Reklama
Strona 1 z 2 12 OstatniaOstatnia
Pokazuje wyniki od 1 do 15 z 27

Temat: Jak uczyć młodszych? Pytanie do tych którzy coś studiowali

  1. #1
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,616
    Siła reputacji
    20

    Domyślny Jak uczyć młodszych? Pytanie do tych którzy coś studiowali

    W najbliższym czasie prawdopodobnie zacznę weekendową pracę w szkole policealnej żeby sobie dorobić hajsu i w związku z tym 2 pytania

    • Jaki jest waszym zdaniem najlepszy sposób sprawdzania wiedzy?
      1 - na zajęciach nr 10 najpierw kartkówka z zajęć nr 9, potem seminarium z bieżącego tematu, za tydzień najpierw kartkówka z zajęć nr 10 itd.
      czy
      2 - przed zajęciami wysyłam na maila starosty zakres materiału z zajęć 10 do nauki, na zajęciach nr 10 najpierw seminarium a potem kartkówka z tego tematu, potem na zajęciach nr 11 to samo itd.
      Wiem, że sposób 1 jest najpopularniejszy, ale pytam dlatego, że wg mojego doświadczenia ze studiów jeśli na zajęcia nr 10 przyjdę nauczony tylko z materiału z poprzednich zajęć, to z seminarium prawie nic nie wyniosę.

    • Jak najlepiej zwracać się do uczniów i oni do mnie? Ja do nich na Ty i na odwrót, czy może wszyscy na na Pan/Pani? Mam 26 lat, a słuchacze to pewnie będą dziewczyny w wieku 19-20 lat, bo to jest szkoła higienistek stomatologicznych

  2. #2
    Boruciarz

    Domyślny

    Najpierw to oni ci musza przyjsc na zajecia xdddd jesli to szkola policealna nie w duzym miescie to mozesz sie liczyc z tlumami xd. Pracowalem pol roku jako wykladowca w weekendy a zajecia sie odbyly 4 razy z czego na polowie z nich byla jedna osobą.
    Co do sprawdzania wiedzy jest zadada - im dluzej pisza oni, tym dluzej opierdalasz sie ty. Test wyboru na 40 pytan jak ulal albo zadania otwarte na wpisanie jednego zdania. Nie zwracaj sie do nich zbytnio po kolezensku bo wejda na glowe jak pomysla, ze Ty kumpel

  3. Reklama
  4. #3
    Avatar Avillon
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Olsztyn
    Wiek
    31
    Posty
    1,875
    Siła reputacji
    17

    Domyślny

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jaki jest waszym zdaniem najlepszy sposób sprawdzania wiedzy?
    1 - na zajęciach nr 10 najpierw kartkówka z zajęć nr 9, potem seminarium z bieżącego tematu, za tydzień najpierw kartkówka z zajęć nr 10 itd.
    czy
    2 - przed zajęciami wysyłam na maila starosty zakres materiału z zajęć 10 do nauki, na zajęciach nr 10 najpierw seminarium a potem kartkówka z tego tematu, potem na zajęciach nr 11 to samo itd.
    Imho nr 2 lepszy

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Wiem, że sposób 1 jest najpopularniejszy, ale pytam dlatego, że wg mojego doświadczenia ze studiów jeśli na zajęcia nr 10 przyjdę nauczony tylko z materiału z poprzednich zajęć, to z seminarium prawie nic nie wyniosę.
    Czemu taka zaleznosc? Piszesz wejsciowke a potem skupiasz sie na reszcie zajec.

    Cytuj Aureos napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Jak najlepiej zwracać się do uczniów i oni do mnie? Ja do nich na Ty i na odwrót, czy może wszyscy na na Pan/Pani? Mam 26 lat, a słuchacze to pewnie będą dziewczyny w wieku 19-20 lat, bo to jest szkoła higienistek stomatologicznych
    Ciezko powiedzic, jesli bylyby to zwykle korki gdzies w domu to na Ty a jezeli to jest szkola to chyba trza panowac- Chociaz ja osobiscie wolalbym na ty. Mozesz spytac osoby ktora Cie tam zatrudnia jakie maja zwyczaje

  5. #4
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    wysyłasz materiały przed zajeciami, zajecia zaczynasz od wejsciowki a potem prowadzisz zajecia, pedagogiem nie jestem ale imo patrzac na moje wszystkie grupy itd to byl najlepszy system, tylko u mnie jeszcze dodatkowo sprawdzali od razu te wejsciowki i kto ujebal to wypadal z zajec i mial problem zeby pod koniec semestru je odrobic u jakiejs innej grupy, rozumiem, ze tutaj tak nie bedzie wiec w sumie glowny element zastraszajacy odpada =/
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  6. #5
    Avatar Koczek
    Data rejestracji
    2010
    Wiek
    32
    Posty
    10,400
    Siła reputacji
    21

    Domyślny

    Najpierw ktoś musi przyjść na zajęcia a w szkołach policealnych większość zapisuje się po papierek do tańszych biletów/wejściówek etc.
    DZIABNIJ SIĘ ARIS

  7. #6
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,616
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj luk72 napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Czemu taka zaleznosc? Piszesz wejsciowke a potem skupiasz sie na reszcie zajec.
    no ja zazwyczaj sobie siedziałem w telefonie czy coś, bo wiedziałem że z seminarium z obcego mi materiału i tak zapamiętam może 5% to mi się nie chciało

  8. #7
    Avatar Filia the Dragon
    Data rejestracji
    2004
    Posty
    11,564
    Siła reputacji
    28

    Domyślny

    wysłać materiały, zrobić teścik na wejście, potem wytłumaczyć, wyjaśnić wątpliwości

    tbw w te szkoły tam się niczego nie uczy przecież
    o czym bd nawijał?





  9. #8
    Avatar Avatar =P
    Data rejestracji
    2006
    Posty
    120
    Siła reputacji
    18

    Domyślny

    Niestety w Polsce, w szkole powinnismy zwracam sie Pan/Pani. Nie jestesmy nauczeni tak jak na zachodzie szacunku do nauczyciela/szefa jesli zwracamy sie na TY.

    Nienawidzilem, wejsciowek ale uwazam, ze dzieki temu najwiecej sie nauczylem, wymagalo to odemnie jakiegos przygotowania, a tak przychodzilem zielony i nawet ciezko bylo sluchac nowego tematu bez podstawowej wiedzy. Uwazam, ze do tych wejsciowek fajnie by bylo jakbys mial przygotowane 10 pytan i ogolny material z ktorego maja szukac. Bo nie dosc ze gląbów nauczysz szukac jakiegokolwiek materialu to przynajmniej beda wiedzieli gdzie. Czyli przypuscmy ja bylem najbardziej zadowolony jak mialem podane 10 pytan i instrukcje. Fakt byla ona obszerna ale wlasnie polegalo na wyszukiwaniu informacji, ewentulnie podanie jakiegos konkretnego zrodla i nawet przedzial 30 stron, ale nie kurwa calej ksiazki 300 bo to zniecheci ich niesamowicie.


    OPCJA 1, zaczynasz seminarium nr 2, robisz wejsciowke z nr 1

  10. #9
    Avatar Aureos
    Data rejestracji
    2009
    Wiek
    31
    Posty
    6,616
    Siła reputacji
    20

    Domyślny

    Cytuj Filia the Dragon napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    o czym bd nawijał?
    przedmioty zawodowe na kierunku higienistek stomatologicznych, na razie tyle wiem

  11. #10
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    Jak ja uczyłem w szkole to normalnie na ty do nich, oni do mnie na pan, ale mówiłem im, że jak chcą to mogą po imieniu (beka, bo były osoby które znam tak o np. sąsiad itp). Nie robiłem żadnych kartkówek idiotycznych bo to kurwa każdy normalny wie, że jest wiedza ZZZ, a nie o to w edukacji chodzi.

    Zaciekaw tematem, proponuj prace grupowe, dawaj ciekawe zadania. Pozwól szukać rozwiązań, a nie jak stary jebany zgred tylko to co w podręczniku napisali, albo co im sam podyktowałeś kurwa z zeszytu xD

    A jak pozwolisz powiedzieć na siebie Panie profesorze to ci normalnie pluję w ryj xD

  12. #11
    Avatar udarr
    Data rejestracji
    2008
    Położenie
    Wrocław
    Wiek
    31
    Posty
    9,350
    Siła reputacji
    23

    Domyślny

    ty haxi twoje wypowiedzi czesto sa tak emocjonalnie przeplnione gimnazjalnością, dziwne to, niby masz 27lat i juz nawet ruchales podobno ale jakos kurwa nie ogarniam jak to mozliwe
    Teoria o nieskończonym rogu obfitości stanowi, iż nigdy nie zabraknie ci argumentów na poparcie tezy w którą z jakichkolwiek powodów chcesz wierzyć. /L.K.

  13. #12
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    To co, już powinienem w sweter z reniferem się ubierać, mieć zakola i w ogóle już szykować się do piachu?

    >Młodość duchem
    >Internet

    + Bonus:

    Umiejętność odróżnienia rzeczywistości od świata wirtualnego

  14. #13
    Avatar Elite Hunter
    Data rejestracji
    2010
    Posty
    1,156
    Siła reputacji
    14

    Domyślny

    wyslij materialy na dane zajecia, omow to z nimi, zajeb wyjsciowke

  15. #14
    Avatar Mega Filip
    Data rejestracji
    2011
    Położenie
    Leszno
    Posty
    3,013
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Co kurwa

    Aureos to rozumiem i szanuje ale ze poncjusz i haxigi czegos uczyli? XD

    Niekoniecznie mowie ze wy debile, ale tak ogolnie

  16. #15
    Avatar haxigi
    Data rejestracji
    2005
    Położenie
    Chodzież
    Wiek
    33
    Posty
    5,820
    Siła reputacji
    22

    Domyślny

    No kurwa pol roku w lic i gimbazie informatyki xD excel, html i najwieksze gowno nie wiem po co - pov ray

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Dla tych, którzy lubią zagadki. :)
    Przez Tygrrysek w dziale O wszystkim i o niczym
    Odpowiedzi: 641
    Ostatni post: 18-11-2020, 17:52
  2. Odpowiedzi: 25
    Ostatni post: 08-07-2014, 20:11
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 11-10-2012, 07:28
  4. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post: 24-02-2011, 23:29
  5. [Poradnik] Jak szybciej i efektowniej się uczyć?
    Przez JeKka w dziale Tibia
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post: 20-12-2008, 22:29

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •