakąś radę to proszę bardzo.

  2. #2

    Data rejestracji
    2012
    Posty
    49
    Siła reputacji
    0

    Domyślny

    Co by Ci tu poradzić. Powiem tak - ja bym ten dysk SSD, który już posiadasz zmienił na "główny" jak to nazwałeś i dokupił sobie zwykły HDD o pojemności jaką tam potrzebujesz. Skoro już masz dysk SSD to warto go wykorzystać pod system i ważniejsze aplikacje. Do przechowywania danych wystarczy zwykły HDD. Jaki ? Możesz kupić taki sam jak miałeś albo chociaż 1TB, bo w dobie dzisiejszych czasów aplikacje zaczynają ważyć coraz więcej :)

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Jak wiadomo dysk SSD działa szybciej/sprawniej niż HDD lecz jest droższy i ma większą wytrzymałość (można to chyba podpiąć pod żywotność). Czy jeśli na dysku SSD będzie hulał windows to "zwiększy" to wydajność czy może szybkość o jakąś tam część? I znowu czy jeśli na dysku HDD (zakładając, że będzie robił za "drugi" dysk) będę miał sobie gierki, z reguły mało wymagające typu tibia/final fantasy z emulatora, może czasem gta 4 to jest możliwość, że będzie mi to działało ciut gorzej niż na SSD? Jeśli to są w ogóle błędne pytania to zignorujcie je, staram się sprawdzić każdą opcję.

  5. #4
    Avatar zakius
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    The Internets
    Wiek
    33
    Posty
    11,075
    Siła reputacji
    24

    Domyślny

    nie wiem jak nowa tibia, ale flashy i stary klient bardzo dużo zyskiwały na SSD a nawet ramdysku
    Problem z komputerem? Instrukcja diagnostyczna
    Cytuj Vegeta napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Baby maja wymagania jak windows vista, takze nigdy nie wiesz.
    Cytuj Dzzej napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Moje posty to esencja głupoty.
    "Don't worry, I'm just a pervert"

  6. #5
    Avatar alien
    Data rejestracji
    2003
    Położenie
    Gliwice
    Wiek
    33
    Posty
    7,296
    Siła reputacji
    25

    Domyślny

    Generalnie zasada jest taka, że na SSD stawia się windows i kilka najczęściej używanych aplikacji, a na HDD magazynuje się pliki i rzadziej używane aplikacje. I tak poza tematem SSD to nie twardziel, bo to pojecie odnosi sie do dysku twardego, czyli HDD.

  7. #6
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Wszystko jasne, dowiedziałem się że system stoi na SSD, HDD do wymianki i jazda. Czekam na rezultat.
    Dzięki za podpowiedzi. Komp poszedł na serwis do roboty i jak wszystko się zakończy to dam znać jak to się zakończyło. Bez odbioru over.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. wymiana hdd na ssd
    Przez Kredka w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post: 10-07-2018, 18:23
  2. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post: 13-06-2018, 11:50
  3. HDD na SSD w laptopie.
    Przez Dzzej w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post: 26-01-2016, 07:10
  4. Kamera Full HD HDD / slot ZOOM + Aparat
    Przez H5N1 w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post: 19-07-2012, 14:47
  5. Nowy HDD
    Przez Xi'Ling w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 24-05-2012, 11:54

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •