Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 23

Temat: The Terror

  1. #1
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,034
    Siła reputacji
    16

    Domyślny The Terror

    Elo, jest nowy serial na podstawie ksiązki dana simmonsa - the terror. Sama książka opowiada o ekspedycji arktycznej która miała miejsce w XIX wieku i była organizowana przez brytyjczyków w celu odnalezienia przejścia północno-zachodniego pomiędzy północnym wybrzeżem kanady a całą masą wysepek na oceanie arktycznym. Ekspedycja ta naprawdę miała miejsce lecz ślad po niej zaginął. Autor bazuje na autentycznych opisach ekspedycji oraz rzeczywistych imionach bohaterów ale do tego dopierdala potwora z mitologi inuitów i dopisuje swoje zakończenie historii.
    Książkę czytałem jakieś pół roku temu i spokojnie wymienił bym ją w moim top 5 książek. Głównym powodem jest na pewno oryginalność bo wcześniej nigdy nic o takiej tematyce nie czytałem oraz stopniowe budowanie poczucia zagrożenia. Można się wczuć w ten klimat który staje się coraz bardziej klaustrofobiczny gdy statki zostają uwięzione w lodzie i nadchodzi zima i długa noc polarna. Jak oglądaliście lśnienie albo obcego to mniej więcej coś takiego. Do tego dochodzą dobrze napisane postacie i to że jesteśmy informowani o wielu różnych rzeczach które się dzieją na okrętach typu określanie zapasów węgla, jedzenia, stanu chorych i że decyzje bohaterów są tym uzasadniane.

    Co do serialu to 6 odcinków jest już w necie. Spoiler/nie spoiler. Moje porównanie do książki po pierwszym odcinku: Nie jestem specjalnie zachwycony ale też nie jestem bardzo rozczarowany. Mam wrażenie że trochę za szybko się dzieje akcja i że w interakcjach między postaciami było więcej subtelności jeśli chodzi o gesty i mniej bezpośredniości w dialogach. Na pewno w książce nie było tak jawnego sprzeciwiania się jeśli chodzi o podejmowanie decyzji między oficerami jak tutaj. Wydawało mi się po przeczytaniu książki że te statki a zwłaszcza erebus powinny być trochę większe.
    Za to intro jak dla mnie 10/10.


    @Astinus ;
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  2. #2
    Avatar Jah-Jah
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Toruń
    Wiek
    33
    Posty
    493
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Książka sztosik, tak jak piszesz trzyma w napięciu. Godna polecenia.
    Właśnie zabieram się na 1 odc zobaczymy. Intro KOZAK


  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Fajnie, że ktoś założył temat, mnie się nie chciało ;p
    Serial jest bardzo ok jak dotąd, książka była rewelacyjna, także ciężko, żeby filmowcy dokładnie oddali ten klimat. Trochę moim zdaniem kuleje scenografia, zdarza się, że razi sztucznością, poza tym rzeczywiście można odnieść wrażenie, że te wydarzenia idą jakoś szybciej, niż w książce, no ale tu nie ma co się dziwić, bo 10 odcinków po 40 minut to nie tak dużo ;p
    Boli mnie trochę spłycenie wątku nałogu Croziera, tutaj zabrakło chyba trochę głębi. W książce padają słowa, że Crozier miał pewność, że w dniu, w którym dopije ostatnią butelkę whisky, położy się na łóżku, wyciągnie pistolet i strzeli sobie w łeb." To bardzo mocno oddawało charakter jego problemu i to, jak silnym był człowiekiem, wychodząc z tego dla swojej załogi. W serialu zrobili z niego - jak dotąd - zwykłego pijaczka, co lubi sobie golnąć.

  5. #4
    Avatar Sativa
    Data rejestracji
    2010
    Położenie
    Białystok
    Posty
    553
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Zaraz zaraz, postawiłeś ten serial oraz obcego i lśnienie obok siebie, możesz to rozwinąć?

  6. #5
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Sativa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zaraz zaraz, postawiłeś ten serial oraz obcego i lśnienie obok siebie, możesz to rozwinąć?
    Lśnienie może nie tak bardzo, ale porównanie do Obcego bardzo trafne. Rosnące uczucie osaczenia i zagrożenia + monstrum mordujące załogę. Co jest nie tak?

  7. #6
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,034
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Sativa napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Zaraz zaraz, postawiłeś ten serial oraz obcego i lśnienie obok siebie, możesz to rozwinąć?
    Postawilem książkę, nie wiem czy serial będzie w stanie oddac ten sam klimat. A jeśli chodzi o lśnienie to marynarzom pod wpływem strachu, chorób i braku jedzenia odpierdala i zaczynają się zachowywać jak jack nicholson + taka sama izolacja na statku w lodzie jak tam w hotelu w gorach
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  8. #7
    Avatar Taca
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    9,368
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    zobaczylem to na iitvx i chcialem obejrzec i nwm skonczylo sie tak ze caly 1 ep przewijalem co chwile bo wialo chujem i te mistyczne rzeczy niewiadome tez sie niezbyt ciekawe wydawaly wiec drugiego nie odpalalem;/
    Cytuj Lord Xivan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak riot games zakrecony niekumaty sam nie wie

  9. #8
    Avatar Janusz_Wons
    Data rejestracji
    2017
    Posty
    2,101
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    Cytuj Taca napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zobaczylem to na iitvx i chcialem obejrzec i nwm skonczylo sie tak ze caly 1 ep przewijalem co chwile bo wialo chujem i te mistyczne rzeczy niewiadome tez sie niezbyt ciekawe wydawaly wiec drugiego nie odpalalem;/
    jakoś mnie nie dziwi, że cię to nudziło i tego nie zrozumiałeś xD

  10. #9
    Avatar Taca
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    9,368
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    wyjasnij co do rozumienia bylo ja moze 10 minut tego obejrzalem i w tym wypadku nie chcialo mi sie dialogow sluchac bo spodziewalem sie po prostu innego rodzaju akcji gdyz przeczytalem sobie opis na iitvx
    Cytuj Lord Xivan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak riot games zakrecony niekumaty sam nie wie

  11. #10
    Avatar Pumpkin
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    3,034
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Taca napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    zobaczylem to na iitvx i chcialem obejrzec i nwm skonczylo sie tak ze caly 1 ep przewijalem co chwile bo wialo chujem i te mistyczne rzeczy niewiadome tez sie niezbyt ciekawe wydawaly wiec drugiego nie odpalalem;/
    JA uważam że każdemu może podobać się co innego i nie ma sensu tego tak oceniać i krytykować.

    Jeden może lubić the terror, ojca chrzestnego, dwunastu gniewnych ludzi i filmy Stanleya Kubricka,
    a komu innemu może się podobać the walking dead, transformersi, avatar i dzieła patryka vegi
    Ostatnio zmieniony przez Pumpkin : 11-04-2018, 23:51
    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Leki które aktualnie mają wartość 200zł, po refundacji płacimy 50 zł, a za Korwina będą kosztowały 10zł. Bardziej tak

    Cytuj wampiirr napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    (...)bo był honorowym rycerzem w porównaniu do tego gościa, który oddał bez walki zamek.

  12. #11
    Avatar Taca
    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Kraków
    Posty
    9,368
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    ja tylko wyrazilem moje odczucia :o a ogladalem i tak pobieznie wiec..
    Ostatnio zmieniony przez Taca : 12-04-2018, 02:14
    Cytuj Lord Xivan napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    jak riot games zakrecony niekumaty sam nie wie

  13. #12
    Avatar Zaro hades
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Sanok
    Wiek
    31
    Posty
    1,235
    Siła reputacji
    16

    Domyślny

    Cytuj Taca napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    ja tylko wyrazilem moje odczucia :o a ogladalem i tak pobieznie wiec..
    Spokojnie miałem identycznie jak ty. Przeczytałem opis, myślę spoko się wydaje. Obejrzałem pierwszy odcinek, ale trochę mnie zanudził, może nie ten rodzaj akcji, sam nie wiem. Ale postanowiłem dać szanse mimo wszystko i "obejrzałem" kolejne trzy odcinki, choć bardziej je przewijałem niż oglądałem. Jedyny plus jak dla mnie to motyw tej "Bestii" co ich tam gnębi, książki nie czytałem. Ale tak się zastanawiam czy to będzie serial 1 sezonowy? czy jak bo patrząc jak szybko leci ta akcja i motyw serialu nie widzę, żeby z tego dzieła było 5 czy 10 sezonów serialu. Ogólnie powiem szału nie zrobiło, dupy nie urwało.

  14. #13
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj Zaro hades napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Spokojnie miałem identycznie jak ty. Przeczytałem opis, myślę spoko się wydaje. Obejrzałem pierwszy odcinek, ale trochę mnie zanudził, może nie ten rodzaj akcji, sam nie wiem. Ale postanowiłem dać szanse mimo wszystko i "obejrzałem" kolejne trzy odcinki, choć bardziej je przewijałem niż oglądałem. Jedyny plus jak dla mnie to motyw tej "Bestii" co ich tam gnębi, książki nie czytałem. Ale tak się zastanawiam czy to będzie serial 1 sezonowy? czy jak bo patrząc jak szybko leci ta akcja i motyw serialu nie widzę, żeby z tego dzieła było 5 czy 10 sezonów serialu. Ogólnie powiem szału nie zrobiło, dupy nie urwało.
    1 sezon, bestia powinna stać się teraz wątkiem głównym.

  15. #14
    Avatar cowboy
    Data rejestracji
    2005
    Posty
    9,594
    Siła reputacji
    25

    Domyślny

    co to jest w ogole za undergroundowy serial ze nigdzie go pobrac nie mozna xd

  16. #15
    Avatar Astinus
    Data rejestracji
    2007
    Położenie
    Łódź
    Wiek
    29
    Posty
    5,066
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Cytuj cowboy napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    co to jest w ogole za undergroundowy serial ze nigdzie go pobrac nie mozna xd
    Przecież jest w zatoce @cowboy ;
    Wpisz the terror i musi wyskoczyć

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Suchy Terror, Guardia ;)
    Przez SuchyTerror w dziale Zdjęcia
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post: 23-08-2010, 12:42

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •