Reklama
Pokazuje wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Kość RAM padła w laptopie - jak do tego doszło?

  1. #1
    Avatar Dio Paladin
    Data rejestracji
    2007
    Wiek
    28
    Posty
    959
    Siła reputacji
    17

    Domyślny Kość RAM padła w laptopie - jak do tego doszło?

    Ok, przedstawię całą historię od początku:

    Siedziałem sobie w pracy, dzień jak co dzień, używając laptopa - przeglądałem internet, oglądałem jakieś pierdoły na YT. W pewnym momencie, chcąc udać się do toalety, zamknąłem klapę, laptop zaczął wchodzić w stan trzymania, a ja chciałem go przenieść na krzesło żeby nie leżał na widoku. Oczywiście nie mogło to pójść dobrze więc zaczepiłem laptopem o metalowy, ciężki wzmacniacz - tylko, to ważne - nie uderzyłem, nie przyjebałem, nie drasnąłem, przenosiłem go powoli i po prostu otarłem. Po próbie wybudzenia go i wpisaniu pinu dostałem na mordę błąd 0x80070032, wybrałem więc opcję na hasło i jakoś wlazłem do systemu.

    I teraz tak: po odpaleniu gry - blue screen, chrome po jakimś czasie używania wywala błędy "kurza twarz", próba ogarnięcia tego przez cmd (sfc /scannow lub DISM.exe) - blue screen. Wszystkie wskazywały na kernel lub ntfs.sys.

    Myślałem, że dysk twardy, w końcu jedyny ruchomy element, który może się zepsuć przy przenoszeniu ale system i cała reszta stoi na SSD więc no ciężko, po powrocie do domu przeleciałem MemTestem i bingo - pamięć RAM. W tym momencie pomyślałem, że płyta główna ale testowałem kości osobno, w różnych slotach i padła kość RAM.

    Chcę tylko wiedzieć jakim cudem mogła mi paść sama kość, wydaje mi się to nielogiczne w opór patrząc na to, jak mój pecet często oberwał od krzesła czy zabłąkanej pięści, a tu kość padła po czymś takim? Czy to możliwe, że system przy przechodzeniu w stan wstrzymania mógł coś odwalić? Jakieś racjonalne wytłumaczenie? Te 3 stówki za nową kość to nie jest jakiś duży kłopot, szczególnie, że nie gram jakoś dużo i nie otwieram 100 kart w Chrome więc działające 8GB na razie wystarczy ale muszę wiedzieć jak do tego doszło.

  2. #2
    Avatar Bialy Mistrz
    Data rejestracji
    2016
    Posty
    414
    Siła reputacji
    9

    Domyślny

    no prawdopodobnie gdy przechodzil w stan wstrzymania dostal i się zawiesil w tym momencie i mindfuck dostal nie potrafie tego wytlumaczyc ale miałem kiedyś taka sama sytuacje jak mi przechodzil w stan wstrzymania dostal i to spowodowalo taki sam fikoł jak u ciebie

  3. Reklama
  4. #3

    Data rejestracji
    2009
    Posty
    628
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    mam to samo od roku i nic z tym nie robie xD ale bluescreeny srednio co 2 dni mam

  5. #4

    Data rejestracji
    2012
    Położenie
    Lublin
    Wiek
    28
    Posty
    923
    Siła reputacji
    12

    Domyślny

    Data produkcji i w zależności od producenta dodajesz dwa trzy lata i masz gotowy akt zgonu
    Cytuj Rahilux napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    w sumie cyc 2 łapy to 2x bije
    tak samo wolf 1 szczęka 1 ugryzienie
    Cytuj Pies_Pluto napisał Pokaż post
    Cytat został ukryty, ponieważ ignorujesz tego użytkownika. Pokaż cytat.
    Ladujesz manasy na full zakladasz ssa zeby cie menele nie zdjeli na sudden bottle

  6. #5

    Data rejestracji
    2010
    Posty
    678
    Siła reputacji
    15

    Domyślny

    Moze jakis przeskok napiecia? W stanie wstrzymania komputer podaje bardzo niskie napiecie do pamieci ram zeby zapisal konfiguracje systemu, moze przeskok napiecia po dotknieciu wzmacniacza urzadzil taki bajzel

Reklama

Informacje o temacie

Użytkownicy przeglądający temat

Aktualnie 1 użytkowników przegląda ten temat. (0 użytkowników i 1 gości)

Podobne tematy

  1. Czy mogę dokupić taką kość pamięci?
    Przez Neotr w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 24-08-2017, 22:23
  2. Jaki ram do tego komputera?
    Przez Svetrey w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 13-07-2015, 22:35
  3. Sprzedam Kość RAM Kingston HyperX Blu DDR3 4GB 1600MHz CL9
    Przez Criss26 w dziale Giełda
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post: 28-10-2014, 15:59
  4. przegladarka & ram w laptopie
    Przez Palldino w dziale Sprzęt i oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post: 08-07-2014, 22:02
  5. League of Legends liga padła?
    Przez matizioom w dziale Inne gry
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post: 16-06-2012, 12:01

Zakładki

Zakładki

Zasady postowania

  • Nie możesz pisać nowych tematów
  • Nie możesz pisać postów
  • Nie możesz używać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •