Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Lenovo y550p i7

  1. #1

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    87
    Siła reputacji
    15

    Domyślny Lenovo y550p i7

    Siemanko. Problem jest taki: mam tego lapka jw od 2012r(stary dziad ale mam sentyment xd) w 2014r zaczął się strasznie grzać nawet wylaczac w momencie dojścia GPU do 105c. Był w serwisie coś porobili,wymienili pasty-bylo ok ale przez 2 miesiace:/. Ostatnio dałem go do roboty naprawdę dobremu fachowcowi niby też coś porobił wymienił pasty i również było ok temperatury w stresie GPU ok 80c teraz znów bez obciążenia szaleje do ok 100c. Pytanie brzmi czy poprostu kupiłem felerną 1/10000000szt? Czy o co chodzi? Która pastę kupić? Thermal grizzly? Jeśli tak to którą wersję bo jest ich kilka. Proszę o mądre rady :) ps. Sorry za styl pisania ale na fonie to nie to samo xd

  2. #2
    Boruciarz

    Domyślny

    ta pasta to chuja warte, różnice w granicach 3 stopnie. wentylatory se wymień

  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    87
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Jest 1 wentylatorek który niedawno wymieniłem i kaszana:/ z opinii na necie te pasty miazdza. Jakieś jeszcze rady? Płacę jak za prezydenta xd

  5. #4

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Ogólnie jak oddajesz laptopa na wymianę pasty to najlepiej albo ze swoją, zakupioną wcześniej; albo do znajomego lub sprawdzonego serwisu z polecenia. W innym razie w wielu przypadkach dostaniesz najtańszą silikonową, która szybko traci swoje właściwości.

    Co do polecanych past - Thermal Grizzly Kryonaut lub Gelid GC Extreme. Tanie nie są ale nic lepszego, prócz ciekłych metali, nie ma. Tak czy siak - będzie ciepło, bo to i7 w laptopie z niewielkim układem chłodzenia.
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 04-04-2018, 14:27
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  6. #5

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    87
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    A co powiesz o Thermal Grizzly Conductonaut? Wiesz CPU dochodzi w stresie do 90c o GPU nie wspominam. Wtedy gdy tamten fachur wymienił pasty to było ok poważnie. Możliwe że tak szybko wyschła/straciła swe właściwości?
    Ostatnio zmieniony przez Rafal18051991 : 04-04-2018, 15:54

  7. #6

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Thermal Grizzly Conductonaut to ciekły metal. Bardzo dobra, ale wysoce niewskazana do nakładania osobom bez doświadczenia bo przewodzi prąd i łatwo doprowadzić do zwarcia przy złej/braku dodatkowego zaizolowania elementów przy gnieździe i rdzeniu procesora.

    Możliwe że tak szybko wyschła/straciła swe możliwości?
    Nie wiem, bo "szybko" i "ostatnio" to dość mało precyzyjne określenia. :P Ale nawet najgorsza pasta powinno wytrzymać te 3~ miesiące. Nie korzystasz czasem z laptopa trzymając go na kocu/kołdrze/dywanie? Albo nie rozszczelniły Ci się rurki cieplne w układzie chłodzenia?
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 04-04-2018, 16:23
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  8. #7

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    87
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Czyli laikowi nie polecasz nakładać tej pasty? Ostatnio to 6msc temu :D
    Ostatnio zmieniony przez Rafal18051991 : 04-04-2018, 16:14

  9. #8

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    To tak, przez pół roku jeśli to była słaba pasta (ergo najtańsza silikonowa) - mogła już stracić swoje właściwości. Co do pasty to tak jak mówiłem zainwestuj w Thermal Grizzly Kryonaut lub Gelid GC Extreme. Będzie OK i długo posłużą, to są profesjonalne rozwiązania wykorzystywane nawet przy podkręcaniu ciekłym azotem. Conductonautem możesz sobie niechcący usmażyć procesor lub płytę główną. :P
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

  10. #9

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    87
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Ok więc kupię tego Grizzly Kryonaut :) a ostatnie pytanko, duża różnica może być pomiędzy Kryonaut a Conductonaut? Chodzi mi o to że mogę ją kupić a ktoś fachowy by mi to nałożył. Co ty na to? Ps. Pytałeś wyżej więc odpowiem teraz, laptop trzymany na stoliku.
    Ostatnio zmieniony przez Rafal18051991 : 04-04-2018, 16:33

  11. #10

    Ekspert: Sprzęt i oprogramowanie Przemo jest teraz offline
    Avatar Przemo
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Łódź
    Posty
    3,598
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Zależnie od środowiska, warunków i konkretnej partii różnica między nimi to przeważnie ok. 2-3 stopnie.
    Ostatnio zmieniony przez Przemo : 04-04-2018, 16:50
    Potrzebujesz pomocy z komputerem, laptopem? Coś nie działa, szukasz nowego PCta? Pisz PW lub mnie mentionuj.

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Lenovo Y580 - 86 czy 64 bitowy system.
    Przez RedheadPapa w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post: 18-07-2013, 16:22
  2. Instalacja: Win7Ultimate na Lenovo B590 - nie startuje instalacja.
    Przez Piotereq w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post: 11-05-2013, 21:35
  3. Laptop Lenovo
    Przez Koczek w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 06-02-2013, 18:11
  4. Sterowiniki do Lenovo(1 raz)
    Przez rycekrox21 w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 27-03-2012, 21:21

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •