Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Blue Screen

  1. #1
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny Blue Screen

    Witam, dnia dzisiejszego wyskoczył mi nagle blue screen, coś tam krytyczne uderzenie. Wyłączył się (komputer), włączam ponownie i jest tak jakby ok tyle tylko, że nie zapamiętuje/nie wczytuje niektórych danych z pamięci po czym znów blue screen i sytuacja się powtarza (np. mam operkę, 5 stron włączonych, po zapisie czegoś z gry > blue screen > reset > powrót do stanu kompa sprzed 1h i tak w kółko). Wpisując w operze stronę np. facebook, wciskam f i klikam enter, wcześniej czytało, a teraz gówno jakby nie było "wcześniejszego wejścia na taką stronę mimo, że było bo widać".
    Dobra wstęp trochę długi ale nie jestem informatykiem. Wiem jeszcze tyle, że po resecie komputera INSTALUJE MI SIĘ DYSK TWARDY (coś a'la podłączenie pendriva, zdjęcie poniżej), a mam 2 dyski twarde. Ten dysk, który mi się jebie, jest na nim postawiony windows.
    Teraz pytanie : co i jak mogę zrobić? Jeśli jest oczywiście sens, jeśli nie - serwis.
    Blue Screen-bez-tytulu.png

    I jeszcze takie cudo wyskakuje, nie wiem co to znaczy bo niczego nie chce zmieniać.
    Blue Screen-bez-tytulu.png
    Ostatnio zmieniony przez Evidence : 14-04-2018, 20:42

  2. #2
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Odpowiedź eksperta

    Domyślny

    http://www.hdtune.com/

    przeskanuj dysk pod katem badsectorow, jak jest ok to raczej zjebalo sie w systemie, a z doswiadczenie moge powiedziec ze analiza bluescreenow i proba naprawy nie jest warta zachodu i szybciej zrobic klasycznego formata ; d

  3. Reklama
  4. #3

    Notoryczny Miotacz Postów Lacho jest teraz online
    Avatar Lacho
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    32
    Posty
    1,207
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    Ja od lat jak widze bluescrinka to przegrywam najwazniejsze pliczki na dysk przenosny i formacik napierdalam. W moim przypadku bylo to skuteczne. Po chuj fixowac?
    Ostatnio zmieniony przez Lacho : 16-04-2018, 05:16

  5. #4
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Dzięgi za rady, komputer już poleciał na serwis.

    Był serwis i nie ma serwisu. Panowie, opiszę prawdopodobną przyczynę bo mam kompa ale dopiero wieczorem to sprawdzę. Trzeba było wyjąć i włożyć kable od twardego dysku i potem prawdopodobnie wyjebać anty-wirusa MALWAREBYTE to gówno ponoć narobiło mi szkód w kompie i ogólnie ten program ssie pałkę, spowalnia kompa, źle się zachowuje. Jeszcze raz dzięki za uwagę, to tyle ode mnie.

    _____________
    EDIT: dysk na śmietnik, tfu
    https://forum.dobreprogramy.pl/t/sys...m-z-ssd/536102
    tu gość opisuje ten sam problem z którym ja się borykam, tak gwoli jasności opisuję to dla wnuków może któremuś pomoże to
    Ostatnio zmieniony przez Evidence : 17-04-2018, 17:22

  6. #5

    Notoryczny Miotacz Postów Lacho jest teraz online
    Avatar Lacho
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Kraków
    Wiek
    32
    Posty
    1,207
    Siła reputacji
    19

    Domyślny

    No lajtowo ale tak jak pisalem. Wystarczylo sciagnac sobie windowska jakiegos siodemke, osemke albo klasycznie xpka i zrobic format przez, ktory moglbym Cie po prowadzic. Pewnie bylaby gitarka. Ile Ci wzieli na serwisie 'za nic'?

    _____________________

    Aha nie przeczytalem editu. Jestes tego pewien?
    Ostatnio zmieniony przez Lacho : 17-04-2018, 18:23

  7. #6
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Jestem tego pewien, są te same objawy, te same metody o których pisali nie działają w ogóle lub gdy chce je uruchomić to blue screen się pojawia i to co zrobiłem do tej pory, chociażby otworzenie nowej strony w operze wraca do stanu poprzedniego. Serwis to mój znajomy także nic nie wziął bo nie sprawdził go pod tym kątem, może źle wytłumaczyłem. Jeszcze jutro się dowiem trochę i prawdopodobnie dysk do wymianki. Nawet jeśli to zrobi (serwisant) to cenę będę miał inną niż zwykły klient ale jak rozwiąże się problem to dam znać.

  8. #7
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Uaktualniam temat bo to jest kurwa śmiech na sali xD
    Minęło prawie półtora tygodnia, zdarza się bo ktoś jest zajęty. Komputer znowu nie był mi mocno do życia potrzebny ale nie pisałbym tego jakby nie było zwrotu akcji.
    Dałem ten komputer, wcześniej znajomy jeszcze obejrzał, wszystko miało grać - nie grało. Oddałem na ten serwis. Sprawdzają parę dni (może mają robotę, nie mi w to wnikać) i mówią, że hej evidęs co ty pierdolisz, tu wszystko gra. Mówię, że nie i powtarzam to co pisałem post wyżej. Dali mi do sprawdzenia kompa u nich na serwisie, no kurła wszystko zapisuje tylko trochę pulpit ma inną tapetę, to nic przecież to tylko tapeta. Gra wszystko, no dobra to gra, biere tego komputerka (był bez obudowy), żegnam się ale ale serwisant zauważa ŻE DYSK SSD BYŁ ODPIĘTY XD dawej kompa evidęs na stół i sprawdzamy jeszcze raz, tak więc dowiedziałem się, że miałem 2 systemy na dwóch dyskach, no i kurwa było tak jak to opisałem. Evidęs przynieś opakowanie po dysku ssd, idzie na reklamacje. Przyniosłem, kompa odebrałem z dyskiem hdd i tak oto jestem w tym miejscu. Zapomniałbym wspomnieć, że pracuje tam dwóch serwisantów i jeden się uczy i to on mógł popełnić błąd (to ukrainiec) w postaci odpięcia mi kurwa dysku ssd. Nie ma happy endu narazie, czekam na nowy dysk.

  9. #8
    Avatar Evidence
    Data rejestracji
    2014
    Posty
    3,806
    Siła reputacji
    13

    Domyślny

    Dobra, tak więc przygoda się zakończyła. Dysk z reklamacji wrócił nówka funka, leżał u serwisanta 2-3 tygodnie bo nie było komu się nim zająć, mi też jakoś specjalnie nie był potrzebny. Wczoraj odebrałem, wszystko git malina śmiga ale przyczyny nie znam, pewnie coś z elektroniką siadło bo to dysk SSD. Dzięki za pomoc i do zobaczenia przy następnej usterce.

    Temat do zamknięcia.
    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wolność słowa i dyskusji nie polega na tym, że można pisać wszystko o wszystkich.
    Cytuj Boryna napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Przypomnę, że "narody" istnieją od jakiś mniej więcej 200 lat.[...]
    Dlatego, że to całkiem naturalne żeby przekładać interes własnej grupy nad inne.[...]
    Komunizm czy socjalizm to takie ustroje gdzie mieszkańcy mają realny wpływ na politykę czy ekonomię.[...]

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Blue Screen
    Przez Xoranis w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 05-01-2012, 18:51
  2. unmountable_boot_volume <--- Blue Screen Of Death
    Przez Sergiusz w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 24-12-2011, 11:48
  3. Blue Screen przy oglądaniu filmów.
    Przez Zaster w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post: 27-11-2011, 23:21
  4. Blue Screen - Help !
    Przez Drevno w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 29-10-2011, 01:00
  5. Blue Screen Przy Instalacji XP
    Przez Szmuby w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 27-10-2011, 13:45

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •